Skocz do zawartości

Polecane posty

Internet Marketing Network - http://imn.pl

 

Ocena Hostingu

 

opcje od 500mb do 15Gb

transfer od 5gb do 80gb (proponuje obejrzec oferty)

 

testowane usługi: imn.600 (6gb/40gb) i imn.50 (500mb/5gb)

Zalety:

- świetne ceny

- szybki serwer

- dobrze dobrane pakiety

- niezly kontakt z adminem (jednym z kilku)

- elastycznośc

- serwery w holandii u leaseweb.com

- niezawodność poki co (http://www.hyperspin.com/publicreport/2640/6652 )

- adminowi zalezy oraz jego poziom wiedzy

- zero ograniczeń

- ładna stronka :P

- przy imn 600 domena gratis

Wady:

- strona w wiekszej czesci nie dziala (nie dokonczona)

- brak jakiegos zapasowego serwera

- reczne stawianie serwerów

[/color]

 

Ocena: za krótko używam zeby cyferke stawiac, zreszta bez sensu kogos oceniac od 1 do 10

 

Subiektywne coś (czyli o co tu chodzi)

no wiec moja przygoda zaczela sie jakis krotki czas temu, co ciekawe odezwał się do mnie admin, kiedy zobaczyl moj post tu na forum gdzie prosilem o podanie jakiegos hostingu (drogiego ale niezawodnego), od razu sympatyczny bo nie byl nahalny, jedynie przedstawil oferte, proponował, mile wrazenie na sam poczatek :)

zastanawialem sie nad kilkoma innymi firmami (np. easyisp.pl do ktorych tez przy okazji zachece bo powaznie traktuja klienta, sa elastyczni i ogolnie niezli data center w polsce w gdansku, swietne łacza patronat innej firmy, ale nie o nich tu mowa).

 

co o imn.pl? maja moim zdaniem swietnie dobrane pakiety, niezle funkcjonalne i... co mnie az niepokoilo, tanie. szukalem czegos niezwodnego i to byl moj priorytet.

 

serwer szybki, krotki czas reakcji. dostepny cPanel wersja 9. co bardzo fajnie nie ma zadnych durnych ograniczen co do subdomen, kont ftp maili, baz - wszystko unilimited. jedynie nie mozna domen samemu parkować- moze i troche uciazliwe ale przeciez nie parkuje sie jej raz dziennie a admin szybko odpowiada i jak sie poprosi robi wszystko od reki. sluszne wytlumaczenie takiego postepowania, mianowicie: ludzie nie potrafia parkowac domen, lub parkuja aliasy z prv.pl i bez sensu to skoro i tak potem jest pytanie o pomoc do admina,taka odp mnie zadowala :)

 

od stosunkowo taniego pakietu bo za 350zł/netto daja domene .pl gratis, fajna opcja przy ktorej wielkie firmy wymiekaja, naprawde oszczedza sie te 70zł a opcja hostingowa tez atrakcyjna wiec wielki plus.

 

ich strona

wyda sie to idiotyczne ale jakos cholernie mi sie spodobala, wiadomo ze szablon wykupiony (choc moge sie zdziwic) ale niesamowicie mi sie podoba :) takie zboczenie...

kolejny plus (a zarazem minus o czym za chwile) na stronie nie ma pierduł, wypowiadam sie jako doswiadczony user i admin wiec mi sie to podoba: wchodze do pomocy a tam konkretne info: serwery dns, ftp, porty, wersje php i msql :)

no i niestety tu sie zalety strony koncza... jest zaniedbana, wiekszosc odnosnikow nie dziala, brak jakiejkolwiek dokladnej specyfikacji serwerow czy zestawienia ich (najlepiej bez zadnego gownianej tabelki na 10kilometrow z napisem w kazdej komórce TAK np. cPanel - TAK a pod tym 1000 opcji cPanela i napis - TAK, choc to znowu ze wzgledu na doswiadczenie, dla nowicjuszy jest to chwyt jakby nie bylo), podstaowwa zasada - cos nie dziala nie umiesczam na stronie... takze brak adresu do pliku phpinfo na serwerze... strasznie mnie to wkurzylo...

 

admin prezentuje wysoki poziom wiedzy (odpowiedal rzeczowo na kazde pytanie o wszelkie mod_rewrite i inne) nie wazne jaki wiek - robi swoja robote dobrze. jest bardzo elastyczny i pracowity. mozna sie na wszystko dogadac :)

szkoda ze serwery sa aktywowane recznie, ale fakt ze w ciagu 24 godz (po prostu kiedy admin lub ktorys z adminow - tego nie wiem jest przy kompie)

maja porzadna nazwe firmy - pierdul ale mi sie spodobał

spelnial moje wszystkie kaprysy (takie ze to szef zalozyl konto a ja chcialem pozmieniac dane itp) czy tez z wysylka faktury do Anglii, tak samo nie robil problemu na chec zaplaty w funtach brytyjskich.

mialem z nim kontakt jedynie przez gg, wiec o innych metodach sie nie wypowiem, ale daja obsluge 24 na dobe (kiedys to sprawdze :twisted: )

wiec Panie adminie zacznij sypiac :)

 

podsumowujac,

przez dlugi czas zastanawialem sie nad nazwa.pl czy tez home.pl bylem b.bliski zakupu a tutaj taka mala firma zwyciezyla - bo naprawde kasa w tym przypadku nie grala takiej roli a te wielki korporacje sa po prostu bardzo sztywne i co z tego ze maja infolinie 0-801... skoro dzownilem tam kilka razy i baby przy sluchawkach są bardziej tępe niż płytki chodnikowe... platnosc w funtach - NIE, faktura do anglii- no ten tego moze da sie zrobic... to ja naprawde podziekuje :/

 

niewiele czasu minelo ale poki co moge polecic imn.pl bo ci nie wiedziec czemu sie w ogole nie reklamuja (to oczywiste ze mala firma lepiej dba o klientow) ale z tak swietnie dobrana oferta powinni podbijac maly rynek inteligentnych adminów. mam spore doswiadczenie i poki co tylko jedna firma by dla mnie wygrała z nimi (http://deuter.pl tak na marginesie)

 

jesli cos sie zmieni w moim przekonaniu np. zaczna serwy padac, obsluga sie pogorszy na pewno dopisze bo rynek hostingowy trza szlifowac

 

 

zaznaczam ze nie jestem powiazany z zadna z powyzszych (wymienionych firm) i mam gleboko... jak ktos mnie obrzuci tekstami ze swoje chwale :)

 

pozdrawiam i czekam na pytania i ew. sprostowanie od przedstawicieli imn.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, mija kolejny czas testow i maksymalna obsluga konta

 

jest mega szybkie, zapewne znajda sie takie gdzie jest jeszcze szybciej, ale przy wgrywaniu plikow na ftpa, nie zauwazy sie roznicy

 

zapomnialem dopisac o jeszcze innym bajerze, mianowicie co pół roku dodaja do kazdego konta 10mb miejsca, fajowa sprawa dla srednich stron ktorym przybywa ta kilka mb w bazie msql =)

 

jako doswiadczony administrator z reka na sercu moge polecic ich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też założyłem tam konto, jak narazie jestem bardzo zadowolony. Działa bardzo szybko, zarówno sama strona (forum dyskusyjne) jak i cPanel i ftp.

Za jakiś czas postaram się przedstawić dalszą opinię.

 

A żeby nie było tak różowo, to poniżej kilka wad:

- nie można samemu dodawać domen, trzeba pisać maila, ale faktem jest że obsługa szybka i domeny są dodawane w przeciągu bardzo krótkiego czasu

- cPanel nie w pełni spolszczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, mija kolejny czas testow i maksymalna obsluga konta

 

jest mega szybkie, zapewne znajda sie takie gdzie jest jeszcze szybciej, ale przy wgrywaniu plikow na ftpa, nie zauwazy sie roznicy

 

zapomnialem dopisac o jeszcze innym bajerze, mianowicie co pół roku dodaja do kazdego konta 10mb miejsca, fajowa sprawa dla srednich stron ktorym przybywa ta kilka mb w bazie msql =)

 

jako doswiadczony administrator z reka na sercu moge polecic ich :)

 

Nie martw się o baze mysql, ona nie jest wliczana w pojemnosc konta ;] baze mozesz miec 150 mb, a konto moze miec powierzchnie 50mb, nic sie nie stanie ;]. Ahaa sam uzywam tego hostingu ;] www.pixarcell.com www.newsoft.info.pl mozna sprawdzic jak dziala ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z serwera imn.pl przez ostatni miesiąc testując nowo tworzony serwis ogłoszeniowy - przegladaj.pl. Jestem bardzo wybredny jeśli chodzi o serwery, bo zazwyczaj hostuje serwisy u najlepszych i do takich można zaliczyć również imn.pl. Jak już ktoś wyżej nadmienił serwer jest bardzo szybki w każdych "warunkach pogodowych", administrator to bardzo kompetentna osoba, która wyjaśniała wszelkie moje wątpliwości. Mimo, że serwer w ogólnej konfiguracji ma pewne ograniczenia (pewnie ze względów bezpieczeństwa i dla zachowania gwarantowanej stabilności) to większość z nich spokojnie można zmieniać samodzielnie.

OCENA:

Serwer - 9pkt.

Obsługa - 10pkt. (admin czuwa 24/7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Muszę zwiewać z i365.pl, bo przebrała się miarka i nie wiem gdzie. Mało opinii o imn.pl, czy mógłby ktoś przedstawić bieżącą sytuację? Mam małe wymagania dot. transferu i potrzebuję małej bazy PostgreSQL i kilka kont e-mail. Mało użytkowników, hobbystyczna stronka, dlatego nie opłaca mi się inwestować w hosting za 300zł. Wymagam bezawaryjnej poczty, bo jestem na tym punkcie przeczulony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak już piszesz o przebranej miarce to może opiszesz swoje doświadczenia?

Skoro Ci się nie opłaca inwestować, to nie oczekuj usługi bezawaryjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jak już piszesz o przebranej miarce to może opiszesz swoje doświadczenia?

 

Czy mało ich w wątku poświęconemu i365.pl? Powtarzałbym tylko po innych.

 

Skoro Ci się nie opłaca inwestować, to nie oczekuj usługi bezawaryjnej.

 

Nie mam zamiaru płacić 300zł netto rocznie aby sobie utrzymać małą galerię obrazków, którą odwiedzą trzy osoby na tydzień. A w dobie "gigowych", darmowych skrzynek pocztowych nie uważam, że zapłacenie 100zł rocznie przy dzisiejszych cenach takich usług nie upoważnia mnie do wymagania tego, żeby przynajmniej poczta działała bez problemów.

Nie potrzebuję też serwerów w Polsce (nawet wolę gdzieś na zachodzie).

Nie zgadzam się z uprawianą wśród pewnej części użytkowników tego forum matematyką dyskretną: jeżeli nie zapłaciłeś pow. 300zł netto rocznie, to nie masz prawa wymagać czego kolwiek od swojego dostawcy - on ma święte prawo postawienia twojej strony na i386, 8MB RAM i serwowania jej kiedy uzna za stosowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerowa wiedza wyłazi z ciebie na każdym kroku. Wiesz dlaczego skrzynka ma 10GB? Bo 99,99% wykorzystuje do 5MB.

 

Jeśli zapłaciłeś 100zł za rok za hosting to absolutnie nie masz prawa wymagać 100% uptime, supportu i w pełni poprawnego działania.

 

Co za problem wziąć konto w jakiejś sprawdzonej firmie np. IQ albo progreso i przestać narzekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerowa wiedza wyłazi z ciebie na każdym kroku. Wiesz dlaczego skrzynka ma 10GB? Bo 99,99% wykorzystuje do 5MB.

 

Naprawdę? Łał, ale przy tobie można się dużo nauczyć :)

 

Jeśli zapłaciłeś 100zł za rok za hosting to absolutnie nie masz prawa wymagać 100% uptime, supportu i w pełni poprawnego działania.

 

Co za problem wziąć konto w jakiejś sprawdzonej firmie np. IQ albo progreso i przestać narzekać?

 

Jak brałem w i365.pl to też była sprawdzona firma przez gości, którzy ją tu wychwalali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Hmm ten layout imn.pl chyba juz gdzies widzialem i to gdzies w firmie hostingowej w Polsce.

 

2. _pw_: taka jest prawda nie dasz 250zl to sie kokosow nie spodziewaj. A na np. Progreso znajdziesz 15% kupon rabatowy i np. masz domene .pl gratis i relatywna cena juz jest duzo nizsza.

 

Tez kiedys tak myslalem i szukalem tanich alternatyw. Uwierz mi to kosztuje duzo nerwow i o wiele wiecej pieniedzy niz Ci sie wydaje (jak policzysz sobie kilka migracji po padach czy jakies dodatkowe koszty itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez kiedys tak myslalem i szukalem tanich alternatyw. Uwierz mi to kosztuje duzo nerwow i o wiele wiecej pieniedzy niz Ci sie wydaje (jak policzysz sobie kilka migracji po padach czy jakies dodatkowe koszty itd.)

 

Generalnie masz dużo racji. Zauważyłem, że za porządne rzeczy trzeba zapłacić wielokrotność wartości tego co zalega w supermarketach i lepiej kupić coś drogiego na wiele lat niż wymieniać szajs co parę miesięcy. Jeżeli chodzi o hosting, to jednak uznałem swoje potrzeby za bardzo niewielkie i pomyślałem, że nie mam po co sprawiać sobie konta jak dla małej firmy. Nie zamierzam generować jakichś dużych obciążeń, nie potrzebuję dużego transferu. Zależy mi tylko na pewnym działaniu poczty i dostępności usługi. Nie spodziewałem się, że hosting może działać tak kiepsko jak i365.pl, że cPanel ładuje się parę minut, że wysyłanie listów trwa często frustrująco powoli, a czasami serwer poczty wypluwa w odpowiedzi jakiś ciąg krzaków. Od dwóch dni próbuję się z nimi skontaktować, bo nie mogę stworzyć bazy PostgreSQL z kodowaniem utf8 i nic. Myślałem, że posiedzę trochę na tanim hostingu, a jak wzrosną potrzeby, to zainwestuję, ale zamiary zaczynają się sypać z tego co widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@luka80 ponieważ może jest brak zainteresowania, brak klientów imn na tym forum, etc, etc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co sie dzieje z imn.pl to juz przesada !! od czasu gdy administrator servera /wspolnik zrezygnowal bo zostal oszukany w perfidny sposob przez swojego wspolnika, ktory niestety tak sie sklada jest wlascicielem domeny imn.pl jakosc ich uslug diametralnie spadla, server codziennie sie wiesza, raz poczta nie dziala a za chwile cos innego, wszystko dziala bardzo wolno w porownaniu z tym co bylo wczesniej, wyglada na to ze imn.pl od dluzszego czasu jest bez administratora!!!!, na maile wogole nie odpowiadaja, trzeba sie naprawde prosic zeby cos zostalo zrobione a i tak nie zostanie, dzowniac na inforlinie 504077077 lub na telefon stacjonarny 32 262 24 64 zostaniemy zbyci (tak tak zostanie zrobione itp itd ble ble) lub jeszcze lepiej wogole sie nie dodzwonimy i przywita nas poczta glosowa, troche mnie to juz irytuje i za przeproszeniem wkurwia, mam konto u nich jeszcze jakis czas za ktore zaplacilem ciezko zarobiona nie mala kase, na chwile obecna nie mam za bardzo funduszy aby przejsc gdzies indziej a chetnie bym tego dokonal bo mam juz tego po dziurki w nosie, dla mnie ta firma w chwili obecnej jest juz przyszlowiowym krzakiem, sytuacja ta ma miejsce juz kilka miesiecy, nie mozna juz oczekiwac od tej firmy takiego poziomu uslug jaki byl wczesniej, swego czasu jak nie wiedzialem jeszcze jak sprawy sie maja udalo mi sie dodzownic do administratora na jego numer, ktory jeszcze byl na stronie, szedl on jakos tak 500488533... nie pamietam, w kazdy badz razie dodzownilem sie i przedstawilem moj problem i zostale grzecznie poinformowany jak sie sprawy maja, co w takiej sytuacji zrobic czy moge zarzadzac zwrotu kasy na nie wykorzystany okres, bo w regulaminie maja ze jak sam zrezygnuje to kasy nie zwracaja, tyle ze jakosc ich uslug jest juz inna o wiele gorsza od tego co bylo w czesie gdy kupilem u nich hosting czyli przysluguje mi zwort, mam racje ??

 

Prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oto mail który dostałem dzisiaj

 

Drodzy uzytkownicy www.imn.pl oraz www.skip.pl z przykroscia musze poinformowac ze zrezygnowalem z funkcji administratora oraz opiekuna technicznego serverow imn oraz skip, powodem mojej rezygnacji sa nieuczciwe praktyki mojego bylego juz wspolnika pana M. Biernackiego wlasciciela domen imn.pl oraz skip.pl, majace na celu przejecie wszystkiego dla siebie, bylem z wami od samego poczatku, prawie dwa lata, stworzylem imn.pl od poczatku, ciezka praca wyrobilem marke imn.pl niestety wszystko poszlo na marne, szkoda ze tak sie wszystko potoczylo ale niestety jesli ktos jest nieuczciwy wobec swojego wspolnika innego wyjscia nie ma jak rezygnacja ze wspolpracy, tak wiec postapilem, prosze nie kontaktowac sie ze mna w sprawach technicznych, aktualne numery kontaktowe znajduja sie w dziale kontakt na stronie www.imn.pl. Informacje ta wysylam w trosce o Was, mam do tego prawo, bo z pewnoscia wielu z was zauwazylo znaczny spadek jakosci uslug imn.pl oraz skip.pl, imn oraz skip jest poprosu bez administratora wiec nie mozna oczekiwac ze ktos nie znajacy sie na rzeczy jest w stanie cokolwiek zrobic aby jakos uslugi byla na takim poziomie jak wczesniej.

 

 

Pozdrawiam

Byly Administrator imn.pl oraz skip.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli powtórka z rozrywki...

W obecnej sytuacji raczej marny los się zapowiada :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i bazy leżą. Zaczyna się jazda z imn.

 

tak jak u mnie, od rana nie działa baza

a miało być tak pięknie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli powtórka z rozrywki...

W obecnej sytuacji raczej marny los się zapowiada :|

 

Jednak w tym przypadku chodzi o pieniądze, a nie o wiedzę administratorów. Zdaje się, że już po imn :lol: .

Prośba do wojtas78_ww, żeby nie przykładał ręki do ... ;) i załatwił to w inny sposób :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa.... kupiłem tam konto 27 grudnia.... Przez pierwsze 10 dni było ok, super się cieszyłem, że pozbędę się padów host4ever, a ostatnio JEST 1100x gorzej!

mam forum, które w ostatnim czasie się dynamicznie rozwija (w ciągu ostatnich 2 tyg ponad 2000 postów...) a tu takie kwiatki... jeszcze dobił mnie dzisiejszy mail...

Jaki inny hosting polecacie który ma 6GB lub więcej transferu, 500MB na hdd w zupełności wystarczy, bazy danych - minimum 3 bez ograniczeń wielkości.... no a jak już są to minimum 200MB, żeby można było podpiąć z 4 domeny...?

 

Z IMN BEZAPELACYJNIE REZYGNUJĘ.... Pieniądze postaram się wyegzekwować... najwyzej zrobię im wlot na chatę i nie wyjdę do momentu, kiedy nie dostanę spowrotem tych 90zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam dziś z nimi... imn podobno zatrudnił nowego admina. "Trwają prace" i "powinno jeszcze dziś działać, tak mi się wydaje, powinno, tak mi się wydaje". Że też mam opłacony hosting na tyle lat...:lol:

Mi strony działają, ale z większymi lub mniejszymi przerwami, od paru godzin brak połączeń z bazami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ipIV

Z bazą danych wielkości ~200MB ciężko będzie usiedzieć na naprawdę dobrym w miarę tanim hostingu.

Przed uruchomieniem serwera lepiej zapytaj daną firmę czy "dadzą radę" hostować takie forum... dla oszczędności czasu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×