Skocz do zawartości
jamesbond

Problem Z Forum

Polecane posty

Wejdź i sam zobacz demo czy screeny :D

 

A dlaczego aktualizacje automatyczne to wada? Wychodzi łatka krytyczna o 3 nad ranem a Ty sobie smacznie śpisz czy jesteś na wyjeździe i problem gotowy, a tak dziura sama się łata i Ty możesz poświecić czas na inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wejdź i sam zobacz demo czy screeny :)
Wszedlem, zobaczylem, nie padlem... Forum jak forum, nie wiem czym sie tak podniecacie :)

A juz na pewno nie zauwazylem tam 'najnowszych technologii' :D

 

A dlaczego aktualizacje automatyczne to wada? Wychodzi łatka krytyczna o 3 nad ranem a Ty sobie smacznie śpisz czy jesteś na wyjeździe i problem gotowy, a tak dziura sama się łata i Ty możesz poświecić czas na inne rzeczy.
To jest wersja optymistyczna. Wersja pesymistyczna jest taka, ze ktos wrzuca 'zly' kod, ktory sie automagicznie instaluje na X maszynach, poza tym zawsze z nowa 'latka' moga pojawiac sie bledy, ktore nie zostaly wychwycone podczas testow (co zreszta zdaje sie zdarzalo sie nie raz w przypadku cPanel'a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dochodzi jeszcze sprawa modyfikacji, która mogą być kompletnie niezgodne z nową łatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który raz mam pisać abyście p o c z y t a l i o tym skrypcie :D Opiera się o innych zasadach niż ipb, vB itp.

 

Nie ma czegoś takiego jak problem z modyfikacjami, czy jakiś "zły" kod i inne teorie spiskowe p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czegoś takiego jak problem z modyfikacjami
W przypadku odpowiednio duzych modyfikacji musi byc...

 

czy jakiś "zły" kod i inne teorie spiskowe p :)
Jakich znowu teorii spiskowych? W Internecie od czasu do czasu zdarza sie, ze niepowolane osoby uzyskuja dostep do serwerow, do ktorych dostepu miec nie powinny (vide: SquirrelMail 1.4.11/1.4.12).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w ten kwadracik się klika? :):) Poważnie, pojęcia nie miałem. Stara metoda z przenoszeniem do ostatniego nieczytanego była wygodniejsza.

 

Ściągnąłem sobie to wbblite i przy próbie wejścia do katalogu wiesza mi się nautilus. Jakieś czary trzeba odprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były były, trochę postów też chyba poleciało... ;/

Mimo, że na głównej stronie są linki do nowych tematów to i tak ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem te niezgodności :/

Wczoraj też padło na kilkanaście minut... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

W nocy sprawa błaha, brakło miejsca na vps'ie (2GB). Uzbierało się backupów + logi i taki efekt. Problem z bazą był gdy coś było nie tak w wdc (właśnie z 10 minut) i vps został zrestartowany. Wstał ale na wielu tabelach były błędy, wszystko zostało naprawione i nagle radom pisze sms'a, że baza się "rozjechała". Przyczyny nie znam (możliwe, że jednak nie wszystkie zostały naprawione), na forum problemu nie widziałem rano żadnych błędów.

 

Tym razem tabele zostały naprawione ale zbyt szybko (myisamchk -r) co usunęło parę rekordów z poszczególnych tabel, a niestety wyłączony bin log mysql tylko pogłębił problem.

 

 

Podsumowując wszystko powinno już być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W nocy sprawa błaha, brakło miejsca na vps'ie (2GB). Uzbierało się backupów + logi i taki efekt. Problem z bazą był gdy coś było nie tak w wdc (właśnie z 10 minut) i vps został zrestartowany. Wstał ale na wielu tabelach były błędy, wszystko zostało naprawione i nagle radom pisze sms'a, że baza się "rozjechała". Przyczyny nie znam (możliwe, że jednak nie wszystkie zostały naprawione), na forum problemu nie widziałem rano żadnych błędów.

No nieee, na WHT tyle kasy zarabiacie a forum trzymacie na jakimś "bidnym" VPS-ie ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nieee, na WHT tyle kasy zarabiacie a forum trzymacie na jakimś "bidnym" VPS-ie ;) ?

 

Raczej tak małe forum nie potrzebuje więcej niż shared ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie administracja mogła by w części rozwiązać problemy związane z SEO ;]

 

Wgranie modu furl na pewno by pomogło - daje on przyjazne url-e z rozszerzeniem html

 

Z pewnością przybyło by dzięki temu trochę odwiedzin

 

Link do tematu

 

http://www.invisionboard.pl/index.php?show...t=0&start=0

 

Co do seo skryptu to nie jest tak źle - przynajmniej u mnie ;] Odwiedziny raczej nie spadły, liczba tematów i postów też raczej nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ostatnio zostało wprowadzone parę zmian, które są znacznie lepsze niż furl. Teraz tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×