Skocz do zawartości

Miela

Użytkownicy
  • Zawartość

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Miela

  • Ranga
    Nowy użytkownik

Informacje osobiste

  • Firma
    Crazybeaver.net

Metody kontaktu

  • Strona WWW
    http://crazybeaver.net

Informacje profilowe

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Szczecin
  1. nazwa.pl leży

    I dziś od rana wszystkie moje domeny z pewnego serwera kierują na stronę główną nazwa.pl - też tak macie? Od kilku godzin bezskutecznie czekam na jakąś reakcję ze strony firmy, ale dupa. Widać poprzednia awaria nie nauczyła niczego firmy, ani mnie, że nie uciekłem stamtąd.
  2. nazwa.pl leży

    Ktoś wie co te ich magiczne komunikaty znaczą: XX:? Dla potomności: moje strony też leżą, oba serwery. Nie można się połączyć ani przez http ani przez ftp. Poczta chyba działa.
  3. nazwa.pl leży

    Od 40 minut błąd xx:300 się wyświetla. Teraz zaczyna się pojawiać, ale nie za każdym razem.
  4. nazwa.pl leży

    Chyba jakaś poważniejsza awaria. Nie działa www (albo się nie ładuje, albo wewnętrzny błąd serwera), poczta i ftp.
  5. Ostatnio wiele ciekawych rzeczy NetArt zrobił, ale dzisiaj najpierw przestało działać kilka stron a teraz cały serwer leży. I z tego co widzę nie tylko mój...
  6. opinie masternet.pl

    Korzystam z oferty domen Masternetu, ale zauważyłem, że firma pobiera dodatkowe opłaty za płatności online. Ja wiem, że są za to opłaty, ale skoro reklamujemy się jako najtańsza oferta przedłużeń domen to naprawdę warto doliczać te złotóweczki do przelewu?
  7. [opinie] home.pl

    Olewanie stałych klientów to norma. Nie tylko wśród dostawców hostingów. A nie jest to normalne. Co szkodzi dać im rabat choćby 10%? Co do ich oferty hostingu - chyba kilka lat już się nie zmieniała, a po ostatnich zmianach NetArtu najniższy pakiet home.pl jest zupełnie nieatrakcyjny...
  8. Tepsa

    Dzisiaj, na kilkanaście minut padł home.pl. I to chyba coś poważniejszego, bo nie mogłem się do nich dodzwonić. Ponadto jakiś czas temu jeden z moich klientów, który ma hosting w home.pl miał spory kłopot. Duży serwis sprzedażowy wyleciał w kosmos na prawie dwa dni. A home.pl nie potrafił szybko zadziałać a po czasie przywrócił kopie sprzed prawie tygodnia. Pech chciał, że akurat serwis był w trakcie doraźnych zmian, które przez to przepadły. No i dzisiaj znów na godzinę zniknęło. Mam pytanie, czy ktoś też miał ostatnio problemy ze swoimi stronami w home.pl?
  9. Ale rację jest też, że dla stałych klientów takich firm jak home.pl czy nazwa.pl jakiś specjalnych promocji nie ma. Firmy te bazują głównie na przyzwyczajeniach użytkowników. Bo jak się poczuje użytkownik, który miał przez wiele lat do dyspozycji panel home.pl lub nazwa.pl w gołym Cpanelu lub (co gorsza) Direct Adminie czy nie daj boże w Plesku? Zagubiony to zbyt łagodne określenie...
  10. poszukuję bardzo dobrego hostingu

    Nq.pl ma jeszcze jedno ograniczenie - bazy mogą łącznie zajmować 500 MB, ale z korespondencji z obsługą można dojść do wniosku, że da się dogadać, co w przypadku takich potentatów jak nazwa.pl czy home.pl w ogóle nie wchodzi w grę.
  11. Nigdy bym nie zmieniał usług, z których nie byłbym zadowolony. Na Twoim miejscu zostałbym w home.pl. Podobne parametry jak Business Server w home.pl daje Nazwa.pl w serii Activ. Wydaje mi się, że podobnie funkcjonalne. Ale po co zmieniać, skoro dobrze działa. Nigdy nie masz pewności na co trafisz. A jako stały klient, możesz spróbować poprosić o zniżkę. Może dadzą. Próbowałeś?
  12. Jak wybrać hosting?

    Budżet też jest ważny, ale to tylko jeden z czynników. Mam 10 000 i (dwa różne przypadki): a) potrzebuję samochód o dużej ładowności potrzebuję dobry samochód, który będzie ładnie wyglądał Czy w obu przypadkach będzie to ten sam wybór? Śmiem wątpić. Tak, budżet jest bardzo ważny, ale to nie jedyny czynnik. Może ktoś ma jeszcze inne zdanie? Chciałem tylko, żebyście się wypowiedzieli jak szukacie hostingu. Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Chciałbym, żeby ktoś spróbował się wczuć w klienta, który potrzebuje hostingu o określonych parametrach i ma jakieś tam pieniądze. Czy zawsze najdroższe rozwiązanie będzie najlepsze?
  13. Site5.com

    Mam konto w Site5 od maja 2007 roku. Tanio, bo chyba mnie wyniosło niecałe 200 zł / rok (a dolar jeszcze nie był na dnie jak to miało miejsce później). Limity jak są, to nieodczuwalne. Do zarządzania Cpanel, ale skrojony na miarę. Bardzo ładnie skrojony. Zalety: + można tam wrzucić wszystko i będzie działać + praktycznie brak limitów + niska cena Wady: - uptime - moje konto na serwerze 'all' pada kilka razy w tygodniu na min. 15 minut, przez co uptime moich stron na tym koncie jest nie większy niż 98% - odległość (Polska -> TX, USA to kawał drogi) - różnica czasu, przez co długie odpowiedzi obsługi w polskich godzinach rannych (bo u nich środek nocy) Wszystko tam zasadniczo działa, ale już dwukrotnie serwer padł na kilka godzin, bo oni zepsuł się system plików - poinformowali o tym na forum, ale co z tego, skoro serwer nie działał. Można też sprawdzać na ich stronie dostępność serwerów - widać, że zawsze jakiś leży Obsługa klienta jest dobra, pomagają, wyczerpująco odpowiadają... Ale ja miałem wielokrotnie problemy z delegacją domen, np. tych z home.pl. A jednej domeny nie mogłem tam przenieść przez miesiąc, mimo codziennych e-maili do administratorów - w końcu się udało, ale byłem już bliski załamania się. Ani razu nie zablokowali mi konta, mimo że gdzie indziej mi się to zdarzało. Ale jakość pozostawia sporo do życzenia. Dla osób, które mają niewielki budżet potrzebują dużo miejsca, dobra inwestycja. Pingi 3 razy takie jak do serwerów w Polsce, ale coś za coś. Za tę cenę lepiej się nie da.
  14. Czy szanowne grono doświadczonych klientów firm hostingowych i przedstawicieli tych firm byłoby w stanie określić jak się zabrać do wyboru hostingu? Borykam się z tym problemem od pewnego czasu, mam kilka stron, którym chciałbym zapewnić odpowiednie warunki mieszkaniowe, ale chyba nigdy nie znajdę czegoś, co mnie zadowoli. Gdzieś na forum spotkałem się z opinią, że kluczowy jest budżet. Nie zgadzam się z tym. Jeśli ktoś chce przeznaczyć na hosting 300 zł na rok a utrzymywać chce portal, który ma dziennie 50 000 wejść, to znajdzie coś dla siebie w tej cenie? Kwota jaką mamy ogranicza wybór, ale nie jest najważniejszym kryterium (a na pewno nie może takim być). Ja zastosowałem takie kryterium: 1. Uptime, obsługa klienta (na podstawie opinii i testów) 2. Funkcje, jakie mi są potrzebne (np. php, mysql, htaccess, cron, rozdzielne e-maile w domenach) 3. Limity (transfer, miejsce na dysku, bazy danych) 4. Prostota zarządzania 5. Cena Wpisałem 'hosting' w Google i przeglądałem. Reszta to już subiektywne wrażenia stron internetowych firm i ocena zgodności z przyjętymi kryteriami. Zapraszam bardziej doświadczonych do podzielenia się swoimi opiniami, jak wybrać hosting dla siebie.
×