Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Aż z ciekawości to przeczytałem i nasuwają mi się dwa wnioski:

 

koliber2 - tak jak by nie wszystko z nim było ok :)

oles - no cóż, to chyba każdy musi sobie przeczytać by wyrobić zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Mnie zastanawia tylko jedna rzecz. Mianowicie w jaki sposób Olesowi udaje się tłumaczyć translatorem posty nie zawierające polskich znaków diakrytycznych. :) Potem chłopak może mieć problemy z ich zrozumieniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

on pewnie z tego cwaniactwa wyłysiał więc nie ma nic do stracenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć, moja przygoda w OVH zaczęła sie miesiąc temu i chyba właśnie dobiega końca.

 

To co teraz wprowadzili potwierdza fakt ze są zwykłymi kanciarzami, nie zależy im na kliencie tylko żeby sprzedać jak najwięcej.

 

Posłuchałem was i kopiłem serwer w OVH teraz tego żałuje ;/ czy są inni ?

 

wracając do tematu:

 

OVH zmieniło ofertę w Kimsufi nie można nawet skontaktować sie z supportem ;/ żenada. Podobno to samo ma byc z obecnymi klientami tych serwerków.

 

W zasadzie nie wiele sie zmienia bo w chwili obecnej z supportem można sie skontaktować, ale support złożony jest z samych blondynek wiec i tak nic nie zdziałają.

 

Limitowanie do 10 Mbps ! tak, widzę ze tez to zauważyliście, Oles probuje sie wybronić na forum tylko po jakiego grzyba to wprowadzają ? chyba im łącza brakuje.

 

Ostatnia drażniąca kwestia, http://forum.ovh.pl/showthread.php?p=36466#post36466

 

teraz już wiem dlaczego ledwo co uruchamiam małe forum ;/ i wszystko sie zacina ;/

 

tak wiec OVH to chyba nie tylko PeCety ale tez PeCety z odzysku ;/ moim osobistym zdaniem pewnie jeszcze dostali kasę za to ze wzięli sprzęt, tak jak by fabryka pozbyła sie starego sprzętu który musiała by utylizować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż z ciekawości to przeczytałem i nasuwają mi się dwa wnioski:

 

koliber2 - tak jak by nie wszystko z nim było ok :)

oles - no cóż, to chyba każdy musi sobie przeczytać by wyrobić zdanie.

ze mna wszystko ok. Do absurdow dochodzi ze strony krzykaczy na forum. Krzycza ze ovh klamie, oszukuje, ze lamie nasze prawo i ze wogole ovh powinno przestac istniec. Zenada. A ty jako wlasciciel firmy powinienes wstrzymac sie z obrazaniem innych ludzi.. no chyba ze efuturo ma taki styl prowadzenia interesow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze mna wszystko ok. Do absurdow dochodzi ze strony krzykaczy na forum. Krzycza ze ovh klamie, oszukuje, ze lamie nasze prawo i ze wogole ovh powinno przestac istniec. Zenada. A ty jako wlasciciel firmy powinienes wstrzymac sie z obrazaniem innych ludzi.. no chyba ze efuturo ma taki styl prowadzenia interesow..

 

Wez czlowieku idz na forum ovh i kup jeszcze olesowi kwiatka za to ze oferta jet nie do podj.... hiper revolution, czlowieku to nie przypadek jest skoro tyle osob ma problemy, przejrzyj na oczy w koncu ,a nie robisz bogow z tych francuzow , chyba ze masz jakies profity z tego, broniac im dupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja mówiłem - żabojadom nie zaufam, złotówki zarobić nie dam.. : )

jednak mam nosa! heh

ludzie wracajcie z kolokacją do DE : )

nie ma "tanio dobrze" i basta, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
ze mna wszystko ok. Do absurdow dochodzi ze strony krzykaczy na forum. Krzycza ze ovh klamie, oszukuje, ze lamie nasze prawo i ze wogole ovh powinno przestac istniec. Zenada. A ty jako wlasciciel firmy powinienes wstrzymac sie z obrazaniem innych ludzi.. no chyba ze efuturo ma taki styl prowadzenia interesow..

zgadzam się. plus kriss83 (raczej 93, co najmniej).

 

Oleś popełnił fatalny błąd wdając się w dyskusję z hołotą. Powinien się zająć prowadzeniem firmy, a nie dyskusją na poziomie przedszkolnym z zawiedzionymi gimnazjalistami.

 

OVH można trochę zarzucić ale trudno do firmy mieć pretensje, że musi zarabiać. Jak czytam "oleś i tata chcą więcje kasy" to normalnie nie wiem czy się smiać czy płakać (ale młodzież teraz mało rozgarnięta więc trzeba się przyzwyczajać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się. plus kriss83 (raczej 93, co najmniej).

 

Wnioskując po twoim "dowcipnym" tekście odnosze wrażenie że masz problem sam ze sobą moge polecic tobie i koliberkowi dobrego psychologa. Wracając do cyferek to niestety sie pomyliles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA tam nie będę zbytnio się wypowiadał... ale nowa oferta nie jest wcale elo ;/

 

SLA na interwencję - 	48H robocze
Dostęp do sieci	- 99 %
Maksymalna rekompensata na miesiąc (w postaci % ceny serwera) - 10 %
Handlowa (mailowa i telefoniczna) - Wyłącznie dla oferty ovh.pl
Techniczna (mailowa i telefoniczna) - Wyłącznie dla oferty ovh.pl

 

Niech ci serwer nie działa z 5-10 razy w ciągu dnia po 2 dni... to nie za bardzo jest halo... ;/

No cóż ja się przenoszę powoli do PL i Holandii i nic na to nie poradzimy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale żenua...

Nie chcesz mieć serwera w ovh to nie kupuj!

Nie podoba Ci się że za 100 zł nie dostajesz markowego serwera IBM/DELL/HP z quad xeonem na pokładzie, to nie żal się na forum tylko idź w kąt się wypłakać!

OVH rozdaje 100 mbps łącza z SLA praktycznie za darmo, a ludzie jeszcze się żalą.

Swoją drogą głodny jestem, pie$#**$ ovh nie zamówiło mi obiadu, poprzeklinany za to OVH będziemy supcio!

 

Wnioskując po twoim "dowcipnym" tekście odnosze wrażenie że masz problem sam ze sobą moge polecic tobie i koliberkowi dobrego psychologa. Wracając do cyferek to niestety sie pomyliles.

Poleć również mi, wygląda na to mi się również przyda...

 

icon8.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie odnosnie nowej oferty serwerow Kimsufi, jaki serwer najlepiej wybrac pod hosting prostych stron www (ok 20-25 wiekszosc php ale niezbyt rozbudowane) z mala iloscia odwiedzin dziennie (ok 50-100). Rozwazam zakup serwera kimsufi xl albo 2xl.

Chcialbym sie rowniez dowiedziec czy istnieje w pozniejszym czasie mozliwosc bezproblemowej migracji (tzn przeniesienia wszystkich danych, konfiguracji) na inny byc moze lepszy serwer w ovh. ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@koliber2 O ile oni zachowują się żałośnie, ponieważ domagają się tego za co zapłacili, to Ty w moich oczach wypadłeś jeszcze gorzej.

 

Domyślam się czemu bronisz Oles'a, przecież kantowanie jest Ci bliskie. Sam przecież to robiłeś na tym forum w temacie i365.pl.

 

 

 

Dla mnie to, czy coś kosztuje 1zł, czy 1000 zł nie ma znaczenia. Jeśli coś jest w ofercie, to powinno być sprzedawane zgodnie z nią. Tak samo, nie zgadzam się by zmieniać zasady, bez informowania użytkowników na ich niekorzyść. To że OVH było tanie to dobrze, ale to nie usprawiedliwia ich kantowania i oszukiwania.

 

 

Ale na backup jeszcze i tak jak znalazł smile.gif

@is_wm O ile kopiujesz backup max z prędkością 10 Mbitów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie zwrot kosztów do max 10% przy kimsufi, to bym powiedział, że nie wiem o co wam chodzi, bo Quad z 8 GB ram za 300 zł to na prawdę dobra oferta. Ale to 10% to jest śmiech na sali,

 

więc do jakiej taniej serwerowni uciekacie :P HE Hetzner?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że warto podsumować dwie sprawy:

 

1. To co oferuje ovh za te ceny to bardzo dużo, nawet 10Mbit za 80 zł w Polsce nie da się tego zrobić, bo u nas więcej kosztuje sam prąd (zasilanie + klima) :P, chociaż faktycznie ogromny minus to brak supportu z prawdziwego zdarzenia.

2. Ovh nie jest uczciwe, jeśli sprzedaje 100Mbit SLA a po 32 MB zwalnia do 10Mbit. Zabezpieczenia swoją drogą, ale wystarczy, żeby o tym napisali w ofercie, a nie ukrywali to drobnym druczkiem. Nie jest to żadne tłumaczenie, że to dla bezpieczeństwa sieci.

 

PS. Padłem po przeczytaniu posta qoqaqola. "Posłuchałem was i kopiłem serwer w OVH teraz tego żałuje". Od kiedy serwer się w ovh kupuje? Jeśli już, to wynająłeś go na miesiąc bez zobowiązań, więc automatycznie w każdej chwili możesz zrezygnować i NIC nie stracić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja z zupełnie innej beczki, czy takie SLA (zwrot do 10% wartości nawet przy zupełnie niedziałającym serwerze) jest zgodny z polskim prawem? Bo jest ono tu przecież nadrzędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest reguluje to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest reguluje to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

 

słowem mogą sobie ten punkt oferty w d...e wsadzić? To też świadczy o powadze tej firmy. A możesz podać jakieś źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH mnie dzisiaj zadziwila. Mam tam juz dwa serwery dedykowane. Na oba czekalem po 20 minut. Teraz wziolem jescze RPS i czekam juz na niego 3 dni. W panelu zamowienia wyskoczyl blad. Na infolinii nic nie wiedza co to moze byc za blad. Troszke mnie to zszokowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH chyba zaczelo dosc mocno przycinac pasmo w niektóre strony (np. do GTS)...

 

Rozne serwery do ktorych mam dostep (ponizej superplan sprzed 2 lat, kimsufi xxl z poprzedniej oferty, EG z obecnej oferty) osiagaja tego typu wyniki:

 

 

00:47:10 (388.45 KB/s) - `Firefox Setup 3.0.1.exe' saved [7499056/7499056]

00:48:00 (340.59 KB/s) - `10mb.gts' saved [10240010/10240010]

00:49:05 (324.49 KB/s) - `10mb.gts' saved [10240010/10240010]

 

itd.

 

ATM lepiej - udaje mu się doskoczyć do 1 MB/s.

 

Oczywiście z testowego ftp OVH śmiga po 80-90 MB/s :). Ciekawe czy to chwilowe czy juz na stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×