Skocz do zawartości
333eee

Dedyk Dla Większego Portalu?

Polecane posty

Witam

 

Czy kupienie dedyka dla strony internetowej do dobre rowiązanie ?? Chodzi o portal EXSite.pl (statystyki sięgają 141782 wyświetleń i 52667 wejść unikalnych dziennie) dotychczasowy serwer (normalne konto www) specjalny pakiet bighost.pl po znajomośći z około 200GB transferu. Dnia 5.09 serwer przestał wydalać i strona padła (jest błąd 403 Forbidden) na poprzednim serwerze pojawiał się podczas godzin szczytu jak było ponad 300 osób on-line.

 

Czy kupienie dedyka pod portal to dobre rozwiązanie ?? Przeglądając oferty wybrałem:

http://xxl-web.com/serwerydedykowane/serwe...92d1433517.html pakiet Power1000

 

Czy ten serwer posiada phpMyadmin?? SQL?? cPanel lub inny dobry panel ??

 

Zależy mi na taniej a dobrej ofercie.

 

PS. Który system jest najlepszy do takiego rozwiązania ??

 

Czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ten serwer posiada phpMyadmin?? SQL?? cPanel lub inny dobry panel ??

 

Jeśli zadajesz to pytanie to dodaj 200 - 300 PLN miesięcznie za admina :P

Przy takich statystykach, na pewno stać Cię na porządny sprzęt z administratorem, więc jeśli chodzi o stabilność itp. w Polsce to polecam http://www.iq.pl/oferta/dedykowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh też chciałem to napisać :P Potrzebujesz dobrego zdalnego admina. Serwer kupisz 78-100 Euro już bardzo porządny (te co podałeś mogą nie wytrzymać) + zdalny admin od 100 - XXX zł netto (zależy kto i jak czesto ma się zajmować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, co do dedyków to niestety znam się na tym tylko troszkę (nigdy sam nie kupowałem dedyka) jedynie sam zarządzałem i tak jakby wszystko było gotowe, ja tylko tam wgrywałem pliki włączałem, konfigurowałem programy (ShoutCast, Autopiloty i inne bajery do radia internetowego) jeżeli ten Admin to osoba która ma zarządzać serwerem to chyba jej nie potrzebuje no może w 1 miesiącu, żeby wszystko dobrze odpalić i żeby strona działała, bo więcej pomocy raczej nie będę potrzebował chyba jakby coś nie działało itp.

 

Co do tego serwera w IQ to niestety jest za drogi, szczególnie koszt aktywacji (1000 lub 2000 zł na czas nieokreślony)

 

Co do serwerów w Euro (zagranicznych) to proszę powiedzieć jaka firma jest dobra i jak się im płaci, przez paypal czy coś w tym stylu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Admin możesz mieć (polaka) za 200zł na stałe czyli miesięcznie 200 i masz stały monitor

servera itd.

Jkopacze gg 5948835

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc do ceny serwera dodaj sobie + min. 200zł za administratora.

 

A tak w ogóle to power 1000 z xxl-web nie dostajesz jeszcze przez minimum 1 do 2 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płatność kartą kredytową, nie wiem czy mają paypala.

 

Niestety nie akceptują płatności via paypal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@333eee

 

Oplata o ktorej piszesz wystepuje w przypadku zawarcia umowy na czas nieokreslony.

Przy umowie na rok czasu oplata instalacyjna wynosi 1 PLN. Nie zmienia to faktu, ze oferta nie jest najtansza, ale wynika to tylko z tego, ze klient "dostaje" nowy, markowy serwer DELL z sprzetowym RAID'em, SLA (dostepnosc + czas naprawy), backup etc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra, ale jaki on ma transfer miesięczny ??

 

Bo pisze "Cena (sprzęt i kolokacja): 450 PLN netto / miesiąc"

i do tego trzeba płacić jeszcze za transfer :

 

"200 GB - 220 PLN netto / miesiąc

500 GB - 510 PLN netto / miesiąc

1000 GB - 990 PLN netto / miesiąc"

 

Jeżeli tak to koszt jest za duży, Proszę o inne serwery (tańsze) i najlepiej jak od razu będzie phpMyadmin i cPanel lub inny dobry panel do zarządzania stroną... Najlepiej w Polsce ale może być w Niemczech tylko z możliwością płacenia PayPalem lub podobnym sposobem, bo nie mam karty kredytowej tylko normalne konto w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć... nie wiadomo nawet gdzie fizycznie serwery stoją, łącze z TKTELEKOM, jakaś sieć osiedlowa, wysyłają SPAM (kilka postów wyżej), na stronie nie ma żadnego telefonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich statystykach nie ma co skąpić paru złotych.

Tak jak pisali wyżej serwer w HE + admin.

 

Bo nie widzę przyszłości aby uczyć sie administracji na serwerze z taką witryną.

Albo złóż sobie kompa za 60zł zainstaluj debianka i baw sie w administracje;).

 

Ps. Tomi niby dlaczego? Myślisz że HE za warez mu podziękuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Forall: http://www.forall.pl/serwery_dedykowane

Te ich serwery to jakies skladaki.

Ciekawe tez jest:

 

Tryb rescue

 

Każdy serwer posiada tryb rescue. Jest to narzędzie umożliwiające przywrócenie zawieszonego systemu nawet w przypadku, gdy system operacyjnym się nie ładuje. Funkcjonalność tego trybu zastępuje kartę DRAM czy KVM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?

Zwykły ręczny reset i wejście do trybu rescue za pomocą klawiatury? co może zrobić tylko osoba znajdująca się przy tej maszynie? a nie na odległość :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×