Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

cPanel vs cała reszta

Polecane posty

Nawet jeśli to ich support jest na wysokim poziomie ;)

 

Przynajmniej ja tak uważam

No ja nie pisałem tego w znaczeniu dogryzienia 8p.pl tylko jako przykład jak cPanel może sprawić niezłe kłopoty nawet dobrej firmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z cPanelem coś jest "na rzeczy", widzialem kiedys na webhostingtalk.com watek gdzie to ktos z firmy http://eurovps.com/ pisał że być może zakończą/wstrzymają sprzedaż VPSów z cpanelem z powodu wyjątkowo dużej ilości bugów które sprawiły im wiele kłopotów.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Heh no patrząc na changelog nie jest to może "Stable" w pełnym znaczeniu tego słowa aczkolwiek nie zauważam jakoby sprawiał jakieś _tragiczne_ kłopoty, nawet przy wersji EDGE.

Testuje go na razie na VPSku, vhostów nie za dużo bo 25, głównie małe stronki.

 

8p.pl

Kasowanie czegoś o czym się nawet nie wie... tam nie pisali ile to miało MB, czy GB, ale sądzę że na pewno nie miało 10GB, więc można było zostawić ;)

 

Jeśli masz więcej na jednym serwerze to gratuluję

 

Kwestia optymalizacji i umiejętności zarządzania :) wydaje mi się że Szymon nie tylko zainstalował cPanela....

 

A support .... support to <3 :)

powiesz ze coś nie działa to chociażby wymagało tylko restartu usługi to nie mają pretensji.

I jeszcze dopiszą że "you are welcome". :)

 

Hmm a może nielubiany jest przez za duża ilość ikon ?

Bo ja kożystam chyba tylko z 10 które są w menu usera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś (przy okazji testowej próby zmiany artykuły w wiki WHT) zauważyłem, że CPanel wycofuje się z supportowania większości systemów operacyjnych.

 

Obecnie na stronie wymagań technicznych wszystkie systemy poza RHLE/CentOSem i FreeBSD zostały wepchnięte w "end of life" - czyli całkiem niebawem update'ów dla SUSE czy Fedory już nie będzie. Tutaj pojawia się kolejny plus chociażby DA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie za bardzo od 2 lat, bo musieliby Fedorę 7 wepchnąć na tą listę jakieś 1,5 roku przed tym jak się ukazała.. :D. W każdym razie, może skupienie się na dwóch systemach wyjdzie temu panelowi na dobre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ale na bugzilli cPanel jest że "pracują" nad wersją debianową...

Jeśli się ukaże to super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony przez ograniczenie supportowanych systemów można liczyć na większą stabilność i optymalizacje cPanelu ... nie robisz czegoś dla wszystkich tylko dla konkretnych systemów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to dobra decyzja, i powinna wyjść na dobro dla Cpanelu.

Osobiście cieszyłbym się również z oficjalnego wsparcia dla Debiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N3T5kY: cPanel dla Debiana już był (w stadium "wieczna beta") dla jego wersji 3.0, więc pewnie ten wpis na bugzilli wisi od tego czasu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie CPanel jest OK :D Ma spore możliwości i funkcjonalność. Może trochę za dużo ikonek i zbędnych fajerwerków, ale przecież panel nie świadczy o hostingu. Takie jest moje zdanie (zawsze mogę się mylic :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
N3T5kY: cPanel dla Debiana już był (w stadium "wieczna beta") dla jego wersji 3.0, więc pewnie ten wpis na bugzilli wisi od tego czasu

 

Ostatnio się ich o to pytałem na supporcie, wspominali że nad tym pracują .... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, że wreszcie nawet sami developerzy zauważyli jak to fatalnie momentalnie działa (czemu niektórzy tu usilnie zaprzeczali ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
N3T5kY: cPanel dla Debiana już był (w stadium "wieczna beta") dla jego wersji 3.0, więc pewnie ten wpis na bugzilli wisi od tego czasu ;).

 

Gdy kiedyś próbowałem cPanela zainstalować na Debianowym (Etch) VPSie, to pierwsze co zrobił to... zassał sobie skądś RPM...

... mielił ponad trzy godziny i...

... i tak błędnie się zainstalował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Odświerzę temat ;)

 

Zauważyłem, że w najnowszych wydaniach tj. 11.24.4 działa kilka razy szybciej, nie myśli za długo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem cPanel przebija wszystkie inne panele, jest prosty w obsłudze, jest uniwersalnym panelem tzn. dostępnym na większości serwerów amerykański ale oczywiście nie tylko. Bardzo szkoda, że na Polskich serwera jest tak mało popularny ;)

- Obecnie używam hostingu FC.pl na którym mogę używać go bez najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jest fajny i intuicyjny ale zasobożerny i ponoć troche dziurów ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest fajny i intuicyjny ale zasobożerny i ponoć troche dziurów ma

 

Pewnie gdzieś usłyszał i teraz pisze..

Mimo iż częściej korzystam z DA(polskie hostingi) to jakoś bardzo odpowiada mi właśnie cpanel:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie gdzieś usłyszał i teraz pisze..

Mimo iż częściej korzystam z DA(polskie hostingi) to jakoś bardzo odpowiada mi właśnie cpanel:)

 

cPanel jest ładny ale mało intuicyjny (na moje oko),

ale troche robi za duży śmietnik w systemie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×