Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dominik160

Dedyk - SISCO czy IQ ?

Polecane posty

Jaki serwer dedykowany wybrać - SISCO czy IQ ? Nacisk na niezawodność i bezpieczeństwo danych. Kwota około 600pln/m-c/netto. Będę wdzięczny za opinie. A może są lepsze w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
600zł z transferem / łączem czy bez?

 

Z tych dwóch to ja bym jednak IQ wybrał.

 

Dedyka chcesz mieć koniecznie w Polsce czy nie tylko? Pytam się, bo za 600zł netto możesz mieć już http://www.ovh.pl/produkty/mg.xml we Francji ze SLA 4h i nielimitowanym łączem.

 

BOSS proszę Cię... ja rozumiem Twoje zamiłowanie do "ofert budżetowych" (stopka), ale zlituj się. Gość wybiera pomiędzy ofertami takich firm jak IQ czy SISCO (a więc firmowy sprzęt, jak się domyślam serwerek DELL w IQ lub jakiś IBM w SISCO) bo jak pisze stawia na niezawodność i bezpieczeństwo, a Ty mu z ofertą OVH wyjeżdzasz ;)

 

To trochę tak jakby ktoś pytał "Ferrari czy Porsche" a Ty byś odpisał "bierz Syrenkę- za tyle kasy to masz jeszcze pełen bak paliwa!". Heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy mają dość mierną tą ofertę jak tak popatrzeć. Oprócz tego same maszyny 1U.

Patrząc na to, to ja Ci radzę pójść do Grenke, EFLu, czy innego ustrojstwa

i wziąć w leasing na siebie jakąś ładną 380-teczkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
600zł z transferem / łączem czy bez?

 

Z tych dwóch to ja bym jednak IQ wybrał.

 

Dedyka chcesz mieć koniecznie w Polsce czy nie tylko? Pytam się, bo za 600zł netto możesz mieć już http://www.ovh.pl/produkty/mg.xml we Francji ze SLA 4h i nielimitowanym łączem.

 

 

600 netto ;) a 730 brutto 130 zł różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOSS proszę Cię... ja rozumiem Twoje zamiłowanie do "ofert budżetowych" (stopka)

Sam wystartowałeś z ofertą "budżetową" i w dodatku też w ovh i nagle ovh jest be? :(

 

To trochę tak jakby ktoś pytał "Ferrari czy Porsche" a Ty byś odpisał "bierz Syrenkę- za tyle kasy to masz jeszcze pełen bak paliwa!". Heh...

To tak jakby ktoś pytał o Ferrari w cenie Syrenki :) 600zł/m to SĄ serwery budżetowe.

 

600 netto ;) a 730 brutto 130 zł różnicy

No przecież on sam pisał, że 600zł netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam wystartowałeś z ofertą "budżetową" i w dodatku też w ovh i nagle ovh jest be? ;)

Odnośnie naszej oferty budżetowej- zajrzyj do mojego tematu i przeczytaj dokładnie mój ostatni post, bo nie chcę się dublować z wypowiedziami. W kwestii samego OVH- no wybacz, ale o ile klientów indywidualnych mogę tam lokować to klienta biznesowego wymagającego stabilności działania usług (zapewne także dobrego, całodobowego- realnego kontaktu) za nic w świecie bym tam nie posadził. Takie mam zdanie.

 

To tak jakby ktoś pytał o Ferrari w cenie Syrenki :( 600zł/m to SĄ serwery budżetowe.

Jednak za te 600zł można mieć już jakiś markowy serwer, np. DELL PowerEdge SC1435 (z oferty IQ.pl) z dwoma dyskami SAS (a nie SATA!) o pojemności 73GB każdy, spięte w RAID (sprzętowy) i 12 adresów IP do wykorzystania. Nie porównuj mi tu oferty OVH z serwerem DELL w IQ, bo brzmi to śmiesznie. Klient raczej nie chce stawiać tam serwera Counter Strike, lecz coś ważniejszego- inaczej na pewno by się nad wymienionymi przez siebie firmami nie zastanawiał (tak przynajmniej wnioskuję logicznie oceniając zapytanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... i przeczytaj dokładnie mój ostatni post, ...

I wzajemnie. Dałem w pierwszej wypowiedzi odpowiedź co bym polecał z tych 2 i przedstawiłem alternatywę, jeśli autor chce te oferty porównać do czegoś za granicą.

 

Ty natomiast spekulujesz na co, po co itd. itp. Autor wątku nie napisał na co potrzebuje ww serwer i czy w tej cenie szuka czegoś z transferem czy bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w IQ jest w omawianej ofercie AMD, Jednak wolał bym Intela, ja AMD za bardzo nie lubię jako procesora pod serwer. Ciekawe czy można zmodyfikować aż tak bardzo zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko że w IQ jest w omawianej ofercie AMD, Jednak wolał bym Intela, ja AMD za bardzo nie lubię jako procesora pod serwer. Ciekawe czy można zmodyfikować aż tak bardzo zestaw.

 

Wykorzystujemy kilka takich maszyn jako serwery WWW. Generalnie nie ma powodu do narzekania.

Niestety nie ma mozliwsci zmian procesora w tej platformie, moza jednak wybrac inny serwer z oferty DELL'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam wystartowałeś z ofertą "budżetową" i w dodatku też w ovh i nagle ovh jest be? ;)
Ale przecież kaczemu nie chodziło o samo OVH, a raczej o to jak się ta oferta ma do serwerów w SISCO czy IQ na markowym sprzęcie w Polsce, o które pytał dominik.

 

600zł/m to SĄ serwery budżetowe.
Chyba sobie żartujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie mogłem wcześniej odpisać. Dziękuję za odpowiedzi. Chodziło mi o serwer w Polsce, podana cena z minimalnym transferem np.100 GB lub łączem 1 Mbit. Czy oprócz SISCO i IQ są inne godne uwagi? A jeśli mam wybierać z tych dwóch to, która wg Was lepsza i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie brałeś pod uwage NEPHAX ?

Wydaj trochę więcej na jakiegoś Della z ich oferty, a osiągniesz jakość i niezawodność której pragniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×