Skocz do zawartości
Paul

Jaki wybrać router do neostrady ?

Polecane posty

Zbieram się do wymiany routera który rozdziela Neostradę na 2komputery (obecnie od routera do komputerów są kable)

ale myślę czy jest nie lepiej było by skorzystać z routera 802.11n i w komputerze zamontować na PCI kontroler czy lepszy jest jednak kabel sieciowy ?

http://www.allegro.pl/item475381080_router...ink_11_lat.html

Jaki (jakiej firmy i model) wybrać router - Pentagram, D-Link a może całkowicie coś innego ?

- Koszty rozsądne (nie najniższe bo nie opłaca się oszczędzać na czymś co ma dobrze działać).

 

Dziękuję z góry za wszystkie porady.

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Livebox TP :)

 

live box to jest nic inne jak tylko glupi chwyt marketingowy :)

 

Ja polecam firme linksys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie :) Ale np. mi w miare dobrze funkcjonuje chociaz zaczynaja sie problemy w momecie kiedy 2 PC sa na sieci bezprzewodowej i jeden cos sciaga ... wtedy drugi sie rozlocza i ponownie laczy ... jednak gdy jeden jest na LAN wszystko dziala ladnie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko nie livebox!!

Mój znajomy pracował jako konsultant w bok tpsa i największego shit to ten livebox !!

 

 

Ja w zeszłym tygodniu do Neo 2Mbit w mieszkaniu studenckim kupowałem router adsl wifi. Wybrałem właśnie ten w/w D-Link za 180zł w Saturnie. Konfiguracja jest debilnie prosta - wszystko można wyklikać. Zabezpieczenia też są na tyle odpowiednie, aby im zaufać, aby nikt nie włamał się do sieci <_< Jest dobry, nie zacina się, nie mam z nim problemów.

 

Rozważąłem też Netgear za 150zł w Sferis, ale promocja się skończyła.

 

Linksys zaczyna się od 220zł. Mam normalny router linksys wifi w domu i śmiga miło. Widać dużą różnicę w porównaniu do D-Link. Więcej opcji konfiguracyjnych i większa gama poziomów zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za LiveBox dziękuję (a szczególnie za miesięczne płacenie za niego...)

Prosiłbym o jakieś inne propozycje <_<

 

---

 

BlueMan mógłbyś podać jaki masz model D-Link'a i LinkSys ?

(masz wersje z WiFI czy bez ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlueMan mógłbyś podać jaki masz model D-Link'a i LinkSys ?

(masz wersje z WiFI czy bez ?)

 

 

 

Powiem ci tak.. (przetestowałem sporo AP i routerów różnych firm w pracy;>) Tylko linksys.... <_<

Ostatnio u siebie w domu wymieniłem AP philipsa na router z AP linksysa (za 100zł i w ogóle od 6-8 tyg. zapomniałem gdzie on w ogóle jest;>, używam również linksysa routera + bramkę voip koszt około 200zł i też nigdy! nie miałem żadnego problemu z nim...)

 

Wszystko co weźmiesz z tego:

http://allegro.pl/11000_linksys.html?id=11...p;change_view=1

 

Będzie dobrze, a nawet BDB ;)

 

Polecam też upgradować oprogramowanie w linksysie do:

- DD-WRT - info znajdziesz tu

- TOMATO - info znajdziesz tu i tu (po PL) (Wg. testów w necie tomato wygrywa z DD-WRT, ale każdy ma swoje upodobania ;> )

 

P.S.

Sprawdź na tych stronach jakie modele są komputabilne z nimi i można wgrać bo nie na każdym można w sumie :)

 

 

pozdro

jarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam router linksys'a WRT54GC i nie jestem zadowolony, przy dużej ilości aktywnych połączeń zawiesza się, trzeba wszystkie połączenia przerwać i po kilku minutach wraca do normy, jak sam nie przerwę to po jakimś czasie mija limit czasu połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy taki będzie dobry - http://www.allegro.pl/item479641037_router...blowka_wwa.html ??

- Zamierzam również kupić laptopa z wbudowanym WiFi i pytanie czy będę mógł korzystać wtedy na dwóch komputerach podłączonych poprzez kabel sieciowy i laptopa bezprzewodowo ?

Ten to idealny wybór :) Kupuje go od lat. Ani jedna sztuka nie padła. Wgraj do niego Tomato i wtedy masz prawdziwy kombajn <_<

 

A nie szukasz routera z modemem adsl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam router linksys'a WRT54GC i nie jestem zadowolony, przy dużej ilości aktywnych połączeń zawiesza się, trzeba wszystkie połączenia przerwać i po kilku minutach wraca do normy, jak sam nie przerwę to po jakimś czasie mija limit czasu połączenia.

 

zmień oprogramowanie na Tomato ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ulala :) widze ze troszke sie poruszylo temat linksysa

 

Panowie czy znajdzie sie cos do domowej sieci (internet, wymianama plikow sieci LAN (filmy etc)

-router aneks A (adsl netia)

-switch (fajnie by bylo 1gb)

- standard wifi 24 / 5 ghz :> najoptymalniej 300 mb <_< z

 

znajdzie sie cus :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlueMan mógłbyś podać jaki masz model D-Link'a i LinkSys ?

(masz wersje z WiFI czy bez ?)

Pisałem wyżej, czy mam z wifi, czy bez, doczytaj.

 

Tak więc mam:

D-Link ADSL DSL-2640B

LINKSYS WRT54GL-EU

 

- Zamierzam również kupić laptopa z wbudowanym WiFi i pytanie czy będę mógł korzystać wtedy na dwóch komputerach podłączonych poprzez kabel sieciowy i laptopa bezprzewodowo ?
A jak myślałeś? Że na zmianę będziesz musiał wypinać komputery, aby skorzystać z laptopa? :]

Oczywiście, że możesz korzystać nawet z 4 kompów połączony przez RJ45, a także z XX urządzeń poprzez interfejs (?) Wifi

 

 

PS.

Jak wgracie Tomato to tracicie 2 letnią gwarancję :] dlatego ja się narazie wstrzymuję. Kumpel wgrał i faktycznie full opcje i kombajn z tego powstaje. Ale jednak bardzie wolę gwarancję. A na oryginalnym oprogramowaniu działa dobrze, więc po co zmieniać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linksys należy teraz do CISCO więc oni wiedzą co robią, również z tych tańszych (domowych) urządzeń polecam Linksys'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS.

Jak wgracie Tomato to tracicie 2 letnią gwarancję :] dlatego ja się narazie wstrzymuję. Kumpel wgrał i faktycznie full opcje i kombajn z tego powstaje. Ale jednak bardzie wolę gwarancję. A na oryginalnym oprogramowaniu działa dobrze, więc po co zmieniać??

 

Przecież można w każdej chwili upgradować do firmware linksysa chyba, że faktycznie padnie tak, że odpalić nie można już <_<

 

Linksys należy teraz do CISCO więc oni wiedzą co robią, również z tych tańszych (domowych) urządzeń polecam Linksys'a.

 

spory czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio u siebie w domu wymieniłem AP philipsa na router z AP linksysa (za 100zł i w ogóle od 6-8 tyg. zapomniałem gdzie on w ogóle jest;>

 

100zł. ?? - podaj model.

 

A nie szukasz routera z modemem adsl?

A rzeczywiście, sorki... <_< czyli co do Neostrady jest najlepsze jak nie powyższy LINKSYS WRT54GL-EU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu Linksys'a WAG 160-N. Drogi był, ale obsługuje Draft-N. Działa bez zarzutu, jestem zadowolony:) Ale kosztuje majątek...

To oczywiście router wifi z modemem adsl annex a. LAN ma tylko 100mbit. ADSL z gigabitem chyba nie widziałem. Są Linksysy z gigabitem, ale to routery do kabla... I kosztują majątek.

 

A koledze Paulowi polecam tani router TP-Link 8910 - zaproponowałem go wujkowi i korzysta z niego już pare miesięcy. Ani raz nie słyszałem złego słowa. To produkt klasy tanio i dobrze:) http://www.komputronik.pl/Sieci/TP_Link_ro...pelny,id,36572/ (Ale podrożał... Ja płaciłem 110zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja Ci moge polecic u.s. robotics, działa stabilnie, nie przerywa nawet gdy jest dużo otwartych połączeń.

używam go od prawie dwóch lat.

 

na standardowej antenie ma bardzo dobry zasięg (przechodzi przez dwa grube stropy w domku jednorodzinnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Edimaxa br-6204wg i rozdzielam na 2pc+2 laptopy poprzez wifi i działa bardzo dobrze. Koszt 115zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko odradzam korzystania z pentagram cerberus P6331-4A. Miałem z nim naprawdę sporo kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Jakies opinie na temat:

Linksys Wireless-N Router ADSL - WAG325N oraz Linksys Wireless-N Router ADSL WAG160N-EU ?? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×