Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Gość Pokuć

Heh, szacun ale jeszcze PÓŁ ROKU temu uważałem tę firmę jako zbawienie. Dzięki najwyższemu że posłuchałem was i wziąłem serwer w HE. To co się tam dzieje i wyprawia woła o pomstę do niebios. Nie wiem jak wy ale ja gdybym tak potraktował publicznie klienta to albo bym się zwinął albo bym go do usranej śmierci przepraszał. No ale nie ma to jak Francja i krążący duch Verdun i Sommy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, szacun ale jeszcze PÓŁ ROKU temu uważałem tę firmę jako zbawienie. Dzięki najwyższemu że posłuchałem was i wziąłem serwer w HE. To co się tam dzieje i wyprawia woła o pomstę do niebios. Nie wiem jak wy ale ja gdybym tak potraktował publicznie klienta to albo bym się zwinął albo bym go do usranej śmierci przepraszał. No ale nie ma to jak Francja i krążący duch Verdun i Sommy :)

 

Co ma pierwsza wojna światowa do ignorancji oles(ś)a.

Normalnie czasem Cię czytam i wydaje mi się, że NVU powinien zacząć się bać konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, mam dla was małe how-to aby się bronić przed DDoS ;) autorstwa szanownego Olesia.

 

kilka rozwiazan:
- nie prowokowac konkurentow
- nie spamowac
- nie atakowac innych
- nie bic sie wirtualnie na forumach "kto ma dluzsza"
- nie upokorzac innych
- peace & love attitude

 

"kto ma dluzsza"
tylko co :) ? rękę ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to czytam to mi się zdaje że firma OVH oraz jej właściciel schodzą powoli na psy ... teoretycznie coraz więcej tam przekrętów jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Megalomanii ciąg dalszy czyli "Nowość na skalę światową, mamy przyjemność zaprezentowania Wam pierwszych serwerów dedykowanych z nowymi dyskami

twardymi: SSD.". Oczywiście np. LiquidWeb np. ma to od pół roku, ale cieszmy się :). Przykładowy config: http://www.ovh.com/fr/particulier/produits/eg_ssd.xml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megalomanii ciąg dalszy czyli "Nowość na skalę światową, mamy przyjemność zaprezentowania Wam pierwszych serwerów dedykowanych z nowymi dyskami

twardymi: SSD.". Oczywiście np. LiquidWeb np. ma to od pół roku, ale cieszmy się :). Przykładowy config: http://www.ovh.com/fr/particulier/produits/eg_ssd.xml

Przy czym należy im się ogromny plus za to, że:

1) dają dwa dyski,

2) te dwa dyski to dyski Intel'a (240MB/s odczyt, 70MB/s zapis) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale intel ma 250MB/s odczyt. Jest dyskiem MLC, więc nie jestem przekonany czy będzie się dobrze sprawował w zastosowaniach serwerowych.

 

 

Intel do zastosowań serwerowych stworzył dysk X25-E, który jest w porównywalnej cenie do tego, ale ma powierzchnie 32GB

 

odczyt 250MB/s

zapis 160MB/s

czas dostępu 0.075ms (wersja MLC ma większy czas dostępu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale intel ma 250MB/s odczyt.
+/-10MB/s mieści się w granicy błedu :P

 

Jest dyskiem MLC, więc nie jestem przekonany czy będzie się dobrze sprawował w zastosowaniach serwerowych.
Niby dlaczego? BER chyba nie jest na tyle wysoki, a MTBF wynosi 1,2mln (tak, wiem, że X25-E ma 2mln, ale większość dysków serwerowych ma 1,2mln i nikt nie narzeka).

 

Intel do zastosowań serwerowych stworzył dysk X25-E, który jest w porównywalnej cenie do tego, ale ma powierzchnie 32GB
Czy ja wiem czy 'do zastosowań serwerowych'? Wszystko zależy roli, jaką pełni serwer. W wielu przypadkach pomiędzy X25-M, a X25-E nie będzie zauważalnej różnicy.

 

No i nie zapominajmy o tym, że nawet 'uboższy' X25-M bije wszystkie nie-Intel'owe dyski SSD na głowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MLC stosuje trik przechowywania 4 stanów w jednym sektorze. Czyli stosując tyle samo pamięci co w przypadku dysków SLC(2 stany logiczne), otrzymujemy 2 razy większe pojemności dysków, przy zastosowaniu tej samej ilości pamięci.

 

Mając 4 stany logiczne, mamy większe ryzyko błedu, niż w przypadku SLC. Do tego, za rozpoznawanie stanów odpowiada dodatkowy układ z jakimś algorytm. A to z kolei spowalnia zapis, oraz może okazać się kolejnym elementem na którym mogą wystapić ew. błędy. Nie wiem jak zastosowanie 4 stanów przekłada się na wydajność w operacjach dyskowych, ale na pewno ma to jakiś negatywny wpływ na wydajność. Np. poprzez zastosowanie rozwiązania MLC wydłuża się czas dostępu do danych :P

 

W wielu przypadkach pomiędzy X25-M, a X25-E nie będzie zauważalnej różnicy.

Tak samo można powiedzieć, że w wielu przypadkach nie będzie zauważalnej różnicy, pomiędzy dyskami IDE a SAS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oles@ovh.net a écrit:
> amator <amator.3hc3zb@no-mx.forums.ovh.com> a écrit:
>>
>> Kiedy opcja będzie dostępna? Bo widzę że jeszcze nie działa. - KLIENT
>
> dziala, dziala ale moze jeszcze nie po polsku mowi. - OLES

ouuuuuuuuuuuuups ... jeszcze nie dziala ... trzeba przetlumaczyc.
jutro bedzie ... sorry ! - OLES

 

Profesjonalizm pełną gębą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:P nie ma co krytykować Olesa w końcu jego polski nie dość że biedny to tłumaczyć musi hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MLC stosuje trik przechowywania 4 stanów w jednym sektorze. Czyli stosując tyle samo pamięci co w przypadku dysków SLC(2 stany logiczne), otrzymujemy 2 razy większe pojemności dysków, przy zastosowaniu tej samej ilości pamięci.

 

Mając 4 stany logiczne, mamy większe ryzyko błedu, niż w przypadku SLC. Do tego, za rozpoznawanie stanów odpowiada dodatkowy układ z jakimś algorytm. A to z kolei spowalnia zapis, oraz może okazać się kolejnym elementem na którym mogą wystapić ew. błędy. Nie wiem jak zastosowanie 4 stanów przekłada się na wydajność w operacjach dyskowych, ale na pewno ma to jakiś negatywny wpływ na wydajność. Np. poprzez zastosowanie rozwiązania MLC wydłuża się czas dostępu do danych :P

Wiem, na jakiej zasadzie działa MLC. Przy czym tak jak już wcześniej wspomniałem, wątpie aby BER był na tyle duży (w końcu MTBF nie bierze się z kosmosu). A ten 'negatywny wpływ' to całe 0.01ms.

 

Tak samo można powiedzieć, że w wielu przypadkach nie będzie zauważalnej różnicy, pomiędzy dyskami IDE a SAS.
Już nie przesadzaj, to są produkty zupełnie innej klasy, w przeciwieństwie do X25-*. Jeżeli serwer będzie nastawiony mocno na odczyt, to różnicy prawie nie poczujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odczujesz różnicy tylko przy odczycie dużych plików. Jeśli będą wykonywane operacje na małych plikach, różnica będzie znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie odczujesz różnicy tylko przy odczycie dużych plików. Jeśli będą wykonywane operacje na małych plikach, różnica będzie znaczna.
Masz jakieś pomiary / obliczenia na poparcie tej tezy? Bo wydaje mi się, że nawet przy małych plikach, różnica nie powinna przekraczać 10-15%.

 

Sam Intel w oficjalnych specyfikacjach się wycwanił i pomiary wydajnościowe X25-M były robione PCMark'iem i SYSMark'iem, natomiast X25-E były robione IOmeter'em. Przez co nie bardzo można porównać wydajność obu dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko teza, której na chwile obecną nie mogę poprzeć żadnymi dowodami, czy testami. Jak na razie dyski Intela są zbyt drogie, by kupować je do testów.

 

Ale z jakiś powodów Intel dyski X25-E przedstawia jako serwerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×