Skocz do zawartości

Zdjęcie

zróbmy testy swoich VPS

zróbmy testy swoich VPS

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
48 odpowiedzi na ten temat

zróbmy testy swoich VPS

#41 MarekCPU

MarekCPU

Czasami na forum

• Nowy
  • 40 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 19:11

@Sebak to że testy pokazały podobne średnie czasy na obydwu storage to fakt i przecież o to się nie spieramy. I nie rozstrzygniemy teraz który metoda serwowania danych jest lepsza, bo z pewnością maksymalna wydajność na 25 dyskach w storage zewnętrznym będzie większa, natomiast lokalny storage będzie szybszy. Co do konfiguracji nie wypowiem się bo przecież nie wiemy jaki typ storage jest w webh, ani czy są takie same dyski w jednym i drugim rozwiązaniu.

Ciekawy jestem czy kiedyś doczekamy się rozwiązań sieciowych opartych o macierze jbod do których będzie można włożyć zamiast 25 dysków SSD SATA dyski NVMe i zamiast korzystać z cache zapisu na NVMe, aby dane od razu były zapisywane na taką macierz :)

Zastanawiam się jeszcze czy w przypadku zastosowania programowej macierzy RAID1/RAID10 z dyskami NVMe podłączonymi po PCIe, czy zapis odbywa się synchronicznie na obydwu dyskach, czy sekwencyjnie? Może ktoś wie? Bo przecież w przypadku serwerów z interfejsem SATA zapis kończy się na potwierdzeniu przez kontroler że zapisał dane, gdy tymczasem dane zostały zbuforowane w cachu kontrolera opartego na jakimś niewielkim flashu, zamiast być od razu zapisane na dysk. Wynik testu nie pokazuje więc prędkości zapisu na dysk, ale do pamięci kontrolera.

W przypadku NVMe nie ma po drodze żadnego kontrolera, natomiast zastanawiam się czy dane nie są czasami zapisywane najpierw na jeden dysk, a później na drugi w sposób sekwencyjny. To powodowało by że czas zapisu na macierz programową RAID1/RAID5 by się podwajał...

• 0

#42 Sebak

Sebak

Weteran WHT

• WHT+
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Imię:Sebastian

Napisany 17 wrzesień 2017 - 19:20

@MarekCPU ale dyski nvme też mają pamięć cache na swoim pokładzie, która jest analogiczna do tego co znajdziesz w kontrolerze raid. Występuje tutaj jednak zasadnicza różnica: kontrolery raid posiadają podtrzymanie bateryjne, natomiast w dyski nvme już nie ;-).

• 0

#43 webh

webh

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów
  • Firma:Ultimahost.pl Szeliga sp.j.

Napisany 17 wrzesień 2017 - 19:30

Dobry wieczór,

Po analizie tego tematu bardzo zastanawiający stał się dla nas fakt, że nowa oferta z dyskami NVMe została wprowadzona nie wcześniej niż w dniu w którym zarejestrował się Pan @MarekCPU na tym forum, czyli 3 dni temu (dowód można znaleźć załączniku - kopia z 13 września), ale uznajemy to za zupełny zbieg okoliczności, bo uważamy za nieprawdopodobne, by duża firma mogła prowadzić swoją promocję w taki sposób.

Bardzo cieszy nas fakt, że jesteśmy porównywani do bardzo dużego gracza na rynku Jesteśmy dumni z tego, że na storage'u sieciowym osiągamy analogiczne wyniki, co czołowy dostawca usług hostingowych w Polsce na dyskach NVMe lokalnych. Warto dodać, że storage sieciowy zapewnia nam replikację i godzinowe kopie dla naszych klientów, co wydaje się być kluczowe z punktu widzenia klienta. Nie samą wydajnością człowiek żyje, liczy się również bezpieczeństwo danych.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że usługi VPS oferujemy od bardzo długiego czasu, za chwilę minie 10 lat od startu naszej działalności i mniej-więcej 8 od momentu startu oferowania przez nas usług VPS.

W międzyczasie nastąpiło scalenie z firmą ultimahost, która jako jedna z pierwszych na świecie zaczęła oferować serwery VPS oparte w pełni na dyskach SSD i wspólnymi siłami staramy się działać w celu zaoferowania jak najlepszej jakości usług za odpowiednią cenę, w oparciu o najnowsze osiągi technologiczne.

Mamy nadzieję, że użytkownicy przetestują obie usługi i będą mogli sobie wyrobić o nich zdanie. Cieszy nas również bardzo, że świadomość, wiedza i doświadczenie użytkowników tak szybko rośnie i że niektóre osoby są w stanie w ciągu mniej niż 3 dni od startu usługi wyrobić sobie na jej temat konkretną opinie i przeprowadzić szczegółowe testy.

Pozdrawiamy
Zespół webh.pl

PS. To jest nasz jubileuszowy, setny post!

Załączone pliki

Edytowany przez webh, 17 wrzesień 2017 - 19:32.

• 4

#44 MarekCPU

MarekCPU

Czasami na forum

• Nowy
  • 40 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 19:56

Gratulacje z okazji 100tki! :)

• 0

#45 Gość_moskalik_*

Gość_moskalik_*
  • Goście

Napisany 17 wrzesień 2017 - 19:58

Widzę, że już wiadomo kto jest kto, dlatego użytkowniku MarekCPU - polecam popracować nad marketingiem szeptanym, bo wychodzi Wam to na poziomie krzakhostingów za kilka złotych ;-)

Edytowany przez moskalik, 17 wrzesień 2017 - 20:00.

• 3

#46 goa

goa

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 33 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 20:05

otwarłem ten wątek, bo szukałem alternatywy dla mojej usługi w webh.pl

i w sumie mogę już zakończyć, bo znalazłem.... webh.pl ;)

byłem niezadowolony z ich usługi na OpenVZ, gdzie wydajność dysku (co jest dla mnie ważne) bardzo spadła z czasem

ostatecznie wybór nowego usługodawcy zawęził się mi do OVH (usługa SSD VPS), webh (usługa KVM) i w miniony piątek trafiłem na nazwa.pl

po szybkim teście byłem zdecydowany właśnie na nazwa.pl i pewnie tak by zostało gdyby nie pojawił się problem opisany tutaj:

http://www.webhostin...oudpl/?p=491750

którego na razie nazwa.pl nie rozwiązała

ostatecznie zdecydowałem się na webh.pl, ponieważ:
- wydajność podobna jak na nazwa.pl
- dają backup w cenie !!!!
- cenowo (z moimi zniżkami) wychodzi podobnie

co do postów MarekCPU - mam podobne odczucia jak te przytoczone przez innych forumowiczów ;)

• 2

#47 Gość_moskalik_*

Gość_moskalik_*
  • Goście

Napisany 17 wrzesień 2017 - 20:15

otwarłem ten wątek, bo szukałem alternatywy dla mojej usługi w webh.pl

i w sumie mogę już zakończyć, bo znalazłem.... webh.pl ;)

Czyli jednak :)

Edytowany przez moskalik, 17 wrzesień 2017 - 20:15.

• 0

#48 webh

webh

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów
  • Firma:Ultimahost.pl Szeliga sp.j.

Napisany 17 wrzesień 2017 - 20:16

@goa mamy nadzieję, że będziesz zadowolony z naszych usług :-)

Gdyby nasunęły się jakieś pytania lub uwagi - zapraszamy do kontaktu.

Edytowany przez webh, 17 wrzesień 2017 - 20:23.

• 0

#49 mcbarlo

mcbarlo

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 516 postów
  • Firma:IntegraDesign
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisany 17 wrzesień 2017 - 21:14

@MarekCPU tak w kwestii formalnej poczytaj o interfacie u.2. Wcale nie trzeba slotu PCI-E żeby podłączyć dysk działający z wykorzystaniem protokołu NVMe. Są rozwiązania storage'owe, które pozwalają zainstalować nawet 48 dysków NVMe w obudowie 2U.

Tak na marginesie to wcale nie wiadomo czy webh korzysta w ogóle z klasycznego RAID-a. Przy usłudze typu VPS może to być rozproszony storage np. Ceph. Zapewnia to mega wydajność, skalowalność i bezpieczeństwo.

Edytowany przez mcbarlo, 17 wrzesień 2017 - 21:14.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników