Skocz do zawartości
PIKeR

Bardzo Tania Kolokacja

Polecane posty

Planuję znacznie rozwinąć mój serwis ( nowa grafika, testy, recenzje [sporo negocjuję ;) ] nowości itd) co wiąże się ze wzrostem obciążenia. I tego się boję - sama Joomla już jest mocno zasobożerna, a gdy ilość odwiedzających wzrośnie - hosting może mój serwis wykopać.

 

Na wszelki wypadek planuję złożyć jakiś serwer i gdy hosting powie "papa" - wstawić go do jakiejkolwiek serwerowni. Najtańszej - warto dodać.

 

Mój serwis nie generuje więcej niż 5gb transferu miesięcznie (po promocji oczywiście może wzrosnąć - docelowo na ten rok to 10gb) i łącze 1mbps (nawet przez niemcy) by starczyło spokojnie.

 

Serwer podejrzewam, że w obudowie tower. Pobór mocy na poziomie 200W maksymalnie.

 

Ile za taką przyjemność zapłacę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@PIKeR zdecydowanie dużo taniej wyjdzie Ci wynajęcie dedyka w Niemczech gdzie przy tego typu serwisu kupowanie oraz kolokacja własnego sprzętu Ci się nie będzie po prostu opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup gdzieś taniego dedyka w Niemczech, będziesz miał wpięcie do 100MBitów za mniej niż roczny koszt sprzętu + kolokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moge Ci sprzedac kololacje serwera 1U ( 1 procesorowy ) + 25 GB transferu za 125pln netto miesiecznie + doplata za kazdy nastepny zaczety 1GB transferu 1pln netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moge Ci sprzedac kololacje serwera 1U ( 1 procesorowy ) + 25 GB transferu za 125pln netto miesiecznie + doplata za kazdy nastepny zaczety 1GB transferu 1pln netto

 

Hehehe no i mu wyjdzie sama kolokacja 500 zł / miesiąc ;) a do tego własny sprzęt i zmartwienie gdy coś padnie.

 

Za 299 zł / mies można już mieć Core Duo z 1000GB traffickiem z wpieciem do tpsa w SD nie mówiąc już o serwerowniach niemieckich gdzie łącza są dużo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe no i mu wyjdzie sama kolokacja 500 zł / miesiąc

jak wyjdzie 500, skoro pisal, ze robi 5GB transferu na miesiac i ma zamiar dojsc do 10 GB, w pakiecie dostaje 2,5 raza wiecej bo 25GB... Na drugi raz przeczytaj dokladnie co kto napisal...

Za 299 zł / mies można już mieć Core Duo z 1000GB traffickiem z wpieciem do tpsa w SD nie mówiąc już o serwerowniach niemieckich gdzie łącza są dużo tańsze.

tak coreduo z 1TB z TP, tylko "cos" czesto pada tam to i owo (przewaznie prad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duży hosting na Kei.pl powinien dać Ci oddech na dość długo. Zwłaszcza pakiet Luna jest dobry bo obciążenie sam wybierasz. Moim zdaniem nie ma sensu kupować serwer. Dam przykład, mam serwis z 15 GB ruchu (php/mysql) i trzymam to na hostingu za 60 zł/rok :-) Nawet nie chce mi sie tego przenosić do siebie za te pieniądze. Kup konto na tmbnet.pl i masz z glowy. Dedki sa na znacznie większe serwisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie, że Joomla jest bardzo zasobożerna, ale 5GB transferu to nie jest jeszcze aż tak dużo, aby marudzić i martwić się o przyszłość ;)

W jakiej firmie jesteś obecnie?

 

Jest wiele firm z kontami shared, które są w stanie utrzymać nawet duże, porządne strony... nie ma sensu martwić się więc za wczasu o dedyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko Joomla dzięki swojej konstrukcji potrafi zamulić każdą maszynę. W planach mam autorski CMS, jednak to dość odległa przyszłość (nie mam w tej chwili czasu nic pisać) i do tego czasu mam zamiar "obwiesić" Joomle.

 

A dedyk w niemczech to nie jest najlepszy pomysł... Za te 20 euro to można jakiś wyłapać, ale parametry będą masakryczne. Zależy mi na dużej ilości RAMu, a to już droga impreza...

 

No cóż, chyba nie pozostaje mi nic innego jak mocno przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DataHouse nie polecam - chodzi to tragicznie .

 

Przy takich obciazeniahc polecam ovh, bez sla w szczycie wyciagniesz z 15 Mbps czyli wystarczajaco dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×