Skocz do zawartości
Gość

Konto Shared Z Własnym Ip I Dostępem Do Shell

Polecane posty

Gość

Czy w ogóle jest możliwość znalezienia oferty konta shared z shell (coś jak na insane.pl), tyle że z dedykowanym numerem IP w miarę przyzwoitej cenie?

 

Jeżeli tak proszę mi rozjaśnić umysł :P

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chodzi mi tu raczej o oferty tańsze, ponieważ taki serwer będę wykorzystywał wyłącznie do własnych potrzeb :P

 

Stały adres IP jest mi tu jednak niezbędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam stały adres ip może kosztować od 50zł/rok. Shared hosting zwykle nie oferuje shella bo jest on poprostu zbędny i wymaga jednak jakiegoś nadzoru. Najtańszy shell z dedykowanym ip to zwykle vps - ale ceny też nie są takie niskie jakbyś chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stały adres IP to będziesz miał praktycznie zawsze. Może się zmienić w trakcie używania konta ale to na tyle rzadko że raczej nie musisz się tym przejmować, zresztą pewnie da się dogadać z adminami żeby Cię koniecznie poinformowali przy takiej zmianie.

Jeśli chodzi Ci jednak o własny adres IP, nie dzielony z innymi to właśnie on powoduje wysokie koszty hostingu (ponieważ sam jest sporym kosztem dla firmy hostingowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stały adres IP a Dedykowany adres IP to dwie różne bajki. Niestety ceny bedą musiały oscylować w okolicy ceny progreso. Taka usługa po prostu kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak a autor wątku raz wspomina o takim a raz o takim i w końcu nie wiadomo o jaki mu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pleple, wyraźnie @theqkash napisał że chodzi o własny dedykowany adres IP do swojego konta, a nie taki który będzie miało 63 inne konta na tym samym serwerze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Konto ma mieć:

- conajmniej 500mb przestrzeni, wystarczy około 1gb

- 10gb/m-c transfer mi również powinien wystarczyć

- dedykowany adres IP

- dostęp do shella

 

Nie chce wyjść poza 150zł/rok, ponieważ na tyle moje fundusze mi nie starczają. Gdyby promocyjna oferta insane udostępniała stałe, dedykowane IP to chętnie bym z niej skorzystał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@pleple, wyraźnie @theqkash napisał że chodzi o własny dedykowany adres IP do swojego konta, a nie taki który będzie miało 63 inne konta na tym samym serwerze :P

Tak, w swoim pierwszym poście. Po tym jednak napisał kolejnego posta z taką zawartością:

 

Stały adres IP jest mi tu jednak niezbędny

 

Pomyślałem więc, że może w takim razie myli pojęcia stąd moje wyjaśnienia odnośnie statycznego adresu IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce wyjść poza 150zł/rok, ponieważ na tyle moje fundusze mi nie starczają.

A ja chcę Maybacha ale mam tylko na malucha :P

 

Sam koszt IP to 5-10zł miesięcznie (w zależności gdzie dana firma ma serwery). Dostęp do shella daje co raz to mniej firm bo to dodatkowo podwyższa koszty.

 

Do czego jest Ci potrzebny shell?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba najtańszą opcją będzie VPS z oferty vps4less.de: wychodzi mniej więcej 190 PLN / rok brutto (za najtańszą opcję), ale nie wiem, czy parametry (CPU, ram) będą wystarczające. Oczywiście musiałbyś się choć trochę znać na administracji "takim czymś" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Shell jest mi potrzebny do kopiowania plików pomiędzy serwerami ftp, jak również do pobierania plików z http/ftp w celu ich późniejszego przeniesienia.

 

Jeśli chodzi o administrację to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VPS4LESS mi się nawet podoba, nie wiem jednak jak jest ze stabilnością i szybkością... a także pingami

 

Mam u nich jednego VPS od jakiegoś miesiąca, wszystko OK stabilne i szybkie :P

Ping: vps4less.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej wirtualizacji jesteś bo mają 2 typy. I o dziwo w niemieckiej firmie nie ma Virtuozo. Zresztą rozwiązanie z limitem łączą to też innowacyjne podejście jeśli chodzi o VPSy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na jakiej wirtualizacji jesteś bo mają 2 typy. I o dziwo w niemieckiej firmie nie ma Virtuozo. Zresztą rozwiązanie z limitem łączą to też innowacyjne podejście jeśli chodzi o VPSy

 

"OpenVZ" - jak na razie bez problemów, cieszy funkcja backupu całego vps z poziomu panelu (nie pobiera przy tym zasobów VPS, a całego serwera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×