Skocz do zawartości
scz

Euro w Polsce

Polecane posty

Jeśli chodzi o EURO, dobre są wymagania jakie trzeba spełnić by mieć u siebie tą walutę. Lecz samo przyjęcie euro już takie dobre nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Wyspy brytyjskie sie przeciw stawili walucie euro , i co ? bardzo dobrze na tym wyszli, u nas tez powinni odmówic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o euro to ładnie ostatnio Unia załatwiła Węgry. Dostaną sporą zapomogę ale w zamian muszą przyjąć jak najszybciej euro. Żeby przyjąć jak najszybciej euro muszą spełnić drakońskie wymagania. I tak już pewnie będzie zawsze w ich przypadku. 10mln naród pod pełną kontrolą Brukseli. Ktoś podawał przykład Islandii. Nie wiem jaki sens jest porównywać 38mln kraj z 400tys. Przecież ich wykupiłby byle jaki spekulant, np Soros. Po prostu mała populacja=mało pieniądza w obiegu. Czy to takie trudne? Co do zmiany waluty, to ja już bym wolał dolara albo (patrząc przyszłościowo) chińskiego juana. Euro to pieniądz bez przyszłości, coraz więcej państw zastanawia się nad wycofaniem z tej pułapki (Włochy). My napewno je przyjmiemy bo zawsze dodatkowe kilkaset miliardów w obiegu dobrze zrobi Francji czy Niemcom. Naciskają na nas, a że mamy mięczaków za polityków (z każdej opcji) to ulegamy. Podsumowując, bierzmy lepiej dolara i idźmy do NAFTA'y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
jak to mówią siat płaski do laski. Polska jest uległa a nie asertywna.

 

mądre słowa, temu panu to ja bym dał nobla za te słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

mnie zastanawia jedna rzecz, co ogladam tvn caly czas w kolko gadaja ze przeprowadzaja jakies bania, opinia publiczna itp hmmm

Ja w niczymm nie brałem udzialu i zapewne 100 % tego forum tez .. wiec skad oni maja takie dane statystyczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy chodzi o mnie byłem badany oczywiście powiedziałem nie euro

 

a gdy spytali się na jaką partie będę głosował powiedział na XXX a oni na YYY?

Totalne fałszowanie statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam lubię nasze rodzime złotóweczki...

 

kazda waluta jest dobra jesli jest jej dużo (nawet włoskie liry) ;)

 

A mówiąc poważnie, myślę że euro nam pomoże.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

w uległości i podporządkowaniu się uni i utracie niepodległości i suwerenności. w tym nam pomoże. scz, rozumiem że będziesz startował w wyborach i zostaniesz premierem ? Będę na ciebie głosował :) Generalnie polska stoi lipnie. Coś czuję że trzeba będzie wiać stąd na południe lub zachód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawel_15 mam takie plany

 

euro ma plus tylko w przypadku ryzyka walutowego

weźmy to pod uwagę że niektóre kraje mają jako walute euro mimo że nie są w unii europejskiej tak samo niektóre kraje mają dolara amerykańskiego jako walutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W czym?

 

dokladnie nie wiem :) ale slyszalem ze mieszkancy krajow gdzie euro zostalo wprowadzone są z tego zadowoleni.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
dokladnie nie wiem :) ale slyszalem ze mieszkancy krajow gdzie euro zostalo wprowadzone są z tego zadowoleni.

 

Ed

 

Niemcy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem za EURO, bo mam dość wahań złotówki względem euro i dolara.

 

To, że się waha jest akurat pozytywne.

 

 

 

Można te wahania przyrównać do choroby i kobiety, która na skutek jej dostała opryszczki na twarzy. Chcesz, by zamiast się leczyła i wykurowała, nałożyła na siebie tonę makijażu który by wszystko zamaskował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemcy ? :)

 

grecja, a dokladnie kreta.

 

bylem tam na wakacjach i rozmawialem z miejscowymi.

mowili ze na poczatku byli nie zadowolenie ale po kilku latach są bardzo zadowoleni.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Fajnie by było jakby dzisiejsze 20 PLN = 20 Euro, w tym sensie że zarobki by poszły w górę. Ale i tak wole żeby każdy kraj miał swoją walutę. Nie lubię jak ktoś nam coś dyktuje i na siłe daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że rozwiązali partie PRL upadł :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

Zresztą jak po 89 się urodziłeś to raczej PRL nie pamiętasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

mnie zastanawia jedna rzecz. Skoro polityka polska jest tak bardzo podatna na naszych europejskich sasiadow (mowisz i masz) to czemu np: przestana byc laleczkami i jak juz brac przyklad z polityki, nie przeniesc sie z pomyslami na zachod np: USA

Moim zdaniem prawo dzialajce w USA lub Kanadzie jest bardzo dobrze dopracowanie pod katem luzi tam mieszkajacycj i co najlepsze system tam dziala bardzo sprawnie i daje mozliwosci do samorealizacji.

Ale cuz :) najwidoczniej Polscy politycy boja sie brac z przyklad z innych a moze sie wstydza ? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×