Skocz do zawartości

XpectoPatronus

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O XpectoPatronus

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Firma
  NadolnyMM
 • Imię
  Marek
 • Nazwisko
  Nadolny

Ostatnio na profilu byli

1565 wyświetleń profilu
 1. W związku z pojawieniem się propozycji zapoznania się z ofertą hostingów, zwracam się z prośbą o wskazanie czy oprócz home.pl któryś z hostingodawców ma funkcjonalność przypisywania kont pocztowych do WSZYSTKICH domen w ramach wybranego serwera. W home.pl - Mam 50 domen. - Wszystkie są przypisane do jednego serwera/hostingu - zakładam nowe konto e-mail np xpectopatronus i przy jego zakładaniu, nie przypisuję go do pojedynczej domeny tylko do wszystkich domen, więc nie ma znaczenia na jaką domenę wpadnie poczta, ja sprawdzam jedno konto - ale uwaga: jak chcę to mogę założyć odrębne konto xpectopatronus i przypisać je do jednej z 50domen. - w ten sposób mam możliwość używania np nazwy biuro@jednaczydrugadomena.pl jako odrębnej skrzynki w jednej firmie i biuro@pozostaledomeny.pl jako osobnej skrzynki (dla innych userów). W połączeniu z aliasami, które też można ustawiać dla domeny lub całego serwera, to daje niesamowitą elastyczność i wygodę. Jutro kupię domenę nr 51 i po jej przypisaniu do serwera, konta pocztowe ustawione dla serwera a nie domeny, od razu działają w nowej domenie. Wychodzi na to, że pod tym względem home.pl nie jest takie złe... ale może jest jeszcze ktoś inny, kto ma to podobnie rozwiązane, ale nie ma głupiej polityki, która zmusza do trzymania DNSów u siebie. https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/roznice-funkcjonalne-miedzy-kontami-e-mail-oraz-ftp-utworzonymi-we-wszystkich-domenach-a-utworzonymi-w-ramach-konkretnej-domeny Na razie znalazłem kogoś, kto na pewno działa z cloudflare, ale nie wiem czy ten drugi ficzer mają...: https://thecamels.org/pl https://panel.thecamels.org/knowledgebase/631/How-to-set-the-domain-to-Cloudflare-if-the-mail-is-hosted.html
 2. Sprawdzę, ale proszę o info czy skrzynki pocztowe działają w wielu domenach i czy z DNSami cloudflare poczta działa?
 3. Od bardzo dawna chcę się pożegnać z home.pl i lenistwo sprawiało, że jest to cięgle odkładany temat i w sumie to najchętniej bym został, ale... W sumie jedyne co mnie trzyma to możliwość ustawienia skrzynek pocztowych, żeby działały we wszystkich domenach. Mam kilkadziesiąt domen (w ovh z DNSami home.pl) należących do kilku firm i to mega wygodne, że xpectopatronus@firma1.pl i xpectopatronus@firma2.pl to to samo konto i tylko sobie przy wysyłaniu wybieram odpowiednią tożsamość. To z kolei, czego się chyba w home.pl nie da zrobić i co by mnie u nich zatrzymało to obsługa poczty jeśli DNSy nie są w u nich. Nie da się z tego co się dowiedziałem ustawić rekordów MX u innego operatora na home'owy, tzn da się, ale home.pl tego nie łyknie. Ja się nie znam, ale wydaje mi się, że ten brak możliwości obsługi poczty bez oddelegowania DNSów do home, to nie kwestia braku możliwości technicznej, tylko polityka, ale jeśli się mylę to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Chciałbym DNSy mieć w cloudflare a w home.pl tylko pocztę (z w/w powodu). Jakieś rozwiązanie lub alternatywa, którą polecacie? Z góry dziękuję.
 4. Mam serwer dedykowany w Ogicom. Windows 2008 Server r2, zainstalowana aplikacja web2print (sklep drukarni). Stoi to na apache 2.2.27. Potrzebuję pomocy w następujących kwestiach: 1. instalacja zakupionego certyfikatu SSL (cert i key już są). Producent softu, na którym chodzi sklep wysłał mi manual z użyciem NGINX jako proxy. Nie poradziłem sobie z tym. + pomoc w konfiguracji przekierowania na https. 2. Nie wiem czemu nie działają mi pliki .htaccess (parametr allow override all wpisany) 3. Uzyskać lepszy wynik w page speed insights (tu obawiam się, że z uwagi na to, że na dużą część kodu strony nie mamy wpływu, będzie to niemożliwe, ale wtedy przekażę producentowi softu, co chcę żeby poprawił w nastepnej wersji): - skrócenie czasu odpowiedzi serwera - Wyeliminuj blokujący renderowanie kod JavaScript i CSS z części strony widocznej na ekranie (webmaster twierdzi, że bez rozwalenia podglądu strony, nie jest w stanie nic więcej wycisnąć, asynchroniczne ładowanie zasobów chyba próbował zastosować - Nadaj priorytet widocznej treści 4. analiza konfiguracji wszelkiej, mającej wpływ na wydajność i wprowadzenie lub zasugerowanie zmian. wiem, że widełki cenowe wymagane: podaję 100-1000zł z powodu braku wiedzy jak to wycenić.
×