Skocz do zawartości

Polecane posty

Rozliczanie za ilość unikalnych odwiedzin wygląda ciekawie. Jednak brakuje mi pythona i ruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachim
Pewnie nie zrefreshowales CSSow ? BTW. Paulina do Ciebie pisze a Ty sie jakas strona hostingowa przejmujesz ;)

 

Racja.

 

P.S Na kobiety, to ja mam czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachim

@Tomasz,

 

Macie już przemyślane propozycje na najbliższe dni (tygodnie), co będzie nowego wkrótce? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie już przemyślane propozycje na najbliższe dni (tygodnie), co będzie nowego wkrótce? :)

Trochę za bardzo się postaraliśmy i Wykop efekt czy pakiet bonusowy wprowadziliśmy już dzisiaj a miałem to w planach za parę tygodni ;) A poważniej to mamy mamy, chociaż już teraz oferta cud miód palce lizać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa*pl ma limit 400k zapytań na godzinę natomiast wy 100k. Limit 500k plików, max 2GB na pocztę.

Dobrze że rozmiar bazy danych nie jest ograniczony jak w OVH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zauważ, że to celowe :D Każdy kafel dopasowuje się do rozdzielczości ekranu aby zająć właśnie całą powierzchnię :)

 

A ja jako klient tego nie lubię - prosta uwaga, ale co zrobicie to wasza sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z http://zenbox.pl/faq.html pytanie "Co dokładnie oznacza UU i jak zliczacie unikalnych użytkowników?" odsyła mnie do http://zenbox.pl/roz...nie-uslugi.html

 

IMVHO na stronie tej brakuje jednak najważniejszego - co według firmy oznacza UU, na jakiej zasadzie określane jest czy odwiedzający to UU. Dodatkowo: UU liczony jest dla miesiąca, roku, całego okresu utrzymywania usługi?

 

PS. Wnioskując po specyfikacji oferta nie jest przyjazna dla ludzi kładących nacisk na obsługę poczty - jak rozumiem takie było założenie ; )

Edytowano przez vretch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kede: pytanie nie dotyczyło ilości UU na miesiąc, ale jak długo UU pozostaje UU.

 

Jak więc wygląda kwestia ważniejsza, czyli zasada określania UU - IP, wspomniane ciasteczka, połączenie obydwu? Identyfikuję się numerem dowodu osobistego? Sądzę, że pytanie o ten mechanizm ze względu na przyjęty model rozliczeniowy jest jak najbardziej na miejscu.

Jeśli zmienię sobie UA na Googlebota zostanę policzony jako użytkownik, czy robot? : )

Edytowano przez vretch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kede: pytanie nie dotyczyło ilości UU na miesiąc, ale jak długo UU pozostaje UU.

 

Jak więc wygląda kwestia ważniejsza, czyli zasada określania UU - IP, wspomniane ciasteczka, połączenie obydwu? Identyfikuję się numerem dowodu osobistego? Sądzę, że pytanie o ten mechanizm ze względu na przyjęty model rozliczeniowy jest jak najbardziej na miejscu.

Jeśli zmienię sobie UA na Googlebota zostanę policzony jako użytkownik, czy robot? : )

Połączenie obydwu i jeszcze kilku czynników, odsiewamy co się da aby zachować właśnie tych realnych odwiedzających. Dokładnie Ci nie powiem, to formuła jak przepis na Coca-Colę a nie chcemy mieć tu zaraz Pepsi na rynku ;)

 

PS. Wnioskując po specyfikacji oferta nie jest przyjazna dla ludzi kładących nacisk na obsługę poczty - jak rozumiem takie było założenie ; )

Dlaczego tak sądzisz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale formuły nie trzymacie w sejfie? : )

Czy sam powtarzający się IP jest już traktowany jako UU, czy też dopiero w połączeniu z "magicznymi składnikami" odwiedzający jest w ten sposób identyfikowany? Rozumiem, że nie chcesz zdradzić wszystkiego - naturalna sprawa - ale naprawdę sugeruję dodanie maksymalnie szczegółowego opisu na stronę. Chyba, że po długiej nasiadówie obliczyliście, że tak jest lepiej ; )

 

Co do poczty - dla zwykłego użytkownika starczy, dla dużej firmy powinno być na styk (chociaż znając statystyki - nie mówię o newsletterach, spamach itd. tylko zwykłej korespondencji - "u mnie w firmie" może być ciężko dla niektórych klientów) to większy mailing nie przejdzie (tutaj 15000 adresatów na dzień via PHP).

Co więcej przysłowiowa "Pani Jola" (sekretarka prezesa) może zajechać limit "Godzinny limit wiadomości wysyłanych poprzez konto pocztowe" (btw. to jest jak rozumiem limit per konto, nie dla całego serwera?) - nie na co dzień, ale sporadycznie ze wskazanie na "za często".

O ograniczeniu do 2GB nie wspomnę - dla mnie bomba, starczy, ale dla wielu klientów...

 

Inna sprawa na jaki rynek kierowana jest oferta ; ) Nie znam przecież Waszego targetu.

Edytowano przez vretch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całość z magią ;) Takich danych się nie podaje, tajemnica firmy, obiektywnemu klientowi możnaby zdradzić ale konkurencja nie śpi ;)

 

No fakt na takie cuda to nie, sami nawet korzystamy z zewnętrznych rozwiązań i mailingi idą przez mailchimpa, po prostu po to są rozwiązania profesjonalne aby z nich korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie korzysta a wszyscy gadają Magia WHT , może dojdą jeszcze ucieczki do zenbox bo to szefowie WHT prowadzą? a co ciekawsze wszyscy lepiej wiedzą niż twórcy , recepta na złoty biznes :)

Edytowano przez Łukasz B. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedna rzecz, mam forum na vB. max 3000 uu/dzień. Jeśli teraz korzystam z vpsa 3x i5-2400 CPU @ 3.10GHz 8gb ram za co place jakies 150zł mc. Zużywam średnio 2 rdzenie pełne i do 4 gb ram, to będę miał 10x tańszy hosting? Średni mi się chce w to wierzyć, takie bajkowe troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedna rzecz, mam forum na vB. max 3000 uu/dzień. Jeśli teraz korzystam z vpsa 3x i5-2400 CPU @ 3.10GHz 8gb ram za co place jakies 150zł mc. Zużywam średnio 2 rdzenie pełne i do 4 gb ram, to będę miał 10x tańszy hosting? Średni mi się chce w to wierzyć, takie bajkowe troche.

W pięciu miejscach daliśmy, że to paczki miesięczne :P Więc miałbyś 2x taniej (ale z drugiej strony plan 100k miałbyś już na styk). Wpadłbyś to byśmy Ci jeszce vB zootymalizowali bo i tak coś Ci za dużo ciągnie.

 

Oj chyba nie... zakwalifikujesz się pewnie do któregoś z pakietowych limitów (cpu, pamięć, mysql query), a jeśli nawet to nie pomoże, to jeszcze jakieś inne limity wg ich widzimisię, a jak to też nie, to papatki. No i oczywiście za to, że nagle przestanie twoja strona działać i będzie wywalać błędy 500 to odpowiadać nie będą ;)

Przestaniesz trollować? Ktoś Ci za czarny PR płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Leci do kosza bo tobie zależy. Ja tego nie odebrałem jako trolowanie a jako przejaw lekkiej ignorancji - jako przedstawiciel zenboxa możesz napisać dlaczego się myli. Używania uprawnień moderatora do modowania tego tematu używać nie powinieneś bo dotyczy bezpośrednio twojej firmy..

 

p.s. moje posty możesz później skasować - nie wnoszą nic do tematu.

 

Konflikt interesów, nie obserwują wątku, ale przeglądam go "na szybko" i trochę to słabo wygląda.

 

Ludzie niech się wypowiedzą nawet jak będą to steki oszczerstw. Po jednym, dwóch dniach temat ucichnie i w tedy byście mogli wyjaśnić wszystko na spokojnie każdy post oddzielnie.

 

Poza tym nie wiem dlaczego większość osób krytykuję usługę której:

  • Nieprzetestowali
  • Nie zamówli
  • Nie korzystali
  • Prowadzą konkurenyjną firmę

Oczywiście mogą, jak najbardziej - ja się tylko dziwię że takie osoby piszą n postów o tym samym aby tylko dobić firmę.

Ja się wypowiedziałem odnośnie strony, która mnie odrzuciła (mimo że kolorki mi się podobają) i tam usług nie kupiłem i nie kupię zapewne w najbliższych latach (oczywiście jeżeli firma będzie tyle istniała, czego wam życzę chłopaki)...

 

 

Jeszcze odnośnie moderatorów - skoro nie ładnie wygląda moderowanie tematu przez właścicieli firmy to również i osoby pracujące/właściciele firm konkurencyjnych nie powinny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak 2 miesiące temu usłyszałam, że robicie hosting to byłam przekonana, że to będzie kolejny hosting PHP z DA, no limits i konkurowanie ceną. Nie doceniłam Was - zaskoczenie na plus ;) Ale nie dlatego, że uważam to za rewolucję w hostingu, tylko za świeże podejście do tematu. Fajnie, że na rynku zaczyna się dziać coś ciekawego i można pokonkurować pomysłami i nowymi rozwiązaniami. Nie wiem, jak na dłuższą metę wyjdzie Wam takie rozliczanie, ale moim zdaniem to krok w dobrym kierunku (sami mamy parę pomysłów w których planujemy zrobić rozliczanie za UU, ale nie na regularnych usługach). Jak wprowadzicie Django i Railsy to będzie jeszcze ciekawiej - rywalizacja to to, co tygryski lubią najbardziej :)

 

Nie wypowiadam się na temat samej oferty, parametrów, opisów na stronie, marketingu, bo wiadomo, że każdy z branży zrobiłby po swojemu a nie jestem targetem - to ocenią klienci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak 2 miesiące temu usłyszałam, że robicie hosting to byłam przekonana, że to będzie kolejny hosting PHP z DA, no limits i konkurowanie ceną. Nie doceniłam Was - zaskoczenie na plus ;) Ale nie dlatego, że uważam to za rewolucję w hostingu, tylko za świeże podejście do tematu. Fajnie, że na rynku zaczyna się dziać coś ciekawego i można pokonkurować pomysłami i nowymi rozwiązaniami. Nie wiem, jak na dłuższą metę wyjdzie Wam takie rozliczanie, ale moim zdaniem to krok w dobrym kierunku (sami mamy parę pomysłów w których planujemy zrobić rozliczanie za UU, ale nie na regularnych usługach). Jak wprowadzicie Django i Railsy to będzie jeszcze ciekawiej - rywalizacja to to, co tygryski lubią najbardziej :)

 

Nie wypowiadam się na temat samej oferty, parametrów, opisów na stronie, marketingu, bo wiadomo, że każdy z branży zrobiłby po swojemu a nie jestem targetem - to ocenią klienci.

Dzięki za dobre słowa :) Fajnie, że właśnie są firmy hostingowe z którymi możemy normalnie pogadać i mieć dobre relacje, bo konkurencja konkurencją ale to tylko biznes a nie wojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Megiteam też nie mieli łatwo jak (tu) startowali... pamiętam te mniejsze i większe boje, ale muszę przyznać, że koniec końców wygląda to teraz o wiele lepiej niż przeczuwałem. A ja mam tak, że dobrze przeczuwam firmy hostingowe, tak mi się na przestrzeni lat korzystania z różnych hostów zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oferta jest źle sprecyzowana i będziecie mieli sporo płaczu i zażaleń na forum i BOK. Lepiej jasne zasady ile baz / domen / pojemności / transferu itd itd.

 

Wiesz co kupujesz a nie "powinno wystarczyć na tyle i tyle odwiedzin"...

 

Szczerze mówiąc liczyłem na coś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na innym popularnym forum założyłem temat o was i w sumie żałuję, bo zamiast dyskusji skaczą po was jak po łysych kobyłach, podobnie jak tutaj. Ale powiem krótko - zamówiłem pod nowy startup, mam nadzieję że będę spał spokojnie a wy polubicie mojego drupala :)

a siła krytyki jest u nas miarą sukcesu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×