Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[Opinie] Zenbox.pl

[Opinie] Zenbox.pl zenbox Wordpress hosting

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
412 odpowiedzi na ten temat

[Opinie] Zenbox.pl

#21 Gość_patrys_*

Gość_patrys_*
  • Goście

Napisany 28 listopad 2012 - 18:19

Musicie się nastawić na falę krytyki :)
Pomysł fajny, nie widziałem czegoś podobnego więc dla mnie to inowacja.
Widać sporo pracy, miejmy nadzieję że się przyjmie i nie będzie problemów z platformą.

Przeglądałem pobieżnie artykuł na Antyweb, zastosowany jest tam Loadbalancing, w jakim celu ?
  • 10

#22 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4762 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 18:24

Musicie się nastawić na falę krytyki :)
Pomysł fajny, nie widziałem czegoś podobnego więc dla mnie to inowacja.
Widać sporo pracy, miejmy nadzieję że się przyjmie i nie będzie problemów z platformą.

Wiem wiem ale dzięki za dobre słowa na początek :)

Przeglądałem pobieżnie artykuł na Antyweb, zastosowany jest tam Loadbalancing, w jakim celu ?

No to już Marcin by musiał przedstawić, ogólnie związane z chwilowymi wahaniami jak efekt Wykopu etc.

No właśnie tego się obawiałem...niestety nie zrozumiałeś ;)

Ja dzisiaj już widzę podwójnie ;) Nie dawać mi tu zagadek logicznych ;)
  • 0

#23 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 28 listopad 2012 - 18:43

Jak dla mnie stronka fajna, jednym minusem jest wysokość strony. Nie chce mi się robić kilometrów rolką aby cokolwiek się dowiedzieć.

Moja uwaga - za dużo treści naćkane na jednej stronie. Mam rozdziałkę 1280x1024 i żeby zobaczyć pierwszą stronę całą robię około 3-4 długości ekranu. Nie chce się człowiekowi i wychodzi ;)
  • 0

#24 poppe

poppe

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:03

Stronka firmy śliczna ;) Super klimatyczny fiolet =]
  • 0

#25 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • 4762 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:11

Jak dla mnie stronka fajna, jednym minusem jest wysokość strony. Nie chce mi się robić kilometrów rolką aby cokolwiek się dowiedzieć.

Moja uwaga - za dużo treści naćkane na jednej stronie. Mam rozdziałkę 1280x1024 i żeby zobaczyć pierwszą stronę całą robię około 3-4 długości ekranu. Nie chce się człowiekowi i wychodzi ;)

Zauważ, że to celowe :D Każdy kafel dopasowuje się do rozdzielczości ekranu aby zająć właśnie całą powierzchnię :)
  • 0

#26 nvll

nvll

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Imię:Adrian

Napisany 28 listopad 2012 - 19:34

Rozliczanie za ilość unikalnych odwiedzin wygląda ciekawie. Jednak brakuje mi pythona i ruby.
  • 0

#27 Gość_Joachim_*

Gość_Joachim_*
  • Goście

Napisany 28 listopad 2012 - 19:38

Pewnie nie zrefreshowales CSSow ? BTW. Paulina do Ciebie pisze a Ty sie jakas strona hostingowa przejmujesz ;)

Racja.

P.S Na kobiety, to ja mam czas :)
  • 0

#28 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • 4762 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:39

Rozliczanie za ilość unikalnych odwiedzin wygląda ciekawie. Jednak brakuje mi pythona i ruby.

Dzięki :)

Zaczynamy od php, potem lecimy dalej.
  • 0

#29 Gość_Joachim_*

Gość_Joachim_*
  • Goście

Napisany 28 listopad 2012 - 19:47

@Tomasz,

Macie już przemyślane propozycje na najbliższe dni (tygodnie), co będzie nowego wkrótce? :)
  • 0

#30 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • 4762 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:48

Macie już przemyślane propozycje na najbliższe dni (tygodnie), co będzie nowego wkrótce? :)

Trochę za bardzo się postaraliśmy i Wykop efekt czy pakiet bonusowy wprowadziliśmy już dzisiaj a miałem to w planach za parę tygodni ;) A poważniej to mamy mamy, chociaż już teraz oferta cud miód palce lizać :D
  • 0

#31 Macsch

Macsch

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:24

Sama nazwa*pl ma limit 400k zapytań na godzinę natomiast wy 100k. Limit 500k plików, max 2GB na pocztę.
Dobrze że rozmiar bazy danych nie jest ograniczony jak w OVH :)
  • 0

#32 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 28 listopad 2012 - 22:24

Zauważ, że to celowe :D Każdy kafel dopasowuje się do rozdzielczości ekranu aby zająć właśnie całą powierzchnię :)

A ja jako klient tego nie lubię - prosta uwaga, ale co zrobicie to wasza sprawa ;)
  • 0

#33 mcbarlo

mcbarlo

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 516 postów
  • Firma:IntegraDesign
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisany 28 listopad 2012 - 22:26

Z iMaka logo zniknęło, ale na Magic Mouse już japko zostało. ;)

Bardzo fajna strona.

Edytowany przez idhosting.pl, 28 listopad 2012 - 22:27.

• 0

#34 vretch

vretch

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 38 postów
  • Imię:Borys

Napisany 28 listopad 2012 - 23:36

Zgodnie z http://zenbox.pl/faq.html pytanie "Co dokładnie oznacza UU i jak zliczacie unikalnych użytkowników?" odsyła mnie do http://zenbox.pl/roz...nie-uslugi.html

IMVHO na stronie tej brakuje jednak najważniejszego - co według firmy oznacza UU, na jakiej zasadzie określane jest czy odwiedzający to UU. Dodatkowo: UU liczony jest dla miesiąca, roku, całego okresu utrzymywania usługi?

PS. Wnioskując po specyfikacji oferta nie jest przyjazna dla ludzi kładących nacisk na obsługę poczty - jak rozumiem takie było założenie ; )

Edytowany przez vretch, 28 listopad 2012 - 23:39.

• 0

#35 Kede

Kede

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 374 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 23:46

Dodany obrazek
@vretch na stronie jest przecież wszystko wytłumaczone.
  • 10

#36 Zoel

Zoel

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 23:46

Ale to logo do niczego nie pasuje: https://s1.zenbox.pl:2222/
  • 0

#37 vretch

vretch

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 23:51

@Kede: pytanie nie dotyczyło ilości UU na miesiąc, ale jak długo UU pozostaje UU.

Jak więc wygląda kwestia ważniejsza, czyli zasada określania UU - IP, wspomniane ciasteczka, połączenie obydwu? Identyfikuję się numerem dowodu osobistego? Sądzę, że pytanie o ten mechanizm ze względu na przyjęty model rozliczeniowy jest jak najbardziej na miejscu.
Jeśli zmienię sobie UA na Googlebota zostanę policzony jako użytkownik, czy robot? : )

Edytowany przez vretch, 28 listopad 2012 - 23:57.

• 0

#38 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • 4762 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 00:08

@Kede: pytanie nie dotyczyło ilości UU na miesiąc, ale jak długo UU pozostaje UU.

Jak więc wygląda kwestia ważniejsza, czyli zasada określania UU - IP, wspomniane ciasteczka, połączenie obydwu? Identyfikuję się numerem dowodu osobistego? Sądzę, że pytanie o ten mechanizm ze względu na przyjęty model rozliczeniowy jest jak najbardziej na miejscu.
Jeśli zmienię sobie UA na Googlebota zostanę policzony jako użytkownik, czy robot? : )

Połączenie obydwu i jeszcze kilku czynników, odsiewamy co się da aby zachować właśnie tych realnych odwiedzających. Dokładnie Ci nie powiem, to formuła jak przepis na Coca-Colę a nie chcemy mieć tu zaraz Pepsi na rynku ;)

PS. Wnioskując po specyfikacji oferta nie jest przyjazna dla ludzi kładących nacisk na obsługę poczty - jak rozumiem takie było założenie ; )

Dlaczego tak sądzisz?

• 0

#39 vretch

vretch

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 00:24

Ale formuły nie trzymacie w sejfie? : )
Czy sam powtarzający się IP jest już traktowany jako UU, czy też dopiero w połączeniu z "magicznymi składnikami" odwiedzający jest w ten sposób identyfikowany? Rozumiem, że nie chcesz zdradzić wszystkiego - naturalna sprawa - ale naprawdę sugeruję dodanie maksymalnie szczegółowego opisu na stronę. Chyba, że po długiej nasiadówie obliczyliście, że tak jest lepiej ; )

Co do poczty - dla zwykłego użytkownika starczy, dla dużej firmy powinno być na styk (chociaż znając statystyki - nie mówię o newsletterach, spamach itd. tylko zwykłej korespondencji - "u mnie w firmie" może być ciężko dla niektórych klientów) to większy mailing nie przejdzie (tutaj 15000 adresatów na dzień via PHP).
Co więcej przysłowiowa "Pani Jola" (sekretarka prezesa) może zajechać limit "Godzinny limit wiadomości wysyłanych poprzez konto pocztowe" (btw. to jest jak rozumiem limit per konto, nie dla całego serwera?) - nie na co dzień, ale sporadycznie ze wskazanie na "za często".
O ograniczeniu do 2GB nie wspomnę - dla mnie bomba, starczy, ale dla wielu klientów...

Inna sprawa na jaki rynek kierowana jest oferta ; ) Nie znam przecież Waszego targetu.

Edytowany przez vretch, 29 listopad 2012 - 00:27.

• 0

#40 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • 4762 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 00:43

Całość z magią ;) Takich danych się nie podaje, tajemnica firmy, obiektywnemu klientowi możnaby zdradzić ale konkurencja nie śpi ;)

No fakt na takie cuda to nie, sami nawet korzystamy z zewnętrznych rozwiązań i mailingi idą przez mailchimpa, po prostu po to są rozwiązania profesjonalne aby z nich korzystać :)
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: zenbox, Wordpress, hosting

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników