Skocz do zawartości
b-real

Obciążenie skryptu Wordpress

Polecane posty

Tutaj właśnie nazwie wystawiają referencje:

http://www.wykop.pl/link/85633/netart-nazw...lokujemy-bo-tak

 

Po przekroczeniu 500gb z 2000 kazali gościowi optymalizować... Wordpressa. Byłem u wielu operatorów, ale to najgłupszy blef jaki czytałem. Jak korzystam z Wordpressa 5 lat to tam nawet na siłę ciężko coś zoptymalizować. :)

 

Coś kiepską opinię ma ta firma.

 

"Głownodowodząca małpka w naszym departamencie odcięć trafiła rzutką w adres pańskiego bloga. Odcinamy dostęp, bo Małpka ma boską moc. Dostęp będzie przywrócony. Albo nie."

 

Bawiłem się rozkosznie to czytając. Chyba jeszcze nie widziałem większego skupienia niezadowolonych osób w jednym miejscu. Wykop ma moc.

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

już Ci pisałem chyba na PiO... to nie jest wcale głupie to optymalizowanie Wordpressa, a tutaj tylko Ci to powtórzą.. są wtyczki, które mulą serwery aż miło i nie możesz mieć pretensji do nazwy o takie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wordpress potrafi zrobić 80 zapytań do bazy aby otworzyć jedną stronę :P Beznadziejne ma te wtyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tam jakoś wordpress mocno nie obciąża serwera.

 

Ale własny serwer to nie sheared hosting :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie 500 GB na Wordpressie i to w mniej niż 1 rok to naprawdę sporo ale to zależy od kontentu. W tej chwili strona leży. WP nie jest zły jak nie ma nic podoczepiane. Niestety z wersji na wersje staje sie bardziej żarłoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.wykop.pl/link/85633/netart-nazw...lokujemy-bo-tak

Po przekroczeniu 500gb z 2000 kazali gościowi optymalizować... Wordpressa. Byłem u wielu operatorów, ale to najgłupszy blef jaki czytałem.

 

Możesz przytoczyć fragment w którym jest napisane, że został zablokowany za przekroczenie transferu? Gość zablokowany został za *obciążenie serwera* spowodowane wzrostem popularności bloga. Wbrew temu co chłopaki piszą nie mają serwera wirtualnego (takim serwerem w Netarcie jest Provider) tylko zwykły hosting współdzielony. Argument, że WordPress jest jednym z najbardziej popularnych CMSów w związku z czym skoro obciąża serwer to znaczy, że serwer jest słaby jest śmieszny. Popularność nie gwarantuje jakości. Nazwie można sporo rzeczy zarzucić, ale nie to, że nie inwestują w sprzęt. Moim zdaniem Netart wiele traci tym, że klient nie ma żadnej informacji o tym jak obciąża serwer i musi wierzyć na słowo. Gdyby te statystyki były widoczne w panelu i gość zobaczył ile zużywa czasu CPU pewnie nie byłoby tej afery. Wiele osób płacze w komentarzach do tego posta jaka to nazwa jest zła, ale jak zwykle do powiedzenia najwięcej mają ci, którzy najmniej wiedzą. Już pierwszy komentarz jest rozwalający - straszne rzeczy, bo nie można zakładać triggerów. Szkoda, że ten "programista" nie doczytał w dokumentacji do MySQLa, że triggery zakładać może tylko superuser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli opinie o wp są tak negatywne to może ktoś poleci jakiś bardziej wydajny system blogowy?

vim

 

( ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jak coś jest pisane dla mas to tam nie ma zwykle optymalizacji. A wtyczki pisane przez ludzi nie są oszczędne bo po co - nikt o tym nie myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy chodzi o edytor vim to zamiast jego uzywam notepada :)

 

Vimblog też nie znam ;)

Jogger - przyjże się mu wygląda obiecująco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spytałem o inne możliwości, ponieważ na ovh polecają jakieś DotClear i nie wiem czy warto to próbować. Do tej pory pracuję na wp i nie wiem czy jest sens na to cudo zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbrew temu co chłopaki piszą nie mają serwera wirtualnego (takim serwerem w Netarcie jest Provider) tylko zwykły hosting współdzielony

A my mamy Providery i to trzy. Sytuacja byla identyczna jak w przypadku serwera Active (ktorych tez pare mamy). "Zbyt duze obciazenie serwera wirtualnego. Nie mozemy dopuscic, aby inni nasi klienci na tym cierpieli." - to tak w skrócie. Sytuacja miała miejsce już jakiś czas temu, dużo przed ostatnimi akcjami. Oczywiście już wtedy powoływali się na "Regulamin", z którego nie dało sie nic wyczytać. 

 

 

Teraz widziałem, że dodali już limity, na które mogą się powoływać, jednak nikt nie poinformował nas o zmianie regulaminu... Już dawno wynieślibyśmy sie od tych kaszaniarzy, tylko problematyczne jest przepięcie na inny serwer kilkuset klientów, którzy aktualnie są tam hostowani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Provider to jest śmiech na sali - limity te same, co w Active.. to już bym wolał Lunę w KEI... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie ile zapytań generuje ZenCart.

 

<!-- Skrypt wykonano w: 0.834 s. Liczba zapytań do bazy: 460. Czas zapytania: 0.39163621553 -->

Przy tym, to WordPress jest leciutki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie ile zapytań generuje ZenCart.

 

 

Przy tym, to WordPress jest leciutki :)

 

Jak oni to napisali :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni pomiar był na częściowo zmodyfikowanej przeze mnie wersji. Zacząłem się zastanawiać, czy to nie ja coś zepsułem, więc zainstalowałem jeszcze raz czystego ZenCarta 1.3.7 PL i oto wynik z generowania strony głównej:

 

<!-- Skrypt wykonano w: 4.119s - Liczba zapytań do bazy: 571 - Czas zapytania: 0.619764906921 -->

Dodam, że włączone jest cache'owanie zapytań SQL ;) Nie dziwię się, że na sharedach nie chcą hostować sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZenCart to jakiś pociotek osCommerce więc nie ma się co dziwić ze to chodzi koszmarnie. Ciekwe jak mój sklep który właśnie piszę wypadnie w testach ;) Ale to jest maluszek na kilkanaście produktów z bardzo specyficznym zapotrzebowaniem na indywidualne rozwiązania.

 

Swoją drogą dlaczego webmasterzy nie piszą małych aplikacji tylko od razu walą smoki pożerające zasoby? Przecież to nawet ze względu na bezpieczeństwo lepiej jest coś samemu napisać. Poza tym większość gotowych sklepów jest przekombinowanych np Magento

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×