Skocz do zawartości
Appendix

Vps z Windowsem

Polecane posty

Witam

Potrzebuje Dobrego i taniego vps z windowsem.

Okolo 1,5 ghz, min. 512 ram, dysk ze 20 gb - moze byc mniejszy.

Vps w celu uruchomienia serwera gry online.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

theqkash, dzieki. Wyglada ok. Chociaz prawde mowiac bardziej mi zalezy na procesorze niz na pozostalych parametrach. W zasadzie rozpedzilem sie z dyskiem, bo 10gb to w sumie nadmiar moich potrzeb.

Moze jeszcze jakies sugestie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakąś wolną licencję windowsa możesz kupić VPS z XEN HVM albo KVM i zainstalować sobie taki system. Odejdą ci koszty licencji.

np w biznes-host.pl kosztowało by cię to wtedy 28zł + 15zł dopłata do KVM.

otrzymałbyś wtedy 2ghz procesora gwarantowane (do 3,4ghz o ile dobrze pamiętam), 512 do 1gb ram, dysk 10gb

 

pozdrawiam

Kszysiu

 

ps. jakbyś się zdecydował to nie obrażę się za użycie refa: http://logout.pl/polecam/Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kszysiu, na to bym nie wpadl. Jednak Nie mam licencji windowsa, patrzalem teraz na allegro to koszty windows serverow sa dosc zawrotne. A mozna wtedy kupic inna licencje, jakichs tanszych windowsow niz server?

Ogolnie na stronie ktora podales biznes-host sa calkiem fajne oferty. Ten najtanszy vps z windows wychodzi 50zl a przy oplacie rocznej zaledwie 25zl. To jak za darmo. Tylko tranfer troche maly (50gb) i to mnie odstrasza. Jesli sie zdecyduje to zarejestruje sie oczywiscie z Twojego refa.

 

 

Kszysiu, na to bym nie wpadl. Jednak Nie mam licencji windowsa, patrzalem teraz na allegro to koszty windows serverow sa dosc zawrotne. A mozna wtedy kupic inna licencje, jakichs tanszych windowsow niz server?

Ogolnie na stronie ktora podales biznes-host sa calkiem fajne oferty. Ten najtanszy vps z windows wychodzi 50zl a przy oplacie rocznej zaledwie 25zl. To jak za darmo. Tylko tranfer troche maly (50gb) i to mnie odstrasza. Jesli sie zdecyduje to zarejestruje sie oczywiscie z Twojego refa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy czego wymagasz od tego windowsa. jeśli ma być tylko po to żeby hostować serwer gry to zdaje mi się że zwykły xp będzie dobry (do tego optymalizacja usług i będzie ok):)

 

pamiętaj że teoretycznie kupowanie licencji OEM nie jest legalne (zmieniło się przy win 8)

 

pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzie masz licke SPLA do tego XP? rozumiem konkurencyjna cena ale bądźmy legalni...

 

Licencja SPLA jest w cenie jak pisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ofert:) szok:)

Ok, w takim razie chyba odpuszcze sobie Licencje koszt za wysoki, a serwery z licencja nie sa duzo drozsze.

 

@Vps365, na pewno macie dobre serwery i nowe systemy, ale najnizszy widze ze zaczyna sie od 300pln, to przekracza moj budzet:(

 

@NetDC, oferta wyglada bardzo interesujaco, bedac szczerym to glownie sie teraz zastanawiam nad tym dedykiem i vps z firmy biznes-host. Mysle ze dedyk z xp chyba bedzie szybszy, ale cena biznes-host powala na kolana, bo w stosunku rocznym wychodzi 23 zl miesiecznie (Biorac na rok jest 50% taniej). Ale cena jak za dedyk u was to tez jest bardzo dobra oferta. Mozna liczyc na znizki przy zamowieniach z gory rocznych lub polrocznych tak jak w biznes-host?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licencja SPLA jest w cenie jak pisałem...

 

Tyle, że nie ma tego produktu w licencjonowaniu SPLA już od dłuższego, ta wiec ściemniaj dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze dedyk z xp chyba bedzie szybszy,

Nie że bronie biznes-host bo chce naciągnąć na kase z partnerskiego, ale moim zdaniem wydajność vps'a opartego pewnie o jakiś nowoczesny procesor będzie wyższa niż starej konstrukcji opartej pewnie na P4 albo Athlonie XP. Po prostu te procesory nie mają takiej wydajności jak te nowoczesne jednostki licząc nawet zegar w zegar (2ghz i7 czy nawet athlona 2 będzie dużo bardziej wydajne niż P4 3ghz)

Tak samo z dyskiem. Wolałbym chyba otrzymać 20GB na macierzy RAID która zapewnia dużo większe bezpieczeństwo danych i pewnie większą wydajność (nawet dzieląc to na ilość użytkowników) niż jeden przedpotopowy dysk ATA o pojemności 40GB.

A kwestia łącza pewnie jest do dogadania z biznes-host (może by dali 10mb/s lub 20mb/s bez limitu jak to było/jest w ofercie z linuxem?), myślę że wystarczy do nich napisać.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tyle, że nie ma tego produktu w licencjonowaniu SPLA już od dłuższego, ta wiec ściemniaj dalej...

 

Po pierwsze proponuję składać jakoś tak te wypowiedzi żeby reprezentować nimi jakiś poziom, po drugie ściemniać to można na przykład światło.

Umowę SPLA mamy podpisaną od zawsze, na każdym Dell'u z Small Serwer jest naklejona odpowiednia licencja (wysłać zdjęcie ?).

 

Sprawa druga poniekąd @Krzysiu ma rację, jednakże jest kilka aspektów przemawiających na korzyść serwera dedykowanego, takie jak dedykowane pasmo bez limitu transfeu nie dzielone z nikim innym jak i brak współdzielenia zasbów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Umowę SPLA mamy podpisaną od zawsze, na każdym Dell'u z Small Serwer jest naklejona odpowiednia licencja (wysłać zdjęcie ?).

 

 

A oprócz podpisanej umowy, w co wątpię są też składane co miesięczne raporty? Jeżeli tak to w jaki sposób raportujecie Win XP skoro nie ma go w cenniku i nie można go uwzględniać w raportach?

 

SPLA to licencjonowanie w opłatach miesięcznych i nie ma z tego co wiem naklejek SPLA bo licencje są przypisane do Usługodawcy, nie zaś do sprzętu

 

Ale chętnie zobaczę tą naklejkę, może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadzając dyskusji:

 

Odnośnie limitu transferu - zapraszam na bok, możemy podwoić transfer dla tego serwera za darmo ;)

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

SPLA to licencjonowanie w opłatach miesięcznych i nie ma z tego co wiem naklejek SPLA bo licencje są przypisane do Usługodawcy, nie zaś do sprzętu

 

Ale chętnie zobaczę tą naklejkę, może się mylę

 

Zadzwoń do Microsoft zapytaj, nie szerze herezji.

Chętnych pod zdjęcia naklejek..zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naklejek SPLA nie ma, a przynajmniej takich które miały by jakąkolwiek wartość dla MS w ramach licencji SPLA.

Natomiast może macie naklejkę OEM albo BOX? Takie naklejki można mieć ale... takiego Windowsa nie wolno dzierżawić.

W zasadzie ktoś kto takie coś (licencje) świadomie dzierżawi to... mega frajer. Bo płaci za pirata. To tak jak kupowanie kiedyś pakietów edukacyjnych office na firmę.

 

@Appendix Wracając do autora i cen. Najtańszy pakiet mamy za 99zł netto http://vps365.eu/pakiety-www i Windows Server Standard 2012 licencja procesorowa SPLA (żeby niebyło wątpliwości) jest w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następny, proszę nie pisać głupot.

Dla systemów z serii Server nie ma naklejek, dla XP trzeba było mieć naklejkę(OEM) + opłatę SPLA 19zł(około, zależy od kursu) na miesiąc.

Wystarczy zadzownić i się zapytać najlepiej do promise.pl (reseller SPLA).

 

Pozdrawiam

Edytowano przez NetDC.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

@netDC - zaintrygowałeś mnie. Z jednej strony zgadza się, czasami można mieć stare licencje (jak np teraz windows server licencjonowany per user) ale pod warunkami:

a) że dzierżawiłeś go przed zmianą warunków

b) że to ten sam klient, nowemu nie można wydzierżawić, nie można też zwiększyć ilości licencji obecnemu klientowi

c) do czasu aż wygaśnie umowa SPLA (lub do czasu jej odnowienia)

 

Sprawdzając kilka rzeczy, sprawdziłem, że XP nie ma w spla od 2008 a umowa trwa 3 lata, mówimy tu o nowym kliencie itd.

Co prawda gdzieś znalazłem info, że niby można wydzierżawić windows 7 i downgradować, ale w aktualnym spur (ogólne warunki) czegoś takiego nie widzę.

 

Tak czy tak, jestem bardzo ciekawy jak to wygląda, i chociaż jest to w zasadzie dyskusja o niczym, bo XP czy nawet windows 7 do profesjonalnych zastosowań serwerowych się nie nadaje, a nie mówimy tu o edukacyjnych - to wysyłałem właśnie mail do naszego opiekuna w Promise. Nie sądzę aby była ona takim geekiem jak my i o 21.06 dyskutowała na tak istotne tematy więc spodziewam się odpowiedzi jutro.

 

PS. Odpowiedzią jaką otrzymam oczywiście się podzielę i jeżeli jestem w błędzie to oczywiście zwrócę tutaj publicznie honor.

Edytowano przez VPS365.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź.

Pierwsza część po myśli NetDc

 

 

 

Rozumiem ze pyta Pan o dzierżawę w ramach umowy SPLA wraz ze sprzętem czyli wypożyczeniem laptopa.

Jeśli dana firma ma podpisaną umowę SPLA [...] to może

Ale druga wyklucza

 

Nie można wirtualizować na serwerze systemu operacyjnego na koncowke.

Jeśli z tego dedykowanego serwera użytkownik nie będzie korzystał zdalnie – TYLKO będzie przychodził i z niego korzystał na miejscu jak z PC to może Pan tam zainstalowc OC na PC.

Czyli na mój rozum -> XP dzierżawiony z dostępem zdalnym jest nielegalny. Jedyna legalna opcja to Windows Server (w najtańszej opcji u nas za 99)

 

Pozdrawiam i zakończmy temat licencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×