Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
T

Suexec Vs Suphp

Polecane posty

Właśnie testuje suphp i nawet mi się podoba. W produkcji natomiast stosujemy suexec.

 

Czy ktoś z Was wykonał jakieś bardziej dokładne porównanie tych dwóch rozwiązań w kontekście PHP?

W szczególności chodzi mi tu o ewentualne wady suphp i porównanie wydajności.

 

Czy suphp bywa obecnie stosowane w produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: skoro suexec dobrze się sprawuje przy forkowaniu wszelakiej maści CGI,

jak również po pewnych przeróbkach przy fastcgi... to po co Ci suphp?

Lubisz mieć więcej pracy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie pytanie: skoro suexec dobrze się sprawuje przy forkowaniu wszelakiej maści CGI,

jak również po pewnych przeróbkach przy fastcgi... to po co Ci suphp?

Lubisz mieć więcej pracy? :)

Bardziej podoba mi się sposób działania. Z tego co zauważyłem on po prostu uruchamia dany skrypt z uid jego ownera, nie wymaga dodatkowych ustawień per vhost, a więc dobrze współpracuje np. z mod_userdir (potrzebuje tego na jednej maszynce). Po za tym ogólnie z suexec bywały różne problemy i jakoś się do niego zraziłem.

 

Wadą jest napewno to, że suphp współpracuje zasadniczo tylko z php, więc nie nadaje się na maszynki gdzie potrzebne jest coś ponad php via cgi (bo wtedy i tak trzebaby to robić via suexec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ja bym Ci radził pogooglować za patchami na suexec,

gdyż o ile dobrze to oceniam, to zrobienie forka na suid -> owner && id > od np. 100

to raptem kilka linijek kodu. Jestem nawet prawie pewien, że google mi już coś takiego kiedyś wyświetlił.

Notabene, suexec jako stare, dobre i sprawdzone narzędzie, było już patchowane przez wielu

w każdą stronę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu był post T, na który zamiast odpowiedzieć, omyłkowo wyedytowałem

zastępując swoją treścią. Przepraszam... //bellerofont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie moim małym marzeniem jest stworzenie systemu hostingowego, który w zakresie httpd/sqld bazuje wyłącznie na standardowych pakietach z jakiejś dystrybucji...

Hmmm, no jest to dość "mocne" założenie projektowe.

 

Zobacz jeszcze to: http://stein.cshl.org/WWW/software/sbox/

Dawno na tym nie pracowałem, więc nie pamiętam czy ma to dokładnie funkcje jakich potrzebujesz,

ale jest to niewątpliwie wrapper taki jak suexec tudzież suphp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, no jest to dość "mocne" założenie projektowe.

W jakim sensie?

 

Wydaje mi się, ze to co w pakiecie jest jednak w miarę solidnie przetestowane. Tak przez developerów jak i innych użytkowników. Moja (nasza) własna kompilacja z jakimiś patchami zawsze będzie mniej pewna. Kiedyś się w to bawiłem, na jednej maszynie miałem np. bardzo popatchowane jajko i przy każdym upgradzie wyglądało to tak, ze połowa patchy się nie nakładała i siedziało się pół nocy żeby je przerabiać i wszystko przetestować. A jak wiadomo na obciążonym serwerze hostingowym nawet drobne błędy wychodzą bardzo szybko i powodują problemy. Przykładowo w ciągu ostatniego pół roku były przynajmniej 2 irytujace błędy w jajku i jeden w debianowym apache2.

 

Zobacz jeszcze to: http://stein.cshl.org/WWW/software/sbox/

Dawno na tym nie pracowałem, więc nie pamiętam czy ma to dokładnie funkcje jakich potrzebujesz,

ale jest to niewątpliwie wrapper taki jak suexec tudzież suphp. :)

Przyjrzę się, ale chyba nie jest zbyt popularne. Suphp przyglądam się od dawna, w tym czasie zdąrzyło juz dołączyć do repozytorium Debiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakim sensie?

ano w takim, że chcesz mieć klaster hostingowy

koniecznie dający się aktualizwować w pełni via apt-get

 

Przyjrzę się, ale chyba nie jest zbyt popularne. Suphp przyglądam się od dawna, w tym czasie zdąrzyło juz dołączyć do repozytorium Debiana.

Przecież to tylko wrapper, a nie daemon www. :)

Brak popularności uważam tu za chybiony argument,

a poza tym wciąż masa niezłej klasy softu nie doczekała się miejsca w repozytoriach Debiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim stopniu wrappery wpływają na wydajność całej maszyny? Czy w przypadku używania wyłącznie skryptów PHP przy fastcgi lepiej zainteresować się suphp, czy może pozostać przy suexec?

 

a poza tym wciąż masa niezłej klasy softu nie doczekała się miejsca w repozytoriach Debiana.

To do dzieła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku lat uzywam suphp i dziala bez zarzutu.

Owszem, gdyby nie ten efekt uboczny forkowania non-stop nowych procesów,

nie wiem czy fastCGI byłoby komukolwiek potrzebne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×