Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

cPanel vs cała reszta

Polecane posty

Miałem już nic nie pisać ale napiszę. cpanel nie jest taki głupi żeby sobie psuć konfigi jak kilku userów naraz cos robi.

 

bluehost.com - 300000 domen - panel cpanel

midphase.com - ponad 100000 domen - panel cpanel

lunarpages.com - ponad 100000 domen - panel cpanel

hostmonster.com - ponad 150000 domen - panel cpanel

 

... i wiele innych. Mówi samo za siebie. Teraz naprawdę eot :)

 

Oczywiście chodziło mi o polskie hostingi, bo wiadomo, że w USA używa się cPanela, DA itp. mi chodziło który z polskich "dobrych" hostingów używa cPanela ze znanych mi żaden - i tu jest pytanie "Dlaczego ??"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kogo obchodzi czego używają pl firmy? Ważne jest to czego ja używam i że mam lepsze opcje niz konkurencja.

 

Czy jest jakies pl prawo mówiące jakich paneli trzeba uzywac? Nie rozśmieszajcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jest takie powiedzenie "jedzmy gó@#, miliardy much nie mogą się mylić" :) Ale akurat w tym wypadku, fakt iż jesteś osamotniony na rynku polskim z panelem (pomijajac chwilą milczenia i365.pl) o czymś jednak może świadczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogo obchodzi czego używają pl firmy? Ważne jest to czego ja używam i że mam lepsze opcje niz konkurencja.

 

Czy jest jakies pl prawo mówiące jakich paneli trzeba uzywac? Nie rozśmieszajcie mnie.

 

 

 

jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase :/

niestety polskie firmy szczedza strasznie kasy i dlatego uzywaja tego co najtansze

tak juz jest z ta nasza wspaniala Polska

 

a ze akurat Prohost i ja zapodalismy drogi wynalazel to pokazuje tylko to iz stac nasze firmy na to, i nie szczedzimy kasy dla dobra klientow bo podkreslam ze czesto nawet bardzo czesto klienci wlasnie pytaja sie o cpanel i nawet go zadaja

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogo obchodzi czego używają pl firmy? Ważne jest to czego ja używam i że mam lepsze opcje niz konkurencja.

 

'Prawie" jak guru hostingowy :)

 

Czyli w tym całym temacie chodzi tylko o pokazanie, że @prohost jest najlepszy.

 

Nie ma co, ciekawie przedstawiasz swoją osobę :)

 

(sory ale nie mogłem sie powtrzymać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz jest takie powiedzenie "jedzmy gó@#, miliardy much nie mogą się mylić" :) Ale akurat w tym wypadku, fakt iż jesteś osamotniony na rynku polskim z panelem (pomijajac chwilą milecznia i365.pl) o czymś jednak może świadczyć :)

 

Jednak nie świadczy o niczym. A jak juz to lepszej ofercie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogo obchodzi czego używają pl firmy? Ważne jest to czego ja używam i że mam lepsze opcje niz konkurencja.

 

Czy jest jakies pl prawo mówiące jakich paneli trzeba uzywac? Nie rozśmieszajcie mnie.

 

Wiele, razy już to pisałem ja i wiele innych sposób - Masz ciesz się, jeśli tworzy klienci cieszą się z cPanela to ok, ale każdy ma prawo powiedzieć a Ty takiego prawa innym nie dajesz, dla mnie cPanel to "badziewie" a wręcz inne nazwy się ciszą ale nie będę ich używał a dla Ciebie cPanel jest 8 cudem świata i masz do tego prawo, ale nie nakazuj każdemu uważać cPanela za to co Ty uważasz ...

To o czymś świadczy też, ze jesteś jedyny (lub prawie jedyny - tanie hosting na serwerach amerykańskich) na polskim rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase :/

niestety polskie firmy szczedza strasznie kasy i dlatego uzywaja tego co najtansze

tak juz jest z ta nasza wspaniala Polska

 

a ze akurat Prohost i ja zapodalismy drogi wynalazel to pokazuje tylko to iz stac nasze firmy na to, i nie szczedzimy kasy dla dobra klientow bo podkreslam ze czesto nawet bardzo czesto klienci wlasnie pytaja sie o cpanel i nawet go zadaja

 

pozdrawiam

Jakbyście tak nie oszczędzali kasy na dobro klientów to byście mieli autorski panel :) To jest forum ludzi z branży, więc takie "chłyty" marketingowe zachowaj raczej dla klientów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogo obchodzi czego używają pl firmy? Ważne jest to czego ja używam i że mam lepsze opcje niz konkurencja.

 

Jesteśmy w Polsce więc powinno nas to obchodzić bardziej niż to co mają firmy zza Oceanu bo amerykański shared hosting pt. 50000 GB miejsca i 1500000 GB transferu co miesiąc to chyba najgorszy możliwy wzorzec. Ciągle piszesz o tych "lepszych opcjach od konkurencji" - możesz wreszcie przytoczyć jakieś konkrety? Pokazywanie modułow perla? Entropy Web Chat? Ja tutaj widzę fanbojstwo :)..

 

Adminek: gdyby chodziło o używanie tego co najtańsze polskie firmy instalowałyby VHCS, Usermina, ZPanel czy ispConfig..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'Prawie" jak guru hostingowy :)

 

Czyli w tym całym temacie chodzi tylko o pokazanie, że @prohost jest najlepszy.

 

Nie ma co, ciekawie przedstawiasz swoją osobę :)

 

(sory ale nie mogłem sie powtrzymać)

 

Nie guru tylko człowiek mający własne zdanie. To, że chce mieć najlepszą ofertę to normalna sprawa. btw. właśnie sie pisze kilka pluginów do cp. Jeden już jest beta testowany. W niedalekiej przyszłości dojdzie zarządzanie dnsami z cp. Wolę dodawać opcje do cp niż pisać coś co za pare lat osiągnie jakis poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase :/

niestety polskie firmy szczedza strasznie kasy i dlatego uzywaja tego co najtansze

tak juz jest z ta nasza wspaniala Polska

 

Tak mnie rozbawiłeś, że prawie spadłem z krzesła.

Polskie firmy szczędzą ? Gdzie ty, żyjesz ? Wiesz jaki jest koszt stworzenia dobrego, zaawansowanego panelu ?

Nawet kwota z dwoma cyframi i trzema zerami więc koszt cPanela w porównaniu do kosztu stworzenia autorskiego panelu to jak koszt dobrych cygar do kosztu zapałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mnie rozbawiłeś, że prawie spadłem z krzesła.

Polskie firmy szczędzą ? Gdzie ty, żyjesz ? Wiesz jaki jest koszt stworzenia dobrego, zaawansowanego panelu ?

Nawet kwota z dwoma cyframi i trzema zerami więc koszt cPanela w porównaniu do kosztu stworzenia autorskiego panelu to jak koszt dobrych cygar do kosztu zapałek.

 

 

 

ciesze sie ze Cie rozbawilem :)

i nawet przyznam Ci racje :) piszac to mialem na mysli zakup gotowych paneli a nie tworzenie nowego (wczesniej pisalem ze sporo kosztuje wlasny panel).

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\W niedalekiej przyszłości dojdzie zarządzanie dnsami z cp. Wolę dodawać opcje do cp niż pisać coś co za pare lat osiągnie jakis poziom.

To jest jakaś różnica przy pisaniu nowej opcji do cp, a panelu autorskiego?

 

eh.... Sory ale od pewnego czasu Twoje posty wyglądają tak jakbyś pisał, że wiesz wszystko najlepiej, wszystko masz najlepsze i w ogóle nie wolno sprzeciwić się Twojemu zdaniu :)

 

Takie wywyszszanie własnej osoby wszędzie gdzie tylko się da nie jest dobrym pomyśłem - z życia wzięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbyście tak nie oszczędzali kasy na dobro klientów to byście mieli autorski panel :) To jest forum ludzi z branży, więc takie "chłyty" marketingowe zachowaj raczej dla klientów :)
Jakbym oszczędzał tak jak inni co ich nie będę pokazywał palcem to bym miał niby serwery w niemczech :)
To jest jakaś różnica przy pisaniu nowej opcji do cp, a panelu autorskiego?eh.... Sory ale od pewnego czasu Twoje posty wyglądają tak jakbyś pisał, że wiesz wszystko najlepiej, wszystko masz najlepsze i w ogóle nie wolno sprzeciwić się Twojemu zdaniu :huh:Takie wywyszszanie własnej osoby wszędzie gdzie tylko się da nie jest dobrym pomyśłem - z życia wzięte.
Czy ja ci bronię mieć swoje zdanie? Dla mnie pisanie autorskiego panela jest poprostu nieopłacalne. Ile juz swój piszesz? I opcjami to on nie świeci. Podejmuję decyzje dla mnie najlepsze - nie najlepsze dla ciebie. Jesli myślisz, że za pare lat bedziesz miał fajny panel to ok. Twój czas twoje pieniądze.

 

Cały czas mówię, że cp jest dla mnie najlepszą opcją i da/autorski panel nie wchodzi w grę.

 

Co do pisania wtyczek to nie jakby pisac panel to poprostu rozbudowa bazy. Szybko prosto i przyjemnie - mogę to zlecać ludzom za grosze bo pare skryptów w perlu to nie majątek.

 

I naprawde już to jest nudne - mam inne rzeczy teraz do roboty więc wybaczcie, że nie będę sie udzielał. Nie ma zreszta po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście chodziło mi o polskie hostingi, bo wiadomo, że w USA używa się cPanela, DA itp. mi chodziło który z polskich "dobrych" hostingów używa cPanela ze znanych mi żaden - i tu jest pytanie "Dlaczego ??"

 

Byc moze dlatego, ze wiele duzych polskich firm hostingowych zaczynalo dzialalnosc w czasach jak jeszcze cpanel nie istniał lub nie był popularny.

Inną przyczyną może być to że dana firma uzywala systemu ktory wtedy nie był obslugiwany przez cpanel. Przykladowo kei.pl ma wlasny panel, nie wiem jak teraz ale kiedys dzialający na PLD. Oficialnie cPanel na PLD nie dziala.

Od kilku lat uzywam cpanela jako resseler i jesli chodzi o funkcjonalność dla koncowego usera to jest ona wystarczająca a nawet ma za wiele opcji. Jak ktos nie chce dawac swoim klientom za wiele swobody to można wyłączyć niepotrzebne opcje. Osobiscie z wielu opcji nie korzystam wogóle np z AwStat a slyszalem że te statystyki dosc mocno obciązają maszynę.

 

 

Oba panele są OK, ale biorąc po uwagę ceną to DA jest korzystniejszy. Na jednym serwerze może nia ma to znaczenia, ale jak ktoś ma kilka lub więcej serwerów to CP staje się mało opłacalny

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja ci bronię mieć swoje zdanie?
Jakoś do tej pory każde zdanie sprzeczne z Twoim dowolnej osoby negowałeś.

 

Dla mnie pisanie autorskiego panela jest poprostu nieopłacalne. Ile juz swój piszesz? I opcjami to on nie świeci. Podejmuję decyzje dla mnie najlepsze - nie najlepsze dla ciebie. Jesli myślisz, że za pare lat bedziesz miał fajny panel to ok. Twój czas twoje pieniądze.
Ile czasu? nie liczę każdej godziny przy nim spędzonej i nie codziennie jest robiony, czasem nawet przez miesiąc, dwa, trzy nie jest otwierany kod źródłowy więc może daruj sobie wypowiedzi typu "za parę lat".

 

Cały czas mówię, że cp jest dla mnie najlepszą opcją i da/autorski panel nie wchodzi w grę.
Nie, piszesz że w ogóle jest to najlepszy panel pod każdym względem ze wszystkich dostępnych.

 

Co do pisania wtyczek to nie jakby pisac panel to poprostu rozbudowa bazy.
Nie wiedziałem, że napisanie nowej własnej opcji w CP to tylko kwestia rozbudowy samej bazy danych bez konieczności pisania nowych funkcji.

 

Natomiast moje zdanie jest takie, iż jakbym chciał oszczędzać to kupiłbym sobie właśnie jakiś cPanel czy DA i miał spokuj, a nie wkładał we wszystko swoją pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele, razy już to pisałem ja i wiele innych sposób - Masz ciesz się, jeśli tworzy klienci cieszą się z cPanela to ok, ale każdy ma prawo powiedzieć a Ty takiego prawa innym nie dajesz, dla mnie cPanel to "badziewie" a wręcz inne nazwy się ciszą ale nie będę ich używał a dla Ciebie cPanel jest 8 cudem świata i masz do tego prawo, ale nie nakazuj każdemu uważać cPanela za to co Ty uważasz ...

To o czymś świadczy też, ze jesteś jedyny (lub prawie jedyny - tanie hosting na serwerach amerykańskich) na polskim rynku...

 

 

To tak jak dla mnie VW :) Po co przepłacać ?? Jak można mieć dużo lepszą i ładniejszą HONDĘ :) Za taka samą cenę i będzie 1000% lepsza :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ze akurat Prohost i ja zapodalismy drogi wynalazel to pokazuje tylko to iz stac nasze firmy na to, i nie szczedzimy kasy dla dobra klientow bo podkreslam ze czesto nawet bardzo czesto klienci wlasnie pytaja sie o cpanel i nawet go zadaja

 

pozdrawiam

 

Powinieneś tez wspomnieć że najpopularniejsze krzaki (h4u.pl, serf/serwerownia, hee, hosting4company, .... i tak dodaj jeszcze ze 20 kolejnych po których nie ma już śladu) także używały tego drogiego wynalazku. :) Też nie szczędzili kasy dla dobra klientów bo mieli cpanel :)

 

 

Jak sam widzisz ten argument jest co najmniej śmieszny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały czas mówię, że cp jest dla mnie najlepszą opcją i da/autorski panel nie wchodzi w grę.

Co do pisania wtyczek to nie jakby pisac panel to poprostu rozbudowa bazy. Szybko prosto i przyjemnie - mogę to zlecać ludzom za grosze bo pare skryptów w perlu to nie majątek.

Teraz może i na tym oszczędzasz (czas i pieniędze), ale za jakiś czas niektórzy będą już mieli wydajne klastry zintegrowane z autorskimi panelami, a Ty (o ile nie zmienisz podejścia) pewnie nadal bedziesz zlecał pisanie kolejnych pluginów w perlu do cpanela. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze zarowno ja jak i niektore osoby niepotrzebnie popadly w skrajnosc w tej dyskusji :)

 

kazdy ma swoje racje i zdanie, jak wczesniej juz ktos z Was wspomnial,

dla jednego dobry bedzie cpanel, dla drugiego DA a dla trzeciego rozwiazanie autorskie;

 

w calej tej dyskusji tak naprawde nie okazalo sie nic najlepszego,

bo zlotego srodka nie ma,

kazdy powie ze dane rozwiazanie jest najlepsze jesli tylko dobrze mu sie z nim wspolpracuje - taka jest prawda

 

ogolnie podsumowujac mozna powiedziec ze wszystkie gotowe rozwiazania sa kiepskie pod wzgledem secure/wydajnosci itp bo sa robione na ilosc a nie na jakosc

rozwiazania autorskie zawsze sa robione na jakosc a napewno nie na ilosc i to jest ich przewaga

 

jednak dla niektorych firm, nie majacych dobrych programistow, gotowe rozwiazania sa najlepsze, i teraz znowu czy to bedzie DA czy cpanel to tylko zalezy od mozliwosci finansowych danej firmy i od gustu szefa czy admina

 

zgadzacie sie z tym?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz może i na tym oszczędzasz (czas i pieniędze), ale za jakiś czas niektórzy będą już mieli wydajne klastry zintegrowane z autorskimi panelami, a Ty (o ile nie zmienisz podejścia) pewnie nadal bedziesz zlecał pisanie kolejnych pluginów w perlu do cpanela. :)

 

Z cp możesz w tej chwili sobie klastry robic - tylko panel klienta będzie na serwerze na którym na konto. Nie widzę nic nadzwyczajnego w tym - rozdzielasz sobie usługi na kilka serwerów i tyle. Bez problemu każdy skrypt billingowy ci loadbalancing kont zrobi. Nie trzeba wcale autorskiego panela do tego. Ale podoba mi sie pomysł który przedstawił ktoś z insane wcześniej - pytanie tylko czy klienta interesuje jak mu subdomenę zakładasz? Co jak padnie serwer z panelem? Wszystkie serwery będą bez panela? Trzeba mieć gotowy zapas jakiś. Pomysł ciekawy ale napewno wykonanie będzie trochę skomplikowane - nie wiem czy wam sie opłaci coś takiego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może wtrącę się, chociaż z samych paneli nie korzystam, bo nie lubię, a serwery administruję z poziomu konsoli (akurat zajmuję się hostingiem shoutcast). Panele gotowe, w moim mniemaniu, są brane przez osoby, które po prostu lecą na łatwiznę. Szybki biznes, wszystko samo się zrobi i super. Tylko nikt się nie zastanowi przeważnie, co ten skrypt tam robi międzyczasie. No i mamy, oprogramowanie instaluje się samo, często nie mamy zbyt wielkiego wpływu na to, co możemy mieć zainstalowane (osobiście przy swoim autorskim panelu serwerów shoutcast po prostu aktualizuję oprogramowanie w momencie wydania nowej wersji). A w gotowych panelach? Przeważnie czekamy na wydanie aktualizacji, aktualizując samemu, przeważnie coś się sknoci, bo panel nie był przygotowany na tą wersję, odnosi się to do każdego hostingu. Dodatkowo, jesteśmy z góry skazani na przetrzymywanie danych poszczególnych demonów w katalogach, które życzy sobie wybrany panel. Takim opcjom mówię NIE. Chcę mieć "władzę" nad systemem. Instalowanie gotowych paneli zniewala mnie do tego stopnia, że tylko niepotrzebnie się denerwuję. Nie piszę tutaj, że "Klientowi się podoba panel XXX". Klient nie może być całkowitym wyznacznikiem. Przede wszystkim bezpieczeństwo, możność zapanowania nad wszystkim z konsoli (bo admin korzystający głównie lub wyłącznie z takich paneli jest dla mnie kimś śmiesznym). Podsumowując, albo panel autorski, albo nic. Problem w tym, że prawie wszyscy używający "gotowców" nie mają pojęcia o programowaniu. Ci, co tutaj tak pisali, że ich super firmy tak prosperują, że stać ich na cPanel wzbudzają we mnie śmiech. Po prostu nie macie pomysłu, to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak do końca jak piszesz.

Hosting to nie shoutcast, tu w grę wchodzi naprawdę masa różnorodnych opcji, ok napiszesz sobie panel i co w momencie gdy np. będziesz musiał przenosić się z jakiś powodów z jednej serwerowni do drugiej.. zależy Ci na czasie aby nie płacić podwójnego abonamentu za dedyki.. a tu ciach, jeszcze musisz sobie automat do przenoszenia skrobnąć.

Nie mówiąc już o tym, że pisanie panelu pod hosting to nie jest kwestia miesiąca czy dwóch - jak chcesz mieć produkt naprawdę dopracowany, to okazuje się, iż jest to kwestia lat.

I teraz istotne pytanie.. po co właścicielowi firmy hostingowej znać się na programowaniu.. bo to właśnie sugerujesz w swej wypowiedzi, jeżeli tylko ma pojęcie o tym co robi, to wystarczy, że zatrudni do tego odpowiednie osoby = zapłaci spore pieniądze - na co często początkujące hostingi po prostu nie stać.. stąd gotowce, później firma się rozrasta i kasa może i by się znalazła, ale skoro już kilka serwerów działa w oparciu o gotowca, to przejście na autorski panel wymaga

 

a ) pieniędzy

b ) mnóstwo czasu

c ) cierpliwości

d ) dogadania tej kwestii z klientami

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×