Skocz do zawartości
MiCh

Hosting Dla Zencarta

Polecane posty

Witam,

poszukuje hostingu dla sklepu ZenCart. Glownie chodzi o ilosc zapytan do bazy SQL.

 

Dla obecnego mojego hostingu ilosc 14 000z apytan/min jest zbyt duza.

 

Wygenerowanie jednej strony to od 600 do 1000 zapytan do SQL.

 

Nie wiem jakie inne dane moga pomoc w ustaleniu moich potrzeb :)

 

Hits per day 100 000

Visits per day 5000

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gotowych rozwiązań:

 

1. LUNA II w kei.pl:

http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna

 

2. Własny VPS + admin np.:

http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XXL

 

3. Budżetowy dedyk + admin np.:

https://www.serverbasar.de/bestellen_systemauswahl.html

 

Lub też:

 

4. Indywidualna oferta / konto w którejś z dobrych firm.

 

//

 

Ile transferu zużywasz obecnie i gdzie się hostujesz? Głównym problemem jednak jest, jak podajesz, obciążenie ze strony bazy danych.

 

No i nie napisałeś jaki masz budżet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z gotowych rozwiązań:

 

1. LUNA II w kei.pl:

http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna

 

2. Własny VPS + admin np.:

http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XXL

 

3. Budżetowy dedyk + admin np.:

https://www.serverbasar.de/bestellen_systemauswahl.html

 

Lub też:

 

4. Indywidualna oferta / konto w którejś z dobrych firm.

 

//

 

Ile transferu zużywasz obecnie i gdzie się hostujesz? Głównym problemem jednak jest jak podajesz obciążenie powodowane ze strony bazy danych.

 

Obecnie serwis jest na az.pl, ale sredni ten hosting. A teraz narzekaja na zbytnie obciazenie SQLa. Transfer w tej chwili ~50GB/msc i rosnie.

 

Budzet 100-150pln/msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zacznij od VPS bo dedyk ci nie potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygenerowanie jednej strony to od 600 do 1000 zapytan do SQL.

Możesz podać www takiej przykładowej strony, bo nie mogę uwierzyć, że tak nie optymalnie można napisać coś :|

 

Masz listę 100 produktów na stronie i do każdego osobno wywołujesz SELECT * FROM produkty WHERE id=1 LIMIT 1; ??

 

 

Taniej i prościej będzie pewnie przebudować ten sklep !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie serwis jest na az.pl, ale sredni ten hosting. A teraz narzekaja na zbytnie obciazenie SQLa. Transfer w tej chwili ~50GB/msc i rosnie.

 

Budzet 100-150pln/msc

VPS - za tę kwotę będzie ciężko, chyba że masz admina (bo to koszty 100-200zł netto miesięcznie i więcej), twoja kwota starczy Ci tylko na samego VPSa.

 

W kei.pl będziesz miał 5% i 100GB a to już coś (bo 5% masz gwarantowane a powyżej twoje zapytania mają niższy priorytet), ale Tobie potrzebne będzie najlepiej 10% a to już ok 2000zł brutto rocznie.

 

Popytaj firmy o może jakiś indywidualny pakiet za te 100-150zł miesięcznie. Napisz np. do neteasy.pl i zobacz co Ci zaproponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VPS - za tę kwotę będzie ciężko, chyba że masz admina (bo to koszty 100-200zł netto miesięcznie i więcej), twoja kwota starczy Ci tylko na samego VPSa.

 

W kei.pl będziesz miał 5% i 100GB a to już coś (bo 5% masz gwarantowane a powyżej twoje zapytania mają niższy priorytet), ale Tobie potrzebne będzie najlepiej 10% a to już ok 2000zł brutto rocznie.

 

Popytaj firmy o może jakiś indywidualny pakiet za te 100-150zł miesięcznie. Napisz np. do neteasy.pl i zobacz co Ci zaproponują.

 

Uwaga: w limit obciążenia platformy nie jest wliczane obciążenie generowane przez bazy danych. Serwery baz danych instalowane są na specjalnie do tego przeznaczonych maszynach

 

To jeszcze prosze o podpowiedz nt.zapotrzebowania na moc obliczeniowa w odniesieniu do tekstu powyzej.

 

 

 

Dzieki za wszelkie informacje, budzet nie jest zalezny ode mnie. Ale orientacyjnie wiem na czym stoje.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla obecnego mojego hostingu ilosc 14 000z apytan/min jest zbyt duza.

Przecież to tyle co jeden z serwerów które mam pod opieką,

a jest na nim circa 500-600 kont klienkich. :/

 

BOSS radzi VPSa z HE, ale jak na mój gust, to on tego nie uciągnie

i jestem tego prawie pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze prosze o podpowiedz nt.zapotrzebowania na moc obliczeniowa w odniesieniu do tekstu powyzej.

Dzieki za wszelkie informacje, budzet nie jest zalezny ode mnie. Ale orientacyjnie wiem na czym stoje.

 

pozdrawiam

Tak jak pisałem, "bezpieczniej" jest wziąć te 10% ale teoretycznie możesz przy 10% mieć 50% tylko jak pisałem z mniejszym priorytetem.

 

Przecież to tyle co jeden z serwerów które mam pod opieką,

a jest na nim circa 500-600 kont klienkich. :/

 

BOSS radzi VPSa z HE, ale jak na mój gust, to on tego nie uciągnie

i jestem tego prawie pewien.

Myślisz, że nie uciągnie? Lepszego VPSa to już chyba nie znajdzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Errata: troszeczkę się zagalopowałem. Ten VPS sobie poradzi, zapomniałem, można tą bazę wrzucić do cachu przecież. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygenerowanie jednej strony to od 600 do 1000 zapytan do SQL.
Mozesz sie pochwalic jak takie cudo wyglada? Bo osobiscie nie moge sobie wyobrazic o co Ty ta baze odpytujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz sie pochwalic jak takie cudo wyglada? Bo osobiscie nie moge sobie wyobrazic o co Ty ta baze odpytujesz :)

 

Jest to standardowa instalacja zen-cart'a (przykladowe sklepy: http://www.zen-cart.com/index.php?main_page=showcase ). Wyglada to jak osCommerce tylko ma wiecej funkcji ( z ktorych i tak sie nie korzysta).

 

Przykladowo baza osCommerca ma okolo 50 tabel, baza zenCarta - okolo 100 tabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygenerowanie jednej strony to od 600 do 1000 zapytan do SQL.

Boże... czy ja na prawdę dobrze widzę?

 

To musi być jakaś pomyłka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może VPS tylko pod bazę? Wtedy nawet jeżeli się znasz na administracji powinieneś sobie z tym jednym poradzić. No i więcej zasobów na tego potwora.

Znalezione w google dla jakiegoś sklepu:

The Zen report:
Parse Time: 24.593 -
number of queries: 2633 -
Query Time: 10.733885148804

:)

Czy oni się w ogóle znają na programowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wygląda na to, że znacznie łatwiej zoptymalizować ten sklep zwłaszcza w perspektywie czasu. Za chwilę i vps nie starczy, a potem dedyk. Trzeba szybko naprawić ten sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało że ZenCart jest lepiej napisany niż osC ale się chyba myliłem. Może wystarczy zapoznanie się z biblioteką PEAR a właściwie z jego jedną z dwóch składowych pod nazwą "cache". Samo zbuforowanie pierwszej strony może już znacząco poprawić wydajność. Wiem bo miałem taki problem.

 

Nie możesz podać adresu tego sklepu? Czy to jakaś tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie serwis jest na az.pl, ale sredni ten hosting. A teraz narzekaja na zbytnie obciazenie SQLa. Transfer w tej chwili ~50GB/msc i rosnie.

Powiem Ci tak -- jesli 50 GB transferu generuje Ci kilkanaście tysięcy zapytań na minutę, to Twoje oprogramowanie jest najprawdopodobniej do niczego i na nim przede wszystkim bym się skupił. Nie sądze też, żeby wystarczył na to VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie najrosądniejszym rozwiązaniem będzie napisać na nowo sklep, niż brnąć dalej w coraz to mocniejsze maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep się w takim razie nie nadaje na wieksze zastosowania. Katastrofa. Może kup aplikację komercyjną. Niekture sklepy zaczynają sie od 200-400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×