Skocz do zawartości
Noone

[opinie] Cheapvps.co.uk

Polecane posty

Gość Pokuć

Żeby było jasno. Żeby kod zadziałał musisz opłacić serwer na minimum 3 miesiące. Mój kolega opłacił na rok z góry i dostał podwójne parametry + 15% zniżki.

 

Jak poprawnie skonfigurować domene w LX Admin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak poprawnie skonfigurować domene w LX Admin ?

Najprostsza możliwa odpowiedź, ale powinna pomóc. :P

http://lxlabs.com/software/lxadmin/install/

 

W skrócie zapuść te dwie komendy:

$  wget http://download.lxlabs.com/download/lxadmin/production/lxadmin-install-master.sh
$ sh ./lxadmin-install-master.sh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tyle że ja mam już to zainstalowane, mam konto FTP i działa, mam już bazy i działająca stronę (Nie wiedzieć czemu przymula...) i zamiast IP chciałbym się łączyć ze stroną poprzez domenę. Teoretycznie domene dodałem i muszę czekać na przepisanie DNS i tych innych co może trwać 24h. Praktycznie pewnie coś jak zwykle popsułem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Coś cienkie są te ich VPS albo ja nie umiem ich porządnie obsługiwać. Próbowałem zainstalować Joomlę (Wiem że badziew no ale...) i są problemy z ustawieniami. A to magiczne znaki czy jak to się nazywa, a to display errors albo coś innego. Wiem że to nie support Joomla ani CheapVPS ale jest jakaś rada na to żeby to cudo działało na ich VPS z zainstalowanym VirtueMart ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że to nie support Joomla ani CheapVPS ale jest jakaś rada na to żeby to cudo działało

Wystarczy wynająć prawdziwego administratora. Problemy ustąpią od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tylko trzeba mieć na niego jeszcze pieniądze ;) w LXAdmin widzę że mam sporo plików konfiguracyjnych do edycji. Ich umiejętna edycja powinna pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niewielkim stopniu. Nie ma panelu który zastępuje administratora. ;)

 

Różnica pomiędzy panelem administracyjnym a administratorem jest mniej wiecej taka jak pomiędzy kierownicą a kierowcą :D Uff poniosło mnie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No nic, idę kombinować, chyba otworze krzaka żeby mieć kasę na opłacanie administratorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem gdzie wy macie support 5 minut

 

Ticket wysłany:

 

13 września 2008 19:20

 

 

do tej pory zero info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dział "sales" jak w każdej w miare cywilzowanej firmie w tego typu krajach nie pracuje w soboty po 18. Spodziewaj się odpowiedzi np. w poniedziałek po 6 rano. Vladimir, który zajmuje się tam sprawami przedsprzedażowymi to bardzo sensowny człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Potwierdzam słowa patryka. Po napisaniu ticketa sprawa została od ręki załatwiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem nową ofertę specjalną u nich http://www.cheapvps.co.uk/specials

Special Offers

 

This VPS offer can not be used to upgrade / replace existing VPS

 

OpenVZ Based

US East Coast ? Test IP 66.71.245.162

512Mb RAM (1Gb Burst)

20Gb Disk

400Gb Transfer

1 IP

 

$9.95/mo (?5/mo+VAT)

 

You can purchase 2+ VPS?s and combine then if you want extra resources. To order place any order for any VPS and use the coupon 512MBSPECIAL. It will be manually changed for you.

Niestety VPSy w USA a nie UK, ale ping znośny. z TKTelekom ~155 ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chcę zakładać nowego tematu ale jak to jest z obciążeniem CPU w VPSach.

Jak ktoś pisze, że max obciążenie 40% to co to znaczy. Jeśli minimum 10 ludzi znajdzie się na dedyku w co wątpię bo pewnie upychają więcej jak każdy będzie balansował na granicy to będzie 400% obciążenia czyli przy 4 rdzeniach serwer nawet padnie.

Mógłby ktoś podać jakieś liczby dla porównania albo coś co naprowadzi. Np. obciążam teraz w prohost CPU 5% to ile będzie obciążony procek na vpsie pomijając konfigurację (admin powiedzmy tym się zajął fachowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Offtop, bo cheapvps nie zakłada limitu na procesory.

 

Na VPSach nie upycha się raczej więcej niż 10 klientów. Z resztą jeżeli piszą, że masz 40% rdzenia gwarantowane, to nawet jeżeli 9 pozostałych klientów w 100% wykorzystuje swoje przydziały teoretycznie powinieneś bez problemu mieć dostęp do całego swojego przydziału (teoretycznie, bo system się nie skaluje liniowo, jest przecież narzut czasu operacji I/O, przełączenie kontekstu i itd. przy 90% zasobów zajętych).

 

Jeżeli w prohost obciążasz 5% to zapytaj czy to wynik dla rdzenia czy całego procesora(ów) oraz jaki to procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na VPSach nie upycha się raczej więcej niż 10 klientów.

 

A skąd masz takie informacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie zależne od ceny usługi jak również parametrów serwera matki ;)

 

Zgadzam się. Dodam jeszcze - oraz obciążenia serwera matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się. Dodam jeszcze - oraz obciążenia serwera matki.

 

Przy masówkach niemieckich typu hosteurope, nikt nie zwraca uwagi na obciążenie serwera matki. Idzie konkretna ilość VPSów i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę sobie temat.

Jest ktoś aktualnie ich klientem i może napisać jak wygląda sytuacja? Czy są jakiekolwiek problemy z serwerem, łączem czy supportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×