Skocz do zawartości
baltazar_gabka

Stabilny hosting za niewielkie pieniądze?

Polecane posty

Witam, czy znacie jakieś firmy hostingowe które mogą zagwarantować w miarę stabilne działanie serwera za rozsądne pieniądze? Jak na razie mam nieszczęsne konto na shou.pl i już wymiękam ;) Ale do rzeczy. Szukam czegoś to mniej więcej takich parametrach:

 

Powierzchnia: 50-60mb

Bazy danych: 1 baza MySQL

Domeny do zaparkowania: 1 domena

Funkcje: mail, freetype

 

aaa, i żeby serwer nie wysiadał jak na stronę wejdzie więcej niż 50 osób na godzine jak to ma miejsce na shou :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt nie da Ci tej tej zawrotnej pojemności 50-60 MB;) Bo się nie opłaca.. Więc na pojemność nawet nie patrz a spójrz na transfer o którym słowa nie napisałeś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za niewielkie pieniądze. Czyli jakie? Stabilność itp. mają swoją cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powierzchnia: 50-60mb

Bazy danych: 1 baza MySQL

Domeny do zaparkowania: 1 domena

Funkcje: mail, freetype

 

 

Hekko slusznie zadał pytanie o transfer, ale ... moze obejrzyj najtanszy pakiet na proste.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za niewielkie pieniądze. Czyli jakie? Stabilność itp. mają swoją cenę.

 

 

Na kei.pl masz 10Gb powierzchni za 150 zł na rok. Myślę, że cena za wymagania które podałem powinna się mieścić w przedziale 10-20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kei.pl masz 10Gb powierzchni za 150 zł na rok. Myślę, że cena za wymagania które podałem powinna się mieścić w przedziale 10-20 zł.

 

Ale nie dostaniesz w takiej cenie bo nikt nie sprzeda Ci konta o takiej pojemności gdyż to się nie opłaca - pisałem o tym wyżej. Sam sprzedaję za 17,08 (w promocji) pakiet 1GB/2GB transferu i w tym wypadku ten drugi parametr jest ważniejszy przy ustalaniu ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozum proszę jedno - sprzedawcom usług hostingowych nie opłaca się sprzedaż tak małych kont. Popyt na nie jest po prostu zbyt mały.

 

Przemnóż zaproponowaną kwotę x2 (40zl brutto na rok to raptem 3,50brutto na miesiąc.. butelka piwa mniej i doskladasz) i zajrzyj do Adriana (www.masternet.pl). Obejrzyj pakiet Classic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kei.pl masz 10Gb powierzchni za 150 zł na rok. Myślę, że cena za wymagania które podałem powinna się mieścić w przedziale 10-20 zł.

 

W promocji z 300 zł. Poza tym akurat powierzchnia dyskowa to najmniejszy koszt. Płaci się za jakość, transfer, pomoc techniczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kei.pl masz 10Gb powierzchni za 150 zł na rok. Myślę, że cena za wymagania które podałem powinna się mieścić w przedziale 10-20 zł.

 

A ile kosztuje najniższy pakiet na kei? ;) Twoje 10-20zl rocznie miałoby jakiś pozytywny wpływ na sprzęt, łącza, support itp? Marne szanse. Parametry są mniej ważne od podstawy usług jak support, łącza, sprzęt. Więc jak 10-20zł rocznie może zapewnić to czego byś chciał? 10zł rocznie to mniej niż 1zł miesięcznie. Pomyśl czy ktoś chciałby z tobą rozmawiać poważnie za 1zł miesięcznie? Nie mówiąc o świadczeniu jakichkolwiek usług. Tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrozum proszę jedno - sprzedawcom usług hostingowych nie opłaca się sprzedaż tak małych kont. Popyt na nie jest po prostu zbyt mały.

 

Przemnóż zaproponowaną kwotę x2 (40zl brutto na rok to raptem 3,50brutto na miesiąc.. butelka piwa mniej i doskladasz) i zajrzyj do Adriana (www.masternet.pl). Obejrzyj pakiet Classic.

 

Serwer i tak musi cały dzialac, więc może warto sprzedawać takie konta?

Chociaż jak ktoś za 18 zł sprzedaje konto 1GB raczej faktycznie nie opłaca się sprzedawać takich małych kont bo mysiałyby kosztować grosze (w porównaniu do ceny kont 1GBajtowych).

 

Za 17 zł chetnie bym takie konto kupił ale nie chce trafić na kolejnego bubla jakim był shou.pl co więcej czasu nie działa niz działa poprawnie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masternet (ktory proponowałem wyzej) mogę Ci polecić.

 

Nadal jednak nie wiemy jaki przeciętny transfer miesięczny będziesz wykorzystywał. Mozesz podac szacunki jakies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masternet (ktory proponowałem wyzej) mogę Ci polecić.

 

Nadal jednak nie wiemy jaki przeciętny transfer miesięczny będziesz wykorzystywał. Mozesz podac szacunki jakies?

 

 

Myślę, że już 1GB transferu miesięcznego w zupełności mi wystarczy ;)

Ważne jest żeby wszystko działało sprawnie a pady systemu były rzadkie.

Bo jak mam się męczyć z hostingiem typu shou.pl to ja dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwer i tak musi cały dzialac, więc może warto sprzedawać takie konta?

 

Obawiam sie, ze same koszty obslugi klienta przekraczaja te kwote.

Zaczynajac od formalizmow, typu wystawianie faktur, kopertowanie, wysylanie - to tez koszty, ktore trzeba poniesc. Samo fakturowanie to min. 3 zl. Sa pewne bariery, ponizej ktorych sie zejsc po prostu nie da. I nie chodzi to juz nawet o to ile faktycznie zuzywany jest serwer. Ponizej pewnych granic ilosc zachodu jest zbyt duza by byl sens sie tym zajmowac.

 

Takie konta mozna sprzedawac w ramach odpowiednio przemyslanej promocji, ale caloroczna usluga hostingowa za 18 zl jako cel sam w sobie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dwoma firmami: hekko.pl i masternet.pl

Oferują one podobne parametry kont.

Odnośnie firmy hekko mam pytanie dotyczące baz danych. jak wyczytałem na stronie to wykupując hosting w promocji: "Promocja AllegroPack" wtedy maksymalna wielkość bazy danych wynosi 2MB. Jeśli wykupie hosting normalnie na stronie bez żadnej promocji to czy jest jakiś limit na bazę danych?

 

EDIT: co do pytania o bazy danych to na stronie jest napisane "nielimitowana" ;)

 

Która waszym zdaniem firma jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie firmy hekko mam pytanie dotyczące baz danych. jak wyczytałem na stronie to wykupując hosting w promocji: "Promocja AllegroPack" wtedy maksymalna wielkość bazy danych wynosi 2MB. Jeśli wykupie hosting normalnie na stronie bez żadnej promocji to czy jest jakiś limit na bazę danych?

 

Napisałbyś do BOKu :> W standardowej ofercie nie ma tego limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad dwoma firmami: hekko.pl i masternet.pl

Oferują one podobne parametry kont.

Odnośnie firmy hekko mam pytanie dotyczące baz danych. jak wyczytałem na stronie to wykupując hosting w promocji: "Promocja AllegroPack" wtedy maksymalna wielkość bazy danych wynosi 2MB. Jeśli wykupie hosting normalnie na stronie bez żadnej promocji to czy jest jakiś limit na bazę danych?

 

EDIT: co do pytania o bazy danych to na stronie jest napisane "nielimitowana" ;)

Proponujemy przetestować usługi które udostępniamy publicznie od czterech lat nieprzerwanej działalności firmoiej.

 

Niedługo dla publiki zaoferujemy darmowe wejściówki do knajp na imprezy w Krakowie!

 

tylko #baltazar_gabka pytanie czy chcesz inwestować w firmę z ponad czteroletnią renomą czy nową firmą która istnieje zaledwie od około roku czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hekko.pl = polska ;)

masternet.pl = de :(

 

Znacząca różnica. Osobiście brałbym hekko.pl i nawet się nie zastanawiał. Sam też może niedługo zostanę ich klientem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

az takiej znaczacej roznicy nie ma. a ostatnio na hekko.pl byly wlamy, bo cudowny admin nie potrafi dodac kilku opcji do disabled_functions, ja bym nie ryzykowal ;) a jak jeszcze daja ssh... to juz naprawde, bron boze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az takiej znaczacej roznicy nie ma. a ostatnio na hekko.pl byly wlamy, bo cudowny admin nie potrafi dodac kilku opcji do disabled_functions, ja bym nie ryzykowal ;) a jak jeszcze daja ssh... to juz naprawde, bron boze!

 

jak ci się nie podoba to bierz kei, iq, proste, sisco, ogicom i nie marudź... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az takiej znaczacej roznicy nie ma. a ostatnio na hekko.pl byly wlamy, bo cudowny admin nie potrafi dodac kilku opcji do disabled_functions, ja bym nie ryzykowal ;) a jak jeszcze daja ssh... to juz naprawde, bron boze!

I tak to jest jak ktoś nie mający pojęcia zaczyna coś wymyślać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zmienia prawa dostępu do plików/folderów to tak to potem wygląda i tutaj disabled_functions nic nie da bo przecież w php.ini każdy może sobie to zmienić. Dodając do tego dziurawe skrypty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sie ustawia globalnie i po sprawie, a poza tym kwestia bezpieczenstwa jest priorytetowa wiec przyzwolenie do wlasnego php.ini jest conajmniej niebezpieczne, userom wystarczyc powinno .htaccess a nie isc za glupim trendem i wciskac wszystkim wlasne php.ini, takie jest moje zdanie. no a dziurawe skrypty to juz zupelnie inna bajka ;) jeszcze tak z czystej ciekawosci, czy macie suhosin`a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robi się offtopic ale kwestia dość ważna moim zdaniem więc mam nadzieję, że nie będzie problemu z wydzieleniem... Otóż, kuku, piszesz bzdury. Usługodawca udostępnia użytkownikom środowisko hostingowe, w miarę możliwości dające pełną funkcjonalność. Bezpieczeństwo swojego konta można naruszyć na wiele sposobów, w tym używając niebezpiecznych skryptów PHP. Wyłączenie części funkcjonalności PHP na pewno nie jest rozwiązaniem gdyż może uniemożliwiać pracę innym użytkownikom. Podobnie jest z łatkami suhosin, które mogą powodować iż niektóre skrypty po prostu nie będą działać. Jako iż możliwe jest wykonywanie skryptów CGI, użytkownik może uruchomić praktycznie dowolny proces. To oznacza iż serwer powinien zostać zabezpieczony na niższym poziomie a używanie takich mechanizmów jak disabled_functions w PHP to nie jest żadne zabezpieczenie serwera - to co najwyżej obejście problemów. To rozumowanie niesie ze sobą wniosek iż udostępnienie możliwości edycji php.ini dla każdego użytkownika również nie jest problemem bezpieczeństwa a daje możliwość ustawienia opcji PHP dla indywidualnych potrzeb użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×