Skocz do zawartości
nginxq

[opinia] Firehost.pl

Polecane posty

Gość patrys
Przez ssh można wgrać również przez programik Winscp .

ale to sftp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Hmm

 

Reported Attack Site!

 

This web site at firehost.pl has been reported as an attack site and has been blocked based on your security preferences.

 

Attack sites try to install programs that steal private information, use your computer to attack others, or damage your system.

 

Some attack sites intentionally distribute harmful software, but many are compromised without the knowledge or permission of their owners.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

FF zablokował już stronę i dodał jako dokonującą ataków/ zagrożoną. Ciężko będzie ją odblokować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
FF zablokował już stronę i dodał jako dokonującą ataków/ zagrożoną. Ciężko będzie ją odblokować ;)

 

why ?

Pewnie znow bot total comandera grasuje :)

kwestia jedngo meila i w ciagu 24h idzie odblokowac www :) (czasami szybciej)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja moje domeny tydzień odblokowywałem z tym że nie prowadziłem jakiegoś super biznesu, w tym momencie jak klient wchodzi i widzi takie coś to nie weźmie serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu ... Ostatnio (wreszcie... po bardzo długim czasie), otrzymałem masowego maila od firehost ... Pomijając fakt, że takie maile powinny już dawno zostać rozesłane i to nie jednorazowo lecz po każdej awarii, w myśl zasady "lepiej późno niż wcale" przejdę do meritum :)

 

W mailu było napisane, że rozwiązali już swoje "problemy" (przez które serwer był niestabilny), i że teraz już będzie wszystko ok ... Oczywiście zaraz po przeczytaniu tego maila był pad na jakieś 2 min ... No ale uznałem to za echo poprzednich problemów i nadal mam nadzieję, że "będzie dobrze" ...

 

Póki co jest ok :) Czekam na dalszy rozwój sprawy i na pewno się jeszcze odezwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisze kilka słów o firmie firehost.pl

 

Od kiedy wykupiłem u nich konto na stronę www.dokumentalne.pl jestem bardzo zadowolony. Mam indywidualne łącze z indywidualną mocą obliczeniową procesora bo strona generuje dość duże obciążenie. Można bez problemu dogadać się z szefem. 

 

Pomoc techniczna genialna. Pomagają nawet w innych sprawach niedotyczących samego hostingu. Jeden telefon i sprawa załatwiona. Zawsze ktoś jest na Gadu-Gadu. 

 

 

 

 

Bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten hosting to masakra:

Jeśli w ogóle działa to bardzo wolno, transfer może i ok, ale czasy odpowiedzi dramatycznie długie

Ostatnio awarie co chwilę, np w tej chwili wszystkie moje strony oraz strona firehost.pl dają w odpowiedzi błąd 404, bodajże w sobotę tydzień temu serwisy nie działały od rana do 14, dzisiaj nie wiadomo ile to potrwa.

Częste problemy z pocztą a zwłaszcza z działaniem serwera wysyłającego SMTP.

Kontakt graniczy z cudem: na mejle nikt nie odpowiada, a z czterech nr telefonów podanych na stronie, dwa są wyłączone zazwyczaj, a pozostałych dwóch nikt nie odbiera.

Ogólnie NIE POLECAM

To tyle, właśnie szukam jakiegoś innego, STABILNEGO, hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMTP bo pewnie masz port 25 i masz NEO

 

Strony m i ładznie się wczytują(brak error 404 :) )

CO do długości ładowania, potwierdzam, masakrycznie długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMTP bo pewnie masz port 25 i masz NEO

 

Strony m i ładznie się wczytują(brak error 404 :) )

CO do długości ładowania, potwierdzam, masakrycznie długo

 

za chwilę naprawili główną stronę, ale moje domeny nie działały jeszcze ładne parę minut,

teraz sporo pracuję nad stronką www i co jakis czas odczuwam brak połączenia lub znaczne spowolnienia przy połączeniu z serwerami firehost

 

a jesli chodzi o pocztę to mozliwe, ze przez blokadę, jeszcze muszę sprawdzić - nie wyklucza to jednak tego, że problemy z pocztą zdarzały się juz wcześniej, mnie więcej w tym stylu co z www - przerwy w dostępu do usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie firehost to dobry hosting. Miałem mały problem, z którym nie mogłem sobie poradzić, a obsługa techniczna momentalnie go rozwiązała. Cenowo też bardzo atrakcyjnie, szczególnie dla studentów (tanio i solidnie). Jakoś nie mam żadnych problemów ze "zwalnianiem i 404".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie firehost to dobry hosting. Miałem mały problem, z którym nie mogłem sobie poradzić, a obsługa techniczna momentalnie go rozwiązała. Cenowo też bardzo atrakcyjnie, szczególnie dla studentów (tanio i solidnie). Jakoś nie mam żadnych problemów ze "zwalnianiem i 404".

ktore to te studenckie ceny? w pierwszym z brzegu glowanet jest pakiet za 22zl netto (1GB/6GB) lub za 40zl netto (2GB/20GB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W firehost masz podane ceny brutto.

ok, studencko liczac: 26,84zl i 48,80zl

za duze piwo wiecej mam 2x wiecej transferu i 0,5GB miejsca :)

 

btw: studenci nie kupuja hostingu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, studencko liczac: 26,84zl i 48,80zl

za duze piwo wiecej mam 2x wiecej transferu i 0,5GB miejsca :)

 

btw: studenci nie kupuja hostingu ;)

 

Fakt jest taki że i w jednej i w drugiej firmie, ceny są bardzo przystępne. W glowanet jest trochę taniej, w firehost są płatności w cyklu miesięcznym. Według mnie obie firmy świadczą usługi na dobrym poziomie. Zresztą to nie temat z porównaniem ofert tylko z opiniami o firmie i taką wystawił "Koog".

 

ps. studenci kombinują jak mogą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W glowanet jest trochę taniej, w firehost są płatności w cyklu miesięcznym.

Przy czym w cylku miesiecznym wychodzi 60zl/rok za najtanszy pakiet.

ps. studenci kombinują jak mogą;)

Ale to Pan okreslil te ceny jako "studenckie". Ja sie z tym nie zgodzilem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy czym w cylku miesiecznym wychodzi 60zl/rok za najtanszy pakiet.

 

Ale to Pan okreslil te ceny jako "studenckie". Ja sie z tym nie zgodzilem :-)

 

Nie ja określiłem ceny jako "studenckie". Ja tylko ustosunkowałem się do Pana wypowiedzi.

Zresztą to dział z opiniami a nie, porównywarka cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie podbić temat, bo od prawie roku nie ma żadnych opinii.

 

Zastanawiam się nad serwerem dedykowanym od nich. Jaka jest (była) jakość obsługi wiem z tego wątku, obczytałem sporo tematów z "firehost" i jakoś nie trafiłem na rzecz, która mnie interesuje.

 

Mam mianowicie konkretne pytanie: czy ktoś słyszał o sytuacji, aby dane klientów z serwerów firehost wyciekły? Nie chodzi mi o dane osobowe klientów, ale pliki, bazy z hostowanych kont.

 

Znalazłem coś takiego na temat linuxpl (serveradmin) i z tego powodu ich wykluczam (wiem, dawno to było, ale jednak).

 

Chcę uruchomić skrypt, za który zapłaciłem sporo pieniędzy, wolałbym mieć pewność, że nikt nieuprawniony nie wyciągnie po niego ręki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie podbić temat, bo od prawie roku nie ma żadnych opinii.

 

Zastanawiam się nad serwerem dedykowanym od nich. Jaka jest (była) jakość obsługi wiem z tego wątku, obczytałem sporo tematów z "firehost" i jakoś nie trafiłem na rzecz, która mnie interesuje.

 

Mam mianowicie konkretne pytanie: czy ktoś słyszał o sytuacji, aby dane klientów z serwerów firehost wyciekły? Nie chodzi mi o dane osobowe klientów, ale pliki, bazy z hostowanych kont.

 

Znalazłem coś takiego na temat linuxpl (serveradmin) i z tego powodu ich wykluczam (wiem, dawno to było, ale jednak).

 

Chcę uruchomić skrypt, za który zapłaciłem sporo pieniędzy, wolałbym mieć pewność, że nikt nieuprawniony nie wyciągnie po niego ręki...

 

przecież jak chcesz dedyka to nie ma znaczenia czy im coś wycieka bo ty tym dedykiem zarządzasz i to co najwyżej Tobie mogą dane wyciec :) - chyba że go kupisz w opcji z administrację po stronie firmy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO ma znaczenie - jeśli jest tam ktoś nieuczciwy, to jakie znaczenie ma, czy kupuję dedyka, czy konto wirtualne?

 

Zakładam, że tak jak w obecnym vpsie na pvt.pl - będą mieli dostęp do roota na tym moim serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano takie, że jeśli jest to stricte serwer dedykowany, to system instalujesz sobie tam sam, sam też go konfigurujesz, no i wtedy jedynym "wyciekiem" danych, który może zrobić team firmy, to po prostu wyjęcie dysku i skopiowanie go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano takie, że jeśli jest to stricte serwer dedykowany, to system instalujesz sobie tam sam, sam też go konfigurujesz, no i wtedy jedynym "wyciekiem" danych, który może zrobić team firmy, to po prostu wyjęcie dysku i skopiowanie go :)

 

Szczegół techniczny, a ja nie pytam o istnienie technicznego sposobu na pozyskanie plików, które nie powinny ich interesować, tylko o ich uczciwość i wiarygodność. WIĘC - odbiegacie trochę od tematu.

 

Ponawiam: czy ktoś słyszał o sytuacji, w której administracja firehost dopuściła się wiarołomstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×