Skocz do zawartości
kubak

nazwa.pl - kilka domen

Polecane posty

To mój pierwszy post na tym forum więc prosze nie bić :)

 

Mam przewrotne pytanie czy jest inna poza nazwa.pl firma hostingowa która nie udostępnia możliwości skonfigurowania kont pocztowych o tej samej nazwie ale innej domenie jako 2 roznych kont (biuro@example.com, biuro@innyexample.com) ?

 

Informacje od konsultanta wskazują że taka możliwość jest tylko w topowej ofercie hostingu tej firmy (300zl vs 1200zl). 10 innych firm hostingowych które do tej pory sprawdziłem również uważa taką możliwość za oczywistą.

 

Jaka jest wasza opinia ? Co zrobić z wykupionym na rok hostingiem który ma obsługiwać na teraz 8 domen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam przewrotne pytanie czy jest inna poza nazwa.pl firma hostingowa która nie udostępnia możliwości skonfigurowania kont pocztowych o tej samej nazwie ale innej domenie jako 2 roznych kont (biuro@example.com, biuro@innyexample.com) ?

 

Informacje od konsultanta wskazują że taka możliwość jest tylko w topowej ofercie hostingu tej firmy (300zl vs 1200zl). 10 innych firm hostingowych które do tej pory sprawdziłem również uważa taką możliwość za oczywistą.

 

Jaka jest wasza opinia ? Co zrobić z wykupionym na rok hostingiem który ma obsługiwać na teraz 8 domen ?

 

Opinia jest taka, że jest to celowe zagranie utrudniające sprzedaż najprostszego hostingu :)

Inną znaną firmą, która również nie udostępnia takich funkcji, to np. home.pl (tutaj nawet nie ma czegoś takiego jak 'serwery.pl' i w grę wchodzi tylko serwer dedykowany).

 

Pytasz co zrobić, jeśli nie dla wszystkich domen masz konta pocztowe, to możesz dalej korzystać. Jedyne rozwiązanie, to zakładanie kont pocztowych w konwencji firma@domena.pl, bo kilku kont biuro@, info@ nie zrobisz, nie da rady.

 

A serwery.pl to żadna rewelacja. Wykupiłem na kwartał w promocji i jest to praktycznie to samo, co zwykły serwer w nazwa.pl.

+ niezależne konta pocztowe w domenach

+ możliwość oddzielnych kont ftp do każdej domeny (ale już oddzielnych ftp dla dowolnego katalogu nie stworzysz)

 

- przypisywanie domen, subdomen do dowolnych katalogów (w serwerze Active to się da)

- oddzielni użytkownicy web, oddzielne bazy danych

 

Czyli, wg mnie, nie jest to warte czterokrotnie wyższej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze można wydelegować rekordy mx i skorzystać np z darmowej poczty Google dla domen

http://www.google.com/a/help/intl/pl/index.html

 

A jak to wygląda? W nazwa.pl nie można samemu delegować rekordów (może da się po napisaniu do administratora). Jestem ciekaw jak wygląda od strony Googla? Jak to zrobić? Do kogo się zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydelegowujesz rekordy mx na serwery google, rejestrujesz się w google aplikacje i tyle.

 

poczytaj, ja załapałem bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wydelegowujesz sobie domenkę na freedns.sgh.waw.pl, tam ustawiasz rekord A na ipka twojego konta na nazwa.pl, a rekordy MX i SPF na googlowskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Marcin_0048 co chcesz osiągnąć poprzez .htaccess? Sam plik .htaccess zakłada się tak samo jak na każdym innym serwerze, czyli poprzez przesłanie go na serwer do odpowiedniego folderu (przynajmniej tak było w styczniu tego roku kiedy kończyła mi się ważność konta na nazwa.pl).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próbuje odpalić

 

RewriteRule ^oferta.php$ index.php?id=oferta&menu=oferta [L]

 

tak zwane oszukanie przeglądarki.

 

Aczkolwiek próbowałem dużo innych rzeczy i za każdym razem serwer zachowuje się neutralnie.

Administrator nazwa.pl wysłał mi nawet samouczek http://www.webowe.pl/htaccess-podstawy-czesc-i/ (chyba dla jaj) bo nie działa mi żaden plik .htaccess które mam na home, na szybki-serwer, na ovh.org...

 

Efekt jaki można uzyskać to błąd wewnętrzny po wstawieniu: RewriteBase ./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

komenda RewriteBase nie jest Ci potrzebna jeśli masz wszystko w głównym katalogu. zahashuj ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w nazwie mod_rewrite i działa bez problemu

 

RewriteEngine on
RewriteRule ^szukaj/ szukaj.php

 

Takie coś po prostu działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×