Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pzebracki

Problem Z Wyborem Skryptu Fora

Polecane posty

Gość RuFiK

Witam, od paru dni mam problem tego typu, ze nie wiem jakie forum podstawic pod moj serwis ...

z gory sie nastawiam na duza liczbe userow etc, i co za tym idziec wydajnosc serwera ( proc , ram i takie tam )

 

soł jaki skrypt polecacnie, wiem ze jest tutaj wielu milosnikow phpbb by przemo , ale prosze o obiektywna odp do kazdego skrypta

 

nominowani :

 

1. phbbb przemo

2. smf

3. Burning Board Lite

3. phpbb3

 

ps. ja jak narazie słyszalem same plusy o smfie , malo pamiecio zerny ogolnie dobrze lezy na serwerze Uśmiech

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych TYLKO SMF z płatnych IBP/Vbulettin.

 

Ta lista "nominowani" jest w kolejności? Nie mów że w ogóle zastanawiasz się nad przemem :)

 

Przemo to może być na małe forum klanowe z serwerem na yoyo a nie profesionalny portal - no chyba że masz za dużo pieniędzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smf. Automatyczne updejty są bardzo fajne. Tiny portal dobrze działa. Jedynie mały wybór skinów takich lepszych. No i nie do końca czytelna administracja. Ale z podanych chyba najlepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam SMF i bardzo gorąco polecam ale ... phpBB3 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Jakbym miał teraz wybierać to bym się zdecydował chyba na ten skrypt.

 

phpBB3 ma chyba w końcu zoptymalizowany kod, nie obciąża już tak serwera. Jednak jego największą zaletą w porównaniu do czystego phpBB2 jest liczba komponentów w standardzie. Jak patrzałem to jedynie wymaga 2 modyfikacji do pełnego szczęścia: shouta i przyjaznych linków.

 

Z SMF jest taka sprawa, że skrypt jak najbardziej ok tylko, że wymaga dużo zabawy z modyfikacjami aby osiągnąć optymalną funkcjonalność.

 

Wadą SMF są też style a raczej ich brak. Te co są niestety nie grzeszą urodą. Są bardzo surowe w formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem Mybb, Szablony skór siedziały w bazie danych!!! Także Mybb nie jest do dużych for. Ostrzegam przed tym skryptem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMF - łatwy i przyjazny, mam jedno forum na phpbb przemo i jest już na tyle duże, że ciezko teraz przeniesc to na inny skrypt, a szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

smf lub punBB.. punBB fajne dla mniejszych forek, bardzo łatwy.. nie wiem jak z większymi, ale chyba jest lekki..

 

przemo i phpbb to chyba jakiś żart na tej liście nominowanych : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania phpbb przerobione tak, zeby dzwigalo na srednim serwerze z 1 GB ram'u do 500 polaczen jednoczesnie w momencie gdy orginalne dusilo sie przy 150. W cene wliczone jest adaptacja na serwerze tego skryptu bo potrzeba do tego jeszcze min. cron'a.

 

Skrypt aktualnie obsluguje ponad 100 tysieczne forum ze srednia online wlasnie okolo 500 osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja punbb fajna polecam również phpbb rc2 wyszła o ile się nie myle Przyjazny panel i nieobciąża aż tak serwka

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

hehe że tak powiem zjechalisciem nie oto phpbb by przemo hehe

 

ogolnie cos mało napisalem do czego potrzebuje

mam pewna gierka via www i pod nia chce zrobic forum, z góry sie nastiwam na duza ilosc userow i odiwedzin, takze potrzeuje cos stabilnego

 

co do IPB na dzien dzis nie stac mnie na zakupienie tego, choc slyszales wiele pozytywow na temat tego skryptu, dobry suport, przede wszytkim POLSKI , no ale cena 150 $ ehehe poczekam az waluta spadnie :)

 

co do przema , wielki brat postanowił ze phpbb by przemo opusci dom wielkiego brata :)

 

w walce o przetrwanie pozostaja

 

smf

phpbb3 ?

i chyba jeszcze jakis skrypt był :)

 

soł czekam na komenty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę vbulletin nad ipb. Ale jesli chodzi o darmowe to bierz smf - tylko wygląd to już będziesz się musiał sam postarać ja było mówione.

A najlepiej sobie postaw oba skrypty i zobacz który ci pasuje. Smf ma bardzo fajny system update i dodatków. Praktycznie sie samo instaluje, modyfikuje co trzeba - oszczędza czas adminowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam smf i jestem zadowolony, ale tak jak piszą wyżej co do skórek to prawda :)

aktualnie testuje sobie phpbb 3 :>

 

@BOSS

BOSS=Tomi z smf.pl ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :)

 

W phpbb3 urzekła mnie prostota i funkcjonalność. Można sobie poradzić bez instalacji dodatkowych modyfikacji (czyli mniej okazji do popełnienia błędów czy zamulenia połączeń, wiadomo fabryczny skrypt jest najlepiej dopracowany).

 

SMF jest super, ale mam gdzieś z 20 kilka modyfikacji i jak coś się sypnie (odpukać) to będzie ciężko z lokalizacją błędów. Ta instalacja i aktualizacja w smf to jakiś mit :) Jak ma się dużo modyfikacji to można zapomnieć o automatycznej aktualizacji czy aktualizacji "click i zapomnij".

 

//

edit: zoptymalizowany > dopracowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta instalacja i aktualizacja w smf to jakiś mit :) Jak ma się dużo modyfikacji to można zapomnieć o automatycznej aktualizacji czy aktualizacji "click i zapomnij".

 

Ja nie miałem takiego hardcore - max 3 dodatki chyba więc nie było żadnych problemów :) Klikałem zainstaluj aktualizację i wszystko działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(czyli mniej okazji do popełnienia błędów czy zamulenia połączeń, wiadomo fabryczny skrypt jest najlepiej zoptymalizowany).

 

Chlopcze osmieszasz sie, chyba ze chciales napisac dopracowany, a nie zoptymalizowany bo to dwie zupelnie inne rzeczy. Optymalizacja phpbb 2 lub 3 pod duze fora jest wrecz zerowa i trzeba wiekszosc funkcji przepisac na nowo w dodatku trzeba zoptymalizowac zapytania do bazy bo jest to niestety skrypt dla malych for a przy wiekszych wystepuje masa bottle neckow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdania są bardzo podzielone, a dyskusja zaczęła się z prostego powodu, ja zaczęłem namawiać Rufika do założenia forum phpBB 3, chociaż on chciał SMF.

 

Wybrałem phpBB 3, ponieważ ma wiele przydatnych funkcji, które zawsze można wywalić i w ten sposób oczyścić trochę skrypt, a do tego znam już go dobrze.

 

Co do SMF. Nie za bardzo mi się podoba. Ma bardzo mało przydatnych i potrzebnych funkcji do naszego forum, a do tego nie znam go dobrze i wszystko muszę zaczynać od początku poznawać, aby wprowadzić odpowiednie rzeczy.

 

Dlatego proszę Was o konstruktywną opinię oraz podanie informacji na temat przeciążenia serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 modyfikacji do SMF. Wszystko działa bez problemów.

 

Strona wygenerowana w 0.152 sekund z 6 zapytaniami.

 

To wynik z PA na głównej stronie zapytań jest 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlopcze osmieszasz sie, chyba ze chciales napisac dopracowany, a nie zoptymalizowany bo to dwie zupelnie inne rzeczy. Optymalizacja phpbb 2 lub 3 pod duze fora jest wrecz zerowa i trzeba wiekszosc funkcji przepisac na nowo w dodatku trzeba zoptymalizowac zapytania do bazy bo jest to niestety skrypt dla malych for a przy wiekszych wystepuje masa bottle neckow.

Więc skoro nie wiesz co miałem na myśli mogłeś darować sobie ten wstęp.

 

Ale wracając do tej "optymalizacji" dużo działasz w tej materii? Opis dałeś fachowy ale czy czynnie w tym robisz i czy oferujesz tego typu usługi na zewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wracając do tej "optymalizacji" dużo działasz w tej materii? Opis dałeś fachowy ale czy czynnie w tym robisz i czy oferujesz tego typu usługi na zewnątrz?

 

Dzialam w tym temacie od 1,5 roku z prostego powodu, bo musze. Serwis ogromny, srodki ograniczone wiec trzeba bylo wymyslec inne rozwiazanie niz pakowac bezmyslnie kase w kolejne maszyny.

 

Raz robilem zlecenie dla serwisu, gdzie polecil mnie moj znajomy wiedzac co robie i niebylo to phpbb chociaz to dzieki phpbb zdobywam wiedze. Takze glownie dla siebie, troche dorywczo. Zaoszczedzilem dotychczas okolo 600 zl / miesiac bo ciagle odwlekam upgrade serwera dzieki nowym optymalizacjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

nom widze ze sie rozmowa bardzo rozwineła :) ale jakos do SMF mnie ciagnie, hmm to chyba dobre ? niz poźniej plakac ku... czemmu wtedy tego nie wybralesm, hmm a jak jest z bezpieczenstem w przemo sie spotkalem z hakerami itp ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[...]ale jakos do SMF mnie ciagnie, hmm to chyba dobre ? niz poźniej plakac ku... czemmu wtedy tego nie wybralesm[...]

 

Możliwośc przejscia z phpBB 3 do SMF jest, a do tego jest to łatwiejsze niż z SMF do phpBB 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzialam w tym temacie od 1,5 roku z prostego powodu, bo musze. Serwis ogromny, srodki ograniczone wiec trzeba bylo wymyslec inne rozwiazanie niz pakowac bezmyslnie kase w kolejne maszyny.

 

Raz robilem zlecenie dla serwisu, gdzie polecil mnie moj znajomy wiedzac co robie i niebylo to phpbb chociaz to dzieki phpbb zdobywam wiedze. Takze glownie dla siebie, troche dorywczo. Zaoszczedzilem dotychczas okolo 600 zl / miesiac bo ciagle odwlekam upgrade serwera dzieki nowym optymalizacjom.

 

 

darkwarez.pl? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

jest tez grupa ludzi ktora masakrycznie jest za phpbb3 hmm , juz sam nie wiem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sam przetestuj phpbb 3 :) ewentualnie potem przejdź na smf jak ci sie nie spodoba :>> sam go testuje aktualnie :) ale nie mam zbytnio czasu do "dogłębnej" analizy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×