Skocz do zawartości
scz

Euro w Polsce

Polecane posty

Im szybciej tym lepiej.

 

Wiele artykulow powinno potaniec, np. patrzac na metki w sklepach odziezowych nie problem zauwazyc, ze czesto euro jest przeliczane po 4-5 zl. Choc co sie dziwic, poniewaz producent musi sie zabezpieczyc przed spadkiem wartosci zlotowki (przyklad mielismy kilka dni temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prawda ale produkty żywnościowe, napoje podrożeją najtańszy napój kosztuje 0,69 zł (tonik lubię) to wątpię aby po wejściu euro kosztował on 0,30-0,40 euro bo raczej nikomu się nie będzie chciało bawić w grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nie powinny byc to duze zmiany, poniewaz pomiedzy nami a np. Niemcami nie ma duzych roznic w cenach zywnosci. Napewno podrozeja drobne rzeczy, np. SMS - w promocji po 1 grosz, wiec taniej niz 1 cent sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jestem za a nawet przeciw. Za bo serwery w HE potanieją, przeciw bo jestem za odrębnością PL. Nie chce mieszkać w super-państwie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w Niemczech przy wprowadzeniu Euro - niestety odbiło się to czkawką - ceny drastycznie poszły w górę. Osobiście jestem przeciwny, lub jak kto woli "czym później tym lepiej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli euro by było 1pln = 3 euro ceny by spadły ale że jest na odwrót ceny wzrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli euro by było 1pln = 3 euro ceny by spadły ale że jest na odwrót ceny wzrosną.

@scz wzrosną, to jest pewne jak "amen w pacierzu" - w Niemczech przelicznik wyniósł wtedy prawie 1:1 (oczywiście na nie wszystkich artykułach), gdzie z tego co pamiętam chyba było 1,70 DM do 1 € - ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mów mi Artur tylko SCZ i tak masz się do mnie odnosić.

 

 

do tego, że wzrosną jest to normalne ale jest to okres przejściowy. W końcu na stałe raczej to nie będzie. Nawet jeżeli nie byli byśmy w Unii Europejskiej waluta Euro była by nam pomocna w gospodarce choćby po to aby unikać ryzyka kursowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mów mi Artur tylko SCZ i tak masz się do mnie odnosić.

mówisz - masz - Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mów mi Artur tylko SCZ i tak masz się do mnie odnosić.

 

lol..

 

do tego, że wzrosną jest to normalne ale jest to okres przejściowy. W końcu na stałe raczej to nie będzie. Nawet jeżeli nie byli byśmy w Unii Europejskiej waluta Euro była by nam pomocna w gospodarce choćby po to aby unikać ryzyka kursowego.

 

Nie byłbym taki pewien w DE mocno odbiła się im ta wymiana... (ojciec wtedy pracował w Niemczech i opowiadał mi). Nagle Niemców nie było stać na bardzo dużo.. co wcześniej mogli kupić w strasznie dużych ilościach i nie martwić się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmierzasz do tego że groziło/ grozi im bankructwo ??

 

Tak, glownie z powodu spadku wartosci ich waluty.

 

@scz wzrosną, to jest pewne jak "amen w pacierzu" - w Niemczech przelicznik wyniósł wtedy prawie 1:1 (oczywiście na nie wszystkich artykułach), gdzie z tego co pamiętam chyba było 1,70 DM do 1 € - ale mogę się mylić.

 

Fakt, pewnym optymizmem napawaja informacje o wprowadzeniu € np. w Słowenii oraz plany Słowacji. W Słowenii ceny były podawane w € i rodzimej walucie przez pare mc a władze rozdawały 'kalkulatory' umozliwiajace szybkie sprawdzenie czy ktos sobie cen nie zwiekszylt. Jesli klient zauwazyl nieprawidlowosci mial informowac odpowiednie sluzby. Ponoś dzieki temu uniknieto wielu oszustw.

 

W momencie wprowadzenia € u nas spodziwalbym sie kursu około 3 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szkodzi. A co do waluty mnie źle zrozumiałeś obecnie zaokrąglony kurs euro jest 1€ do 4PLN gdyby był 1PLN do 4€ ceny by nie wzrosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ja jestem przeciw !!! Dlaczego ? przytoczę jeden fakt :)

 

Posiadam rodzinę we Włoszech (mama ;) ) kilka lat temu kiedy były liry przysłowiowe milaki wszytko było tanie, oczywiście dla niektórych pojecie tanie jest to pojecie względne dlatego tez przytoczę pewien fakt który jest oparty na zapotrzebowaniu na żywność.

 

Dawniej kiedy chodziłem do marketu po zakupy za ok 35.000 milakow wychodzi +/- ok 30 euro.

W tamtym czasie wychodziłem z naprawdę dużymi torbami napakowanymi tym co chciałem ....

a jak bylem w tym roku to za ta sama kasę, wyszedłem z dwoma torbami i w dodatku musiałem patrzeć na cenę.

 

Jest to przykład z życia wzięty, uważam ze euro zniszczyło tak Piękne i bogate Państwo, a teraz schodzi na psy.

Pamiętajcie ze Polska już zeszła na Psy !! wiec domyślcie się co będzie, jak euro wejdzie !!!!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapamiętajcie dzieci wierszyk który kaczora donalda kręci NIE KRADNIJCIE RZĄD NIE LUBI KONKURENCJI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ps. napisze jeszcze ile placilem za mieszkanie ;)

500 euro - za pokoj !! a w mieszkaniu mialem 3 pokoje i 3 sasiadow ..

 

Ceny beda masakryczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przeciw. Euro robione było pod Niemcy, wszystkie wskaźniki i wymagania są ustalane pod nich. Szybkie wejście do strefy euro jest korzystne tylko dla małych państw, np. Słowacji czy Słowenii. My mamy za duży deficyt i ogromny dług. Wprowadzenie euro będzie skutkować przymusem prowadzenia sztywnej polityki fiskalnej, zostanie nam tylko rolowanie obecnego długu. Mając własną walutę i własny narodowy bank sami decydujemy o stopach procentowych. W przypadku wprowadzenia euro decydować będą za nas i nikt nie będzie patrzył na nasze potrzeby tylko na potrzeby gospodarki Unii w skali globalnej. Rozumiem, że dla pracujących np. w Irlandii wprowadzenie euro ułatwiłoby życie. Tylko czy to oznacza,że jeśli ktoś pracuje w Stanach to ma się domagać od razu dolara? Obecne zamieszanie w tej sprawie to jak zwykle u nas robienie ludziom sieczki z mózgów. Jedna strona jest przeciw żeby dokopać rządowi i zrobić na złość, z kolei rząd nierobów chce coś dać ludziom dla poklasku, co niby nic nie kosztuje. Problem w tym, że przez ewentualne referendum, które jak wiadomo będzie na tak (pracują już nad tym od kilku lat wszystkie media), politycy zrzucą odpowiedzialność z siebie a my będziemy się rozwijać nie o 4-5% tylko o 1-2%. Najlepiej gdyby nie było szopki referendalnej, przynajmniej (mam taką nadzieję że kiedyś do tego dojdzie) będzie wiadomo kogo wieszać.

 

P.S. Może Ci którzy są za i mają firmy hostingowe, niech przeliczą mniej więcej ceny swoich usług. Z tego co czytałem najbardziej prawdopodobny kurs wymiany to ten około 3.75. Ciekawy jestem w którą stronę byście zaokrąglali ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno ceny hostingu * 4

 

 

Popatrz na to że jak wprowadzą euro to i tak zawsze można zmienić to i z powrotem wprowadzić PLN'y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdecydowanie na nie. Po wprowadzeniu EURO, jak wspomniał amator, nie będziemy mogli sami ustalać stop procentowych. Do tego jak słusznie zauważył amator, w przypadku euro nikt nie będzie decydował tak by było nam dobrze, tylko by było dobrze najsilniejszym krają EU.

 

W przypadku własnej waluty, jest dużo większa szansa na jakiekolwiek reakcje. Dobrze widać do na przykładzie USA, przez to że gospodarka tego kraju osłabiła się, dolar też spadał. Tańszy dolar powodował zwiększenie eksportu, czyli większe dochody dla Amerykańskiej gospodarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa. Gdy chodzi o mnie wolał bym PLN a unia to dała nam co miała dać i już najlepiej by było jak byśmy z niej wypisali się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×