Skocz do zawartości
nginxq

[opinia] Firehost.pl

Polecane posty

jest przerwa już jakieś pół godziny ... ostatnio zauważam często krótkie przerwy (po parę dziennie) i rzadziej długie jak teraz :)

Jeszcze parę tygodni temu nie zdarzały się (przynajmniej nie zauważałem) przerwy dłuższe niż minuta - dwie ... Byłem zadowolony... Ale teraz nasilenie się przerw wybitnie nie wpływa mojemu zadowoleniu :) ... Jeśli sytuacja się nie poprawi, będę zmuszony myśleć nad zmianą hostingu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nadal nie działa :) jeszcze trochę i stracę przez to pozycję w google... i jeszcze zero odpowiedzi ze strony firehost ... zenada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, google nie usuwa z indeksu po przerwie 30 minutowej, rozumiem po tygodniu, ale nie 30 min...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady, google nie usuwa z indeksu po przerwie 30 minutowej, rozumiem po tygodniu, ale nie 30 min...

Jeśli przerwy są częste, to może to spowodować utrate miejsca w google ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przerwa nie trwała pół godziny tylko cały dzień... a przynajmniej okres kiedy byłem przy kompie... czyli od 13 (obudziłem się) do 22 (poszedłem ze zdenerwowania na miasto...) ...

 

wg. mnie powinni chociaż wysłać mass-mail z jakimiś przeprosinami ... nie mam racji? przynajmniej ja bym tak zrobił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat poziom świadczenia usług nie powinno się oceniać po jednej awarii to że jedna awaria miała miejsce ( i jest taka długa ) nie znaczy, że będzie się to powtarzało i poziom usług będzie niski jak na daną chwile. są różne sytuacje należy poczekać na wyjaśnienia ze strony FireHost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli przerwy są częste, to może to spowodować utrate miejsca w google ;)

 

ale musiały by te przerwy trwać z tydzień, (lecz po tym jak serwer się ustabilizuje, pozycje w 80% procentach wracają na swoje dawne miejsce)

Przerwy mogą też świadczyć o popularności i dedyk/hosting nie wyrabia,

taki OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z Firehost.pl jestem bardzo zadowolony, o hostingu dowiedziałem się z jakiegoś forum, że warto zainwestować w ich serwery...

Założyłem konto, i miałem 7 dni na przetestowanie, jednak przez te 7 dni nie połączyłem się ani razu z FTP i ani raz nie zalogowałem się na konto, ponieważ miałem małe problemy ze skryptem.

Po 9 dniach poprosiłem o aktywowanie dodatkowych 7 dni, tłumacząc że poprostu nie dałem rady przetestować konta. Aktywowano mi kolejne 7 dni.

I Po tym czasie natychmiast opłaciłem konto, bo tak szybkich i niezawodnych serwerów nie spotyka się zbyt często...

 

Używam pakietu MAX, bałem się że może to nie wystarczyć bo moja strona ma dość spore wymagania, jednak Administrator zapewnił mnie że jeśli konto będzie przekraczać limity, zaproponuje dobór odpowiedniej indywidualnej oferty. Czego chcieć więcej..?

 

Naprawdę polecam, obsługa na GG zdaje się być lekko zwieszona i nie za bardzo rozumie co się do nich pisze, i potrafi przerwać rozmowę w niewygodnym momencie, jednak poprzez email jest OK. Nie wiem czy to celowe działanie czy przed GG siedzi inna obsługa niż przed pocztą email, ale trochę to dziwne :)

9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no na gg w ogóle nikt nie odpowiada :) chyba, że mam jakiś zły numer...

 

poczekać na wyjaśnienia? już powinny dawno przyjść na e-mail ... z wyjaśnieniami się nigdy nie spotkałem...

 

również jestem zadowolony ze świadczenia usług, gdyby nie te przerwy ...

 

traqo, nie zgodzę się więc z tą niezawodnością ...

 

ja się po prostu martwię, aby sytuacja się nie powtarzała zbyt często (najlepiej w ogóle), no i żeby nie było gorzej (o to się bardzo martwię...) ...

 

jeśli nie będzie takich całodniowych przerw (jak ta która była), tylko te parominutowe (1, 2 dziennie) tak jak teraz, to będę w pełni zadowolony ... bo na prawdę do czasu tej felernej przerwy miałem o firehost.pl bardzo dobre zdanie... no i gdyby było chociaż wyjaśnienie na e-mail, to pewnie nadal bym miał... taka drobnostka , ale zawsze to dobrze świadczy ... a tak nie wiadomo czy sobie to olewają, czy im zależy na up-timie ... i dlatego się martwię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie trwa kolejna przerwa :) na razie 20 min ... (może dłużej ... dopiero 20 min temu zauważyłem w każdym razie) ... :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak jest przerwa to zawsze ich strona nie działa... wczoraj się nie doczekałem już niestety włączenia :)

 

to fajnie, że już działa... nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze strony firehost.pl

Zalety dostępu do serwera przez SSH:

- Dzięki SSH nie musimy męczyć się używając powolnego i niestabilnego dostępu przez klienta FTP, w którym połączenie jest bardzo często zrywane.

Podoba mi się ich argumentacja :) dlaczego ssh lepszy od ftp. Proponuję żeby każdy dawał dostęp do SSH dzięki temu klienci unikną korzystania z syfiastego ftp, z którym są tylko problemy.

 

Tylko ciekawe jak mam wgrać na serwer z komputera lokalnego serwis składający z 3k plików :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ciekawe jak mam wgrać na serwer z komputera lokalnego serwis składający z 3k plików :)

 

Up na inny serwer i wget spakowanego do zip lub tar pliku przez ssh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Up na inny serwer (...)

No ale do tego muszę użyć tego przeklętego i zawodnego ftp-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale do tego muszę użyć tego przeklętego i zawodnego ftp-a :)

Owszem, masz rację... ale to już problem INNEJ firmy, która takowego "przeklętego" i "zawodnego protokołu" jak FTP używa. FTP jest tak "diabelsko- szatański", że powinien być domyślnie uruchamiany na porcie 666 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale do tego muszę użyć tego przeklętego i zawodnego ftp-a :)

Nie musisz... Może tak zamiast takich wielkich kombinacji, to SCP użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz... Może tak zamiast takich wielkich kombinacji, to SCP użyć?
Albo sftp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo sftp :)

 

Cud miód gdy chociaż 1 z posiadanych pakietów hostingowych daje dostęp do shella :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cud miód gdy chociaż 1 z posiadanych pakietów hostingowych daje dostęp do shella :)
Przeczytałeś chociaż poprzednie posty czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Zawsze panel administracyjny może posiadać narzędzie do rozpakowywania archiwum...

Przykładowo w DA każdym* zip'a rozpakować można :)

 

*o ile zainstalowany jest unzip i nie jest to zablokowane w konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałeś chociaż poprzednie posty czy nie bardzo?

 

Owszem, niestety tutejsze IPB nie zagnieżdża komentarzy.

Nie było tu wzmianki o ssh na firehoście, aczkolwiek zauważyłem dopiero po czasie że w newsach informowani są użytkownicy o udostępnieniu ssh. Czy każdemu z automatu - nie wiem.

Odnośnie sftp, z dostępem do ssh na jednym z serwerów da radę przerzucić zdalnie dane, ale z scp to nie przejdzie.

Jeśli się mylę, to mnie popraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie sftp, z dostępem do ssh na jednym z serwerów da radę przerzucić zdalnie dane, ale z scp to nie przejdzie.

Jeśli się mylę, to mnie popraw.

scp to nie sftp, poza tym masz rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×