Skocz do zawartości
scz

Euro w Polsce

Polecane posty

weź to pod uwagę że prawo które jest w USA (niektóre ustawy) nie sprawdzały się w europie.

Więc to też zależy.

 

 

Poza tym zobacz jak rządzą niemcy, Luxemburg, Belgia, Francja szary człowiek patrząc na rządy ich myśli że lepiej będzie jak oni będą rządzić bo w Polsce to rządy nic nie robią poza rozpierdalania kraju oraz jego rozkradania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
weź to pod uwagę że prawo które jest w USA (niektóre ustawy) nie sprawdzały się w europie.

Więc to też zależy.

 

 

Poza tym zobacz jak rządzą niemcy, Luxemburg, Belgia, Francja szary człowiek patrząc na rządy ich myśli że lepiej będzie jak oni będą rządzić bo w Polsce to rządy nic nie robią poza rozpierdalania kraju oraz jego rozkradania

 

Hmm np: które ustawy ?

"uczciwość, honor, suwerenność ... " hmm no tak to sie w Polsce nie sprawdza, ale po za tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w necie "próby wprowadzenia w Polsce prawa zachodniego"

 

 

aby zaistnieć należy według mnie tworzyć a nie odtwarzać. To że w USA coś jest dobre to nie znaczy że w Polsce się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

89SCZ widzę że popierasz system minionej epoki, ja co prawda jestem z 89 roku i teoretycznie gówno wiem o komunie to jednak na historii jako jedyny w całej szkole z okresu 44-89 miałem bdb albo cel. Moim zdaniem ustrój jaki wtedy panował był zły, zgodzę się jedynie z tym że polaków trzeba za morde trzymać i kopać w dupe żeby coś robili. No cóż, schodzimy z EURO na politykę za mocno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kreta utrzymuje się z turystyki, więc ten argument jest nietrafiony. U nas mieszkańcy Zakopanego czy nadmorskich kurortów na pewno także popierają przejście na euro, to jest normalny odruch. Pytanie tylko, czy idąc na rękę niewielkiej części społeczeństwa nie krzywdzimy pozostałych. Przykład wcześniejszych emerytur różnych grup (górnicy-to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, nauczyciele!) za których płacimy wszyscy. Co do 89r to błędem był okrągły stół i dogadywanie się. Trzeba było zrobić to co na Rumunii albo jeszcze pójść dalej. Niestety, nic się nie zmieniło, starzy partyjniacy dobrze czują się w niby-kapitalizmie, a poza tym startowali z czymś czego inni nie mieli-z kapitałem. Co do prawa to wystarczy wrócić do kodeksów międzywojennych, oczywiście dostosowując je do dzisiejszych realiów. Może wtedy idealnie nie było, ale był jakiś porządek. Porównując ustój u nas i na zachodzie oraz w Stanach to jest jedna podstawowa uwaga. W Europie urzędnik zawsze odpowiadał przed królem, miał wykonywać zadania i ściągać określone podatki. Czy był uczciwy czy nie to już nikogo nie obchodziło. W Stanach praktycznie każdy urząd (od szeryfa po prokuratora) jest wybieralny. Urzędnik odpowiada przed ludźmi i musi się troszczyć o swoją opinię. Niestety, czy to u nas czy we Francji i Niemczech, wszędzie jest jeden bu... . Zachód ma ten handicap, że jeszcze przez pewien okres pojedzie na tym co wywiózł z kolonii. Później kolonie będą u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w PRL (przed 1989 roku) uczą ludzie że w sklepach był "TYLKO OCET" to rasowa propaganda którą robią nauczyciele nikt z głodu nie umarł każdy miał prace leki były za darmo (każde) to tylko kilka plusów PRL

A najważniejszy plus to w PRL policja była sądem jeżeli kogoś na grożeniu znaleźli to połamali mu nogi ręce a możne nawet i zabili na śmierć i jakoś nic im za to nie zrobiono a obywatele czyli się bezpiecznie.

 

to teraz gospodarka

Np produkcja prądu po przejęciu przez inwestorów prywatnych np Elektrowni osoby prywatne NIC nie robiły po przejęciu tego natomiast jeżeli sekretarz partii na województwo jeżeli stwierdzi by że trzeba zwiększyć produkcje energii o 50 MW zwiększono by bez gadania a tutaj jest NIE OPŁACA SIĘ ZWIĘKSZAĆ w przypadku os. prywatnych.

 

Zapamiętajcie że nie zawsze wszystko co prywatne jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×