Skocz do zawartości
alien

Spotkania informatyki z biznesem #1 - 24.04.2008

Polecane posty

Witam,

 

Mam przyjemność zaprosić na nowy cykl spotkań pod tytułem "Spotkania informatyki z biznesem".

Pierwsze spotkanie już w najbliższy czwartek 24 kwietnia 2008 o g. 14:30.

 

Temat spotkania:

Sieci światłowodowe w praktyce

 

Prelegent:

Marek Mleczko, Śląskie Sieci Światłowodowe

 

 

Idea cyklu opiera się na wystąpienia praktyków. To ważne słowo. Stawiamy na ekspertów z różnych dobrze prosperujących firm IT. Chodzi o to, by zaprezentować jak informatyka wspiera biznes. Pokazać studentom w jaki sposób wiedzę zdobywaną na studiach realnie wykorzystuje się w biznesie (mam tu na myśli firmy małe i duże). Bardzo wyczulamy prelegentów, że chodzi nam o praktyczne podejście, prezentowanie case studies, ciekawych uwag. Chodzi też o to, aby pokazać jak pewne usługi wyglądają od strony biznesowej. Na przykład każdy szanujący się student informatyki powinien wiedzieć czym jest i jak działa światłowód, ale już niekoniecznie wie w jaki sposób dokonuje się zakupu usług bazujących na światłowodach.

 

Pytanie czy wśród użytkowników WHT jest zainteresowanie takim cyklem? :-).

 

Formuła zakłada też aktywną dyskusję uczestników w trakcie spotkań, dlatego tym bardziej zachęcam WHT-owców do uczestnictwa, liczę, że tutejsi dyskutanci są w stanie taką dyskusję podjąć :-).

 

Dodam, że szykujemy już kolejne spotkanie w terminie 8 maja. To takie dwa pilotażowe spotkania, na podstawie frekwencji ocenimy czy jest sens kontynuować.

 

 

Więcej informacji i zgłoszenia:

http://www.spotkaniait.pl/

 

 

Organizator:

Instytut Informatyki, Uniwersytet Śląski

 

Zapraszam :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy wśród użytkowników WHT jest zainteresowanie takim cyklem? :-).

Świetna sprawa, niestety jeszcze nie nauczyłem się kompilować modułu dla

kernela z serii 2.6 odpowiedzialnego za teleportację, tak więc niestety,

ale raczej się nie pojawię. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetna sprawa, niestety jeszcze nie nauczyłem się kompilować modułu dla

kernela z serii 2.6 odpowiedzialnego za teleportację

...bo w Linuksie ten modul nie dziala ;)

 

Wracajac do tematu... Ogolnie tego typu inicjatywy to naprawde swietna sprawa i fajnie alien, ze cos takiego (wspol-)organizujesz, jednak pojedyncze wystapienie (a nie cykl 5-6 na podobny temat) uwazam za cos skierowanego wylacznie do lokalnych przedsiebiorcow, poniewaz sorry, ale komu sie bedzie chcialo jechac pare/parenascie godzin do Sosnowca, aby posluchac jednego wystapienia, ktore byc moze bedzie ciekawe? ;) A moje doswiadczenie w tym temacie niestety pokazuje, ze wartych uwagi jest ok. 20% takich prezentacji/warsztatow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam przyjemność zaprosić na nowy cykl spotkań pod tytułem "Spotkania informatyki z biznesem".

Pierwsze spotkanie już w najbliższy czwartek 24 kwietnia 2008 o g. 14:30.

...

Organizator:

Instytut Informatyki, Uniwersytet Śląski

 

Czy bedzie dostepna realcja (najchetniej video) przez siec ?

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość organizacji tego typu spotkań w przyszłości bliżej centrum (Warszawa, Łódź)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziekuje za odzew :-).

Odpowiadajac kolejno.

 

@belliq No tak, mialem doprecyzowac, ze swoje pytanie kieruje glownie do WHTowcow z regionu :-). Problemy z teleportacja sa dla mnie zrozumiale ;-).

 

@p Z rozmaitych wzgledow zdecydowalismy sie na taka a nie inna formule. Przede wszystkim nadrzednym celem jest dotarcie z cyklem do studentow, w tym do studentow informatyki na Uniwersytecie Slaskim. Mysle, ze studenci predzej skusza sie na 1,5h pojedynczego wykladu, ktory bedzie odbywac sie cyklicznie (choc na razie prowadzimy tylko pilotaz), niz na calodniowa konferencje. Tak przynajmniej nam sie wydaje, praktyka to zweryfikuje ;-).

 

Po drugie, rozne firmy maja swoje bardzo rozne specyficzne wymagania. I nie jest wcale oczywiste, ze firma X bedzie chciala wystapic na jednej konferencji z firma Y. Jeszcze trudniej dopasowac wszystkim prelegentom jeden termin, na dodatek odpowiadajacy jednoczesnie studentom ;-). No tak po prostu to juz bywa. Organizujac niezalezne wyklady, nie mamy tego typu problemow.

 

Po trzecie, istnieja juz w regionie cykliczne konferencje IT w formule calodniowej. Nie widzimy powodu, aby tworzyc im konkurencje. Zamiast tego wolimy uzupelnic wachlarz mozliwosci o inny model.

 

Mialem jeszcze po czwarte, ale gdzies mi umknelo ;-).

 

@Relayed Zapraszamy :-). Jak tylko bedziemy miec wszystko zaklepane to podam temat majowy :-).

 

@gb Jesli o video chodzi to poki co nie. Spokojnie, to na razie przygrywka. Jesli projekt bedzie kontynuowany w nowym roku akademickim i ja dalej bede w nim uczestniczyc to wtedy bedziemy myslec. Poki co cieszymy sie, ze w ogole mamy tak szerokie poparcie ze strony wladz wydzialu i uczelni na cykl i ze udalo sie takie cos zrobic.

 

@netzip W tej chwili padlo na Uniwersytet Slaski i ze wzgledu na to, ze akcje koordynuje osobiscie, jest to dla mnie priorytet. Ale cieszy mnie to pytanie. Mysle, ze w przyszlosci wsrod organizatorow sami je sobie zadamy. Na pewno nie braknie nam wsparcia organizacyjnego na uczelniach w innych miastach, wiec mozliwosci takiej nie mozna wykluczyc :-). Ale bedziemy o tym myslec najwczesniej w nowym roku akademickim, o ile w ogole po okresie pilotazu spotkania beda kontynuowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak lokalizacja jak najbardziej mnie cieszy :P gorzej już jednak z godziną ale no cóż postaram się jakoś się wkręcić i znowu

będę najmłodszy tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ blueman zakład że jestem młodszy :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos byl to dziekujemy za przybycie :-).

Przegladam pospotkaniowe ankiety i wynika z nich, ze chyba bylo niezle.

 

Bede informowac o kolejnym spotkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studenci nie zdaja matur ;P. Co poradze ;-).

Date drugiego spotkania wymyslila uczelnia i bardzo nalegali, bo podobno wtedy jakies Dni Otwarte mamy.

 

A byles na pierwszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że tak ;) a jakiś temat jest już czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale na razie wstepny, wiec ugryze sie w jezyk :-).

No to byles czy nie? Bo niestety nikogo z WHT nie zidentyfikowalem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe byłem ;) sorry nie mogłem jak będzie w jakiś bardziej pasujący mi dzień to sie zjawie bo mam niedaleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×