Skocz do zawartości
Gość Mruczek

Hekko.pl

Polecane posty

Gość Mruczek

Czy to tylko mi nie działa połączenie z bazą na hekko.pl?

 

Dostaję błąd:

 

#1045 - Access denied for user 'user_konto'@'localhost' (using password: YES)

 

Hasło na pewno podaję dobre. Przestało działać tak samo z siebie, ja nic nie kombinowałem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zgłoszenia na biuro@hekko.pl, problem występuje u części użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co jeszcze nie wiedzą. Należy zrobić restart hasła dla danego użytkownika mysql (można zmienić na takie jakie było wcześniej). Można to wykonać po zalogowaniu do DirectAdmin -> Konfiguracja Mysql -> wybór bazy danych (kliknięcie na nazwie) a następnie opcja modify password.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co to piszesz jak każdy dostał te info na maila od Hekko?

 

Kiedy to napisałem żadnego info jeszcze nie było. Jak jesteś taki czepialski to popatrz chociaż na godzine o której napisałem i o której przyszedł e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie nie kłócić się tu.. :>

Sytuacja zażegnana, kilkunastu userów jeszcze ma do poprawek kilka użytkowników swoich baz a problem wystąpił u ok 20% wszystkich użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, co się dzieje z serwerem hekko w godzinach porannych? W tej chwili strona nie ładuje się. Podobna sytuacja miała miejsce we wtorek w tym tygodniu ( jeśli dobrze pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o tej porze powinniście spać ;) Nic się nie dzieje, serwer w konserwacji. I nic takiego we wtorek nie miało miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer w konserwacji a ja na stronę wejść nie mogę. W któryś dzień rano też była podobna sytuacja bo próbowałem wejść na stronę i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że nic takiego miejsca nie miało w żadnych godzinach rannych. Ani serwer ani łącze nie miało problemu w tym tygodniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj może też takiego problemu nie było? Nie będę się kłócił ale dostałem taką informację z pracy, że strona się nie ładowała, poza tym nie pamiętam dokładnej daty. Myślę, że "konserwację serwera", "backup'y" itd. powinno się raczej robić w godzinach nocnych bo co niektórzy pracują od 7:00, 8:00 rano i muszą się dostać na serwer. Jeśli zrobiłem offtop to sory,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie offtop bo na temat i w dobrym dziale. Statystycznie jest to czas w którym NAJMNIEJ osób korzysta z usług od strony technicznej (FTP, DA itd.) - sobota - 6 - 7 rano - "nocne marki weekendowe" idą już spać a reszta osób śpi. Pozostały odsetek to min. Ty - przykro mi, że akurat miałeś dziś miałeś z tym problem ale nasza polityka jest jasna: 99,5% dostępności w miesiącu. Poniżej tej liczby - skromne rekompensaty. W tygodniu nie moglibyśmy sobie na to pozwolić niestety z wiadomych względów - w tygodniu jest kilkaset % większy ruch w tych godzinach.

I nie zawsze problem musi być w 100% po stronie usługodawcy :)

 

A backupy są w nocy robione ale nie wpływa to na usługi w żaden sposób :)

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi się że najmniejszy ruch jest w godzinach 3:00 - 6:00 rano, ale cóż nie mam swojej firmy hostingowej (i nie planuje zakładać ;) ) więc nie mogę tego sprawdzić.

 

Nie wiem czy się gdzieś nie posypałem w wyliczeniach ale wyszło mi, że serwer może być poza zasięgiem przez jakieś 3,72 godz. (przy uptime 99,5%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uptime bierze się pod uwagę przeważnie w skali roku, nie miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uptime bierze się pod uwagę przeważnie w skali roku, nie miesięcznie.

A takie informacje powinny znajdować się w regulaminie/umowie firmy hostingowej, w końcu są to chyba istotne informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uptime bierze się pod uwagę przeważnie w skali roku, nie miesięcznie.

 

 

Hekko.pl kilka postów wyżej napisał 99,5% dostępności w miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewniam, że nic takiego miejsca nie miało w żadnych godzinach rannych. Ani serwer ani łącze nie miało problemu w tym tygodniu ;)

 

Monitoruję serwer cały czas, interval ustawiony na pół godziny, więc wiele nie wyłapie. W tym miesiącu miały miejsce 3 pady które wyłapałem, 1,6 i 8 marca.

 

A i do panelu dzisiaj nie można się zalogować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie najmniej osób on-line jest o 5:30, zwróćcie uwagę, że na przykład o tej godzinie są również restartowane serwery gadu - gadu ; ).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×