Skocz do zawartości
Patryk7

Poszukiwany Drogi Hosting

Polecane posty

Poszukuje hostingu.

 

Wymagane parametry:

 

- oddzielne haslo do panelu, poczty, ftp

- wszystkie uslugi po SSL/TLS

- poczta poprzez IMAP

- pare kont ftp, mozliwosc przypisania wybranych na katalog (ewentualnie opcja aby dane konto mialo dostep do katalogu na rwx, rx)

- pare kont e-mail, konto jasio@domena1 nie jest kontem jasio@domena2, to dwa rozne konta.

- serwery hostingowca w polsce

- dnsy w 2, 3 roznych lokalizacjach w kraju u roznych operatorow

- odnosnie spamu, RBL, GreyList'y, filtrowanie na zasadzie blokad po domenie - wszystko z opcja usuniecia badz wrzucenia do folderu Spam / ew. znacznik w tytule [sPAM]

- backup raz na dzien przetrzymywany przez przynajmniej (jedna kopia) tydzien

- bardzo dobry support z administracja i bok, przywracanie backup'ow po godzinie od zgloszenia o 3rano w sobote powinno wystarczyc

- lacza do wielu operatorow

- dobrym plusem - Rails, Django (poprzez FastCGI)

 

- Cena nie gra roli (w granicach rozsadku)

- Nie interesuja mnie serwery dedykowane, Xeny itp.. Chce zaplacic i miec swiety spokoj nie martwiac sie o nic.

- Oczywiscie pady serwerow sa niedopuszczalne na wieksza skale (3razy rok) nie dluzej niz na 0,5h. Pol godziny masa czasu, mozna w tym czasie postawic wszystko z backupa na zapasowym serwerze..

 

To chyba wszystko :-)

 

Dziekuje z gory za pomoc ;)

 

Pozdrawiam, Patryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacz to:

http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna

Powinno starczyć ;)

 

Znam, nawet posiadalem serwer testowy.

Firma Kei korzysta ze swojego indywidualnego rozwiazania do wirutalizacji w Luna - w czego profesjonalizm nie do konca chce wierzyc, a za tak male parametry jak 5% cpu jest to nie oplacalne totalnie. Za 3x wieksze pieniadze mozna kupic prawdziwy dedyk z adminem, ktory bedzie siedzial nad bezpieczenstwem takiego serwera i udostepnic konta paru znajomym firmom. Nie tego szukam jednak :P

 

Dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba wszystko :-)

Nie ma niestety raczej żadnej firmy spełniającej w praktyce te wymagania i dającej na nie gwarancje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej ratują cię indywidualne ustalenia z jakąś firmą z górnej półki. Może serwery.pl. albo sisco.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Progreso.pl swego czasu udostępniało serwery dedykowane wraz z administracją (podłaczali pod niego Extranet). Zapytaj Adama na BOKu.

 

Firmy

home, iq, sisco, progreso itp mnie nie interesuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz takie wymagania a jednocześnie chcesz mieć spokój (czyli, że ty nie konfigurujesz tylko używasz) to wg mnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest VPS / dedyk + zdalny administrator który zajmie się konfiguracją i opieką nad środowiskiem.

 

Gdyby nie Twoje wymagania co do PL (możesz rozwinąć ten punkt, dlaczego to koniecznie musi być PL? Pingi do DE są też bardzo dobre ~40ms) to polecam VPS: http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XXL (dostajesz 1/4 Xenona) 30 Euro + opłacenie zdalnego admina 100-200zł miesięcznie.

 

Masz wtedy to co chcesz. Hosteurope ma gwarancje bezpieczeństwa jakich szukasz, łącza też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Tylko dedykowana maszyna bądź kolokacja z firma administrująca.

W tym już cena może być jak napisałeś bardzo wysoka, jeżeli mają zostać wszystkie wyżej wymienione kryteria spełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz takie wymagania a jednocześnie chcesz mieć spokój (czyli, że ty nie konfigurujesz tylko używasz) to wg mnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest VPS / dedyk + zdalny administrator który zajmie się konfiguracją i opieką nad środowiskiem.Gdyby nie Twoje wymagania co do PL (możesz rozwinąć ten punkt, dlaczego to koniecznie musi być PL? Pingi do DE są też bardzo dobre ~40ms) to polecam VPS: http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XXL (dostajesz 1/4 Xenona) 30 Euro + opłacenie zdalnego admina 100-200zł miesięcznie.Masz wtedy to co chcesz. Hosteurope ma gwarancje bezpieczeństwa jakich szukasz, łącza też.
VPS jest dobrym rozwiazaniem, natomiast nie u polskiego providera.. hosteurope.de ma faktycznie dobre ceny.Co do adminow to nie wydaje mi sie, ze za 100-200zl ktos odpowiedzialny podjal by sei takiej pracy.. chyba, ze dziecko.Mozna by tez i zarabiac w ten sposob, ale zeby wyzyc z tego to z 20 takich pracek musiala by taka osoba posiadac co z kolei obnizylo by jakosc uslug..Wole juz sam sie zajac, problem jednak w tym, ze nie mam jednak czasu i checi denerwoac sie jak i miec okno na wszystkie aspekty takiego serwera..

 

Na prawde nie istnieje zaden hosting, ktory spelnil by choc z 80% moich wymagan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetzner.de ma serwery managed, serwerydedykowane.pl chyba tez (i najwyzsze pakiet z tego co mi wiadomo oplaca sie brac...). Poszukaj tez wsrod mniej znanych w PL providerow, wyslij zapytanie do telecity red bus, oni nie sprzedaja takich rzeczy, ale dadza Ci info, ktora firma u nich sie hostujaca to robi.

Jezeli cena naprawde nie ma znaczenia, daj znac na pw, to Ci podesle maila do takiej holenderskiej firmy, ale oni to juz naprawde kaza sobie placic (serwery maja po normalnych cenach, ale 50 giga w cenie i 1 euro za kazdy nastepny?? Jak dla mnie przesada... Co nie zmienia faktu ze hostuja wiele wielkich graczy na swiatowym necie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS ze standardowych ofert np. niemieckich w ogóle nie spełniają wymaganych potrzeb.

 

Ale z drugiej strony

- Nie interesuja mnie serwery dedykowane, Xeny itp.. Chce zaplacic i miec swiety spokoj nie martwiac sie o nic.

Skoro dedyki nie wchodzą w grę to tym bardziej VPS'y czy shared hostingi przecież, myle się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
provps.pl managed oblukaj ;)

Oni jeszcze niedawno mieli pojedyncze łącze... czy coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w 80% to proponuje się zapoznać z naszą ofertą.

www.prohost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VPS jest dobrym rozwiazaniem, natomiast nie u polskiego providera.. hosteurope.de ma faktycznie dobre ceny.Co do adminow to nie wydaje mi sie, ze za 100-200zl ktos odpowiedzialny podjal by sei takiej pracy.. chyba, ze dziecko.Mozna by tez i zarabiac w ten sposob, ale zeby wyzyc z tego to z 20 takich pracek musiala by taka osoba posiadac co z kolei obnizylo by jakosc uslug..Wole juz sam sie zajac, problem jednak w tym, ze nie mam jednak czasu i checi denerwoac sie jak i miec okno na wszystkie aspekty takiego serwera..

 

Na prawde nie istnieje zaden hosting, ktory spelnil by choc z 80% moich wymagan ?

Mylisz się. I do 200zł znajdą się odpowiedzialne osoby. Owszem będziesz dajmy na to klientem 1/10 ale to normalne na tym rynku i nie powoduje spadku jakości świadczenia usług.

 

Jeśli w 80% to proponuje się zapoznać z naszą ofertą.

www.prohost.pl

Ja obstawiam u Was 79% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×