Skocz do zawartości
lesio

Czy obecnosc w top100 okresla jakosc hostingu?

Polecane posty

Może trochę Offtopic ale...

Wszyscy tak chwalą insane, że wszystko chodzi dobrze i w ogóle ale coś mi się wydaje, że jest to po prostu spowodowane małą ilością klientów - przecież nawet w top100.pl tego hostingu nie ma - przez tak długi okres bycia na rynku nie dorobili się tylko 250 domen krajowych?

Jakoś na prawdę nie chce mi się w to wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, w końcu top100.pl to istna wyrocznia i wyznacznik marki :) Radzę się obudzić i wrócić z przeszłości do teraźniejszości.

 

Jak byk pisze:

UWAGA: Informujemy że lista nowo zarejestrowanych domen przestała być udostepniana przez NASK!

Prosimy ISP, firmy webhostingowe i registrarów domen o podsyłanie do TOP100 nazw nowo zarejestrowanych domen *.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz z tym "budzeniem"?

 

Chyba nie jest problem podsyłać nowe domeny przez firmę, nie mówiąc o domenach które już są zaindeksowane przez top100 - chyba, że komuś nie zależy na dodatkowej darmowej reklamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Liczy sie jakieś tam top czy opinia o danym hostingu i to jak działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15 a taka na chłopski rozum:

Jeżeli dana firma na prawdę nie posiada jeszcze ~250 domen .pl a co za tym idzie ma aktualnie raczej mało Klientów to trochę dziwne by taka firma miała kiepską opinię - co to by było później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie siedzę w branży od dawna ale wywnioskowałem że im mniejsza firma tym lepiej. Moloch typu nazwa.pl czy home.pl jest gorszy od takich firm jak insane, prohost itd. W mniejszej firmie dba sie o klienta zeby pozostał dłużej. Każdy klient który odejdzie to strata i to duza strata bo nie wiadomo kiedy kolejny przyjdzie. W Masowych to nawet jak 10 odejdzie to zadna strata dla nich bo i tak po jakimś czasie 100 innych przylezie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzasz z tym "budzeniem"?

 

Chyba nie jest problem podsyłać nowe domeny przez firmę, nie mówiąc o domenach które już są zaindeksowane przez top100 - chyba, że komuś nie zależy na dodatkowej darmowej reklamie.

Dla mnie ten ranking to "kupa śmieci", zero odwzorowania jakości i poziomu usług. Pierwszy lepszy przykład, "sławetne" już domeny.com na 31 miejscu, Superhost.pl na 6 itd. itp. nic tylko siąść i płakać ze śmiechu z tych ich "pozycji".

 

Rozumiem, że bronisz idei bo jak widzę wysyłasz i masz 123 miejsce, ale bądźmy obiektywni. Tu nie chodzi o to kto pierwszy, kto lepszy i kto ilu klientów z łapanki przyciągnie tylko jaki jest poziom i jakość świadczonych usług a tego w żaden sposób ten ranking nie obejmuje.

 

Z tych i innych powodów ranking top100.pl powoli, ale sukcesywnie, jest marginalizowany (i dobrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

top100 pokazuje ile kto ma domen polskich obsługiwanych na swoich dnsach. Jest to o tyle interesujące zestawienie, ponieważ pokazuje ile jaki usługodawca ma w obrębie swojego serwera domen.

 

Wspominając hostingi małe - poza top100 lub w jego ogonie mówimy o hostingach zlokalizowanych na 1-2 serwerach, gdzie jednoosobowy właściciel/administrator może monitorować swoje usługi na bieżąco, znając każdego klienta z imienia i nazwiska.

 

Obsługa zawsze jest łatwiejsza mając mniejszą ilość klientów, jednocześnie ma się zero zaplecza w przypadku awarii jednej z maszyn (jednej z dwóch) i wtedy oburzeni klienci piszą na WHT obsmarowując daną firmę.

 

Boss przytoczył tu firmę, z którą bardzo dobrze mi się współpracuje już od dłuższego czasu. Jest to firma z pierwszej dziesiątki top100, która wprowadza nowe rozwiązania, nowe usługi, rozbudowuje swoją infrastrukturę.

 

Czasem warto zajrzeć do oferty 'starego' usługodawcy, ponieważ sporo rzeczy się zmienia, czasem warto zweryfikować co kto ma do zaoferowania bo mówią że tylko krowa zdania nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to jak nie jestem w pierwszej 10 to mnie ten ranking mało interesuje.

Domen obsługiwanych .pl mam dużo więcej niż potrzeba aby się tam znaleźć.

Wszystkich kont na serwerach mamy około 4000 (pl i zagraniczne). Więc co mówi taki top100? Niewiele, to tylko liczby.

Nie mówiąc już o różnicach w kontach zwykłych i reseller. Host który ma w ofercie konta reseller będzie miał więcej tych domen bo resellerzy nabijają (prawdopodobnie dzięki temu superhost ma nr.6).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

top100 raczej nie jest wyznacznikiem, ale jak widać ludzie na niego zwracają uwagę, więc może służyć jako pomoc przy podejmowaniu decyzji.

 

Tak jak Adrian sugerował, czemu nie wykorzystywać darmowej reklamy?Mail z danymi z DNS chyba nie pożera aż tyle czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podesłałem może ze 2 razy domeny i widzę, że ranking sam się aktualizuje, gdyż domeny przechodzą między firmami notowanymi w zestawieniu.

Pohost.pl - masz aż tyle domen? To jeżeli 20% domen było wcześniej podpiętych np. w nazwa.pl to powinieneś być w rankingu automatycznie.

Podeślij im domenki - zawsze to jakaś reklama.

 

Nie uważam jednak, aby miało to jakieś wieększe znaczenie, gdyby miało to zrobiłbym tak jak z tego co wiem robią niektórzy i rejestrowałbym domeny w promocji za 90 gr, lub regionalne za darmo, aby tylko być 2 oczka wyżej.

 

Pozdrawiam,

Jor.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizują się bo część domen jest już podesłana do top100, ale np. wszelkie nowo rejestrowane, które zostaną przypisane do Twojego hostingu - jeżeli ich nie podeślesz, nie zostaną wzięte pod uwagę.

Top100 w żadnej mierze nie świadczy o jakości usług.. może jedynie o wielkości danej firmy.

Top100 od czasu kiedy musimy podsyłać domeny stało się stosunkowo mało wiarygodne - jedni podsyłają a inni nie, sądzę, że Insane tego nie czyni.

Niemniej jednak na top100 również zaglądam.. widzę kto podsyła kto nie, w jakim tempie rozwijają się firmy.. niektóre w ciągu 2 lat skaczą od 0 do pierwszej 30, inne w ciągu 3-4 lat pozostają jeszcze daleko poza pierwszą setką, to oraz zapoznanie się z ofertą danej firmy, pozwala określić na ile dynamicznie się rozwija.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja uważam, że mimo wszystko nie jest, ale można się troszkę sugerować.. choć z rezerwą i uwagą... przykład? Ano takie AZ.pl - spójrzcie gdzie jest, a hosting.. *****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak posiadasz elementarną wiedzę i rozeznanie w rynku, to wiesz kto i za co jest na takim a nie innym miejscu, dzięki czemu możesz z tego korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój podstawowy zarzut w stosunku do autora TOP100 jest taki, że nie informuje on w żaden sposób odwiedzających o bardzo ograniczonej wiarygodności tego rankingu, jest tylko lakoniczna informacja o konieczności podsyłania nowo zarejestrowanych domen skierowana do firm, której zapewne 99% odwiedzających nie zinterpretuje właściwie. W związku z tym mam wrażenie, że istnieje on głównie po to, by Home.pl było w nim nadal na pierwszym miejscu. Tak naprawdę obecnie ranking mówi wyłącznie o tym, że żadna z wymienionych tam firm napewno nie ma mniej domen niż to w rankingu widać.

 

Ponadto z samą ideą rankingu wiąże się kilka wątpliwości:

 

- Konto biznesowe 500 zł z domeną .pl to jednak nie to samo, co takie za 9 zł z allegro z domeną regionalną

- Wiele firm dodaje do każdego konta darmową domenę regionalną, która także liczy się chyba w rankingu

- To o czym wspomniał prohost -- resellery

 

A co do INSANE, to po pierwsze z ww. powodów nie podsyłamy domen do rankingu, po drugie nie rejestrujemy domen, co powoduje że nie mamy praktycznie żadnych po prostu zaparkowanych i wreszcie po trzecie -- w pierwszych latach naszej działalności skupialiśmy się na różnych usługach niszowych i nadal mamy je w ofercie, tj. np. konta shellowe, konta na download i inne, których abonenci nie wykupują domen (np. w obrębie naszej marki shells.pl nie ma nawet możliwości podpięcia domeny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie można w 100% wierzyć temu rankingowi.

Jeśli zastanawiamy się nad firmą w której chcemy wykupić domenę, a nie wydaje nam się ona "sprawdzona", to można rzucić okiem, czy jest ona w tym rankingu. Jak jest to OK, jak nie to znaczy, że jest albo bardzo krótko na rynku, albo, że inne firmy mają taniej domeny, skoro potrafią sprzedać ich więcej :P ale to i tak nie jest do końca prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inne firmy mają taniej domeny, skoro potrafią sprzedać ich więcej ;) ale to i tak nie jest do końca prawdą.

No to w ogóle nie jest prawdą, bo jak sie mają kupione domeny do DNSów skoro na nich bazuje top100?

Kupie tanio 100 domen powieszę na swoich DNSach i w ogóle się nie pojawi +100 dla registranta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to w ogóle nie jest prawdą, bo jak sie mają kupione domeny do DNSów skoro na nich bazuje top100?

Kupie tanio 100 domen powieszę na swoich DNSach i w ogóle się nie pojawi +100 dla registranta.

+100 pojawi się dla firmy która utrzymuje te domeny na swoich DNS'ach? ;)

Nie wiem dlaczego wiele osób myśli, że w top100 ukazana jest ilość domen rejestrowanych przez rejestratora a nie utrzymywanych na serwerach DNS danego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
+100 pojawi się dla firmy która utrzymuje te domeny na swoich DNS'ach? ;)

Nie wiem dlaczego wiele osób myśli, że w top100 ukazana jest ilość domen rejestrowanych przez rejestratora a nie utrzymywanych na serwerach DNS danego hostingu.

Nie wiem czy mi zaprzeczasz czy sie ze mną zgadzasz :)

 

W top100 liczone są domeny z wpisów DNS a nie z pola registrant.

Zapytałeś się czy tak jest, po czym opowiedziałeś twierdząco ;) loco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo że serwisy top100.pl i statystykidomen.pl są robione pod firmy które są na pierwszych miejscach w tych serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz tak bo...?

Gazety branżowe - owszem i to chyba nie podlega wątpliwości ;) kto zapłaci więcej ten wygra w zestawieniu - ale z tego co wiem to top100 nikt nie płaci ;)

Chyba oczywiste jest, że jeśli usługodawca obsługuje dużą ilość domen na swoich dns'ach to będzie wyżej w wynikach na top100.

 

Ale jak już wszyscy tu szumnie twierdzą, nie jest to wyrocznia jakości, która ma być jako jedyna brana pod uwagę podczas wyboru, a jedynie stanowić dodatkowy czynnik mogący pomóc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

home.pl jako pomysłodawca/hoster serwisu ma zbyt duże pole

do manewrowania wynikami tegoż rankingu, stąd nigdy nie przypisywałem

mu większej wiarygodności w kwestii pierwszych kilku pozycji...

choć ja oczywiście nic nie insynuuję...

aczkolwiek jak ktoś ma dużo domen, by znaleźć się w pierwszej 100-tce,

to można podesłać... why not, darmowa reklama, Pan Google lubi linki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×