Skocz do zawartości
baltazar_gabka

Stabilny hosting za niewielkie pieniądze?

Polecane posty

e, np ten shellcode na php moze byc zablokowany 3ma funkcjami w php, ktore w zaden sposob nie wplywaja na funkcjonowanie serwisow, mam doswiadczenie i wiem co mowie. co do php.ini, przeciez wiekszosc mozna ustawic via .htaccess, bo co user ustawi sobie w php.ini, czas wykonywania skryptow ustawi na max i bedzie zamulac serwer? dla mnie po prostu wlasne php.ini to glupota i tyle (ze strony admina).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e, np ten shellcode na php moze byc zablokowany 3ma funkcjami w php, ktore w zaden sposob nie wplywaja na funkcjonowanie serwisow, mam doswiadczenie i wiem co mowie. co do php.ini, przeciez wiekszosc mozna ustawic via .htaccess, bo co user ustawi sobie w php.ini, czas wykonywania skryptow ustawi na max i bedzie zamulac serwer? dla mnie po prostu wlasne php.ini to glupota i tyle (ze strony admina).

 

Oczywiście, że wpływają. Imagemagick ich potrzebuje. A tym samym każdy skrypt go używający. Suhosin blokuje masę rzeczy i nie da się skonfigurować - trzeba by go okrajać z funkcjonalności - już lepiej samemu edytować np. ustawienie max memory w source php niż używać do tego Suhosina. Można też zedytować te funkcje aby nie odpalały nic poza binarkami Imagemagick ale nie ma gwarancji, że ktoś nie przełamie takiego "zabezpieczenia". Można też nie dawać możliwości odpalania binarek. Wszystko to jednak ogranicza możliwości konta. Oczywiście nie zapewni to bezpieczeństwa jeśli są dziurawe skrypty.

 

A max czas wykonywania skryptu można spokojnie limitować poza php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co niby możesz ustawić przez .htaccess? Przecież nikt normalny nie używa mod_php przy shared hostingu... A poza tym może użytkownik właśnie chce mieć możliwość odpalić shellcode na swoim koncie? Zasada jest prosta - serwer powinien być skonfigurowany tak, żeby użytkownik mógł robić co tylko chce dopóki nie narusza bezpieczeństwa innych i nie zużywa za dużo zasobów serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponujemy przetestować usługi które udostępniamy publicznie od czterech lat nieprzerwanej działalności firmoiej.

 

Niedługo dla publiki zaoferujemy darmowe wejściówki do knajp na imprezy w Krakowie!

 

tylko #baltazar_gabka pytanie czy chcesz inwestować w firmę z ponad czteroletnią renomą czy nową firmą która istnieje zaledwie od około roku czasu?

 

 

Jak na razie "zainwestowałem" w hosting na hekko.pl. Nie jest on jeszcze opłacony bo najpierw chciałem przetestować jak wygadają ich usługi. Musze podzielić się spostrzeżeniami na temat tej firmy. Wczoraj w nocy (około godziny 2:00) wszystko działało wyśmienicie. Zalogowałem się konto zostało utworzone w przeciągu kilku sekund. Wszystkie niezbędne dane otrzymałem na maila. Niestety już po kilkunastu godzinach zaczęły się problemy i hosting już nie działa. Jeszcze godzinę temu mogłem zalogować się na ftp a teraz wypisuje mi "LOgin incorrect". Ciekawe co się dzieje ? :) Pisałem do BOK'a ciekawe co odpiszą i po jakim czacie (i czy odpiszą :) ). Potestuję ten hosting jeszcze przez kilka dni, jeśli sytuacja się powtórzy będę zmuszony poszukać czegoś innego. Najgorsze jest to, że tracę czas na przenoszenie danych z jednego serwera na 2-gi :)  

 

W tej chwili wszystko wróciło do normy :)

 

A co do masternet tam jest zdecydowanie za mały limit na bazy danych ( 2mb dla wszystkich baz danych to zdecydowanie za mało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do masternet tam jest zdecydowanie za mały limit na bazy danych ( 2mb dla wszystkich baz danych to zdecydowanie za mało)
Czego spodziewałeś się od konta za 12zł ROCZNIE?

Takowego limitu nie ma w ofercie standardowej na stronie www.masternet.pl, ceny od 35zł netto rocznie (classic 1GB/2GB +domena regionalna gratis).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czego spodziewałeś się od konta za 12zł ROCZNIE?

Takowego limitu nie ma w ofercie standardowej na stronie www.masternet.pl, ceny od 35zł netto rocznie (classic 1GB/2GB +domena regionalna gratis).

 

I bardzo dobrze ze są takowe limity bo pożniej ktoś chce postawić niewiadomo jakie serwisy, które obciązają serwer a tak przynajmniej są jakieś restrykcje :) Zastanawiam się także nad przetestowaniem waszego hostingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mogę edytować posta więc napiszę nowego. Na hekko jak i na masternet jest włączone safe_mode i nie mogę uruchomić skryptu z cURL. Jest coś gdzie safe_mode jest włączone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na hekko jak i na masternet jest włączone safe_mode i nie mogę uruchomić skryptu z cURL.

 

Bzdura. Safe_mode jest WYŁĄCZONE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mogę edytować posta więc napiszę nowego. Na hekko jak i na masternet jest włączone safe_mode i nie mogę uruchomić skryptu z cURL. Jest coś gdzie safe_mode jest włączone??

W pierwszej kolejności wypadałoby skontaktować sie z BOK firmy - prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdura. Safe_mode jest WYŁĄCZONE.

 

 

hymm, to skąd ten błąd:

 

CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when in safe_mode or an open_basedir is set in <b>/home/xxxx/domains/xxxxxx/public_html/xxxxx/index.php</b> on line <b>67</b>

 

Identyczny błąd mam na masternet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hymm, to skąd ten błąd:

 

CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when in safe_mode or an open_basedir is set in <b>/home/xxxx/domains/xxxxxx/public_html/xxxxx/index.php</b> on line <b>67</b>

 

Identyczny błąd mam na masternet.pl

 

 

Przeczytaj wyraźnie błąd, jest tam warunek: OR

W tym wypadku chodzi o drugą opcję, niestety nie znajdziesz chyba gdzie to jest wyłączone.

Usuń linię gdzie to masz curl_setopt($zmnienna, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, 1);

będzie działać bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj wyraźnie błąd, jest tam warunek: OR

W tym wypadku chodzi o drugą opcję, niestety nie znajdziesz chyba gdzie to jest wyłączone.

Usuń linię gdzie to masz curl_setopt($zmnienna, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, 1);

będzie działać bez tego.

 

Po twojej modyfikacji wszytko elegancko działa. :) Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×