Skocz do zawartości
Dżo

Jak coś załatwić w OVH?

Polecane posty

W przypadku zidentyfikowania przez OVH włamania na serwer klienta, klient zostaje poinformowany o konieczności reinstalacji urządzenia w celu utrzymania integralności serwera i całej platformy. OVH wskazuje, iż klient może dokonać procedury ponownej instalacji po zapisaniu wszystkich swoich danych umieszczonych na serwerze. Jednakże firma zastrzega sobie prawo do przerwania połączenia serwera do sieci Internet do czasu reinstalacji serwera, którą przeprowadzić powinien sam klient.

 

jeszcze taka jedna sprawa, ponieważ część z osób miało wpisy w logach typu 'hack', 'semi hack'. Zastanawia mnie fakt wykrycia samego shakowania serwera. Kto decyduje o tym czy było włamanie czy go nie było w momencie gdy pracownicy ovh sami przyznali że nie mają możliwości zalogować się na maszynę, a ją wyłączają z powodu tegoż haku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam że kolega ma "reselela" w netii (tragiczne warunki). I po przejęciu futrzaków zaczęli coś biadolić że z powodów "technicznych" nie mogą już oferować transferu bez limitu itp. I żekomo chcieli zerwać umowę. Po kilku dniach zablokowali konto (wraz z klientami) i tak po kilku telefonach i podaniu odpowiedzich paragrafów konto odblokowali.

 

Stąd moje pytania:

 

1. Uciekać? Jeśli tak to gdzie?

2. Backup na domowy komputer ? W razie czego?

3. Sądzę że z OVH tak się sprawy nie załatwi więc czy tylko sąd? Tzn kilka tygodni przerwy w usługach... swoją drogą przy wygranej można stawiać niezłe serwery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam że kolega ma "reselela" w netii (tragiczne warunki). I po przejęciu futrzaków zaczęli coś biadolić że z powodów "technicznych" nie mogą już oferować transferu bez limitu itp. I żekomo chcieli zerwać umowę. Po kilku dniach zablokowali konto (wraz z klientami) i tak po kilku telefonach i podaniu odpowiedzich paragrafów konto odblokowali.

 

Stąd moje pytania:

 

1. Uciekać? Jeśli tak to gdzie?

2. Backup na domowy komputer ? W razie czego?

3. Sądzę że z OVH tak się sprawy nie załatwi więc czy tylko sąd? Tzn kilka tygodni przerwy w usługach... swoją drogą przy wygranej można stawiać niezłe serwery :)

 

 

I ty człowieku prowadzisz chcesz prowadzić hosting? ssry już prowadzisz hostinK...

 

1. Co tylko ovh znasz? omg... najssss..

Polecam: serwerydedykowane.org (chociaż nie powinienem tobie ten link podawać.. )

2. no comment... ;f

3. and up..

 

 

next 'rzal i bul'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ty człowieku prowadzisz chcesz prowadzić hosting? ssry już prowadzisz hostinK...

 

1. Co tylko ovh znasz? omg... najssss..

Polecam: serwerydedykowane.org (chociaż nie powinienem tobie ten link podawać.. )

2. no comment... ;f

3. and up..

 

 

next 'rzal i bul'

 

 

żalem można nazwać to co ty zaprezentowałeś swoją wypowiedzią nie wiem po co od razu gościowi jedziesz. Można sądzić ,że nie masz więcej niż 15 lat.

Tak więc "rzaaaal i ogromny bul" dla wypowiedzi UP ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żalem można nazwać to co ty zaprezentowałeś swoją wypowiedzią nie wiem po co od razu gościowi jedziesz.

Tak więc "rzaaaal i ogromny bul" dla wypowiedzi UP ;d

 

Nie jesteś na bieżąco z innymi tematami na WHT. Wypowiedz jarka'a była w pełni uzasadniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Po prostu powiedział co myśli a myśli dobrze. Jest wiele serwerowni które są porządne i nie robią cyrków - nie samym OVH człek żyje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żalem można nazwać to co ty zaprezentowałeś swoją wypowiedzią nie wiem po co od razu gościowi jedziesz. Można sądzić ,że nie masz więcej niż 15 lat.

Tak więc "rzaaaal i ogromny bul" dla wypowiedzi UP ;d

 

hmm... powiedz dlaczego tak sądzisz? Bo ja podałem swoje powody dlaczego tak sądzę..

Jeżeli podasz i będą w pełni uzasadnione to wtedy przeproszę "Pana" głowa hostinK... ale na razie nie widzę takiego zapotrzebowania, oraz nie widzę dlaczego ty na mnie 'naskakujesz' ponieważ osoba taka jak zajmująca się hostingiem i innymi sprawami IT to zna tylko serwerownia OVH.. to wielkie omg... i rzal i bul tak jak wspomniałem wcześniej, oraz nie wróżę mu świetlanej przyszłości..

 

Co do 15 lat.. hm... starczy ci to, że w Październiku (tak tego roku!) zaczynam 3 rok studiów? Teraz policz sobie na paluszkach ile mogę mieć..

 

pozdr.

 

Nie jesteś na bieżąco z innymi tematami na WHT. Wypowiedz jarka'a była w pełni uzasadniona.

 

thx seba :* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze jest tanie i dobre leaseweb :)

 

Jak już się czepiamy słówek.

Te 2 słowa nie mają prawa stać obok siebie, mam parę powodów ku takiej oponi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak zdefiniujemy słowo dobre czy tanie. Dla każdego może to znaczyć co innego. Ale robi się mały offtopik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się trzyma z największym.

Np Microsoft

praktycznie wszystkie programy są na niego domyślnie.

 

Tak samo serwery dedykowane kupuje się u dużego.

dlaczego? Dobra cena, Dużo wpięć, Nie musisz się bać niczego.

itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówisz chyba o OVH, pod względem:

 

Nie musisz się bać niczego.

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat o tym o OVH nie mówię

 

ale zobacz np hosteurope, hetzner, netdirekt duże firmy

napisz do nadużyć że masz torrent to odpiszą że to nie ich sprawa.

hetzner Ci jeszcze ten email pokaże tak samo inni :P

a leaseweb tylko na DDoS reaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z resztą się zgodzę. Aczkolwiek problemy w dużych firmach pojawiają się w przypadku awarii, a jeszcze w tych tańszych. Jak sprzęt chodzi, to takie serwerownie są idealne. Po prostu w takich molochach problemy się pojawiają jak dzieje się coś niestandardowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Co tylko ovh znasz? omg... najssss..

Polecam: serwerydedykowane.org (chociaż nie powinienem tobie ten link podawać.. )

2. no comment... ;f

3. and up..

 

1. Znam dużo ale po to pyta się na forum aby nie pójść tam gdzie nie trzeba.

2. Jaki no comment? jak mi OVH myknie 40Gb danych to co?

3. Pytać nie można?

 

No ale cóż twój awatar mówi sam za siebie jak będziesz się odnosił do mnie.

 

Dzięki Szc, chyba skorzystam z LS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

tez myslalem zeby się przeniesc do OVH ale czytając wypowiedzi chyba sobię daruje.

 

Jaką inną(tanią) serwerownie mi polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie NetDirekt.com (quad core 8 GB ram, 2TB transfer za 127€), leaseweb jest ciekawe ale do czasu - konfigurujesz serwer a tu - 1 Miesiąc to 15% drożej.

Oraz mała adnotacja na dole że cena jest bez 19% podatku.

 

A co do OVH to zależy co trzymasz na serwerze, ale ogólnie ja spadam bo 40GB danych piechotą nie chodzi. ;)

 

PS

 

I proszę kolejny oznak że Scz jest miłym forumowiczem, nie powie np "to już było" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja do nich zadzwonie i zanim kupie serwer sproboje podpisać umowę aby przed zablokowaniem poinformowali mnie 24 godziny wczesniej:) ciekawe czy się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by coś takiego było możliwe.

Kwestia jeszcze konkretnych powodów w jakich by musieli Cię informować przy takiej umowie a przy jakich nie, bo to jest chyba oczywiste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale serwery blokuje OVH.fr, nie OVH.pl. Tak więc, wątpię by taka umowa była możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×