Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Ale z jakiś powodów Intel dyski X25-E przedstawia jako serwerowe.
Jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt, że dyski SLC się mniej 'zużywają', przez co w przypadku bardzo dużej liczby zapisów powinny one wytrzymać dłużej niż dyski MLC. Natomiast w przypadku nie-tak-bardzo-dużej liczby zapisów, oba dyski i tak prędzej wyprze nowa technologia, niż się 'zużyją' :P

 

Być może to miał na myśli Intel, określając SLC jako dyski serwerowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SCZ -> Miałeś już okazje testować nowe dyski SSD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma się na co napalać kilka milisekund strona się ładuje szybciej. Dla mnie żadna rewelacja praktycznie nie zauważalna.

 

Za kilka lat SSD potanieje, Czas będzie szybszy na pewno więc może zaczną się opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie nie ma się na co napalać kilka milisekund strona się ładuje szybciej. Dla mnie żadna rewelacja praktycznie nie zauważalna.

 

Za kilka lat SSD potanieje, Czas będzie szybszy na pewno więc może zaczną się opłacać.

 

Na dyskach SSD chyba najsensowniej jest stawiać serwery baz danych, więc najsolidniejszy test to porównać serwer MySQL czy Postgre na jednych i na drugich dyskach, przy dużej liczbie baz odpytywanych różnica powinna być na prawdę duża

 

na marginesie, taki test, no może nie jakiś super i nie tych konkretnie urządzeń, ale pokazuje, kiedy warto użyć SSD

 

http://www.bigdbahead.com/?p=37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że przykładowo serwer gry, który ostro obciąża baze danych, który w trakcie zapisu gry napisuje kilka milionów rekordów w bazie będzie działać szybciej i szybciej będzie się to odbywać w porównaniu z dyskami SAS? Bo nawet jeśli różnica będzie niewielka to serwery z tymi dyskami SSD są znacznie tańsze, dlatego się zastanawiam czy warto się przenieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo nawet jeśli różnica będzie niewielka to serwery z tymi dyskami SSD są znacznie tańsze, dlatego się zastanawiam czy warto się przenieść.

 

Bo ja wiem czy tak znacznie tańsze od SAS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaczy, że przykładowo serwer gry, który ostro obciąża baze danych, który w trakcie zapisu gry napisuje kilka milionów rekordów w bazie będzie działać szybciej i szybciej będzie się to odbywać w porównaniu z dyskami SAS? Bo nawet jeśli różnica będzie niewielka to serwery z tymi dyskami SSD są znacznie tańsze, dlatego się zastanawiam czy warto się przenieść.

 

niekoniecznie, dyski SSD wygrywają zwłaszcza, gdy jest o wiele więcej odczytów niż zapisów (patrz link) np serwer hostujący wiele for internetowych, myślę, że tam SSD dawało by miażdżącą przewagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkróce przenosimy serwer baz danych z 2 dysków SATA na dysk SSD, wtedy zobaczymy z Sebak-iem o ile wydajniejsze są te dyski :P

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, ten test nic nie mówi, ponieważ nawet nie podali modelu dysku ssd. Są SSD która mają odczyt 23 / zapis 16 MB/s, jak i taki intel który ma 270Mb/s odczyt i 170MB/s zapis...

 

No nie zupełnie nie podali, jest Mtron a ta firma chwali się szybkimi dyskami ssd 100-120 Mb/s

 

a te potwory po 270 to już chyba na PCI-E x4 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni zmieniam maszyne wlasnie na cos z dyskami SSD ... wtedy bede mogl rozpisac sie bardziej ... o tyle dla mnie mam nadzieje wyjdzie to na plus ze w moim przypadku dyski nie maja nawet chwili wolnego no i liczy sie czas dostepu do plikow :P Mam nadzieje ze nie sa one przereklamowane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie zupełnie nie podali, jest Mtron a ta firma chwali się szybkimi dyskami ssd 100-120 Mb/s

 

Ale Mtron to marka, nie model dysku. Oni mają różne te dyski, o różnych parametrach... Tak więc samo Mtron mi nic nie mówi.

 

 

a te potwory po 270 to już chyba na PCI-E x4 smile.gif

 

SATA2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkróce przenosimy serwer baz danych z 2 dysków SATA na dysk SSD, wtedy zobaczymy z Sebak-iem o ile wydajniejsze są te dyski :P

Pozdrawiam

Za kilka dni zmieniam maszyne wlasnie na cos z dyskami SSD ... wtedy bede mogl rozpisac sie bardziej ... o tyle dla mnie mam nadzieje wyjdzie to na plus ze w moim przypadku dyski nie maja nawet chwili wolnego no i liczy sie czas dostepu do plikow :P Mam nadzieje ze nie sa one przereklamowane :P

 

No to czekam koledzy na opinie tego ;] I może ja też się skuszę szybciej :)

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy dalej opłaca się kupować RPS'y chodzi mi o pakiet RPS III i czy opłaca się stawiać stawiać na nim serwer do Open Tibii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPS?

 

Nie. Już lepiej będzie z kimsufi. Ale pamiętaj, "żeby nie kłócić się na forach kto ma dłuższą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj wszystkie kimsufi mają limit transferu. Dość znaczny, bo z "nolimit" 100 mbps zrobiło się od 2000 do 4000 GB zależnie od opcji. Po przekroczeniu następuje przycinka do 1 mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oferta dobra jest tak czy owak!

 

Przynajmniej nie będzie warezów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rowniez zmienila sie oferta na ovh.pl. Dla kazdego serwera mamy do wyboru opcje: Serie Traffic, Serie Burstable, Premium Series, Serie Unmetered.

 

Oferta bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że po prostu OVH, podobnie jak kurs euro i dolara cofnęło się do stanu sprzed 1,5 roku, kiedy to też podstawowe oferty były limitowane do 10-20 mbps (jedynie kimsufi zyskało bo kiedyś było do niego 1 mbps na stałe a nie po przekroczeniu limitu ;)). Coż, widać eksperyment 100 mbps za grosze nie wyszedł. Może liczyli, że ktoś podchwyci rzuconą rękawice ale nic takiego się nie stało i główni konkurenci typu Leaseweb sprzedawali po staremu serwery z limitami. A rozpieszczeni francuzi pewnie przeproszą się z dediboxem, gdzie do kazdej oferty jest nadal traffic "illimité".

 

Oferta premium może i jest dobra, ale w świetle ruchów OVH pt. zmiana zasad średnio co dwa tygodnie sprawia, że nawet wykupując sobie takie czy inne SLA nie można spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ovh.pl zacznie teraz robic biznes na urokach zacofaniu Polski w IT ..

" Daleko nam do EU .. ;) "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×