Skocz do zawartości

Polecane posty

OK, wszystko pięknie, jak słusznie zauważyliście, kiedyś IMN było prawie niezawodne, sam je polecałem klientom i na różnych forach. Do czasu.

Pierwszy zgrzyt to było sprzedanie przez Was domeny ubezpieczenia.pl. No i niby nic takiego, Wasze prawo, tylko czemu nikt nie uprzedził o tym klientów, którzy mieli tam subdomeny? Czemu pewnego dnia musiało się okazać, że serwisy nie działają? Po tym incydencie zaproponowano mi jako rekompensatę dodatkowy transfer lub przestrzeń - fajnie, tylko że gdy o niego poprosiłem, nikt się już nie odezwał. To było jakieś 5 miesięcy temu.

No i teraz kwestia tych nieszczęsnych awarii - ja rozumiem, że to zdarza się nawet najlepszym tylko znowu mam pytanie - dlaczego nie idzie natychmiast informacja do Waszych klientów - o przyczynach i o przewidywanym czasie usunięcia awarii. Czy uważacie, że każdy ma czas śledzić fora lub wydzwaniać?

Dla mnie obsługa klienta w Waszej firmie leży i kwiczy, a szkoda, bo to był fajny hosting.

 

Ciekawe, czy to było tylko oficjalne oświadczenie, czy też stać Was na jakąś polemikę.

To by było na tyle Szanowny Panie "Obsługa IMN.pl i SKIP.pl", który nie raczyłeś przedstawić się nawet z imienia i nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogie IMN/SKIP.PL,

chciałbym jednak zwrócić uwagę, że nie każdy czyta fora hostingowe, a może być zainteresowany treścią listu.

 

Dlaczego nie prześlecie go pocztą do wszyskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co wyżej napisali, to raz

 

a dwa jest takie: nie pier*

jeśli usuwanie awarii z waszej strony polegało na wysyłaniu faksów do serwerowni, to nie chrzań, że ta operacja "kilku" administratorom zabiera tyle czasu, że nie można odebrać telefonu i odpowiedzieć na kilka pytań

 

olewacie klientów, jeden komunikat po kilku tygodniach zlewania osób, które zapłaciły za Waszą pracę z góry nie wystarczy, na dobrą markę trzeba pracować cały czas (czytaj to forum i ucz się od najlepszych)

 

trzy: kopii bezpieczeństwa nie robicie codziennie

 

cztery: od ubiegłego poniedziałku proszę się o włączenie opcji wildcard, która była włączona przed awarią, w trakcie rozmowy telefonicznej z jednym z kilku adminów dowiedziałem się, że admin nie zna tego terminu (specem nie jestem, ale tak ta opcja jest nazywana w manualach apache'a); przesłałem więc maila z linkami do stron w necie, na których opisane jest z czym to się je (w tym manual do apache'a)

i co? pstro! do dziś opcja nie jest włączona, a dwa kolejne maile w tej sprawie pozostały bez odpowiedzi

podobnie z parkowaniem jednej z domen na określonym katalogu - pisałem w ciągu tygodnia dwa maile, że przez c-panel nie da się tego włączyć i oczywiście maile pozostały bez odpowiedzi

 

pięć: przed awarią miałem na serwerze kilka stron, po awarii ustawienia poczty pozostały, pliki też (bo nie zmieniały się od pół roku), natomiast baza była sprzed kilku miesięcy; reszta jak krew w piach - wszystkie domeny i subdomeny trzeba było konfigurować sobie ręcznie, najnowsze bazy diabli wzięli - nie wk*łbyś się?

 

zachowujecie się jak palanty, jak dzieci z gimnazjum i jeszcze pretensje? może mam podziękować za kilkanaście godzin dodatkowej pracy i stracone częściowo dane? a może przyjechać i pomóc "kilku" prawie "administratorom"?

 

niemniej to EKSTRA 6 miesięcy PRAWIE działającego hostingu to krok w dobrym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym był waszym klientem to bym się nieźle wkurzył po przeczytaniu czegoś takiego. Zabrakło najważniejszego: przeprosin za zaistniałą sytuację. Ale w zamian klient dowiaduje się ze nie umie dzwonić, że niepotrzebnie rzuca się na forum, a dyski i tak by się kiedyś zepsuły więc akurat miał pecha a to, że nie było raidu ani SCSI i takie tam inne rzeczy to już nie są istotne bo wszystko działa i wystarczy na jakiś czas, może nawet dwa kolejne lata.

 

PS.

Stylistyka oficjalnego komunikatu jest w stylu "Kali mieć krowa" Ja bym tego nigdzie nie rozpowszechniał bo wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to mają być kolejne extra miesiące wrażeń, to wysiadam.

W dalszym ciągu oczekuję na odpowiedzi na maile wysyłane na bok@skip.pl - w końcu zacznę pytania tu wam zadawać - tylu macie adminów, a na odpowiedź nikt jak zawsze nie może odpowiedzieć.

Telefon to jedyna możliwosć żeby się coś dowiedzieć, bo maile są ignorowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę. IMN.pl już uporał się z awarią, wszystko działa bardzo szybko, wydajnie to i ludzie nic nie piszą. Nikt już nie krytykuje, no i generalnie nastała wielka cisza. Bardzo ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to już standard na tego typu forach, że jeśli coś się sypie możesz liczyć na wspaniałą i pełną fajerwerków dyskusję, często niektórzy specjalnie się tylko zarejestruja po to żeby ponarzekać - jak się już naprawi to nikt o tym nie napisze. No a gdyby jednak ktoś to zrobił to zaraz mu ci marudzący zarzucą, że jest podstawiony ;). Klasyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@asdewq3 - mówisz i masz

 

kilku administratorów imn wciąż nie ma pewności, jak powinna wyglądać konfiguracja ich serwera, ta która jest teraz, ma niespotykane problemy z drupalem

 

niektóre moduły tego cmsa na serwerze imn nie działają. wszędzie działają, a u nich nie działają - tak w imn działają, że serwery albo są wyłączone, albo włączone ale nie działają

 

oczywiście na kilku innych serwerach (nazwa.pl, prothost, dedyk) - drupal z identyczną konfiguracją śmiga, aż miło

 

dziadówa jak była, tak jest

zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL a o czym tu pisać? Większość tu piszących zwinęła zabawki z tego pożal się Boże "hostingu". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kors4r, Tobi -

Oczywiście, że jestem zadowolony. U mnie wszystko działa, nie odczuwam żadnych problemów i ogólnie jest git. :P Więc mówienie o "dziadostwie" i "pożal się Boże >>Hosting<<" według mnie jest głęboko niesprawiedliwe.

 

Ale tak sobie myślę, że i tak moje wypowiedzi nie przekonają Was, gdyż Wy ZAWSZE będziecie krytykowali IMN. Taka już wasza przepraszam za wyrażenie głupia natura. Ja wiem, że wszystko u mnie działa dobrze i na chwilę obecną jestem zadowolony z jakości działania usług IMN.

 

CHWILĘ PÓŹNIEJ

 

@kors4r - Tak mi się skojarzyło. Dlaczego ty cały czas siedzisz na IMN jeśli według ciebie jest to dziadówka. Przecież każdy normalny człowiek machnąłby ręką i szybko zrezygnowałby z usług tej firmy. A ty cały czas siedzisz i narzekasz. Dla mnie twoje zachowanie jest nieracjonalne.

@kors4r - Jeszcze jedno. A jeśli nawet nie korzystasz już z usług IMN to jakim prawem możesz krytykować go. Przecież nie można krytykować czegoś nie znając i nie korzystając z tego.

 

Pozdrawiam,

asdewq3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@asdewq3 oj uwierz, że można krytykować daną firmą jeżeli jej usługi były na bardzo niskim poziomie pod czas użytkowania.

Jeżeli dany klient zrezygnował dziś z jej usług to jutro już nie może jej krytykować bo oficjalnie nie jest jej klientem... :P

Może nie wiesz ale najgorsze wspomnienia nazwsze zostają na baaaardzo dłuuuugi okres.

 

... ale skoro jest to tylko "nasza" głupota jak sam twierdzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neo

Tak BTW, ktoś na którejś stronie wspominał coś że design mu coś przypomina. http://www.templatemonster.com/website-templates/7287.html - niektórym się podoba, jak dla mnie straszna kicha, ale o gustach się nie dyskuje. ;) Za 60$ wydanych na licencję można było by dorzucić jescze parę $ i (jak dla "profesjonalnej" firmy nie powinien to być problem) zrobić coś bardziej "profesjonalnego" i mniej "oklepanego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kors4r, Tobi -

Oczywiście, że jestem zadowolony. U mnie wszystko działa, nie odczuwam żadnych problemów i ogólnie jest git. ;) Więc mówienie o "dziadostwie" i "pożal się Boże >>Hosting

 

Niesprawiedliwe? Powiedz to osobom, którym w Google'u poleciał ranking, bo IMN miał dwa ciężkie pady jeden po drugim. Nawet nie raczył poinformować klientów o przyczynach, a zresztą przeczytaj cały wątek, bo mam wrażenie, że tego nie zrobiłeś jeszcze. A najgorsze jest to, że nie raczył nawet przeprosić - żenada.

Widzisz, jest takie powiedzenie - zadowolony klient przyprowadzi następnego klienta, ale niezadowolony klient odbierze Ci dziesięciu.

Niech sobie to IMN przemyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak BTW, ktoś na którejś stronie wspominał coś że design mu coś przypomina.

 

Widziałem identyczny na www.mzone.pl

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kors4r, Tobi -

Oczywiście, że jestem zadowolony. U mnie wszystko działa, nie odczuwam żadnych problemów i ogólnie jest git. :) Więc mówienie o "dziadostwie" i "pożal się Boże >>Hosting<<" według mnie jest głęboko niesprawiedliwe.

No właśnie - Tobie działa, nam nie. Według mnie, równie "niesprawiedliwe" jest mówienie, że skoro Tobie działa to nikt nie ma prawa złego słowa powiedzieć.

Ale tak sobie myślę, że i tak moje wypowiedzi nie przekonają Was, gdyż Wy ZAWSZE będziecie krytykowali IMN. Taka już wasza przepraszam za wyrażenie głupia natura. Ja wiem, że wszystko u mnie działa dobrze i na chwilę obecną jestem zadowolony z jakości działania usług IMN.

Nie przekonują nas? Wręcz przeciwnie. Przekonałeś mnie. Tyle że do czego innego niż byś chciał. Jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu, aż u Ciebie pojawią się te same problemy, co u nas. I wierz mi: NA PEWNO i ZAWSZE będę krytykował coś, z czego nie jestem zadowolony, bez względu na to, ilu zadowolonych z danej rzeczy jest (zresztą podejrzewam, że Twoje zadowolenie, to kwestia przypadku - się Ci udało, do czasu).

 

@kors4r - Tak mi się skojarzyło. Dlaczego ty cały czas siedzisz na IMN jeśli według ciebie jest to dziadówka. Przecież każdy normalny człowiek machnąłby ręką i szybko zrezygnowałby z usług tej firmy. A ty cały czas siedzisz i narzekasz. Dla mnie twoje zachowanie jest nieracjonalne.

Słusznie prawisz. Ja też ucieknę - najszybciej, jak się da. Kupiłem dedyka i tam przeniosę strony, nie ma sensu kupować konta na miesiąc, czy dwa, aż dedyk będzie uruchomiony (bo w zasadzie rusel miał dedyka skończyć już tydzień temu, ale mnie ostatnio unika).

 

@kors4r - Jeszcze jedno. A jeśli nawet nie korzystasz już z usług IMN to jakim prawem możesz krytykować go. Przecież nie można krytykować czegoś nie znając i nie korzystając z tego.

A już tak dobrze Ci szło i nagle taki idiotyzm wypisujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem hostingu imn.pl.

Mam u nich konto od 2 tygodni i muszę stwierdzić, iż jestem bardzo

zadowolony z ich usług. Co ważne nie tylko ja ale również użytkownicy mojego portalu.

 

Przed zakupem , hostingu, w IMN.PL postanowiłem upewnić się, jaka jest opinia na waszym forum o firmie IMN.PL Stwierdziłem, że była bardzo dobra od pierwszego postu 1.06.2005 do stycznia tego roku.

 

Żywa dyskusja w styczniu 2007 użytkowników tego forum dala mi do myślenia . Pomyślałem, iż Skoro oni wszyscy wyjadacze i znawcy tematu uczestnicy takiego forum dyskusji mający na swoich kontach tyle postów na tym forum mają hosting w IMN.PL to musi on być dobry.

 

Założyłem u nich konto na początku lutego na próbę. Wpłaciłem dla testu na okres 3 miesięcy.

 

Choć po przeczytaniu ostatnich opinii niektórych z Was miałem bardzo mieszane uczucia.

 

Po tych dniach użytkowania hostingu IMN.PL Bardzo mile jestem zaskoczony I po tych 10 dniach okresu testowego muszę stwierdzić iż hosting IMN.PL jest na bardzo wysokim poziomie.

 

Mam swój portal www.fabrykazespolow.pl i jest to mój już 4 usługodawca więc wiem, co piszę. Zależy mi na dobrej obsłudze szczególnie że z portalu korzysta wiele osób.

 

To co ważne podkreślę jeszcze raz. Zdarza się że firma jakaś ma pewien problem, wiem jednak że to nie może przesądzać o całkowitej ocenie jej działalności, skoro wcześniej było ok.

 

A jakieś rozgrywki wewnętrzne firmy powiem szczerze, że są mało ważne

 

Zależało mi na dobrym hostingu i ... okazało się że go mam. Po raz kolejny w życiu przekonałem się, że nie warto czytać kilku krytycznych opinii na jakiś temat.

 

 

 

 

Nowy zadowolony klient IMN.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależało mi na dobrym hostingu i ... okazało się że go mam. Po raz kolejny w życiu przekonałem się, że nie warto czytać kilku krytycznych opinii na jakiś temat.[/size]

 

nikt nie wątpił, że oprócz cięzkich chwil imn.pl jest dobrym hostingiem. o klasie firmy czy usługi świadczą jednak te trudniejsze chwile, któremu każdemu hostodawcy czasem się przytrafiają. czytając ten wątek mam wrażenie, że to najbardziej mają (ex-)klienci imn.pl za złe.

 

podejrzewam, że możesz się cieszyć dobrą jakością usług imn.pl, aż do kolejnej awarii. porada: lepiej rób backup na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół, a nozyce... no tak... Witam ponownie :)

 

Ciekawy jestem czy wciąz zadowolony jest ten nowy klient :) Na ten moment IMN został zniknięty... pewnie wróci za parę minut, godzin, dni*) ( *) niepotrzebne skreslic)

 

Chwilowe pady cięzko przepracowanego sprzetu ( nowego ponoc bo od ostatniego padu "coś" zmieniali) mogę zrozumiec... Wszak natura przedmiotów martwych jest złosliwość. Jednak kolejne i kolejne niespodziewajki jak dzisiejsze zniknięcie to chyba nadmiar dobroci... Moze egzorcyste zatrudnijcie ? Albo choć różdżkarza ?

 

I stare przysłowie na usta się ciśnie : Gdzie kucharek (adminów) sześć, tam nie ma co jeśc (tam serwery leżą)...

 

Ech zycie :)

 

Tak btw to "wspaniały hosting tylko jak ma awarie to..." (podsumowanie kilku wypowiedzi)

To tak jakby miły pan z drogówki stwierdził - to doskonały kierowca tylko czasem ładuje się w drzewo :)

 

Z pewna nieśmiałością oczekuję na ulubiony ciąg dalszy :)

 

 

dodano:

 

"porada: lepiej rób backup na własną rękę."

 

No i oczywiście wczoraj nie zrobiłem backupu. Dzis mam karę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz serwer IMN1 nie działa od rana.

Zacznie działać, najprawdopodobniej w poniedziałek, jak w Holandi w leaseweb ktoś do niego podejdzie.

Informacja z naszej strony, że serwer jest offline została zgłoszona o 8 rano.

Jeżeli jednak ktoś z Was chce się samemu coś dowiedzieć to proponuję zadzwonić:

http://www.leaseweb.com/index.php?p=contact T: +31 20 3162880

 

Ogólnie NIE POLECAM NIKOMU SERWERÓW W LEASEWEB.

Dlaczego. Z własnego doświadczenia - awarie mają przeważnie przez weekend czyli wtedy kiedy nikogo u nich nie ma.

I do poniedziałku nikt do serwera nie podejdzie.

Chyba, że zdarzy się cud.

 

Naszym klientom dla których każda przerwa do spora strata proponujemy przejście na IMN2, który już jest przez nas testowany i który chodzi bez zarzutów.(patrz przykład www.rozrywka.imn2.pl)

Aby przenieść konto na imn2.pl należy przeslać prośbę na bok@imn2.pl z podaniem loginu .Wówczas zalożone zostanie identyczne konto

Na IMN2 jest system PLESK, więc dane z konta należy przenieść we własnym zakresie.

 

Ogólnie z naszej strony zrobiliśmy to co możemy. A nasi admini których jest 2, a nie 6 jak to wcześniej ktoś zasugerował nic nie zrobią jeżeli serwer jest offline.

 

Więc proszę się zastanowić przed pisaniem kolejnych opini.

 

Informujemy wszytkich tych co nie robią backupu, iż nauczeni doświadczeniem serwerowni LEASEWEB backup jest robiony cyklicznie co kilka dni, a ostatni jest z 8 marca.

Więc proszę o zachowanie spokoju.

 

Ogólnie wszytkie ostatnie problemy z hostingiem imn.pl i skip.pl to problemy w serwerowni LEASEWEB w Holandii, w której support jest do BANI, a przez weekend go poprostu nie ma.

 

Myślę, że to jest ostatnia przerwa w działaniu IMN.PL w serwerowni Leaseweb. Jeżeli ktoś zna sprawdzoną i bezawaryjną serwerownie w podobnych cenach i cpanelem oraz sprawdzonym supportem 24h prosimy o info.

 

A dla wszystkich tych którzy prowadzą hosting lub myślą o własnej maszynie a nie chcą być bezpodstawnie pomawiani na tym czy innym formu o braku doświadczenia, wiedzy, kontaktu i ogólnie chcą mieć spokój z serwerami POWTARZAM JESZCZE RAZ SERWERY W LEASEWEB i ich support jest do BANI a przez weekend jest całkowity brak kontaktu. Wiec nie POLECAMY

 

Pozdrawiamy

Obsługa IMN.PL I SKIP.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz serwer IMN1 nie działa od rana.

Zacznie działać, najprawdopodobniej w poniedziałek, jak w Holandi w leaseweb ktoś do niego podejdzie.

Informacja z naszej strony, że serwer jest offline została zgłoszona o 8 rano.

 

 

Nie rob sobie jaj !

Waszym obowiazkiem jest zorganizowanie tego tak aby nie bylo takich sytuacji.

Takie cwaniactwo zawsze sie tak konczy :)

 

Reg.

 

V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dla wszystkich tych którzy w styczniu na różnych formach wypowiadali się na temat naszych usług w sposób negatywny niejednokrotnie powątpiewając w naszą firmę snując nieprawdziwe i negatywne opinie na temat usług hostingowych IMN.PL o braku administracji itd itp. Podajemy informację iż obecnie naszymi serwerami opiekuje się obsługa składająca się z kilku administratorów."
"A nasi admini których jest 2, a nie 6 jak to wcześniej ktoś zasugerował nic nie zrobią jeżeli serwer jest offline."

 

To nieistotne... 1 czy 11 - Jezeli działa to jest dobrze.

 

Natomiast co konia obchodzi że sie wóz przewraca? To WY macie problem inwestując w tanie serwery i MY mamy problem inwestując w WASZ hosting...

 

"Na koniec chcielibyśmy wszystkich klientów IMN.PL a szczególności tych którzy pomimo jednakowej sytuacji wstrzymali się z nerwowymi ruchami i snuciem nieprawdziwych opinii i opowieści w internecie na temat IMN.PL."

 

no nie bądź tu człowieku nerwowy... majątek na Persen wydam :)

 

backup jest robiony cyklicznie co kilka dni, a ostatni jest z 8 marca.

 

cyklicznie nie skomentuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAMY

Dla tych co nie zauważyli serwer jest online już od 12.30.

Przerwa w trybie pracy maszyny to był a przerwa techniczna.

 

Proponuję na przyszłość troszeczkę więcej cierpliwości i wyrozumiałości.

 

 

 

pozdrawiamy

Obsługa IMN.PL I SKIP.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję na przyszłość troszeczkę więcej cierpliwości i wyrozumiałości.

 

Ale to mnie rozwaliło :) Wiesz, klienta na serio nie obchodzi czemu wam coś nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

"Klienci, zrozumcie, korzystamy z budżetowej serwerowni, wasze strony moga lezec i kwiczec. leaseweb be!"

 

OK, w taki razie kiedy zmieniacie serwerownię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie wszytkie ostatnie problemy z hostingiem imn.pl i skip.pl to problemy w serwerowni LEASEWEB w Holandii, w której support jest do BANI, a przez weekend go poprostu nie ma.

 

Support w Leasewebie może nie należy do najlepszych, ale te serwery są oferowane jako unmanaged - kontakt z Leaseweb sprowadza się do minimum i właściwie powinnien obejmować jedynie problemy z hardware'em i wyjątkowe przypadki. Gdy serwer się zawiesi, zawsze można skorzystać z bezpłatnie oferowanego portu APC. Jeśli serwer nie startuje i nie jest to spowodowane wadliwym sprzętem, to trudno zarzucać coś pomocy technicznej Leaseweb - to nie oni administrują serwerami. Posiadamy dwa serwery w Leaseweb od ponad dwóch lat i z pomocą techniczną kontaktowaliśmy się może pięć razy. Czas reakcji wynosił kilka godzin (również w niedziele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×