Skocz do zawartości
Dżo

Jak coś załatwić w OVH?

Polecane posty

Być może masz rację, scz.

Jednak jaki sens w tym jest? Decydując się na ich usługi żyłem w przekonaniu, że tak duża firma nie może robić przekrętów tego pokroju, jednak się myliłem.

 

A podejrzewam, że po takich działaniach z ich strony - stracą zaufanie klientów, którzy zarówno mają już u nich wykupione jakieś usługi, a co gorsze - osób, które miały zainwestować w zakup serwerów OVH.

 

Wydaję mi się jednak, że skoro nie dostałem żadnego ostrzeżenia, to powinienem dostać kopię danych, które były na moim serwerze, w przeciwnym wypadku zwrot gotówki, bo namęczyłem się sporo nad tym, co tam umieściłem. Nie wiem jednak, czy mam rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chcę być kasandrą ale, jeżeli czegoś się nie zakończy w odpowiednim czasie, to potem taki hitler wyrośnie.

 

Dla mnie jest to poprostu nadużywanie regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Widzę że robi się z tego hostingu marzeń, hosting zgrozy powoli, sam chciałem tam w przyszłym roku na kimisufi iśc ale coś czuje że zostane w HE (Ciężko sie im opłaty robi) albo do Cheapvps.co.uk ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po rozmowie z Panią z obsługi, odniosłem jednak wrażenie, że ta Pani tam tylko sprząta. :)

Znaczy - tłumaczy tylko, że serwer został zablokowany i nie ma możliwości by go odblokować, tak jakby nie dało się nic zrobić.

 

Na zwrot gotówki nie liczę, jednak backup by się bardzo przydał. Co najgorsze, nie dostaję odpowiedzi na moje prośby dotyczące zwrotu danych, ciągle tylko tłumaczenia, o których wspomniałem we wcześniejszym fragmencie mojej wypowiedzi, czyli o tym, że serwer jest zablokowany i brak możliwości odblokowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po rozmowie z Panią z obsługi, odniosłem jednak wrażenie, że ta Pani tam tylko sprząta. :)

Znaczy - tłumaczy tylko, że serwer został zablokowany i nie ma możliwości by go odblokować, tak jakby nie dało się nic zrobić.

 

Na zwrot gotówki nie liczę, jednak backup by się bardzo przydał. Co najgorsze, nie dostaję odpowiedzi na moje prośby dotyczące zwrotu danych, ciągle tylko tłumaczenia, o których wspomniałem we wcześniejszym fragmencie mojej wypowiedzi, czyli o tym, że serwer jest zablokowany i brak możliwości odblokowania.

 

bo to jest pani cieciówka i pan ciec (chyba z 3 osoby). Oni nawet technicznego słownictwa nie znają :)

 

no to sytuacja prawie jak u mnie. Serwer został zablakowany 'semi hack', po 3 dniach został odblokowany ale kazali mi reinstalować serwer (bo niby włam był, a fiutki się znają że hoho)

 

 

kolega się zdenerwował i napisał (sory za język):

 

4 Dni wyjasniania? Wy sobie chyba w c***a lecicie... no ludzie serwer byl wylaczony w piatek ok 20 - 22 i

do dzisiaj nie jest sprawny, gdzie ta wasza ekipa technikow pracuje 24/7? To chyba jest tylko napisane dla

picu. Myslalem ze jestes chodziaz troche bardziej powazni, na serwerze mam 20 osob i co ja mam im mowic? Ze

ovh leci w c***a i nie chce im sie zrobic? No ludzie k*wa, place i wymagam. Ja sprawe wniose do UKE albo

Ochrony Konsumenta, nie zostawie tak tego.

 

 

po nieco ponad półtorej godziny

 

Odpowiedz

Administrator odpowiedział na Pana zgłoszenie. Proszę sprawdzić, czy ma Pan dostęp do maszyny.

P.S. Bardzo proszę o zachowanie przyzwoitości w wymianie koresopndencji.

 

 

ręce mi wtedy opadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po rozmowie z Panią z obsługi, odniosłem jednak wrażenie, że ta Pani tam tylko sprząta. :)

Znaczy - tłumaczy tylko, że serwer został zablokowany i nie ma możliwości by go odblokować, tak jakby nie dało się nic zrobić.

 

Na zwrot gotówki nie liczę, jednak backup by się bardzo przydał. Co najgorsze, nie dostaję odpowiedzi na moje prośby dotyczące zwrotu danych, ciągle tylko tłumaczenia, o których wspomniałem we wcześniejszym fragmencie mojej wypowiedzi, czyli o tym, że serwer jest zablokowany i brak możliwości odblokowania.

 

Nikt z PL obsługi ci nie odblokuje serwera to są ludzi typu P.P.P = przynieś, podaj,pozamiataj

Jeżeli chcesz odblokowanie musisz walić bezpośrednio do oles@ovh.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna z tego wyjawiać się obraz OVH - jednoosobowego potentata. Czy tam ktoś oprócz olesa wie co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH chyli się ku upadkowi i tyle.

A setup ma poprawić kondycje tej firmy a co gorsze wypowiadają umowę klientom aby kupili na nowo serwer z setup.

 

Tam są dwie baby i jeden szef z czego jedea baba umie mówić po francusku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że robi się z tego hostingu marzeń, hosting zgrozy powoli, sam chciałem tam w przyszłym roku na kimisufi iśc ale coś czuje że zostane w HE (Ciężko sie im opłaty robi) albo do Cheapvps.co.uk ...

 

o czipach zapomnij jesli tylko wywachaja jakikolwiek p2p to uwierz mi sa szybsi niz ovh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chpeasvps.co.uk ?? Ja sie p2p, p2m i ogólnie tymi rzeczami brzydzę. Sorry ale jak kraść to uczciwie a nie na całego :) Mój serwis zajmuje sie rozprowadzaniem dodatków do pewnego symulatora - dodatków własnego autorstwa. Więc nie wiem w czym problem :) Nigdy nie wykorzystywałem moich serwerów do ,,nikczemnych" celów i nie zamierzam tego robić :) Ja widzę że OVH to zaczyna być prywatny folwark jednej osoby. Cóż, niedługo koniec wakacji to będzie nieco spokojniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie można ale nie każdy pewnie da podpis.

No to musieli by sie zebrać do kupy, napewno jest kilkanascie osob ktore zostały poszkodowane tą dziwną rewolucją. Ale znając polskie realia wszystko się rozjedzie (chyba ze komus naprawde bedzie zależało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możecie powiedzieć ile mniej więcej korzystaliście z usług OVH zanim was "wyrzucono" i ile przed końcem miesiąca to się stało?

 

Serwer u nich miałem od początku kwietnia tego roku. Koniec krótkiej przygody nastąpił 28 lipca.

 

Jestem już po rozmowie z Panią z obsługi, odniosłem jednak wrażenie, że ta Pani tam tylko sprząta. :)

 

Niestety, polscy konsultanci mało wiedzą i nic nie mogą zrobić. Na każde bardziej szczegółowe pytanie (jakie niby ataki wykonywano z mojego serwera, jaka działalność p2p im podpadła) mają jedną odpowiedź: "musimy to sprawdzić w dziale technicznym".

 

Na zwrot gotówki nie liczę, jednak backup by się bardzo przydał. Co najgorsze, nie dostaję odpowiedzi na moje prośby dotyczące zwrotu danych, ciągle tylko tłumaczenia, o których wspomniałem we wcześniejszym fragmencie mojej wypowiedzi, czyli o tym, że serwer jest zablokowany i brak możliwości odblokowania.

 

Ja dostęp do danych uzyskałem. Oprócz nagłaśniania mojej sprawy tutaj opisałem ją też na ichnim forum, pisałem też bezpośrednio do oles@ovh.net. Może Tobie też się poszczęści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum OVH pojawiła się zapowiedź nowych procedur względem p2p, szczegóły w tym wątku. Meritum:

 

Ostrzeżenia, które otrzymujemy będą bezpośrednio przesyłane do klientów, których dotyczą. Po przekroczeniu 3 ostrzeżeń, serwer zostanie zawieszony z możliwością odzyskania danych ale koniecznością przeinstalowania maszyny. Jeżeli sytuacja powtórzy się, będziemy interweniować, ale tym razem zawiesimy serwer z jednoczesnym wypowiedzeniem umowy. Klient będzie mógł odzyskać dane.

 

PS. Z niewiadomych względów nie mogłem edytować swojego poprzedniego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wyjściem jest chyba zmiana firmy.

Mhm, 3 ostrzeżenia to już ciekawsza opcja, pod warunkiem, że nie będą wysyłane co minutę bądź trzy na raz. :)

 

@Dżo: z tego co się orientuje to przekroczyłeś czas na edycję postu, jest jakiś określony i później nie można dokonywać zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mhm, 3 ostrzeżenia to już ciekawsza opcja, pod warunkiem, że nie będą wysyłane co minutę bądź trzy na raz. :)

 

Brzmi śmiesznie, ale po dotychczasowych zagrywkach OVH nie zdziwiłbym się, gdyby tak faktycznie zrobili.

 

Mnie najbardziej interesuje co zrobią z klientami, których uwalili podczas rewolucji "zero tolerancji". Mój serwer chyba jeszcze mają, więc wysłałem im propozycję załatwienia sprawy ugodowo (reaktywacja serwera plus drobna rekompensata). Mam nadzieję, że tym razem zachowają się racjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzmi śmiesznie, ale po dotychczasowych zagrywkach OVH nie zdziwiłbym się, gdyby tak faktycznie zrobili.

 

Mnie najbardziej interesuje co zrobią z klientami, których uwalili podczas rewolucji "zero tolerancji". Mój serwer chyba jeszcze mają, więc wysłałem im propozycję załatwienia sprawy ugodowo (reaktywacja serwera plus drobna rekompensata). Mam nadzieję, że tym razem zachowają się racjonalnie.

 

Mam "kilka" serwerów u nich więc pierwszy trafiam jak jest coś źle. System ostrzeżeń już mnie dzisiaj przywitał swoim "błędem" po pierwszym ostrzeżeniu dostałem email z support ovh.pl ,że bodaj 5 ostrzeżeń to zawieszenie serweru, pomyślałem więc "dobra walić to jeszcze 4 ostrzeżenia" po 3 godzinach dostałem następne czytam z olaniem na tekst następnie odświeżam skrzynke i widzę napis

[ZAWIESZENIE] serwer ns28386.ovh.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co, takis madry? Tepic frajerow z unlegal. Proste.

 

 

## Jeżeli do mnie mówisz to tekst z dołu jest dla ciebie jeżeli nie to nie było mojego postu.

 

Nie wiem czy jesteś na real frajerem ale gdybyś powiedział przy mnie takie coś o mnie prawdopodobnie sam zrobił bym z ciebie frajera. Gdzie napisałem ,że robię coś nielegalnego ?

Dostałem ostrzeżenie za ich błąd zresztą już mnie odblokował oles po 20 mailach do niego. Tamtym postem chciałem stwierdzić ,że ich system ostrzeżeń nie jest w 100% poprawny.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mail od Olesia szybko rozwiał moje ostatnie nadzieje na polubowne rozwiązanie sprawy. Znowu ta sama śpiewka: rozpowszechniałeś nielegalne pliki, złamałeś umowę, wypowiedzenie umowy było uzasadnione.

 

Z przykrością stwierdzam, że ani do niego, ani do nikogo w OVH nie dociera, że na długo przed wypowiedzeniem umowy sam zgłaszałem do BOK-u przypadki rozpowszechniania warezów przez ich klientów. Nic to, że anime.com.pl to serwis z 6-letnią tradycją, a jego tematyka nie ma nic wspólnego z warezami. Nikogo nie obchodzi, że przez niekompetencję pracowników polskiego BOK-u tuż po zablokowaniu serwera traciłem cenny czas, ponieważ nie potrafili mi powiedzieć dlaczego serwer został zablokowany (a właściwie wprowadzili mnie w błąd informując, że serwer był źródłem ataków na ichnią sieć). Nie ważne, że gdy w końcu ustaliłem rzeczywistą przyczynę wielokrotnie zgłaszałem gotowość całkowitego usunięcia oprogramowania p2p z serwera. Nie ważne, że w tej sytuacji obecnie ktoś by dostał pierwsze ostrzeżenie. Pal licho, że Oleś grzebał mi po dysku i dogrzebał się do kilku mp3-ek i divxów, które rzekomo miały być nielegalne - podesłałem mu dokładne wyjaśnienia jakie prawa mam do tych plików. Wielokrotnie wskazywałem, które punkty umowy zostały naruszone przy rozwiązywaniu umowy ze mną - nikt nie raczył się ustosunkować do tego, zalecano mi jedynie napisanie zażalenia, gdy otrzymam pismo z wypowiedzeniem pocztą. Wczoraj otrzymałem to pismo i ręce mi opadły: podstawą wypowiedzenia jest, cytuję, "złamanie ogólnych warunków dzierżawy serwera dedykowanego", bez wskazania który artykuł został rzekomo naruszony. To jest po prostu niepoważne.

 

Cała sytuacja jest chora, a wystarczyło trochę dobrej woli na samym początku. Gdybym dostał powiadomienie, że na moim serwerze działa tracker, pod który podpięte są być może nielegalne pliki zablokowałbym do niego dostęp w pięć minut i cała sprawa by się zakończyła w te pięć minut. A tak straciłem długie godziny na telefony i korespondencję z OVH (oni trochę mniej, bo część moich maili olewają), a teraz jedyną drogą jaką mi pozostawiają jest postępowanie sądowe. Gdzie to sens, gdzie tu logika? Skoro coś można było załatwić w pięć minut to po co to rozwlekać na godziny, po co pchać się z tym do sądu?

 

Mam nadzieję, że mój przypadek jest odosobniony - nikomu nie życzę takiej przygody z OVH, jaka stała sie molim udziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że mój przypadek jest odosobniony - nikomu nie życzę takiej przygody z OVH, jaka stała sie molim udziałem.

Z tego co patrzę takich przypadków jest pełno, część ludzi nawet nie wie że inni mają takie problemy, albo poprostu mówi - no trudno i nic nie robią. ciekawe jak sprawa wygląda w innych krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co patrzę takich przypadków jest pełno, część ludzi nawet nie wie że inni mają takie problemy, albo poprostu mówi - no trudno i nic nie robią. ciekawe jak sprawa wygląda w innych krajach.

 

Zgadzam się, na początku także tak powiedziałem, dopóki nie zajrzałem na to forum i nie przeczytałem tematu. Hm, można by było poszukać na zagranicznych forach opinii dotyczących OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu jestem troche...

No ale do rzeczy

 

Jak to jest OVH +polskie prawo? Jak to jest jak "za nic" wywalą mnie z 40 klientami na serwku? Bo słyszałem że nie pozostają bezkarni.

 

PS ŻADNEGO P2P, ale skany owszem, na serwery gier, TS.

 

Czy może polecacie zwiewać do innej serwerowni?Czy może skoro mam download 6mbps w nocy polecacie backu na local ? :)

Wydaje się tragiczne ale czy nie konieczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest OVH +polskie prawo? Jak to jest jak "za nic" wywalą mnie z 40 klientami na serwku? Bo słyszałem że nie pozostają bezkarni.
Właściwym organem do rozstrzygnięcia ewentualnie zaistniałego sporu jest sąd powszechny właściwy dla siedziby firmy OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że takie reakcje może wykonywać tylko i wyłącznie organ państwowy.

 

A ovh nie jest organem państwowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×