Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

działają Wam wykresy MRTG w managerze OVH?

 

mi wczoraj po aktywacji dedyka się pokazywały

a dziś mam " MRTG data are not available"

dedyk chodzi bez przerwy od aktywacji

 

pisałem do supportu to kazali mi przeczytać o firewallu (pomoc.ovh.pl/Firewall) i tam jest napisane, że port ssh domyślny powinien zostać, trochę to dziwne :), a ja zmieniłem, teraz na próbe powróciłem, czekam 4h, ale bez zmian jest :) ale znów zmienie na inny

 

sam nie wiem jaka to przyczyna

 

mrtg mogę od podstaw sam zainstalować na swoim dedyku, ale nie wiem czy nie będzie potem problem z managerem OVH?

 

mieliście taką sytuację z wykresami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to norma u nich. po jakimś czasie zaskoczą :)

 

tzn nie jest to wina zmiany portu ssh i blokowac logowanie konta root na ssh tez moge bez problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

blokuj co chcesz :) dostęp roota za pomocą klucza będzie potrzebny dla techników jeżeli zezwolisz im na grzebanie w twoim serwerze. Nie blokuj też ICMP z serwerów ovh (adresy są chyba na pomoc.ovh.pl/firewall), bo przy włączonym monitoringu będziesz dostawał informacje, że serwer nieodpowiada i co jakiś czas dostaniesz reboot serwera z automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

blokuj co chcesz :) dostęp roota za pomocą klucza będzie potrzebny dla techników jeżeli zezwolisz im na grzebanie w twoim serwerze. Nie blokuj też ICMP z serwerów ovh (adresy są chyba na pomoc.ovh.pl/firewall), bo przy włączonym monitoringu będziesz dostawał informacje, że serwer nieodpowiada i co jakiś czas dostaniesz reboot serwera z automatu.

 

ok już rozumiem

 

jeszcze jedno:

 

w panelu mam w podsumowaniu o serwerze pokazany limit miesięczny transferu i przepustowość łącza aktualną, a przy zużyto w tym mięsącu i pozostało nie mam żadnej wartośc. :)

 

jaka jest dokładność pokazywania tego i czas aktualizacji?

jest to zliczanie niezależne od wykresów MRTG, których narazie w panelu nie mam? (nie tylko grafiki, ale i liczbowych statystyk), a RTM działa :)

 

 

z samym serwerem 0 problemów parametry jak na tą cenę, niskie pingi, stabilne łącze i można dostać lepszy serwer od podanego tak jak ja Quad Core Q6700 w Q-1T :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Domena zarejestrowana na firmę w ovh, serwer firmowy w ovh i nawet jeden z dnsów ovh ... nie mówiąc o wykorzystaniu nazwy własnej.

Prezes forum na którego to firmowym forum miałeś konto usunął je i gdzie jest problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiecie senda sprawy, albo za mało znacie OVH. Z forum.ovh.pl leci coraz więcej użytkowników. Jeśli Olesowi nie podoba się co ktoś pisze od razu usuwa, bez ostrzeżenia. Czy tak powinien się zachowywać prezes firmy na firmowym forum klientów? Niedługo zacznie wyłączać serwery niewygodnych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego zabawki i może je zabrać kiedy chce. Trzeba przyznać że na tym forum ludzie się tylko żali, jak jest źle i niedobrze. Nie patrzyli w przyszłość, tylko rozważali błędu i potknięcia ovh. Szczerze nie dziwie się Olesowi że tak zrobił (z użytkownikiem borec to akurat był błąd). teraz może forum się uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiecie senda sprawy, albo za mało znacie OVH. Z forum.ovh.pl leci coraz więcej użytkowników. Jeśli Olesowi nie podoba się co ktoś pisze od razu usuwa, bez ostrzeżenia. Czy tak powinien się zachowywać prezes firmy na firmowym forum klientów? Niedługo zacznie wyłączać serwery niewygodnych użytkowników.

Nie porównuj jakiegoś forum na którym 50% userów to dzieci neo do oferty, na moje oko prowadzenie takiego forum to spory błąd.

To jest jego firma, może robić co mu się podoba nawet owe forum usunąć ... czasy solidarności minęły teraz mamy trochę inny ustrój,

sami jesteście sobie winni w pierwszej kolejności piszecie jakie to ovh nie jest zła NA ICH WŁASNYM FORUM a później płaczecie, że Was z niego wywalili ....

To jest forum ich firmy, trudno aby w jakiś sposób go nie moderowali ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj jakiegoś forum na którym 50% userów to dzieci neo do oferty, na moje oko prowadzenie takiego forum to spory błąd.

To jest jego firma, może robić co mu się podoba nawet owe forum usunąć ... czasy solidarności minęły teraz mamy trochę inny ustrój,

sami jesteście sobie winni w pierwszej kolejności piszecie jakie to ovh nie jest zła NA ICH WŁASNYM FORUM a później płaczecie, że Was z niego wywalili ....

To jest forum ich firmy, trudno aby w jakiś sposób go nie moderowali ...

 

Właśnie chodzi o to, że nigdy go nie moderowali. Taki Pegaz czy Meduza lali żale, skargi i bluzgi stronami postów. Ja nigdy nie krytykowałem OVH bo mnie się ta firma bardzo podoba. Ale jak Oles pisze na forum w grudniu o wypasionym Supporcie 2010 , a przez 3 tygodnie nie dopilnuje naprawienia szafy w której co chwilę pada kilkadziesiąt serwerów to chyba normalne, że takie coś można skomentować dowcipem na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

http://forumovh.pl/viewtopic.php?f=16&t=6 ...

 

Na moim forum kiedyś pewien idiota wypalił do mnie post o treści ,,jesteś ch**em" na zwróconą uwagę żeby nie robił 2 błędów ortograficznych w jednym zdaniu - wywaliłem go z miejsca.

 

Inny koleś napisał mi że jestem niesprawiedliwy, że jego zdaniem źle postępuję itd - bez agresji, kulturalna wymiana zdań - nie wywaliłem bo by ucierpiała na tym moja renoma, odpowiedziałem grzecznie i problemu nie było.

 

Jak ktoś nie ma argumentów to zaczyna się agresja. Choć z drugiej strony ciężko walczyć na argumenty jak ma się 150 debili którzy robią syf na forum - po prostu przez tych 150 z reszty robi się ogół i każdy przejaw łamania regulaminu który mówi Admin jest Bogiem kończy się deletem konta - wiem bo miałem forum gdzie non stop były jakieś rozróby bo uzytkownik stwierdził ze ,,Jego prawda jest bardziej jechsza niż mojsza"...

 

Spójrzcie na to z dwóch stron. Inaczej tego nie zrozumiecie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Najdmen, jeśli tobie usuneliby konto na WHT (razem z postami) nie było by Ci choć trochę przykro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by się na nim zachowywał jak dzieciak którego obiad nie zawsze składa się ze słodyczy to pewnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jeśli by się na nim zachowywał jak dzieciak którego obiad nie zawsze składa się ze słodyczy to pewnie tak.

Przytocz posty gdzie Borec zachowuje się jako dzieciak. No tak ale postów już niema...

 

Tu nie chodzi o lizaka, czy nie, tylko wartość merytoryczną, olkowi się nie podoba to niech usunie post a nie użytkownika. Party-line, prawie zawsze odsyła na forum, więc usuwając go, jest jakby oczywiste że tej pomocy tam nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdmen, jeśli tobie usuneliby konto na WHT (razem z postami) nie było by Ci choć trochę przykro?

Ale WHT to jest niezależne forum, a nie forum firmowane przez firmę hostingową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa oferta z tymi RPS :) Czy ten nielimitowany transfer jest rzeczywiście nielimitowany?

 

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś umożliwił mi przetestowanie takiego serwera (RPS II / III) [prześlę tylko jeden mały, bezpieczny skrypt php + wykorzystam około 1GB transferu, 0 miejsca dyskowego]. Mogę za taką przysługę zapłacić jakąś symboliczną kwotę :)

 

Jeżeli ktoś byłby tak miły to poproszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPS ma lipny dostęp do dysku.. czy jednak o tym wiesz?

 

 

Oczywiście że o tym wiem, taka jest w sumie główna idea RPS-ów że nie posiadają własnych dysków i są energooszczędne. Chciałbym jednak najpierw przetestować małe conieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to male conieco będzie Cie kosztować 250 zł opłaty instalacyjnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×