Skocz do zawartości
Paul

Jaki wybrać router do neostrady ?

Polecane posty

Ja posiadam Edimaxa br-6204wg i rozdzielam na 2pc+2 laptopy poprzez wifi i działa bardzo dobrze. Koszt 115zł

 

Ten raczej się nie nadaje do Neostrady...

A poza tym prawdę mówiąc wolałbym coś bardziej "firmowego" D-Link, Linksys itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten raczej się nie nadaje do Neostrady...

A poza tym prawdę mówiąc wolałbym coś bardziej "firmowego" D-Link, Linksys itp.

 

Powiedz mi czemu się nie nadaje?Mam go na multimedii, też zmienne ip. I Edimax to też nie najgorsza firma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba do Neostrady potrzebny jest router z modemem ADSL a niestety podany przez Ciebie go nie ma (bynajmniej w opisach nie było nic o tym...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo chyba do Neostrady potrzebny jest router z modemem ADSL a niestety podany przez Ciebie go nie ma (bynajmniej w opisach nie było nic o tym...)

 

Kiedyś, kiedyś miałem neostrade i było to na użytkownika i hasło.

http://www.bankfotek.pl/image/153436.jpeg

Czy dzięki temu przypadkiem nie skonfiguruje się neostrady?

Jeżeli się mylę z tym screenem to z góry sory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100zł. ?? - podaj model.

 

tak jak pisałem, używam go tylko jako AP..

Tego:

http://allegro.pl/item481432171_router_lin...ocja_slask.html

 

Kupowałem wtedy jak $$ był tani i zapłaciłem 97,99zł ;p

 

Teraz widać jest dużo drożej... W sumie jakbym miał kupować go na pewno jako router to wziąłbym coś lepszego za około 200-250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko odradzam korzystania z pentagram cerberus P6331-4A. Miałem z nim naprawdę sporo kłopotów.
Jakie kłopoty? Mam ten sam router i działa bardzo dobrze, nie miałem z nim do tej pory żadnych problemów... (a firmę pentagram polecam, jej routery są solidne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie kłopoty? Mam ten sam router i działa bardzo dobrze, nie miałem z nim do tej pory żadnych problemów... (a firmę pentagram polecam, jej routery są solidne)

 

Częsty brak synchronizacji, przegrzewanie się, kolejne wizyty na gwarancji nie pomagają.

 

PS. Nie wykraczajmy poza temat.

@BlueMan: zapomniałeś że jako jedyny nie polecam ! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@RuFiK - Mam WAG-160N. Miał być 325, ale akurat jak się decydowałem to w wielu sklepach internetowych był wycofywany. Kupiłem więc WAG 160N. Wygląda kosmicznie, ale działa przyzwoicie:)

 

Współpracuje z komputerem stacjonarnym i 2 laptopami Asus'a. Starszym na nieznanej mi karcie wifi i nowszym na Intel 5100. Do tego zdarzyło się iż kolega swojego Samsunga Omnie podpiął. Poza jednym drobiazgiem jest bezproblemowo. Mianowicie - nie mogę sobie poradzić z konfiguracją pod Ubuntu wifi - nie łączy się, staje na pobieraniu adresu sieciowego. Na TP-Linku 8910 brykło, więc karta na pewno jest przez linuksa obsługiwana.

 

No ale poza tym jestem zadowolony z routera. Postawiony w kącie na regale - ponad wzrokiem i nie muszę doglądać. On działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie też musiałbym router od neo zmienić. Obecnie mam pentagram, ale bez wifi.

 

Ludzie zachwalają tak te linksysy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proste - bo są dobre. Po prostu warto zainwestować.

Cisco dla domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trochę odgrzeje tego kotleta bo mam podobny problem :)

 

Chcę podzielić Neo 1mbit na komputer stacjonarny (przez kabel) i laptopa (Wi-Fi). Szukam do tego routera do powiedzmy 200zł (chyba, że są tańsze a warte polecenia to też mogą być :) ). Zalezy mi na tym aby był w miarę mocny bo chciałbym z internetu na paltopie korzystać w całym domu (dom nieduży, ściany na poddaszu cieniutkie działowe z drewna, na dole można powiedzieć, że jeden duży salon bez kombinowania). Ważne byłoby dla mnie aby np. w czasie korzystania równocześnie z internetu na laptopie i PC transfer był podzielony na pół a gdy np. komputer zostanie wyłączony to laptop będzie mógł korzystać z całej przepustowości czyli 1mbit/s.

 

Jaki router byłby dla mnie odpowiedni? Będę wdzięczny za pomoc ;]

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc może być droższy, tylko proszę o konkretne modele.

 

EDIT: To dzielenie łącza fachowo nazywa się QoS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Chciales neo, wiec masz.

Chciales bandwidth management wiec masz.

 

Kupujesz, konfigurujesz, zapominasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×