Skocz do zawartości
MasterNETpl

[home.pl] Podwyżka Cen Odnowień .pl

Polecane posty

Trochę spóźnione ale sam się dopiero teraz dowiedziałem.

 

Dnia 1.07.2007 home.pl podniosło ceny odnowień dla domen .pl z 90zł netto na 99zł netto nie informując o tym fakcie Klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
jak miło z ich strony :/ to nie łamie regulaminu?

Nawet bez zaglądania do niego mogę być pewien, że nie łamie. Szkoda, że brak info ale home jest mistrzem marketingu, po co ma sobie strzelać w stopę ?

 

Sam mam większość domen w home.pl i całe szczęście to tylko 9zł netto ale z drugiej to 10% ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę zrobie OT, ale wytłumaczcie mi dlaczego domeny globalne kosztują w porządnych firmach 2-9$ rocznie a u nas X razy drożej. Już nie mówiąc o domenach .pl bo to jakiś kiepski żart.

 

Np. w Danii ich domeny krajowe też nie przekraczają 10$, a wiadomo iż dla nich przelicznik jest inny. Polska taki bogaty kraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny dyktuje nask, i tak domeny sprzedawane sa ponizej kosztow rejestracji przez rejestratora w nask. Dlatego tez nadrabiaja sobie na przedluzeniach domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pokoleniex ale @BOSS wyraźnie pisał o domenach globalnych!

 

A czy przypadkiem za granicą domeny .pl nie wychodzą drożej niż u nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodza drozej. Np w eurodns 48 euro (z odpowiednim kodem znizkowym wychodzi jednak calkiem przyjemna cena, moze nie samej rejestracji ale przedluzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pewnie ceny domen u nas to tak samo, jak wszystko inne.. że amerykański robol sobie kupi ileś tam set domen .com za pensję miesięczną.. a polski nauczyciel kupi sobie 10 domen .pl za pensję miesięczną (cena odnowienia).. to jest jeszcze czkawka przejścia z komunizmu na pseudokapitalizm.. normalka...

 

gdyby odnowienia były po 10-30zł, jak rejestracje.. to wtedy by było jak w USA z globalnymi..

 

o.. tak samo internet.. musi kosztować te 80zł, bo to jest luksus, panie.. internet ma być drogi i basta.. bo lepiej robić durne promocje i reklamy, niż żeby naprawdę było po ludzku... to nie może kosztować ludzko - 20 czy 30 zł.. po prostu nie może.. heh

 

swoją drogą kiedyś, po kolejnej obniżce cen NASKu/parnerów, że pl-ki były bodaj po 99zł czy coś.. znalazłem domeny chyba rumuńskie, czy bułgarskie.. po 1000zł ... heh tak sam ochyba Kuba ma niezłe ceny.. no ale dlaczego tak jest, to chyba każdy inteligentny człowiek wie.. heh..

 

ziefffff ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japonia - 520 zl netto.

Mysle, ze ta teoria ma jeszcze pare wyjatkow ;-).

 

Generalnie jednak ceny domen polskich sa zbyt drogie. To fakt. Albo to raczej zarobki w PL sa zbyt niskie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie nie informowanie i zastrzeganie w regulaminie ze musisz odnowić u nich chyba że zapłacisz różnicę wygląda na sprawę dla UKE. Chyba że zaprzątnięci dowalaniem kar dla TPSA nie zwrócą uwagi na home :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda po prostu na odbijaniu sobie cen promocyjnych na domeny w pierwszej roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku home, podniesienie ceny odnowienia 1 domeny o 10 zł przyniesie im zysk na poziomie miliona złotych w skali roku, a wtedy już chyba ciut inaczej się na to patrzy :P

Cwaniaki są już na takim poziomie kiedy względnie małe podniesienie ceny przynosi bardzo duże zyski/oszczędności. Efekt skali zawsze jest dochodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po podwyżcze cen odnowień domen .pl nastąpiła zmiania całego regulaminu home.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dostałem od nich mejla w związku z tym, ale teraz analizować co się zmieniło? Phhh.. powinien być odgórny przepis, że firma przy zmianie regulaminu, przy ogłaszaniu tego faktu MUSI napisać krótko w punktach co zmienili.. heh(e)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×