Skocz do zawartości
Gość cfg

Dobry skrypt sklepu internetowego

Polecane posty

Gość cfg

Witam.

 

Szukam dobrego skryptu sklepu internetowego - nie ważne czy darmowy czy płatny, ale co potrzebuje:

 

- Polski panel administracyjny, panel klienta itd.

- Polskie płatności, głównie platnosci.pl

- Dosyć spora ilość towarów ok. 2 000 - 3 000 tysiące, klientów też może być sporo więc:

 

a. skrypt musi być stabilny

b. skrypt musi być bezpieczny.

 

- Dobry wbudowany support, ponieważ sklep oferuje takie produkty, które wymagają dobrego supportu

interesuje mnie rozbudowana ta część skryptu, dobrze by było gdyby jeszcze był dostępny livechat! Oczywiście livechat może być odpłatnym dodatkiem.

- Panel administracyjny ma jasno przedstawiać kupno z minuty na minute. Z jakiej kategorii, jaki produkt - czy jest zapłacone czy nie.

- Nie zapłacone produkty są usuwane po jakimś tam czasie (ustalonym w PA)

- Możliwość tworzenia kodów rabatowych

- System partnerski, linki referencyjne

- Inter graja z allegro

 

To raczej najważniejsze funkcje jakie mnie interesują.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam sklep Sstore.pl.

 

Na aukcji sklepu http://allegro.pl/item705817839_sklep_graf...ting_pomoc.html

napisane jest:

Nasza firma jest wyłącznym autorem programu i posiada do niego prawa autorskie! Sklep posiada szczegółową instrukcję obsługi dostępną pod adresem "pomoc.sstore. .." .

 

Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ sklep oparty jest na darmowym oprogramowaniu osCommerce na licencji GPL więc oprogramowanie sstore.pl automatycznie przejmuje tą licencję i każdy klient kupujący to oprogramowanie może je dalej dowolnie odsprzedawać ;)

 

Firma Sstore.pl nawet nie usunęła informacji o pochodzeniu sklepu ;)

 

http://demo.sstore.pl/admin/includes/tld.txt

 

ponizej wklejam zawartosc tego pliku:

# $Id: tld.txt 1739 2007-12-20 00:52:16Z hpdl $

#

# osCommerce, Open Source E-Commerce Solutions

# http://www.oscommerce.com

#

# Copyright © 2003 osCommerce

#

# Released under the GNU General Public License

#

 

# Original 7 TLDs

com # all are eligible to register

edu # degree-granting educational institutions of higher education

gov # United States Government

int # organizations established by international treaties

mil # United States Military

net # all are eligible to register

org # noncommercial community, all are eligible to register

 

# Recent additions

aero # members of the air-transport industry

biz # businesses

coop # cooperative associations

info # all are eligible to register

museum # museums

name # individuals

pro # credentialed professionals

 

Inne sklepy:

http://pneumativ.com.pl/admin/includes/tld.txt

http://www.leosdance.pl/admin/includes/tld.txt

http://sklep-wysyłkowy.com.pl/admin/includes/tld.txt

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten drugi to tez klon OSC, nawet bardziej oczywisty.

 

tak ale sstore podają nieprawdę na temat licencji a tamtej drugiej firmy nie sprawdzalem.

 

Wykorzystując programy GPL trzeba się liczyć z ograniczeniami licencji.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji jest info:

"Skrypt jest chroniony prawem autorskim i jego dalsza dystrybucja bez pisemnej zgody twórcy nie jest możliwa."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Czyli wszyscy kantują i oszukują.

Nie ma jakiegoś prawdziwego autorskiego rozwiązania?

 

Bez przesady, ale takie zagrania powinny być gdzieś zgłaszane i karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy. Mamy autorskie oprogramowanie, oparte o framework CodeIgniter. Spokojnie można na nim postawić 2000-3000 produktów. Mamy w standardzie większość opisanych funkcjonalności. Ale niestety nie wszystkie - np. programu lojalnościowego. Tutaj wymagane byłoby rozbudowanie domyślnej funkcjonalności. Wycenę mógłbym podać po dokładnym zapoznaniu z wymaganiami tego modułu. Na chwilę obecną livechatu także nie mamy, ale piszemy takie rozwiązanie. Nie ukrywam natomiast, że będzie gotowe za duuużo czasu (min. pół roku).

 

Generalnie to odsyłam na naszą stronę www.pffshop.pl - tam pozna Pan wszelkie szczegóły. W razie pytań - proszę pisać przez formularz kontaktowy - na pewno odpowiemy.

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF / 0 606 100 110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Autorskie ? Hmm, GekoSale ale to wciąż nadaje sie do testów a nie do działań produkcyjnych. Autorskie rozwiązanie możesz zlecić, będziesz miał unikatowy skrypt sklepu ale będzie cie to sporo kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. kqs.pl - jeden z najlepszych w tej chwili skrypt polskiej produkcji:

zalety: śmieszna jak na taką funkcjonalność cena, tysiące instalacji, stabilny jak statua wolności ;)

wady: niestety chyba nie ma integracji z aledrogo, brak integracji z oprogramowaniem magazynowo-księgowym

 

2. sote.pl - bardzo popularny skrypt:

zalety: bardzo dużo wdrożeń, dobry interfejs, integracja z allegro

wady: stosunkowo drogi, brak integracji z oprogramowaniem magazynowo-księgowym

 

3. iai-shop.com - niezły skrypt również polskiej produkcji

zalety: integracja z allegro i programami F-K (subiekt)

wady: dziwny trochę sposób licencjonowania

 

4. cdn e-sklep: rozwiązanie polskiego giganta

zalety: pełna integracja z CDN Comarchu i allegro

wady: hm... nie miałem z nim bliższego kontaktu

 

2-3 tysiące szt asortymentu to jeszcze nie tragedia, choć już zaczyna brakować integracji z systemami sprzedaży, magazynu, FK

Bez tego aktualizacje dostępności towarów, cen, promocje, wysyłki i płatności to koszmar.

 

 

Zdecydowanie odradzam oba rozwiązania z allegro, shopera (to co sprzedaje min. home.pl i rozwiązania na oscommersie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja szukam skryptu najlepiej polskiego który będzie mi zliczał produkty zakupione w sklepie, pokazywał szczegóły i cene jaką ma klient do zapłaty, następnie będzie generował numer transakcji (000001, 000002 itd) + wysyłka na maila co klient kupił, jaka cena i numer transakcji. Do samodzielnej implementacji jeżeli chodzi o grafike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Chyba ksq to najlepszy sklep internetowy jaki dla mnie będzie odpowiedni.

Jednak jeżeli istnieje coś takiego jak Pawel_15 opisał tez nie pogardzę.

 

Też przydadzą mi się takie raporty na e-mail, numery transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, skrypt który nie robi tego o czym pisze Pawel_15 nie powinien ujrzeć światła dziennego.

 

btw - kqs robi

 

p.s. nie płacą mi za reklamę (;)), ale trochę sklepów postawiłem - przećwiczywszy wcześniej chyba wszystko co jest na rynku - za wyjątkiem dedykowanych rozwiązań typu hoopla z K2 za.... hoho - ale to nie jest dobry przykład ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak tylko mi chodzi o bardzo uproszczoną wersję tegoż skryptu ;) Wiem jakie opcje mają skrypty sklepów internetowych bo nie jeden postawiłem. Chodzi po prostu o sklep w którym jest 200 produktów i nie bardzo mi się chce generować 200 przycisków PayPal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie wiele się na rynku zmieniło i cena czyni cuda ;)

Kupując KQS kupujesz kota w worku. Kod jest zaśmiecony przez Ioncube. Ja wszystko rozumiem - licencjonowanie itp. Ale mimo wszystko są przynajmniej 3 bardzo ważne rzeczy.

 

1. Wydajność - zaszyfrowany kod fizycznie nie ma szans być wydajniejszy niż niezaszyfrowany

2. Jawność kodu - po co go ktoś ukrywa? Niska jakość? Czy tylko kwestia licencjonowania?

3. Modyfikacje - nic samemu nie zmienisz, bo nie masz dostępu do kodu...

 

Sote - ceny modyfikacji i poziom supportu - szkoda gadać.

Sklep z Comarchu to jest modyfikacja OS-Commerce (o ile się nie mylę - 90% pewności).

IAI - ów trochę dziwny model licencjonowania to wynajem aplikacji. Czyli co miesiąc płacisz - nie mało... Ale samo oprogramowanie mniemam, że godne przemyślenia - tyle, że szanse wprowadzenia modyfikacji - minimalne.

 

Jeszcze pojawił się Sunweb. No to z tych wymienionych - zdecydowanie Sunweb. Realizacje na poziomie. Oprogramowanie również przyzwoite (funkcjonalne). Cena - odzwierciedla jakość. Drożej niż u Nas. W dalsze porównania się nie wdam, nie mi oceniać.

 

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF

www.pffshop.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Jak narazie najbardziej zainteresowała mnie oferta pffshop. Jeżeli chodzi o Sunweb - za drogo.

Jednak czekam na więcej propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nikt nie słucha innych tak naprawdę ... każdy pisze to co chce przeczytać więc i ja sobie pozwolę .. :) popisać co myślę ...

 

Jednak nie wiele
Zacznijmy od tego, że ''niewiele'' to nie jest ''nie wiele''....

 

siadaj ! pała! jak by powiedziała Pani Kowalczyk :P

 

Jednak nie wiele się na rynku zmieniło i cena czyni cuda :)

Kupując KQS kupujesz kota w worku. Kod jest zaśmiecony przez Ioncube. Ja wszystko rozumiem - licencjonowanie itp. Ale mimo wszystko są przynajmniej 3 bardzo ważne rzeczy.

 

1. Wydajność - zaszyfrowany kod fizycznie nie ma szans być wydajniejszy niż niezaszyfrowany

2. Jawność kodu - po co go ktoś ukrywa? Niska jakość? Czy tylko kwestia licencjonowania?

3. Modyfikacje - nic samemu nie zmienisz, bo nie masz dostępu do kodu...

 

Kiedy pierwszy raz kupiłam kqs też bluzgałam na czym świat stoi, wydawało mi się, że to gówno nic nie warte i nic nie można z tym zrobić. Bzdura kosmiczna! Mogę dzisiaj klepnąć się w cycki i powiedzieć: byłam w błędzie... o jak bardzo się myliłam ... puchem marnym jestem ... jak każda blondynka :)

 

ad.1) bzdura ... postawiłam na kqs'ie kilka sklepów, działają do dziś, mają nie po kilkaset ale po kilkanaście tysięcy produktów i żaden z właścicieli sklepów nie sygnalizował mi słabej wydajności skryptu...(dwa z nich stoją na nazwie.pl gdzie limitują ilość zapytań do bazy... ) nie wspomnę o tym jak googlebot śmiga po kodzie ... sam mniód z benzynom...

 

ad.2) oczywiście, że chodzi o licencję ... skoro kupujesz skrypt, na którym będziesz zarabiał pieniążki, to dlaczego masz go dostać za darmo? logiczne? czasy komuny się skończyły, nie ma nic za darmo

 

ad.3) jak jesteś pierdoła to nie zmienisz ... mam wrażenie, że nie znasz dobrze samego skryptu ... ale chodzisz i sadzasz bobki ... widziałeś sklep w ostatniej wersji? Wiesz co można w nim przerobić (graficznie, bo pewnie o to Ci chodzi) a co nie? Nie musisz mieć dostępu do kodu, żeby na stronie ''wlepić wodotryska''?) KQS to sklep dla zwykłego użytkownika internetu ... kto by chciał pisać kod dla programisty?

 

Sklep z Comarchu to jest modyfikacja OS-Commerce (o ile się nie mylę - 90% pewności).

IAI - ów trochę dziwny model licencjonowania to wynajem aplikacji. Czyli co miesiąc płacisz - nie mało... Ale samo oprogramowanie mniemam, że godne przemyślenia - tyle, że szanse wprowadzenia modyfikacji - minimalne.

nie znam skryptu ale śmiem twierdzić, że tak samo się na nim znasz jak na kqs...

 

bajdełejem ... nie po to facet szuka skryptu, który będzie odpowiadał jego wymaganiom, żeby w nim grzebać .. widziałeś kiedyś stuningowanego maybach'a? :D sklepu nie stawia się dla siebie .. tylko dla ludzi, sklep ma byś funkcjonalny i intuicyjny, chrzanić innowacyjne rozwiązania... bo co mi po nich jeśli potencjalny klient nie będzie wiedział jak ma z nich skorzystać? Hę? A kodowanie skryptu zabezpiecza wdrożeniowca przed grzebactwem użytkownika :) lub pana Kazia i jego znajomego studencika :)

 

ps. nie wynoszę kqs'a pod niebiosa; gościu jest opryskliwy i nie przepadam za Nim ale na nasze polskie warunki i za te pieniądze jest to najlepszy skrypt z jakim miałam do czynienia ... a zajmuję się tym na co dzień, od kilku lat ... trochę skryptów przeorałam .. i tych płatnych i darmowych... żaden nie dorasta do pięt kqs'a-zarozumialca :D

 

ps2. Zadałam sobie odrobinę trudu i poszłam na panel admina PFF...

 

powiem krótko: Pan Adam nie dość, że wygląda na metroseksualnego Stefana po operacji plastyczno-odmładzającej to jeszcze nie powiedział mi jaki jest login i hasło do panelu admina demowego...

szukałam .... jak ta głupia latając po stronie z rozwianym włosem i oczami na wierzchu ... ale powiedziałam sobie: dam radę! ... tylko kto ma w sobie tyle samozaparcia oprócz bab?? hę?

 

w życiu nie widziałam bardziej rozjechanego panelu administracyjnego ... wygląda jak spieprzona mapa witryny www ... niewiele też mogłam się dowiedzieć o funkcjonalności, bo większość funkcji, którymi można coś zmienić jest zablokowanych... ;) ;) :P B) tel mi: łaj??!!

 

 

 

 

NO.. :) to pozdrawiam Panów o 4:20 z nad morza ...

(napisałabym, że wypijemy Wasze zdrowie, ale mój wrodzony instynkt samozachowawczy mi na to nie pozwala..) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Droga Pani, jedna z niewielu rzeczy z jakimi się zgodzę, to upomnienie w zakresie "niewiele".

 

Co do moich trzech punktów, to jest Pani w bardzo głębokim błędzie. Sama Pani pisze, że człowiek od KQS jest nie do zniesienia. Jakby zostawił otwarty kod, to mogłaby Pani zapomnieć o jego istnieniu. A tak, jest Pani przywiązana do opryskliwego programisty, który jak będzie chciał, to coś zmieni. Obawa o kwestie licencyjne?! Świetnie! Ale żyjemy w Państwie prawa. Jak ktoś złamie umowę licencyjną i na 1 kopii postawi 100 sklepów to zostanie ucałowany w dłoń, bo firma, koniec końców, zarobi na nim sporo pieniędzy. Po długich i bolesnych sądzeniach się. Ale spokojnie to jesteśmy w stanie udowodnić.

Ten paragraf w odpowiedzi na komunę (którą jest cenzura kodu Droga Pani) i tego modyfikowania - bo nie chodzi mi tylko o grafikę (przy okazji - dlaczego każdy sklep KQS wygląda tak samo?).

 

Kolejna sprawa to rozmowa o wydajności i googlebotach. To jak z mieszaniem alkoholi - na dobre nie wychodzi (myślę, że to mogło być powodem - patrząc na ostateczny przypis). Google sobie wszystko indeksuje jak strona jest dobrze zakodowana i ma dobrze zbudowaną mapę strony (w dużym skrócie). Kiedyś, gdzieś czytałem taki poemat na temat kodowania szablonów w KQS. Przekaz - kiła mogiła. Nie wiem jak jest teraz, może się poprawiło, ale było fatalnie.

 

Dlaczego nie prezentujemy wszystkich funkcji - bo można by zrobić z nimi mały armagedon (np. wystawiać aukcje Allegro, pozmieniać ustawienia administratora i wiele wiele innych). A poza tym dlaczego konkurencja ma wiedzieć o nas zbyt wiele. Niektórzy w ogóle nie udostępniają wersji demo i żyją długo i szczęśliwie.

 

Tym samym - pozdrowienia z Mazowsza dla osoby, która uległa manipulacji. I raz jeszcze powtórzę - nie mówię, że KQS jest fatalne, ma tylko fatalne zasady współpracy i licencjonowania. Reszty nie oceniam.

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF

www.pffshop.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PFF - zastanawiam się czasami, czy wiesz, co piszesz...

Skoro to udowadnianie piractwa jest takie łatwe, to czemu MS nie wprowadza masowych pozwów dla użytkowników pirackiego Windowsa?

Poza tym - MS też "cenzuruje" kod Windowsa.

Adobe "cenzuruje" kod Photoshopa;

Corel "cenzuruje" kod CorelDRAW!'a;

Symantec "cenzuruje" kod Antivirusa;

cPanel jest "cenzurowany", DirectAdmin też jest "ocenzurowany".

Więc czemu autor aplikacji webowej nie może dawać tylko "binarek" swojej aplikacji?

 

W sektorze aplikacji on-line występuje jakieś takie arcydziwne przekonanie, że skoro dostępna jest przez przeglądarkę, to mu się NALEŻY pełny kod źródłowy i możliwość wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji (nie rzadko robione przez mało znającego się usera "na kolanie" bo tak taniej, a będących poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa, ale wtedy to developer jest ofc. obwiniany za niezabezpieczony kod ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Hmm ciekawa dyskusja, ale po jej przeczytaniu stwierdziłem, że to nie pierwsza dyskusja o takim napięciu w tym temacie. Przeglądałem też inne z tego forum... Pan z PFF udziela się tak samo wszędzie.

 

Nie mam za złe, ale mieszacie w głowach. Manipulujecie.

Teraz nie wiem co jest gorsze czy ksq czy pffshop, czy może to inny skrypt jest lepszy. Przecież nie mogę oceniać skryptu sklepów po wypowiedziach użytkowników. Jednak co raz bardziej do tego zmierzam... Bo wypowiedzi są powoli niesmaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam za złe, ale mieszacie w głowach. Manipulujecie.

Teraz nie wiem co jest gorsze czy ksq czy pffshop, czy może to inny skrypt jest lepszy. Przecież nie mogę oceniać skryptu sklepów po wypowiedziach użytkowników. Jednak co raz bardziej do tego zmierzam... Bo wypowiedzi są powoli niesmaczne.

 

Oceniaj oprogramowanie (oraz w sumie każdy inny produkt) po opiniach ich użytkowników, a nie sprzedawców.

Pewnym problemem w erze Web 2.0 jest to, że czasem nie do końca wiadomo czy "użytkownik" produktu nie jest tak naprawdę jego sprzedawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Nie wiem sam już. Tymczasem muszę dokładnie przeanalizować pffshop, ksq. To są jedyna 2 sklepy, które mnie interesują na dzień dzisiejszy. No chyba, że ktoś wniesie coś nowego do tej dyskusji. Albo ew. napiszę opinię o pffshop albo ksq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×