Skocz do zawartości
deluge

Co Uciagnie Moje Forum?

Polecane posty

Chcialbym wszystkich prosic o rade: co uciagnie moje forum? <_<

 

Parametry forum: skrypt Przemo 1.12.5 ( zoptymalizowany, ktory wedlug testow ma juz tylko niewiele wyzsze wymagania od zwyklego phpbb ) okolo 20 tys. zarejestrowanych uzytkownikow, ponad 200 tys postow 11,5 tys tematow. Baza danych przy wlaczonym searchu ma ponad 400mb ale mozna wylaczyc wyszukiwarke i bedzie cos kolo 250mb ). Okolo 5 tys odwiedzin dziennie i pomiedzy 60-70 tys odslon dziennie, w godzinach szczytu 100-150 osob online, transfer okolo 50gb na miesiac.

 

A teraz troche historii: przez 2 lata az do niedawna moje forum stalo na zwyklym hostingu witrualnym w webd.pl koszt znikomy bo tylko 30 pln na miesiac. Jednak od jakiegos roku forum dynamicznie sie rozwija i coraz czestsze byly komunikaty o zbyt duzej ilosc polaczen do bazy i rozne krotkotrwale przeciazenia ( od kilku do kilkunastu minut dziennie ) zatem myslac o przyszlosci i rozwoju przejrzalem to forum i zdecydowalem ze pora przejsc na jakiegos VPS-a ( wszyscy zgodnie tu twierdza, ze jest to wyzszy poziom pomiedzy zwyklym wirtualnym hostingiem a dedykiem ). Postanowilem skorzystac z jednego z polecanych tutaj polskich VPS-ow. Za 350 pln na miesiac dostalem swojego serwa z Direct Adminem i wszystko mialo byc juz pieknie. I bylo przez kilka dni, po tym czasie rozpoczely sie potworne problemy z wydajnoscia. Load Average w okolicach 10-20, strasznie powolnie ladujace sie strony ( nawet po kilkanascie sekund ). Okolo 2 godzinny pad calego serwa w godzinach szczytu i inne atrakcje. Zaznacze ze nie mialo to nic wspolnego z moim dzialaniem, gdyz nic nie zmienialem na forum w tym czasie. Poza tym nie mam dostepu do root-a, wiec instalacja i konfiguracja oprogramowania serwerowego zajmuja sie admini. Dostalem wyjasnienia ze spowodowala to rywalizacja o wolne zasoby serwera, wywolana wzrostem aktywnosci pozostalych VPS-ow na owej maszynie a wczesniej przez kilka dni podobno tylko ja korzystalem z nadmiaru mocy. Admini zachowali sie bardzo przyzwoicie gdyz przeniesli moje konto na wydajniejszego serwa, jest lepiej ale nie tak jakbym chcial i nie sadze aby na dlugo to starczylo... Moze wina lezy w zainstalowanym srodowisku lub konfiguracji do ktorej nie mam dostepu? Nie mam zalu do tej firmy bo byc moze moje forum jest zbyt wymagajace ale zupelnie nie rozumiem jak to jest ze na 10 razy tanszym hostingu wirtualnym na ktorym na jednej maszynie jest kilkadziesiat albo i wiecej przeroznych witryn, byly mniejsze problemy ze stabilnoscia i dzialaniem niz na teoretycznie porzadnym polskim vps-ie? Prosze wszystkich o rade jaki VPS lub ewentualnie dedyk jest w stanie plynnie uciagnac moje forum? Zakladam takze optymistycznie ze przy dobrych wiatrach opisywane przeze mnie wyzej parametry moga ulec podwojeniu. Niestety nie znam sie na administrowaniu fizycznym sprzetem i najbardziej odpowiadalo by mi cos w rodzaju managed. A jesli chodzi o cene to tak cos w zakresie 300-400 pln na miesiac moze i nawet 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma?

 

500zł to nie jest dużo, odejmij admina za 100-200zł.

 

Czyli zostaje powiedzmy 300zł miesięcznie.

 

Czyli idealnie na Root-Expert za 78 Euro:

http://www.webtropia.com/home/root-server/details.html

 

Nie jestem pewien (to zależy jaką udzielisz odpowiedź na pytanie w jakiej firmie byłeś) czy nie starczyłby Ci nawet duży VPS, typu:

http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500zł/m to napisz mi na pm jeśli jesteś zainteresowany - w takiej cenie mógłbym zaproponować coś na naszych serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prohost napisz ofertę publicznie bo sam jestem też ciekaw co możecie zaoferować <_<

 

Wszystko zależy od potrzeb i jest to indywidualna oferta więc nie napiszę sztywnych parametrów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś serwera menaged z jakimś dobrym administratorem. Naprawdę bardzo dużo zależy właśnie od konfiguracji maszyny oraz wiedzy takiego Pana <_ wszystko te zale od tego jaki transfer generujesz serwery w polsce b lepsze jako pingi ale mia ma du mniejszy ceny u nas...>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z twojego opisu danych o forum wynika, że masz dość podobną bazę danych do mojej oraz ilość odwiedzin. Tyle, że moje forum stoi na SMF. Ale nie jest to wielka różnica <_< Parametry mojej maszyny to:

AMD Athlon 64

3700+

1 GB DDR400 RAM

2 x 160 GB SATA HDD

Serwerownia

PS. W chwili obecnej nie polecam Ci Hetznera. Ale tak podaje Ci mniej więcej maszynę jaką byś potrzebował do hostowania swojego Forum

 

PS. Ja bym nie pchał się na VPS. Ceny nie są dużo wyższe a jakość zdecydowanie lepsza przy hostingu na dedyku....

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie jest to co prawda managed ale cena jest mniejsza od od Twojego budżetu więc może różnice przeznaczyć na osobę która to wszystko postawi. Do rzeczy: http://www.ovh.pl/produkty/start100mpluspluslarge.xml

 

Na tej maszynie mam postawione forum na phpBB z kilkoma modyfikacjami (ale nie jest to wersja by Przemo). Na forum jest zarejestrowanych 10k uzytkowników z tego ok 2-3 aktywnych. Dzienna odwiedzalność to >7tys unikalnych. Transfer mies. >60GB

Na "difoltowej" instalacji LAMP serwer mulił jednak po tuningu apacha i mysql chodzi bardzo ładnie. Rekord userów "na raz" to nieco ponad

300 sztuk (z tego pradopodobnie - nie udało mi się "zmierzyć" - około 100-130 instancji googlebota lub innych botów). Średnio w godzinach forumewego szczytu jest to do 150 userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...

PS. W chwili obecnej nie polecam Ci Hetznera. Ale tak podaje Ci mniej więcej maszynę jaką byś potrzebował do hostowania swojego Forum

...

 

 

Co jest nie tak z Hetzner'em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ich support to kompletne dno... Telefonicznie nic praktycznie nie zrobisz. Co innego mówią Ci w mailu a co innego przez telefon. Kiedyś odbywało sie to zupełnie inaczej...

Mają burdel w Fakturach. Już 2x otrzymałem nie tę Fakturę co trzeba. Podpinają LARE wszystko ładnie tyle, że na całe 2h.... A płaci sie za to 21Euro ;/

Poprosiłem o wsadzenie 2 dedyków w jedną szafę. Dostałem odpowiedź za 3-4 tygodnie!!!

Jednego dnia u nich pliki ISO są legalne drugiego już nie :D Śmiech na sali....

Kolejna sprawa, wysyłam maila z prośbą o postawienie dedyka dostałem maila z negatywną odpowiedzią bo jak twierdzą nie mają miejsca w serwerowni. Na drugi dzień dzwonie aby dowiedzieć się kiedy będzie można uruchomić kolejnego dedyka dostałem odpowiedź, że zawsze można.... Bule na te serwerownie miesięcznie koło 3k zł i nie specjalnie jestem zadowolony ;/ Każda próba kontaktu kończy się tym iż obawiam sie, że znowu coś wymyślą <_<

 

Wczorajszy pad Hetznera.

Wysłalem zapytanie co sie dzieje, ze moje 2 dedyki nie działają już podan 3h. Jaką to ja długą wiadomość dostalem:

http://hetzner-status.de/ i podpis osoby wysyłającej maila....

Żenada, żadnych przeprosin. Informacji co i jak. Dobrze, że mam osobę z bardzo dobrą znajomością niemieckiego inaczej nie wiem co bym zrobił.....

Na maile po angielsku czeka się od 1-2 dni ;/

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Co do tematu, najlepiej postarać się aby serwis zarabiał znacznie więcej niż zarabia. Wtedy skończą się problemy. Oczywiście są tematyki, które to skutecznie utrudniają <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NiceMan: Moj kumpel rozglada sie za tanim dedykiem. Ja mu radzilem wlasnie Hetzner'a i teraz sam mam maly dylemat. Moze support i ogolnie service w ovh sa lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie porady oraz propozycje. Jak sie okazuje przy takiej wielkosci forum wersja phpBB by Przemo przestaje wyrabiac i zaczynaja sie problemy. Zamiast brnac w slepa uliczke i bulic coraz wiecej i nieproporcjonalnie duzo w stosunku do ruchu na forum, postanowilem wykupic licencje na skrypt vBulletin, ktory wedlug wielu opinii znacznie mniej obciaza serwery. Dziekuje bardzo adminom z http://www.provps.pl dzieki ktorym to zrozumialem i ktorych cierpliwosc, pomoc oraz rzetelne podejscie do klienta bardzo mile mnie zaskoczyly <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak Provps Zwyciężyło <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postanowilem wykupic licencje na skrypt vBulletin, ktory wedlug wielu opinii znacznie mniej obciaza serwery.

 

Dobry wybór. Popatrz jeszcze na vbseo.com - dobry dodatek do vb choć będzie troszkę większy load. Samo przejście na vb z przema powinno kilkakrotnie polepszyć sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za wszystkie porady oraz propozycje. Jak sie okazuje przy takiej wielkosci forum wersja phpBB by Przemo przestaje wyrabiac i zaczynaja sie problemy. Zamiast brnac w slepa uliczke i bulic coraz wiecej i nieproporcjonalnie duzo w stosunku do ruchu na forum, postanowilem wykupic licencje na skrypt vBulletin, ktory wedlug wielu opinii znacznie mniej obciaza serwery.

Sluszny wybor. Przeszedlem na vB z praktycznie czystego phpBB (kilka dodatkowych modow) i roznica byla znaczna.

Forum prawie 500k postow, 34k tematow, baza 500 MB, srednio miesiecznie 1 mln odslon i ponad 100k odwiedzin, 70 GB transfer miesiecznie.

Jezeli nie bedziesz robil tego sam moge polecic osobe, ktora sie tym profesjonalnie i w miare niedrogo zajmie.

MacGyver. Mozesz go znalezc na vbulletin.pl lub na cdrinfo.pl

Korzystalem z jego uslug. Sam wolalem nie ryzykowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 3 tygodni jade juz na Vbulletinie - nie ma porownania z powolnym PHPBB by Przemo. Na Vbulletinie mam 3-5 razy mniejsze obciazenie serwera, przez co wszystko dziala znacznie szybciej i plynniej, forum posiada teraz wiecej rozbudowanych opcji oraz mozliwosci konfiguracyjnych dla uzytkownikow, moderatorow oraz adminow. Zakupujac skrypt otrzymalem dostep do profesjaonalnego supportu oraz do ogromnej ilosci dodatkow oraz modyfikacji. Szczerze polecam wszystkim niezdecydowanym. A jesli ktos rozglada sie za dobrym VPS-em to z czystym sumieniem moge polecic http://provps.pl/ na ktorym teraz bezproblemowo dziala moje forum. http://provps.pl/ - stabilnosc dzialania, bardzo mila, fachowa i rzetelna obsluga, w zadnej innej firmie nie otrzymalem tak rozbudowanej pomocy wliczonej w cene uslugi. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jest nie tak z Hetzner'em?

 

Także nie polecam hetznera. Kolega miał tam dedyka. 1.10.2007 przestał działać (z opłatami wszystko ok). Do dzisiaj (20.10.2007) nie uruchomili. Nie ma jak backup'ów wyciągnąć, a support jak już coś odpowied to mówi, że będzie działać w ciągu 48 godzin (tak jest od jakiś 2 tygodni!!!). Czyli w sumie prawie miesiąc mają w d**** to, że serwer nie działa. W warunkach mają też napisane, że uptime na poziomie 99% co jest raczej nie wiele (pomijając fakt, że i tak się do tego nie stosują).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakupujac skrypt otrzymalem dostep do profesjaonalnego supportu oraz do ogromnej ilosci dodatkow oraz modyfikacji.

deluge doradzam wstrzymanie sie z instalowaniem dodatkow chyba, ze sa naprawde niezbedne. Nie ma problemu jezeli chodzi tylko o zaimportowanie xml-a, ale spora czasc wymaga ingerencji w skorke co niestety wiaze sie czesto z kazdorazowym poprawianiem skina po aktualizacji do nowszej wersji. Oczywiscie mody maja rowniez wplyw na dodatkowe obciazenie co odczulem na wlasnej skorze, a wlasciwie kieszeni ;)

Tak poza tym gratuluje slusznego wyboru :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie bo nie testowałem... jak z wydajnością wygląda phpbb3?

Z tego co udalo mi sie wyczytac, szukajac jakiegos rozwiazania dla powyzszego problemu z wydajnoscia, wynikalo ze phpbb3 wcale nie wypada w tej kwetsii duzo lepiej od poprzedniej wersji phpbb2, roznice sa glownie kosmetyczne, w mozliwosciach konfiguracyjnych, phpbb3 ma bardziej rozbudowany i przyjazny interfejs dla userow oraz nowy panel administracyjny. Phpbb miewalo w przeszlosci powazne problemy z bezpieczenstwem i nie ma pewnosci czy z nowa wersja dalej nie beda wystepowaly. Ogolnie z platnych wersji polecane sa, mozna powiedziec ze pol na pol, dwa skrypty: VBulletin oraz Invision Power Board (IPB), z darmowych natomiast godny uwagi jest Simple Machines Forum (SMF) szybki i nowoczesny skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×