Skocz do zawartości
mag

Która Firma Zapewnia ... Spokój Za Rozsądną Cene :-)

Polecane posty

Jak w temacie:

Chodzi o dedyka lub VPS z którym nie bedzie problemu tj

Mogę sobie pojechać na 2 tyg. na urlop i być spokojnym o serwer:

tzn:

- autoamatyczny backup

- autoamtyczny restore jaby HDD padło (oba gdy w raid L;)))

- jakby coś inngo to admin zadziała a ja śpie spokojnie albo ... nie lece 50km do kopmpa aby wcisnąć "restart"

 

Parametry serwera rozsądne (transfer <300GB/mc, ze 300 www i kont email, sql<100MB) no i cena rozsądna (np. 700 zł/mc)

 

do wybnoru:

he

xxl-web

ovh

 

czy pl:

iq

sisco

 

czy moze cos jeczcze?

 

oraz VPS czy dedyk lepszy

 

co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za te pieniadze mozesz miec rozsadny dedyk w polsce

 

daj znac na gadu

 

GG:1046230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim zdaniem znacznie lepiej wziąć dobry VPS niż kiepski dedyk. Z drugiej strony - właśnie, jak pisali przedmówcy, za 700 zł miesięcznie można mieć w miarę porządnego, markowego dedyka już w Polsce. Proszę o kontakt na artur.pajkert@sisco.pl - chętnie przygotuję ofertę. Wstępnie myślę, ze w tej cenie mogę zaproponować IBMx336, CPU 1x3.0 Ghz, 1 GB RAM, 2x73 GB SCSI RAID 1. W przyszłości można dodać drugi procesor oraz RAM.

W wyborze na pewno warto kierować się:

- opiniami, bo one dyskontują wszystko

- portfelem Klientów

- bezpośrednimi danymi, podawanymi przez firmę, jak na przykład liczbą administratorów (u nas 5 osó;), czy jest BOK czynny w rozsądnych godzinach (uwaga: czasami 24 godziny nie oznaczają jeszcze sukcesu, bo okazuje się, że administratorzy pracują tylko w godzinach 8-16, a w niedziele tylko pracownik BOK jest dostępny. On jednak nie zrobi resetu, ani nie wymieni padniętego dysku! - u nas admini są także w soboty i niedziele, choć BOK nie pracuje 24/7, a "tylko" do 20:00).

- czy serwery to prawdziwe maszyny serwerowe uznanego producenta (rekomendujemy: IBM, HP, FSC - ale uwaga - nie zawsze dobra współpraca z Debianem) - czy też składaki

- czy firma swoją skalą rodzi szansę, że wrazie padu maszyny szybko podstawi coś w zamian (mamy 4 szafy serwerów)

- z jakich łącz i datacenter firma korzysta? Czy są to co najmniej dwa niezależne łącza z BGP?

- czy jest awaryjny generator i upsy?

- czy admini są blisko maszyn? U nas serwerowania i pomieszczenie adminów dzieli 7 minut drogi pieszo. Jeśli admini mają serwery daleko,

np. w obcym kraju - nie zawsze zdalna obsługa wykona szybko niezbędne czynności. Bywa, że na reset w srodku dnia trzeba czekać

2 godziny.

 

To tylko wybrane przeze mnie zagadnienia, związane z wyborem dobrego hostingu, czyli takiego, który pozwoli Ci nie myśleć o tym, kto i gdzie utrzymuje Twój serwer dedykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×