Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Tak czy owak Panowie oferta OVH nadal jest pod pewnymi względami dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra, ale zmienia się jak w kalejdoskopie... Co chwila jakaś zmiana, a to raczej nie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to że oferta OVH jest lepsza od Polskiej tam nie muszę martwić się o transfer nawet teraz dają 5Tb a to na hosting dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czy owak Panowie oferta OVH nadal jest pod pewnymi względami dobra.

 

zgadzam się z Tobą, jak dla mnie to jest to urealnienie oferty, bo powiedzmy sobie szczerze 100 Mb za 100 zł czy nawet 200-300 to nie jest realne. Tak więc to jest raczej urealnienie oferty, dziwią (poniekąd niepokoją) mnie jedynie liczby w różnych planach

SP Mini 5000GB a w wersji Burstable gwarancja na 15 MBit co przy nasyceniu 24h/dobę daje jakieś 4500 GB czyli oferta całkowicie niekonkurencyjna do pierwszej, co jest podejrzane, może więc się okazać, że to wcale nie będzie 5TB..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No ale teraz wiadomo w jakich limitach należy sie trzymać a nie że sie 50TB zużyje i potem płacz bo obcięli albo wywalili. Te 4 TB na miecha to nie jest tak tragicznie. Fajnie by było gdyby za warez na serwie nie pacyfikowali od razu, właściciel/ admin powinien zabronić takich rzeczy i surowo karać (wywalić klienta). Na tym oni żerują i to jest złe. Bo gdyby nie to, to nawet bym ich polecał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mnie zaś interesuje ile mogę GB zużyć na XL w serii standard. I czy ktoś może wytłumaczyć jak wygląda to z tą przepustowością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innych ciekawostek: wprowadzili nowy procesor Intel i7 do oferty kimsufi, i albo mi się wydaje, albo obcięli RAM w ofercie z Quadem, bo było tam 8 GB..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to bezsens, że do takich maszyn (tych >1000 zł/mc) dają tylko dwa dyski... Przecież zamiast tych 2x 750/1000GB mogliby dać 4x 300/500GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z innych ciekawostek: wprowadzili nowy procesor Intel i7 do oferty kimsufi, i albo mi się wydaje, albo obcięli RAM w ofercie z Quadem, bo było tam 8 GB..

Obcięli ale nie samym ramem serwer działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie samym RAMem (choć jego nigdy nie jest za dużo), ale trochę dziwnie, ze robią to tak po cichu, jak wprowadzają nową trase do punktu wymiany ruchu w Hiszpanii czy podobną z punktu widzenia end-usera pierdołę to jest wielka propaganda, a teraz jakoś nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek chyba walneli się w opisie:

2x 4x 2.66+ GHz

 

Nie kojarzę by i7 920, był pod płyty 2 procesorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi im o to, że są cztery rdzenie i jeszcze bajer w rodzaju HT ;). Ale napisali to rzeczywiście tak jakby były dwa czterordzeniowe procki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie im chodzi o to, że procesor jest widziany jako 8 rdzeni. Ale taka forma przedstawienia tego, jest strasznie nieczytelna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mógłby mi ktoś odpowiedzieć na me pytanie i wyjaśnić o co chodzi z tą przepustowością w tych pakietach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego dokładnie nie rozumiesz? Polega to na tym, że otrzymujesz pewien przydział trafficu lub pasma, zależnie od wybranej opcji w których musisz się zmieścić. Po przekroczeniu jesteś przycinany to jakieś tam podanej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chodzi mi o to ile na tych 100Mbps mogę GB wykorzystać, sorki ale mam problemy z przeliczaniem tego... Po prostu nie jestem w tych kwiatkach taki dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Na 100mbps przez miesiąc wyciągniesz ok. 25 Tb :)

( jak to obliczyć? 100/8 (zamiast bitów wyjdą bajty) = 12,5

Oczywiście nie mamy 12,5 zawsze więc 10x3600x720)

 

PS Ciekawe czy dzieci się połapią w doborze serwera na kszaqqqa ;)

 

@Sebak dla dzieci forma idealna :)

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hohoho... 31 TB to ja już o nic nie zapytam ;) Tylko czy realne jest wykorzystanie takiego transferu w miesiąc (Czy OVH nie podziękuje)...

 

is_wm, nie hostinK tylko hostinG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO PRZECIEŻ MASZ LIMIT TRANSFERU! Nie tylko w mbps ale także w TB. Gościu, ogarnij się.

 

Tak, przez wieeeelkie G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×