Skocz do zawartości
storm

Hosting pod duzy serwis/serwisy

Polecane posty

W najbliższym czasie zmuszony będę zmienić dostawcę hostingu. Potrzebuję około 5GB przestrzeni na dysku i około 80GB transferu miesięcznie – około 960GB rocznie. Przeglądając oferty dostawców hostingu natrafiłem na sporo ofert ale cenowo tylko cztery odpowiadały moim zdolnościom finansowym :)

 

 

 

W każdej z nich założyłem konto testowe (lub kupiłem na miesiąc – group5.pl) – troszkę się rozejrzałem co jak wygląda, i co jest odstępne.

 

 

 

A wiec zainteresowały mnie następujące firmy:

 

 

 

HEKKO -> MAXPAK+ = 512,40zł brutto (w promocji 427zł) = 9GB/90GB

 

LIVENET -> Prioritaire = 330zł (chyba brutto) = 10GB/1000GB (rocznie)

 

PROHOST -> Plan Platinium = 366zł brutto = 6,9GB/1104GB (rocznie)

 

GROUP5 -> Premium Pak = 191,88zł brutto = z racji tego, że nie limitują powinienem się zmieścić

 

 

 

No i małe podsumowanie. Cenowo mam spore rozbieżności od niecałych 200zł do ponad 500zł. A nie ukrywam, że to jest w moim przypadku bardzo ważny czynnik. Testowałem konta wymienionych firm (i kilku innych) i niestety ale w wielu można bez żadnego kombinowania odczytać pliki systemowe np. /etc/passwd – co jest dla mnie rzeczą niedopuszczalną.

 

 

 

Na razie ze względów finansowych jestem skłonny przenieść się do group5 – testuje od dwóch tygodni i spełnia moje oczekiwania względem cena/jakość – a nawet przewyższa – bo to czego się tu naczytałem to powiem szczerze podchodziłem raczej nieufnie do tego hostingu ale na razie wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 

 

 

Interesują mnie opinie na temat innych nie wymienionych przeze mnie firm – oczywiście w kwestii tak dużych kont jak ja potrzebuje – mój limit finansowy to około 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ten dział.

Po drugie dlaczego jest niedopuszczalny odczyt pliku /etc/passwd ?

 

Bo nie wie do czego jest ten plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choćby dla tego, że znając mój login ma ułatwiona zabawę przy brutal force.

 

Na niektórych hostach przeraza ilość użytkowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choćby dal tego, że znając mój login ma ułatwiona zabawę przy brutal force.

 

Na niektórych hostach przeraza ilość użytkowników...

 

BF nie działa nigdzie bo po paru błędnych logowaniach dostajesz bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na niektórych hostach przeraza ilość użytkowników...

Kolejny argument bez sensu..

edit: Jak oceniasz ile to jest dużo dla danego hosta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas pisze w odniesieniu do mojego zapotrzebowania na pasmo i miejsce - no bo jeśli jest dajmy na to 800 i więcej kont an maszynie to ja jakoś nie jestem przekonany co do możliwości "udźwignięcia" mojego konta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod prohostem i hekko.

--

Jak najdalej od livenetu i group5.

Ja bym brał prohost (Hekko nie testowałem).

--

 

Kwestia liczby użytkowników per serwer już była omawiana wiele razy. Wszystko zależy od sprzętu, jedni wolą mass słabszych serwerów (mniej userów per 1) a inni jeden większy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że przekroczysz dozwolony % zasobów to szukasz vpsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...

Jak najdalej od livenetu i group5.

...

 

Mógłbyś uzasadnić dlaczego omijać te dwie firmy - bo szczerze nigdzie nie znalazłem jakichś opinii negatywnych na ich temat - chyba, że słabo szukałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac już chyba najistotniejszy fakt gdzie co konkretnie utrzymują Ci użytkownicy, czy wizytówki czy mega fora by przemo ;)

 

@storm zainteresuj się hostingiem VPS skoro już masz takie wymagania wówczas takich dewagacji nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cały czas pisze w odniesieniu do mojego zapotrzebowania na pasmo i miejsce - no bo jeśli jest dajmy na to 800 i więcej kont an maszynie to ja jakoś nie jestem przekonany co do możliwości "udźwignięcia" mojego konta...

 

To ja się nie będę wypowiadał ile kont dźwigają nasze serwery i ile udźwignie ich nowy serwer ;) (Jak widać obecnie wszystko działa bez zarzutu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=12799

 

Co do livenetu to sobie poszukaj, dużo było ;) (ale gruntownie opinie o ich DC a nie sharedhostingu)

Bowiem kiedyś mieli własne forum z opiniami klientów, jak jest teraz to nie wiem :)

 

Zresztą w porównaniu livenet/group5 i prohost, nie ma nawet co się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym zakresie cenowym co podałem do 500zł chyba nie utrzymam VPSa przez rok.

 

@Linux - widziałem ten temat do którego link mi podałeś, ale tam w całym wątku poza JEDNĄ dosłownie opinia (i to pozytywną) nie ma nic poza "dywagacjami" (zresztą tamten temat to nie opinie a dywagacje) - no bo wpisy @Sebak trudno brać jako opinie osoby postronnej.

 

Co do livenet-u to zaraz zobaczę czy nadal mają to forum o którym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.teredo.s1.group5.pl - Moje zablokowane konto :)

 

Raczej nie wypowiadam się o konkurencji, ale tym razem nie wytrzymałem i musiałem przetestować ten no-limit ;)

 

A pomyśleć że wykorzystałem tylko 25GB powierzchni. Co przy nieskończonej powierzchni konta wynosi 0% z zasobów jakie mogłem wg. umowy wykorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet na testy został już wykorzystany. Ale jeśli chodzi o konto w group5, to będę cały czas walczył o jego odblokowanie. W końcu zrobili to bezprawnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sebak - ale ja potrzebuje do 500zł hosting na 5GB - więc to 1/5 tego co ty w 12h tam wysłałeś (tak wyczytałem w tamtym wątku o group5, chyba, że coś źle zrozumiałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój budżet na testy został już wykorzystany. Ale jeśli chodzi o konto w group5, to będę cały czas walczył o jego odblokowanie. W końcu zrobili to bezprawnie...

 

Napisalem PW, odezwij sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×