Skocz do zawartości
crazyluki

mysql dump

Polecane posty

witam!

jak w temacie - poszukuję dobrego wydajnego skryptu jak wykonać kopię ( zrzut ) bazy mysql za pomocą php. Szukam rozwiązania bardziej skomplikowanego, będącego w stanie wykonać zrzut bazy danych w kilku krokach (gdyby np bylo ograniczenie wykonywania skryptu np 30sekund ).

 

http://www.ozerov.de/bigdump.php to służy tylko do importu.

 

chyba że pozostaje tylko

mysqldump -B test -u root -p > dump.sql

ale to rozwiązanie mimo że chyba rozwiązuje problem wykonywania czasu skryptu ( o ile się orientuje ten dump dzieje się w tle ) to blokuje tabele i nie jestem w stanie używać strony przez czas w jakim wykonywana jest kopia.

 

 

PS. czy aktualnie nadal jest tak że na większości hostingów z bazą mysql można się łączyć tylko z serwera na którym ona stoi ( nie wiem czy wszyscy to rozumieją, chciałbym np z localhosta podczepić się pod bazę w moim hostingu - bezsens, ale to przykład).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przetestuje;-)

 

wygląda na duże i potężne narzędzie... :-)

 

znasz odpowiedź może na moje pytanie dotyczące połączeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle wiem;-)

 

a ktoś z bardziej doświadczonych forumowiczów może podać czy częściej to jest czy częsciej tego nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe :P Jak juz mowilem zalezy od firmy czy ona na to zezwala :) Nie ma czegos czesciej :) Napisz i zapytaj sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. czy aktualnie nadal jest tak że na większości hostingów z bazą mysql można się łączyć tylko z serwera na którym ona stoi ( nie wiem czy wszyscy to rozumieją, chciałbym np z localhosta podczepić się pod bazę w moim hostingu - bezsens, ale to przykład).

Bynajmniej, jest wielu hosterów udostęniających port 3306 TCP, a i same panele administracyjne,

no te pupularniejsze - DA/Cpanel, udostępniają taką funkcjonalnośc.

Jeśli masz stałe IP, a i obiecasz nie zażynac bazy zewnętrznym forum by przemo,

możesz wysłac ticket z prośbą o dodanie do whitelisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×