Skocz do zawartości
cookie

Własny Datacenter?

Polecane posty

Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać :)

 

Mam w tej chwili 15 lat, i poważnie myślę o stworzeniu (może gdzieś za 10-15 lat :) ) własnego DataCenter gdzieś w okolicach Lublina.

 

Chciałbym się dowiedzieć na razie, ile kasy potrzebowałbym na sam start (bez ceny nieruchomości) - chodzi mi o dostosowanie pomieszczeń/pomieszczenia, podciągnięcie łącza, kupienie pierwszych szaf na serwery itd.

 

Spodziewam się poważnych odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powaznych odpowiedzi? I masz 15 lat? :) Nie wiem czy wiesz ze za ten 10 lat to cenny zmienia sie ze 100 razy ... Po za tym na takie cos nie starczy kiszonkowe ... Ja za 20 lat bede prezydentem jakim samochodem powinienem jezdzic? - nie moglem sie powstrzymac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w tej chwili 15 lat, i poważnie myślę o stworzeniu (może gdzieś za 10-15 lat :) ) własnego DataCenter gdzieś w okolicach Lublina.

Wróć ponownie na forum za 10-15 lat :)

 

Wtedy to forum będzie w formie chipu z bezpośrednim połączeniem z korą mózgową dla lepszego odbioru :)

 

A na serio biznes plan robi się na sytuację obecną a nie z okazji nieznanej przyszłości. Dla IT 10-15 lat to jak z epoki kamienia łupanego do palenia czarownic na stosach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajjj to teraz sie chyba biezmowanie ma w wieku 15 czy tam 16 lat xD Ale i tak tyle kasy nie dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać :)

 

Mam w tej chwili 15 lat, i poważnie myślę o stworzeniu (może gdzieś za 10-15 lat :) ) własnego DataCenter gdzieś w okolicach Lublina.

 

Chciałbym się dowiedzieć na razie, ile kasy potrzebowałbym na sam start (bez ceny nieruchomości) - chodzi mi o dostosowanie pomieszczeń/pomieszczenia, podciągnięcie łącza, kupienie pierwszych szaf na serwery itd.

 

Spodziewam się poważnych odpowiedzi :)

 

Chłopie..mogłeś chociaż skłamać z tym wiekiem..;/

 

Tak jak ktoś napisał: Wróć za kilkanaście lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnego DataCenter gdzieś w okolicach Lublina.

Od 1 mln zl w gore.

I pozniej pomysl jak sprzedawac zeby miec zysk (pamietaj, ze przychod!=zysk).

Generalnie lepiej pomysl o jakims innym biznesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma kłamać z wiekiem ?

Moim zdaniem to dobrze, że młodzi się uczą :) a na start to zależy jak lowlend serwerownia to i nawet 100 tysięcy ci styknie :). -- ale to taka bardzoo lowlend serwerownia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 15 lat będą już inne technologie, inne maszyny, sprzęty, łącza, a przede wszystkim koszta więc nie ma sensu takich planów sobie robić ile będzie coś kosztować za 15 lat...

 

Za 15 lat na świecie będą toczyły się wojny widząc co się aktualnie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ertcap i nvu dzięki za poważne odpowiedzi.

Mniej więcej takich oczekiwałem :)

 

Dobra, Teraz załóżmy że mam 25 lat, mam bogatych rodziców, i chcę stworzyć serwerownię, ile kasy musiałbym wyłożyć na start?

Tylko proszę konkretnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cookie oczekujesz gotowej odpowiedzi w stylu "1,4mln zł"?

Słyszałeś o czymś takim jak biznes plan, badanie rynku, swot,etc... ?

 

Może lepiej zamknąć ten temat? takie gdybanie co bym sobie kupił gdybym miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup nam kule do wrozenia to ci powiemy :)

 

15 lat temu to na 5 calowych dyskietkach jechalem :)

rok temu wynajelem serwer a tydzien temu w tej samej cenie dostalem 3 razy lepszy...

 

 

ps. wiesz ile bedzie kosztowac nagrywarka z rozowym laserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh... myślałem że może się ktoś orientuje w tych cenach...

widocznie złe forum wybrałem ;D

forum wybrałeś odpowiednie, tu za tymi niepozornymi nickami kryje się rzeka wiedzy,

 

niestety prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy nie masz szans otworzyć DC,

 

 

bo to są kosmiczne koszta, za 15 lat konkurencja będzie tak duża,

 

iż dla nowych firm nie będzie już miejsca, stąd nikt się nie będzie silił

 

na wielostronicowe laboraty na w.w. temat... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh... myślałem że może się ktoś orientuje w tych cenach...

widocznie złe forum wybrałem ;D

bell, uwazam ze jednak zle wybral...

napisz TUTAJ na pewno ci pomoga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, Teraz załóżmy że mam 25 lat, mam bogatych rodziców, i chcę stworzyć serwerownię, ile kasy musiałbym wyłożyć na start?

Tylko proszę konkretnie ;]

 

Po co komu serwerownie, jak się ma bogatych starszych? xD

 

widocznie złe forum wybrałem ;D

 

Forum najlepsze.

 

Nie chcę się powtarzać, ale po prostu takie gdybanie nie ma najmniejszego sensu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh... myślałem że może się ktoś orientuje w tych cenach...

widocznie złe forum wybrałem ;D

Alez orientuje.

Zaplac porzadnie (*) za konsultacje to minimum dwie osoby tutaj moga Ci przygotowac porzadna wycene z dokladnoscia co do jednej srubki :)

 

[*] bez kilkudziesieciu tysiecy nawet nie zabieraj sie za rozmowy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz mial bardzo bogatych rodziców (np. billa gatsa czy jak mu tam :)). To na otwarcie serwerowni musisz mieć 1-2 mln (nie mówie o super hiper serwerowni. Ale o takiej w miarę potrzeb.

 

Możesz wydać 1000, 10000, 100000, milion, 10 milionów itp.. zależy jakiego poziomu ma być ta serwerownia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A g prawda :) Wam DC kojarzy się z 100 TB HDD i generalnie czymś wielkim. Chłop się ładnie pyta a wy go tak jedziecie. Źle że się spytał ? Ja też w temat wszedłem mając 15 lat. Może mieć mini DC w domu na przykład. Kupujesz jakieś stare kompy z Allegro składasz, bierzesz naklejkę z czerwoną obwódką i znakiem przekreślenia a przekreślone jest logo Williama, znaczy Windowsa i jedziesz. Tyle że zjedzą cię koszta łącza, są bardzo drogie no ale jakbyś miał kase to możesz się w to bawić. Ja także chciałem mój stary komputer zostawić i zrobić na nim Dedykowanego... Ale jak się dowiedziałem o cenach za łączę to postanowiłem że wynajmę serwer u providera :) Człowiek ma chęci, nie robi za durnego pokemona, grzecznie się pyta i miło by było gdyby otrzymywał takie same odp. bez ironii czy błazenady. Bo kto wie czy nie będzie trzymał w łapie największego DC w ,,juropie" środkowej, hmm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Badziew bo badziew ale jednak od czegoś można zacząć. Bill też w garażu pisał soft dla SUNa a dziś trzęsie całym światem :) Jak ma dobre fundusze to moze coś z tego wyjść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Bill`a to mial leb :) Po za tym MS juz nie nalezy do niego ;) Ale za takie serwerownie sie nie oplaca brac bo znowu beda posty "klimatyzowane pomieszczenie = nieszczelne okna) itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zamontować Moskitiere - taniej i profesjonalniej - w kwestii tej klimatyzacji.

 

Jeśli mowa o profesjonalnym centrum to jestem zwolennikiem teorii ewolucji. Zaczynaniem od rzeczy małych, przez coraz większe aż do otwarcia własnego DC. Dzięki temu taki otwierający będzie znał rynek, potrzeby, będzie miał jakąś opinię - generalnie będzie mu łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje wyobrażenie małej serwerowni to duży budynek, z dużą, suchą, klimatyzowaną, okablowaną, i pozabezpieczaną piwnicą. Do tego łącze providerskie (czy jakkolwiek to się nazywa) na początek. Poza tym agregat prądotwórczy, zabezpieczenia biometryczne....

W piwnicy szafy... a w nich oczywiście maszyny.

 

O czymś zapomniałem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×