Skocz do zawartości
static

Zmiana Dnsów

Polecane posty

Witam, mam dość nietypowy problem i pierwszy raz się z tym spotykam.

Prowadzę serwis www.polew.pl i niedawno zmieniłem serwer. Mam teraz własne dnsy w domenie (do kazdego dns'a przyporządkowany adres ip). Od zmiany dnsów mija już tydzień, a na niektórych komputerach dalej zamiast strony swojej widzę panel confixx (czyli poprzedni serwer). Nie mam zielonego pojęcia czemu się tak dzieje, bo zmiany były robione blisko tydzień temu.

Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? Co widzicie po wejściu na stronę polew.pl : serwis, czy logowanie do panelu confixx (czyli stary serwer)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy to już było omawiane, że już sam nie pamiętam ;)

Tak serwis widzimy i z pewnością osoby które pierwszy raz wchodza na tą stronę będą widzieć poprawny serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak serwis widzimy i z pewnością osoby które pierwszy raz wchodza na tą stronę będą widzieć poprawny serwis.

 

to teraz cię zaskocze ;)

ja widze confixx'a

 

netia - adsl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem pierwszy raz na tej stronce kilka godzin temu i widzialem serwis w calej okazalosci. Serwis umieszczony jest na serwerze w USA. Ja dostep do sieci mam przez kablowke - Cox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie problem z rozchodzeniem sie stref tylko ze zle skonfigurowanym DNS'em.

 

$ dig +short ns polew.pl @205.234.135.239
ns2.host1.pl.
ns1.host1.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli co powinienem zmienić ;) ?

we whois jest przecież ns1/ns2.polew.pl

Zgadza sie. Blad tkwi w tym, ze ns1/ns2.polew.pl rozglaszaja, ze nameserwerami dla polew.pl sa serwery ns1/ns2.host1.pl (co zreszta napisalem w poprzednim poscie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba okej

 

50.0% of queries will be returned by 205.234.135.239 (ns1.polew.pl)

 

 

polew.pl. 14400 IN A 205.234.135.239

 

50.0% of queries will be returned by 205.234.135.240 (ns2.polew.pl)

 

 

polew.pl. 14400 IN A 205.234.135.239

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale moje ip to 205.234.135.239/240 i tak są też ustawione ns1, ns2. Nie mam pojęcia gdzie tkwi błąd:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz to najprosciej jak potrafie:

Wedlug aktualnych wpisow za obsluge Twojej domeny odpowiedzialne sa serwery ns?.polew.pl (czyli tak jak powinno byc). Sa one jednak ZLE skonfigurowane i podaja za serwery odpowiedzialne za wpisy w Twojej domenie stare serwery nazw, czyli ns?.host1.pl, przez co z globalnego punktu widzenia to wlasnie te serwery nadal odpowiadaja na wszystkie zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, no dobra, trochę to już mi rozjaśniło sprawę, ale ponowię pytanie "co jest nie tak", gdzie mogę to zmienić. Rozumiem, że skoro serwery są źle skonfigurowane, to wina nie leży po stronie rejestratora domeny (ani złych wpisów tam), tylko ja powinienem coś pozmieniać na serwerze. Oto screeny z WHM. Na mój gust tam już jest wszytko ok.

dnshn7.th.jpg resolverbe2.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż plik strefy. To jest CentOS, więc pewnie jest w /var/named i nazywa się polew.pl.db.

Obrazkom mówimy nie! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety w moim folderze var znajduje się tylko folder yp, który z resztą jest pusty. Jeżeli to komuś pomoże, to ten serwer nigdy nie miał doczynienia z firmą host1.

Jak kupiłem serwer, stworzyłem dnsy na nim, a poźniej w nazwa.pl usunałem stare wpisy (nsX.host1.pl) i dodałem serwery dns w domenie. Nie wiem co dalej robić:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego załatwić, bez znajomości linuxa:/?Mam VPSa z panelami WHM i Cpanel.

Wiem bellerofont że jesteś przeciwny obrazkom, ale nie mam innego wyjścia:).

dnssyiy5.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez juz poprawiles... Po co udajesz, ze problem nadal istnieje? :(

 

$ dig +short ns polew.pl @205.234.135.239
ns1.polew.pl.
ns2.polew.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ja tylko admin to zrobił, bo ja nie mogłem tego znaleźć :( . Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×