Skocz do zawartości

theONE

Firma
 • Zawartość

  1211
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  33

Wszystko napisane przez theONE

 1. Dedyki + Macierz

  Konkretniej napisz: Wynajem czy zakup Jaka macierz, ile dyskow Jakie parametry serwera
 2. Prawie nikt nie ma takich serwerów. Świat idzie horyzontalnie od pewnego czasu, dużo obliczeń równoległych a nie wielkie cory. Do tego zegar to nie wszystko.
 3. No tyle jest na 200-300 km z Torunia do Warszawy, szybciej nie będzie, nie będę na siłe serwerów dedykowanych z dataspace.pl proponowal jak ma być sub 1 ms. Geografi i praw fizyki nie zamierzam oszukiwać
 4. atm sam oferuje przecież serwery... octawave jest na konstruktorskiej bedzie mial lepsze parametry niz serwery atmu pewnie jeszcze z 4-5 firm by się znalazło
 5. Potrzebujesz operatora który ma serwery w ATM lub na mariocie ale nikt ci nie da gwarancji utrzymania takich czasów bo 1 ms po publicznej sieci to bardzo mało. Co chcesz osiągnąć? Cloudflare nie jest punktowym środowiskiem i 1 ms do ich lokalizacji bardzo mało znaczy. Twoja strona musi najpierw być serwowana z lokalnego popa a to nie jest oczywiste i może się okazać że ty masz 1 ms ale użytkownicy widzą twoją stronę we frankfurcie...
 6. Własny (fizyczny) serwer dedykowany

  Ja zapraszałem do dataspace.pl T3 się zgadza, do klientów podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie.
 7. Własny (fizyczny) serwer dedykowany

  Zapraszamy do Torunia, zawsze trochę bliżej.
 8. Ale o zmianach regulaminu trzeba poinformować. Nie wyobrażam sobie sytuacji że regulamin jest zmieniany, nie ma odnotowanej zgody na jego zapisy, podejmowane są jakieś kroki... Tego w sądzie nie da się obronić.
 9. [dyskusje] ovh.pl

  400 zł za 10 TB to już tak mało nie jest
 10. Serwer dla sklepu internetowego

  Bonprix ma raczej customowe duże środowisko które zrobiło dla niego Media4U a nie rozwiązanie z półki od firmy hostingowej. Na pakiecie z www nie uda ci się osiągnąć takiej wydajności i szybkości działania sklepu. Do tego skalowalność od zera do nieba w praktyce nie jest do uzyskania. To jest kompleksowa obsługa, dobranie całości - serwery, serwerownia, środowisko, os/virtualizacja/technologia, soft sklepu pod to aby uzyskać mega czasy działania sklepu. Widzę takie instalacje co chwila i nie jest to tania sprawa.
 11. Różnica w temperaturze dysków PC

  Nie jest, wszelki sarkazm i nabijanie się jest zawsze moją osobistą obroną przed światem. Jeżeli tego wyraźnie nie zaznaczam to są zawsze moje prywatne wypowiedzi. Zadajesz pytanie na które nie da się sensownie odpowiedzieć bez otworzenia obudowy i testowania. Masz RAID1 (raczej) więc dyski mają bardzo podobną ilość pracy (identyczne zapisy i raczej równe odczyty). Chociaż ryzykujesz lekko mają zupełnie różne dyski w R1. Nie podałeś modeli więc nawet nie mamy jak sprawdzić czy prawidłową odpowiedzią jest "ten dysk tak ma". Jeden dysk ma znacznie inną temperaturę ale na to może wpływać 1001 powodów: - sam dysk i jego budowa - bliskość jakiegoś innego, gorącego podzespołu - inne umiejscowienie albo inna metodologia mierzenia temperatury na dysku (każdy producent w innym miejscu lutuje "termometr" na dysku) - przepływ powietrza w obudowie - układ kabli które ten przepływ mogą zaburzać - źle działający wiatraczek - zwarcie na kablu zasilającym - wysokość montażu w obudowie - obudowanie dysku innymi elementami - uszkodzony zasilacz I tak sobie mogę jechać całą listą, mniej lub bardziej prawdopodobnych rzeczy. A dyskowi i tak bardziej zaszkodzą zmiany temperatury a nie sama temperatura bo nie jest ona jeszcze kosmicznie wysoka. Więc jeżeli szukasz odpowiedzi to zacznij od prozaicznych spraw jak przepływ powietrza w obudowie a dalej to poradź się kogoś kto może dotknąć sprzętu. Na odległość nic nie wymyślimy.
 12. Ale czemu chcesz się cofać 10 lat i olać CSS?
 13. Potężny serwer pod sklep internetowy

  Robimy tego typu wdrożenia w dużej ilości ale podałeś za mało parametrów żeby coś podpowiedzieć. Technologia. Rodzaj sklepu. Charakterystyka ruchu w czasie. Czy są i jak duże skoski. Jak duża jest sezonowość. To może być sklep z biletami na koncert gdzie raz na kilka dni jest godzina peek, albo biuro podróży które ma szczyt przez trzy tygodnie w roku i wtedy trzeba chmurę publiczną, ale może być skomplikowany sklep z elektroniką gdzie trzeba mieć 20 serwerów...
 14. Prąd? 10g po kosztach? Nie wygląda na drogie...
 15. Nie wiem czemu się dziwisz, dystrybutorem nie są, towar skądś kupują, wolałbyś aby paczka z routerami robiła pół polski po magazynach czy prosto z głównego szła.
 16. A jaka masz wydajność I/O i jak testujesz? Przy długim teście zapisu i tak nie będziesz miał więcej niż dadzą dyski.
 17. [dyskusje] ovh.pl

  Dedyki 6 miesięcy reanimowali zanim parametry zrównały się z ofertą mniej więcej. Teraz odpalili VPSy i jest to samo. Tak duża firma nie ma w założeniu oszukiwania klientów celowego ale błędy organizacyjne, złe założenie, niekompetencja itd. sprawiają że oferta sobie a rzeczywistość sobie.
 18. serwerownia i serwerow kilka

  Zapraszamy do dataspace.pl
 19. Tiktalik

  Rozłożenie infrastruktury po 10 różnych piętrach to nie "security by obscurity" tylko zapewnienie lokalnie redundancji na wypadek mniejszych awarii fizycznych. Jak budynek padnie to kwestia jaki system gaszenia był w jakim miejscu będzie mało istotna. I ogólnie mówienie o "security by obscurity" w przypadku systemu gaszenia jest ciekawym sposobem prezentowania sprawy. Każdy operator realizuje politykę bezpieczeństwa sieci sam ale zapewniam ciebie że oprócz PLIXa który jest nierozerwalnie związany z LIM i taki jego urok (nie jest to wada) cała reszta dużych ma plany awaryjne i routery, kable itd w innych miejscach. Wiem ze nie za bardzo wiesz co piszesz i nie wiesz jak to wygląda jaki jest standard na miejscu, skąd to się wszystko wzięło itd ale jakby było łatwe rozwiązanie to tuzy sieciowe dawno by je zrobiły, tutaj nie chodzi nawet o $ w długiej perspektywie tylko o sprawy organizacyjne, formalne, zastany układ, brak dobrej alternatywy, niemożliwość ułożenia dużej ilości okablowania do innej lokalizacji itd.
 20. Tiktalik

  Nie przesadzaj na LIM jest masa pomieszczeń i wszystkie na raz się nie spalą, a jeżeli mają się spalić to system gaszenia nic nie zmienia. Do tego LIM to przede wszystkim duża krosownica optyczna a dopiero później aktywne urządzenia które są wrażliwe na wodę. Systemy gaszące też ostatnio pokazały że uszkadzają sprzęt...
 21. A jak z wydajnością. Szczególnie przy odbudowie
×