Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Gość Pokuć

Mi chodzi o wersję bez limitu transferu i z przepustowością 100 Mbps i nie krzycz tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumienie nie jest tak źle z tymi serwerami ;)

 

up 168 days,  4:42,  load average: 0.87, 0.41, 0.35

 

nie jest to może wynik jakiś mały.. ani duży, ale ja w sumie nie narzekam jakoś tak, aż mocno :) (oczywiście seria kimsufi :) - zabawka dla dzieci )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumienie nie jest tak źle z tymi serwerami ;)

 

up 168 days,  4:42,  load average: 0.87, 0.41, 0.35

 

(...)

 

Aby nie bylo, ze to wyjatek:

up 175 days, load average: 0.11, 0.22, 0.10

 

Rowniez kimsufi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale o ile nie macie na serwerach FreeBSD to raczej nie chwalił się bym takim uptime na serwerze np. z Debianem bo o niczym dobrym to nie świadczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez urazy, ale o ile nie macie na serwerach FreeBSD to raczej nie chwalił się bym takim uptime na serwerze np. z Debianem bo o niczym dobrym to nie świadczy..

 

możesz Patryku rozwinąć myśl... ? (nie chwalę się bo parę osób tutaj i gdzieś indziej narzekało, że serwery im padają itd.. pokazałem, że nie jest tak, aż źle... ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy restart musi być wywołany atakiem,błędem?

Należy przewidzieć wymianę podzespołów oraz braki w dostawie zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malu: nie rozumiem za bardzo Twojego toku myślenia? ;). Chodziło mi o to, że jeśli ktoś chce zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa, czyli mieć świeży dystrybucyjny kernel to powinnien zrestartować maszyne co najmniej 3 razy w ciągu ostatnich miesięcy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malu: nie rozumiem za bardzo Twojego toku myślenia? ;) . Chodziło mi o to, że jeśli ktoś chce zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa, czyli mieć świeży dystrybucyjny kernel to powinnien zrestartować maszyne co najmniej 3 razy w ciągu ostatnich miesięcy..

 

Źle Cię zrozumiałem :-))

Myślałem, że określasz tę wartość jako krytycznie niską.

A nie, że masz na myśli kwestie bezpieczeństwa i częstej aktualizacji kernela.

Mój błąd, jednak mimo wszystko jestem raczej zwolennikiem trzymania się nowszych jąder (nie stockowego) i staram się zmieniać jądro przynajmniej co 5 releasów :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez urazy, ale o ile nie macie na serwerach FreeBSD to raczej nie chwalił się bym takim uptime na serwerze np. z Debianem bo o niczym dobrym to nie świadczy..
*BSD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://packages.debian.org/changelogs/pool....1-23/changelog - sprawdź ile bugów w kernelu stockowym zostało załatanych w ciągu ostatnich 100 dni :D .

 

Raczej niewiele już (poważnych) osób używa na produkcyjnych serwerach z Debianem defaultowego kernela..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz rozwinąć?

 

Ten kernel ma już dwa lata, jest...delikatnie mówiąc...dziurawy...i pomijając jego dość już przedawnione funkcje czy brak obsługi ogromnej ilości sprzętu/ustawień chyba nadaje się już tylko do sytuacji awaryjnych jak naprawianie systemu po nieudanych aktualizacjach. Chociaż przyznam, ma jeden plus - jest stabilny i dobrze przetestowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michał Gottlieb: a może jakieś konkrety? Tzn. z jakim sprzętem jest problem, jakie krytyczne bugi są niezałatane? Bo w przypadku wynalazków typu OVH to akurat dla zwykłego usera stockowe kernele sprawdzają się znakomicie (no zawsze można mieć 2.6.24 z grseciem od OVH, który kiluje procesy po 3 sekundach :D).

 

Poza tym, nie zmienia to sensu mojej wypowiedzi, a jedynie ją uwypukla - bo jeśli rzeczywiście chcemy być zgodni z Twoim podejściem i tym co się dzieje na kernel.org, to vanilla kernel powinno się kompilować co najmniej raz na dwa tygodnie co wyklucza podane wyżej uptime'y..

 

p: prawda, prawda. Wybacz skrót myślowy. A poza tym to w OVH i tak tyko FreeBSD dają :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten kernel ma już dwa lata, jest...delikatnie mówiąc...dziurawy...i pomijając jego dość już przedawnione funkcje czy brak obsługi ogromnej ilości sprzętu/ustawień chyba nadaje się już tylko do sytuacji awaryjnych jak naprawianie systemu po nieudanych aktualizacjach. Chociaż przyznam, ma jeden plus - jest stabilny i dobrze przetestowany...

 

No już nie przesadzajmy... :D

 

Kernel sam w sobie pod względem ficzerów i listy obsługiwanego sprzętu jest faktycznie leciwy,

 

nie brakuje mu natomiast niczego pod względem bezpieczeństwa.

 

Inna sprawa, że mało który bug jest na tyle krytyczny,

 

że trzeba wstawać w nocy i robić update.

 

Serwery produkcyjne jak sama nazwa wskazuje służą do pracy,

 

a nie testowania najnowszych wymysłów Torvaldsa i spółki,

 

z którymi to notabene więcej problemów niż pożytku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał Gottlieb: a może jakieś konkrety? Tzn. z jakim sprzętem jest problem, jakie krytyczne bugi są niezałatane? Bo w przypadku wynalazków typu OVH to akurat dla zwykłego usera stockowe kernele sprawdzają się znakomicie (no zawsze można mieć 2.6.24 z grseciem od OVH, który kiluje procesy po 3 sekundach :D ).

 

Nie monitoruję na bieżąco updatów kernela dla debiana bo ich po prostu nie używam, ale przecież było tego pełno i nie wierzę, że wszystko zostało poprawione. Tym bardziej, że przecież jest masa dziur w samym kodzie kernela (Vanilla), który nie wierzę, że był przez Debianowców przenoszony z wyższych wersji do 2.6.18... ;-)

 

Jakiś czasu temu natknąłem się na listę exploitów pod kernela 2.6.18 i o ile pamiętam sporo z nich 'działało' bez żadnych modyfikacji na tym paczkowanym z debiana.

 

Co do sprzętu to problemów najwięcej miałem z serwerami Intela, od procesorów (przy dwóch Xeonach E5410 - problemy z równomiernym rozkładaniem przerwań irq na rdzenie) po np. karty sieciowe 1 Gbit na PCI-Express (moduł e1000e). O ile mnie pamięć nie myli, było też coś nie tak z FibreChannel, ale głowy za to nie dam. Ogólnie gdybym zrobił taką listę to trochę by było - niestety nie wpadłem na pomysł spisywania takich problemów... ;-)

 

 

Poza tym, nie zmienia to sensu mojej wypowiedzi, a jedynie ją uwypukla - bo jeśli rzeczywiście chcemy być zgodni z Twoim podejściem i tym co się dzieje na kernel.org, to vanilla kernel powinno się kompilować co najmniej raz na dwa tygodnie co wyklucza podane wyżej uptime'y..

 

Źle mnie zrozumiałeś. Nie jestem paranoikiem, ani nawet zwolennikiem Linuksa. Jasne, fajnie jest mieć zawsze aktualnego kernela (czasami nawet można machnąć bez reboota - via ksplice), ale też jest to przesada. O ile kiedyś (5 lat temu?) seria 2.4 wypuszczała była z kilkoma tygodniami odstępów to teraz to już jest jeden wielki burdel.

 

 

Osobiście jako najbardziej słuszny system serwerowy uważam i chyba zawsze będę uważał Solarisa, później rodzinkę BSD, ale nie o tym była mowa. W każdym razie osobiście nie używam defaultowego kernela debiana na żadnym produkcyjnym serwerze, nie mam zamiaru go używać i osobiście nie kojarzę nikogo ze znajomych, kto by go używał...

 

EDIT: Dobra, niech Wam będzie z tym bezpieczeństwem, nie będę się o to kłócił. W każdym razie zarówno 2.6.18 jak i wszystkie kolejne wersje kernela są tak samo irytujące, ale z dwojga złego wolę (i po części muszę) używać 2.6.24 (nowsze wersje znowu mają pochrzanioną obsługę irqinterrupts...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Ten kernel ma już dwa lata(...)

Tak ma, ale jest dość stabilny i sprawdzony. Oczywiście każdy może go zmienić, ale jeżeli sprzęt jest przez niego obsługiwany i nie potrzebujemy nowych ficzerów to uważam, że jest to zbędne.

Tak, pamiętam, że miał problem kernel stockowy debiana z jakaś desktopową płyta intela, ale nic innego nie sobie w tej chwili nie przypominam.

 

Ostatnio dość często wychodzą poprawki do kernela tworząc straszny burdel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, pamiętam, że miał problem kernel stockowy debiana z jakaś desktopową płyta intela, ale nic innego nie sobie w tej chwili nie przypominam.
Z serwerowymi też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p: prawda, prawda. Wybacz skrót myślowy. A poza tym to w OVH i tak tyko FreeBSD dają :D.
...a inne *BSD można sobie samemu zainstalować w mniej oficjalny sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, temat dotyczy chyba nowych serwerów w OVH ?

 

od daaaaawna wszystkiego co związane z ovh i ich usługami ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście nową oferte kimsufi.pl ?

 

8 rdzeniówka, 6 GB ramu DDR3 za 500 zł miesięcznie.

 

Ale za to 12 mbps ruchu na 95 % SLA. Potem bez gwarancji. (nowy punkt).

 

Oferta coraz atrakcyjniejsza.

 

 

PS. Do tego są 4 serie dedyków ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×